Gravidutele noastre dragi - 63
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Oana.c
Scris: Friday, June 3, 2022 10:54 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/28/2021
Andreealee wrote:
Cum esti Oana cu durerile? Ti-au mai trecut? Daca te simti bine repede nu te lasa mai devreme acasa?

Andreealee eu sunt bine, dpdv al medicului de la gineco as putea pleca insa astept si de la neonato expernare pt bebe. De acolo am inteles ca si bebe e ok si maine ne ar da drumul acasa. Sper sa fie asa pt ca aici ii indoapa cu lp si nu imi convine...practic nu sunt alaptati la cerere iar eu merg uneori degeaba pt ca bebe e satul si doarme si nu mai vrea sa pape....ma intorc si ma mulg si arunc....in fine...trecem noi si peste ...
simmo
Scris: Friday, June 3, 2022 11:14 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/19/2018
Oana.c wrote:

Andreealee eu sunt bine, dpdv al medicului de la gineco as putea pleca insa astept si de la neonato expernare pt bebe. De acolo am inteles ca si bebe e ok si maine ne ar da drumul acasa. Sper sa fie asa pt ca aici ii indoapa cu lp si nu imi convine...practic nu sunt alaptati la cerere iar eu merg uneori degeaba pt ca bebe e satul si doarme si nu mai vrea sa pape....ma intorc si ma mulg si arunc....in fine...trecem noi si peste ...

Nu va lăsa sa ii dați laptele muls ? La câteva maternități de aici, asa fac (unele au și camera separata de alaptat - o numesc ei...; acolo se face lp-ul sau vine mama și lasă lm pentru copilul lor).
AliciaAlicia
Scris: Friday, June 3, 2022 11:47 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 9/26/2021
Gaby 41 wrote:
Alicia cum te simți?

Am fost la doctor astăzi, mi.a spus ca nu am membranele rupte,dar mi.a făcut injecția ptr dezvoltarea plămânilor și luni ma interesează sa ma tina sub observație,sa nu fac efort și sa stau mai mult întinsă
Gaby 41
Scris: Friday, June 3, 2022 12:05 PM
Nivel

Inregistrat: 7/20/2021
AliciaAlicia wrote:

Am fost la doctor astăzi, mi.a spus ca nu am membranele rupte,dar mi.a făcut injecția ptr dezvoltarea plămânilor și luni ma interesează sa ma tina sub observație,sa nu fac efort și sa stau mai mult întinsă
Bună Alicia.Este bine că ai făcut injecțiile de maturare a plămânilor oricum după 35 de săptămâni am citit că bebelușii sunt dezvoltații cum trebuie.Te îmbrățișez.
simmo
Scris: Friday, June 3, 2022 12:21 PM
Nivel

AliciaAlicia wrote:

Căte săptămâni ai acum ?
Oana.c
Scris: Friday, June 3, 2022 1:07 PM
Nivel

simmo wrote:

Nu va lăsa sa ii dați laptele muls ? La câteva maternități de aici, asa fac (unele au și camera separata de alaptat - o numesc ei...; acolo se face lp-ul sau vine mama și lasă lm pentru copilul lor).

Pt a da laptele meu trebuie sa merg cu pompa sa o sterilizeze si sa ma multg apoi...pt ca eu nu am unde sa o sterilizez aici in camera iar laptele nu il pot da daca nu e sterilizata pompa dupa fiecare utilizare.
simmo
Scris: Friday, June 3, 2022 1:25 PM
Nivel

Oana.c wrote:

Pt a da laptele meu trebuie sa merg cu pompa sa o sterilizeze si sa ma multg apoi...pt ca eu nu am unde sa o sterilizez aici in camera iar laptele nu il pot da daca nu e sterilizata pompa dupa fiecare utilizare.

Am înțeles. Încă puțin și ajungi acasă și vei putea controla mai bine situația.
E bine ca a venit lapticul la tine. DistanceKiss
Oana.c
Scris: Friday, June 3, 2022 2:15 PM
Nivel

simmo wrote:

Am înțeles. Încă puțin și ajungi acasă și vei putea controla mai bine situația.
E bine ca a venit lapticul la tine. DistanceKiss

Asa este, am mers la neo si am dus pompa mea pt sterilizat si o voi folosi doar acolo dupa alaptat ca sa pastreze ce scot eu pt bebe...macar sa stiu ca mananca de la mn decat lp.
AliciaAlicia
Scris: Friday, June 3, 2022 3:17 PM
Nivel

simmo wrote:

Căte săptămâni ai acum ?

36
Madalina.d
Scris: Friday, June 3, 2022 3:58 PM
Nivel

Inregistrat: 11/9/2021
AliciaAlicia wrote:

36

Alicia, stai linistita în pat și fără efort. Ești oricum f aproape de 37 și cu siguranță va fi totul bine. Ai grija de tine 🤗
Oana.c
Scris: Friday, June 3, 2022 4:43 PM
Nivel

AliciaAlicia wrote:

36

Eu am citit ca poti pierde dopul cu 2-3 sapt inainte de nastere, eu cred ca vei naste la timp insa respecta indicatiile medicului si sunt sigura ca totul va fi bn ! Te imbratisez 🤗🤗🤗
Madalina.d
Scris: Friday, June 3, 2022 4:47 PM
Nivel

Inregistrat: 11/9/2021
Oana ce ticker dragut ai ❤️❤️
Ce bine ca pleci acasă mâine, cred ca abia aștepți. A mai venit fetita mare în vizita?
AliciaAlicia
Scris: Friday, June 3, 2022 5:03 PM
Nivel

Mulțumesc frumos mamici!❣️❣️❣️😘😘
simmo
Scris: Friday, June 3, 2022 5:24 PM
Nivel

AliciaAlicia wrote:
Mulțumesc frumos mamici!❣️❣️❣️😘😘

Nu mai ai mult pana la 37s. Încă puțin. Iar dacă a făcut și injecție pentru plămâni, cu atat mai bine.
Ma iau emoțiile când va aud ca mai aveți puțin Lol
Gaby 41
Scris: Friday, June 3, 2022 6:44 PM
Nivel

Inregistrat: 7/20/2021
Lena cum ești?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.