Gravidutele noastre dragi - 64
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andreea_neacsu
Scris: Sunday, May 24, 2026 11:02 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/27/2021
Mesaje: 1488
Felicitari , Criss! Ma bucur ca te simti bine si ca sunteti bine si tu si cea mica. Ce nume ati ales ?
Probabil cea mica are si putin disconfort de la burtica. Si al meu Petru a dormit in brate mult timp , a avut colicile alea nasoale si doar asa se linistea. La fel am zis si eu, este doar o perioada.
Capsunico , lasa ca nu strica sa mai stai si putin relaxata in scaun. Doar stii ca in ultimul trimestru , cand oi ajunge, va fi mai greu cu dormitul , pana si cu statul degeaba . Cand ai urmatorul control ?
Criss4
Scris: Sunday, May 24, 2026 6:51 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 2/27/2025
Mesaje: 278
Andreea_neacsu wrote:
Felicitari , Criss! Ma bucur ca te simti bine si ca sunteti bine si tu si cea mica. Ce nume ati ales ?
Probabil cea mica are si putin disconfort de la burtica. Si al meu Petru a dormit in brate mult timp , a avut colicile alea nasoale si doar asa se linistea. La fel am zis si eu, este doar o perioada.
Capsunico , lasa ca nu strica sa mai stai si putin relaxata in scaun. Doar stii ca in ultimul trimestru , cand oi ajunge, va fi mai greu cu dormitul , pana si cu statul degeaba . Cand ai urmatorul control ?


Giulia Maria o cheamă pe micuța mea. ❤️ are dureri de burtică într-adevăr. Îi dăm picături și o alinam în brațe, o calmează când stă broscuța pe noi. Trece timpul foarte repede și deja o văd crescând. Vreau să se oprească timpul în loc pt câteva clipe. 😍
Capsunica2024
Scris: Monday, May 25, 2026 12:34 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 12/30/2024
Mesaje: 418
Andreea_neacsu wrote:
Felicitari , Criss! Ma bucur ca te simti bine si ca sunteti bine si tu si cea mica. Ce nume ati ales ?
Probabil cea mica are si putin disconfort de la burtica. Si al meu Petru a dormit in brate mult timp , a avut colicile alea nasoale si doar asa se linistea. La fel am zis si eu, este doar o perioada.
Capsunico , lasa ca nu strica sa mai stai si putin relaxata in scaun. Doar stii ca in ultimul trimestru , cand oi ajunge, va fi mai greu cu dormitul , pana si cu statul degeaba . Cand ai urmatorul control ?

Stiuu
In 5 iunie , mai un picut 😍 voi avea 26 sapt
Dupa aia plec in Grecia-Creta o saptamana

Apoi intru in concediu de maternitate si ma apuc sa spal sortez, pregatesc pt bebe 😍 asa incetisor
Ca dupa 34-35 sapt eu ma stiu cum is
Nu mai am chef de nimic:)) as dormi toata ziua
As lenevi
Nu mai e la fel :))
😍😍😍 abia asteptttttt!
Andreea_neacsu
Scris: Monday, May 25, 2026 10:01 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/27/2021
Mesaje: 1488
Ma bine facut din timp bagajul ca niciodata nu se stie. Verisoara mea a nascut la 34 saptamani desi toata sarcina n-a avut nici cea mai mica problema cu colul , efectiv a avut o sarcina f usoara. Dar intr-o seara cand se pregatea sa mearga la dus , s-a ridicat din pat si a simtit ca i s-a rupt apa. Ea voia sa faca bagajul saptamana urmatoare, la 35 saptamani 🙈 eu m-am lasat efectiv pe ultima suta de metri , cu cateva zile inainte de operatie am facut bagajul 🫨
Dada
Scris: Friday, June 12, 2026 12:48 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/25/2024
Mesaje: 117
Criss, felicitări pentru bebelina!!! coeur coeur Să fiți sănătoși cu toții și să aveți o viață minunată împreună! 🤗

Fetelor, nu am mai apucat să vă scriu. Eu am un grăsunel în burtică, a avut un puseu de creștere și săptămâna trecută era mai mare decât graficul, avea 2600 de grame și e un jucăuș. 🥰 Am fost ocupați cu cununia noastră civilă și o mică ceremonie, cu cumpărăturile pentru bebe (mai am mărunțișuri de luat, dar am cumpărat scoica, pătuț, cărucior, cam tot ce e mai important). Voiam să vă întreb dacă aveți recomandări pentru pompa. Eu am una, dar nu știu dacă e alegerea optimă. Am schimbat și clinica unde voi naște, am ales privatul din mai multe motive, acum însă sper să reușesc să nasc natural… Bebe e întors, dar dacă crește în ritmul ăsta, am emoții (eu sunt și mică de înălțime). În rest, încerc să mă bucur de perioada asta și de timpul rămas cu burtica, mi-a plăcut maxim să fiu însărcinată (mai ales de când am intrat în prenatal și m-am mai liniștit).

Vă îmbrățișez pe toate!
Capsunica2024
Scris: Sunday, June 14, 2026 2:30 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 12/30/2024
Mesaje: 418
Hello Dada coeur
Chiar e cea mai faina perioada si eu ma bucur la maxim de ea 🥰
Am fost si eu intr-un baby moon in Grecia si m am relaxat atata de bineeee
Inainte de vacanta am mers la eco , micuta mea Ami avea 1004 gr la 26 sapt si 2 zile o grasunica :)) se vede ca papa mami bine si sanatos majoreta
Acum intru in luna a 7-a si ma apuc de pregatit pt bebe
Am pus o comanda mare pe Ikea cu salteluta, masa de infasat , comoda pt hainute si o gramada de lenjerii si organizatoare
Abia am asteptat sa incep aceasta perioada minunata de nesting
In curand ma apuc si de hainute si celalalte pregatiti
Vreau sa fie totul gata pana am 35 sapt
Apoi intru pe modul Avion :))
Vreau sa dorm mult si sa fiu odihnita pt perioada de lauzie .Pregatiti-va din timp va sfatuieste o mama a 4 copilasi :))
Suntem si cu casa in constructii, nu stiu daca o terminam pana nasc pt ca am profitat si am mers si in Tenerife anul asta si in Grecia deci multi bani s au dus pe vacanta :) am prioritizat asta :p
Insa avem timp pt toate , nu vreau sa pun tensiune si presiune , stiu si am incredere ca toate se vor aseza 🥰 in favoarea noastra atata timp cat noi suntem bine .
Va pupacesc gagici
Si va astept si pe voi cu vesti
Bebelina mea e super , totul arata foarte bine , inimioara si toate organele <3.
Urmatorul eco il avem la inceput de iulie
Va las o poza cu mine si burtica si cu eco
Pupici
https://ibb.co/jvFV0126
Si motrosica mea
https://ibb.co/yF3GNcjx
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.