Gravidutzele noastre dragi - 21

Options Gravidutzele noastre dragi - 21
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Alina Heering
Postat: Monday, August 5, 2013 3:26 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 6/27/2013
Postari: 135
Locatia: Germania
va multumesc pentru sfaturi mamicilor. sper sa mearga pana acum baiatul chiar ca a avut toata atentia noastra si a familiei. am incercat sa-i dau de inteles ceva spunandu-i ca el era la mine in burtica la care prima lui intrebare a fost " M-ai mancat!!!" atat am putut sa rad hohot si de aceea am ales sa va intreb pe voi mamicile cu exeprienta. sanatate multa va doresc si inca o data va multumesc
teea09
Postat: Tuesday, August 6, 2013 11:22 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/31/2008
Postari: 4262
Locatia: Gradina iubirii
Pozi cu burtici numai vedem si noi love
lloryy25
Postat: Tuesday, August 6, 2013 7:02 PM

Intrat: 7/15/2008
Postari: 119
Locatia: galati
Buna fetele!Va anunt ca am nascut de pe data de 1 august ,prin cezariana programata la 34 sapt+5 zile un baietel de 2550 g.Cred ca va amintiti povestea cu retardul de crestere,ei bine s-au hotarat capetele luminate ca sarcina mea nu mai evolueaza si ca retardul de o luna se pastreaza,prin urmare lunea trecuta s-au decis ca la data de 1 aug scot bebelul.Si uite asa se vorbeste la neonato,si in ziua operatiei echipa frate cu de toate:incubatoare,ventilatoare,cardiolog,anestezist,ginecolog,sef sectie maternitate,sef sectie neonato.....Cred ca va amintiti ca stau in spital de 2.5 luni din cauza unui uter cicatricial care statea sa cedeze chipurile din sapt 27.Toata lumea astepta momentul extractiei......Si surpriza...cicatrice ferma si groasa care cica mai rezista la o noua sarcina,lichid clar si normal,bebe de 2550 grame cu dezvoltare embrionara de 35 saptamani si nu de 30 asa cum desteptii astia au vazut la ecograf..Prin urmare ...toata spitalizarea a fost in van caci uterul era ok,.colul lung si inchis pana la controlul din ziua operatiei,membrane inchise.iar bebelul meu a fost prematur pentru ca cineva a facut medicina la FF.........Noaptea dintre 1-2 aug a fost definitorie pentru bebelul meu,noapte pe care din fericire a trecut-o cu bine,si acum recuperam ceea ce ne-au furat incompententii astia.Baiatul meu Radu Gabriel a primit nota 6 la nastere,a fost suspect de leziuni cerebrale si probleme respirtorii grave.Din fericire acum suntem ok,cu un pic de icter de prematuritate pentru care facem fototerapie,si speram ca in 4 zile sa plecam acasa.

Bineinteles ca am facut poze ,dar trebuie sa ajungem acasa sa le putem descarca si posta!!!!!!!!
Alina Heering
Postat: Tuesday, August 6, 2013 7:52 PM

Intrat: 6/27/2013
Postari: 135
Locatia: Germania
lloryy25 wrote:
Buna fetele!Va anunt ca am nascut de pe data de 1 august ,prin cezariana programata la 34 sapt+5 zile un baietel de 2550 g.Cred ca va amintiti povestea cu retardul de crestere,ei bine s-au hotarat capetele luminate ca sarcina mea nu mai evolueaza si ca retardul de o luna se pastreaza,prin urmare lunea trecuta s-au decis ca la data de 1 aug scot bebelul.Si uite asa se vorbeste la neonato,si in ziua operatiei echipa frate cu de toate:incubatoare,ventilatoare,cardiolog,anestezist,ginecolog,sef sectie maternitate,sef sectie neonato.....Cred ca va amintiti ca stau in spital de 2.5 luni din cauza unui uter cicatricial care statea sa cedeze chipurile din sapt 27.Toata lumea astepta momentul extractiei......Si surpriza...cicatrice ferma si groasa care cica mai rezista la o noua sarcina,lichid clar si normal,bebe de 2550 grame cu dezvoltare embrionara de 35 saptamani si nu de 30 asa cum desteptii astia au vazut la ecograf..Prin urmare ...toata spitalizarea a fost in van caci uterul era ok,.colul lung si inchis pana la controlul din ziua operatiei,membrane inchise.iar bebelul meu a fost prematur pentru ca cineva a facut medicina la FF.........Noaptea dintre 1-2 aug a fost definitorie pentru bebelul meu,noapte pe care din fericire a trecut-o cu bine,si acum recuperam ceea ce ne-au furat incompententii astia.Baiatul meu Radu Gabriel a primit nota 6 la nastere,a fost suspect de leziuni cerebrale si probleme respirtorii grave.Din fericire acum suntem ok,cu un pic de icter de prematuritate pentru care facem fototerapie,si speram ca in 4 zile sa plecam acasa.

Bineinteles ca am facut poze ,dar trebuie sa ajungem acasa sa le putem descarca si posta!!!!!!!!

sunt niste nenorociti si sa mai ai incredere in doctori. eu va doresc multa multa sanatate si putere de a trece peste toate! computerlove
miriam
Postat: Tuesday, August 6, 2013 8:47 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4989
Locatia: bh
lloryy25 felicitari , ma gandesc ca acum, dupa toate prin cate ai trecut te bucuri ca ai in brate un copil sanatos.Crestere mare va dorim, si tie refacere cat mai rapidacomputerlove

Doamne, cum au putut sa abereze chiar asa?NuStiu
Ruth
Postat: Tuesday, August 6, 2013 8:56 PM

Intrat: 9/4/2011
Postari: 1263
lory ma bucur ca aud vesti despre voi, important e acum ca sunteti ok si a trecut ce era mai rau, imi pare rau pt tine ca ai trecut prin atatea si deageaba, va doresc multa sanatate la amandoi si Radu(apropo asa il cheama si pe unul din fratii mei) sa cresca mare si voinic iar tie recuperare cat mai usoara si mult laptic pt el pupici
ps: abia astept pozici cu voi :020: :001006:
flor3ntza
Postat: Wednesday, August 7, 2013 9:50 AM

Intrat: 3/26/2013
Postari: 109
Locatia: Constanta
Offf Llory, ma bucur enorm ca ai trecut cu bine si prin incercarea asta, insa in acelasi timp privesc cu o mare dezamagire la medicii nostri, care din ce in ce mai des ne demonstreaza "cat de mult le pasa de pacienti si de ceea ce fac". Va doresc recuperare rapida si mult laptic la bebe Radu care sunt convinsa ca va trece cu bine peste toate obstacolele. Va pupam si felicitari inca o data, asteptam pozici Clap majoreta majoreta hainoroc
roxinthya
Postat: Wednesday, August 7, 2013 9:58 AM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
Felicitari Lory! Bine ai venit pe lume Radu Gabriel!angel
Sa fii sanatos si sa ai noroc in viata!love Cheek Kiss Cheek Kiss
Mami iti doresc recuperare usoara si mult laptic pt bebe !Cheek Kiss
Gravidutze computerlove computerlove computerlove
miriam
Postat: Wednesday, August 7, 2013 1:02 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4989
Locatia: bh
Gravidutzelor, zile si sarcini usoare sa aveticomputerlove

Eu numai cuminte nu stau si la racoare, azi mi-a adus cineva fasole sa-mi pun pt iarna, aseara am primit o galeata de prune ...asa ca am de lucru azi.
Insa ma simt destul de bine, mananc multa lebenitza si parca nu mai retin atata apa, nu ma mai trezesc asa de umflata la maini dimineatza, deci la treabadance

Anelise
Postat: Wednesday, August 7, 2013 5:31 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Lloryy, sanatate multa la amandoi si crestere cat mai rapida lui bebe scump! coeur

Eu sunt revoltata de-a dreptul... Am ramas socata ca poate exista atata incompetenta... pale Fara cuvinte. Dar ei au avut ceva de spus in situatia asta? nervi Lucrurile raman asa pur si simplu? Nu e tras nimeni la raspundere? banghead Intreb si eu...
Anelise
Postat: Wednesday, August 7, 2013 5:33 PM

1. Miriam

2. Denisa

3. Flor3ntza

4. Alina H.

Lloryy, felicitari inca o data si bun venit puiului mic! coeur

Sarcina usoara tuturor burticilor!!! gravida
Daca e cineva in plus sau in minus pe listuta, asteptam un mic semn! pupici

Ultima actualizare: 07.08.2013
lloryy25
Postat: Wednesday, August 7, 2013 9:59 PM

Intrat: 7/15/2008
Postari: 119
Locatia: galati
Bineinteles ca lucrurile raman asabanghead ,pentru ca tot ceea ce demonstreaza incompetenta lor este fisa medicala detinuta de spital,eu neputand demonstra cu nici un document sau terta analiza evolutia sarcinii in ultimele 2.5 luni........
shirel
Postat: Thursday, August 8, 2013 12:47 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
lloryy25 wrote:
Bineinteles ca lucrurile raman asabanghead ,pentru ca tot ceea ce demonstreaza incompetenta lor este fisa medicala detinuta de spital,eu neputand demonstra cu nici un document sau terta analiza evolutia sarcinii in ultimele 2.5 luni........

Doamne ce idioti (ma scuzati fetelor dar nu m-am putut abtine)!!Aici inchisoarea-i manca ptr asemenea greseli nu se poate asa ceva !!!Iubita bie ca ati scapat si sunteti amandoi bine ,sa fie intr-un ceas bun si felicitarii ptr baietel ,sa creasca mare si sanatos si tie refacere cat mai rapida din aceasta poveste de groaza prin care ai trecut.Pacat ca nu se poate face nimic macar ca sa nu mai existe si pe viitor alte victime ca voi.Va pup si multumeste lui D-zeu ca ati scapat de ei!Pupa-l pe Raducu din partea mea!!
Anelise
Postat: Thursday, August 8, 2013 8:54 AM

lloryy25 wrote:
Bineinteles ca lucrurile raman asabanghead

Din pacate, ca la noi... la nimeni... banghead Trist! nervi
Lloryy, multa putere pe mai departe si sa ne tii la curent cu evolutia lui bebe scump! coeur Va tin pumnii sa ajungeti cat mai repede acasica la voi! floare2
Shirel, ai folosit un cuvant bland! pupici De asta n-am postat de prima data de cand am citit... Groaznic ce se intampla in tarisoara asta... guns
monica irimia
Postat: Thursday, August 8, 2013 9:10 AM

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1948
Lloryy25, sunt revoltata de cuvintele tale. Cray Incredibil, dar adevarat si trist. pale
Important e sa fiti voi sanatosi si sa cresteti armonios. DistanceKiss Toate cele bune sa va inconjoare si Dumnezeu sa va intareasca! computerlove

Gravidute, sa aveti sarcina usoara si la termen. hearts computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed