Gravidutele noastre dragi - 62
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AliciaAlicia
Scris: Friday, December 31, 2021 5:20 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 9/26/2021
Sa aveți cel mai Binecuvântat an 2022 dragele me!🙏❣❣
Lena_cnd
Scris: Friday, December 31, 2021 5:24 PM
Nivel

Inregistrat: 11/15/2021
Gaby 41 wrote:
Lena cum te simți?

Hey, nu am mai scris nimic,am zis sa nu va mai incarc negativ cu pb mele, sângerarea a apărut dinou, dar acuma am alta problema, nu stiu daca ati mai patit/ auzit de asa ceva.
De cand stau acasa si lucrez din pat am simțit ca imi amorțește picioru drept aproape de sold, nu i am dat importantă ca am zis ca e de la statul in pat, acuma de 3 zile cand dorm si ma intorc pe partea dreapta ma curentează si ma trezește din somn, doare îngrozitor zici ca imi intra un ac in locul ala, e doar într-un punct durerea, am citit ca se intampla in sarcina si ca se amelioareaza semnificativ cu exerciții, dar ce exerciții pot eu sa fac fara sa depun efort? E groaznic, e de nedescris, azi noapte m am apucat de plans de durere, ma tot masează sotul dar e temporara.
Am mai citit ca poate fi si lipsa de fier, poate si cum pierd mult sange.
Partea mai proasta e ca ma trezesc si nici nu mai pot adormi, daca am inceput asa din primul trimestru, nici nu vreau sa stiu cum va fi pana la sfârșit.
Mai rezist pana in 3 cand am control, sper sa primesc ceva simplimente alimentare, oricum o sa merg luni sa-mi fac analize la fier, vit D si B12, ma mai documentez putin ce as mai putea testat, sa vad ce imi lipseste.
Tu cum esti Gaby?
Madalina.d
Scris: Friday, December 31, 2021 5:52 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 11/9/2021
Lena_cnd wrote:

Hey, nu am mai scris nimic,am zis sa nu va mai incarc negativ cu pb mele, sângerarea a apărut dinou, dar acuma am alta problema, nu stiu daca ati mai patit/ auzit de asa ceva.
De cand stau acasa si lucrez din pat am simțit ca imi amorțește picioru drept aproape de sold, nu i am dat importantă ca am zis ca e de la statul in pat, acuma de 3 zile cand dorm si ma intorc pe partea dreapta ma curentează si ma trezește din somn, doare îngrozitor zici ca imi intra un ac in locul ala, e doar într-un punct durerea, am citit ca se intampla in sarcina si ca se amelioareaza semnificativ cu exerciții, dar ce exerciții pot eu sa fac fara sa depun efort? E groaznic, e de nedescris, azi noapte m am apucat de plans de durere, ma tot masează sotul dar e temporara.
Am mai citit ca poate fi si lipsa de fier, poate si cum pierd mult sange.
Partea mai proasta e ca ma trezesc si nici nu mai pot adormi, daca am inceput asa din primul trimestru, nici nu vreau sa stiu cum va fi pana la sfârșit.
Mai rezist pana in 3 cand am control, sper sa primesc ceva simplimente alimentare, oricum o sa merg luni sa-mi fac analize la fier, vit D si B12, ma mai documentez putin ce as mai putea testat, sa vad ce imi lipseste.
Tu cum esti Gaby?

Bună Lena! Îmi pare rău că te chinui cu durerea aia. Cred ca știu cum e. Și mie mi se întâmplă și acum dar și când nu eram gravida. Eu am reumatism articular și am pus-o pe seama asta. Acum, în sarcina singura crema care ma ajuta e Perozin, tot asa masat bine locul dureros. Nu știu ce altceva sa te sfătuiesc, pe mine spre exemplu nu ma ajuta sa ma misc, parca ma înjunghie și mai tare, dar poate la tine e de alta natura durerea. Ai grija de tine! 🤗
EllaMaria
Scris: Friday, December 31, 2021 6:13 PM
Nivel

Inregistrat: 9/12/2020
La mulți ani viitoare mămici! Va doresc un nou an minunat alături de copilașii voștri!computerlove
Lena_cnd
Scris: Friday, December 31, 2021 6:17 PM
Nivel

Inregistrat: 11/15/2021
Madalina.d wrote:

Bună Lena! Îmi pare rău că te chinui cu durerea aia. Cred ca știu cum e. Și mie mi se întâmplă și acum dar și când nu eram gravida. Eu am reumatism articular și am pus-o pe seama asta. Acum, în sarcina singura crema care ma ajuta e Perozin, tot asa masat bine locul dureros. Nu știu ce altceva sa te sfătuiesc, pe mine spre exemplu nu ma ajuta sa ma misc, parca ma înjunghie și mai tare, dar poate la tine e de alta natura durerea. Ai grija de tine! 🤗

Multumesc de sfat, sa vedem ce imi zice dr. Inca nu m am încumetat sa ma dau cu nimic 😕, chit ca doare foarte tare, mai stau pana in 3 sa vedem ce zice si Dr.
Multumesc inca o data!
Fetelor va doresc un an nou fericit sa fim toate sănătoase si cu bebeluși unu mai sanatos si mai frumoși decat altul 🤗😘, va pup 🤰🏼 mele 🥂.
Gaby 41
Scris: Friday, December 31, 2021 9:34 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/20/2021
La mulți ani Ella Maria! Mulțumim pentru urări!
Gaby 41
Scris: Friday, December 31, 2021 9:42 PM
Nivel

Bună Lena!În mare sunt bine cam obosită.Ce mă supără de două zile este o presiune pe care o simt pe vezică.Probabil că se mărește uterul și mă apasă.Mai rău mă jenează când stau întinsă în pat.
Madalina.d
Scris: Saturday, January 1, 2022 9:08 AM
Nivel

La mulți ani, fetelor! Sa aveti un an nou cu tihnă, energie sa împliniți tot ce va propuneți și răgaz sa va bucurați de lucrurile faine din jur! Va îmbrățișez! Cheek Kiss
Oana.c
Scris: Saturday, January 1, 2022 9:09 AM
Nivel

Inregistrat: 6/28/2021
La multi ani fetelor !
Eu ma confrunt de 2 zile cu rosu in gat si durere , iritatie la inghitire. Oare ce pot lua pt ca nu mai pot, in afara de ceaiuri.
La medic merg abia pe 3.
Madalina.d
Scris: Saturday, January 1, 2022 9:56 AM
Nivel

Bună Oana! Pentru dureri în gat poți lua Homeogene 9. Este un medicament homeopat pe baza de plante, care poate fi administrat fără probleme în timpul sarcinii. Singurul dezavantaj e ca trebuie sa iei multe pe zi. Cam din ora în ora la început pana se mai ameliorează durerea. Eu am luat si m-a ajutat, asa ca sper sa te ajute și pe tine. Sănătate!
Oana.c
Scris: Saturday, January 1, 2022 1:01 PM
Nivel

Madalina.d wrote:
Bună Oana! Pentru dureri în gat poți lua Homeogene 9. Este un medicament homeopat pe baza de plante, care poate fi administrat fără probleme în timpul sarcinii. Singurul dezavantaj e ca trebuie sa iei multe pe zi. Cam din ora în ora la început pana se mai ameliorează durerea. Eu am luat si m-a ajutat, asa ca sper sa te ajute și pe tine. Sănătate!

Am avut si am luat insa parca degeaba 🥺
Fac si gargara cu apa ssi sare , ceai de lamaie cu miere, insa parca as incerca ceva de genul decasept....nu stiu daca ar fi indicat.
Andreea_neacsu
Scris: Saturday, January 1, 2022 2:11 PM
Nivel

Inregistrat: 9/27/2021
La multi ani fetelor !coeur
Lena , am observat ca si mie mi s-a inrautatit problema cu reumatismul , ma dor seara mai mereu picioarele .. dar nici eu nu ma dau cu nimic ca oricum sunt obisnuita ca m-au durut si inainte ..
Oana , of , multa sanatate , sper sa treaca mai repede raceala ! Cheek Kiss
Madalina.d
Scris: Saturday, January 1, 2022 2:56 PM
Nivel

Oana.c wrote:

Am avut si am luat insa parca degeaba 🥺
Fac si gargara cu apa ssi sare , ceai de lamaie cu miere, insa parca as incerca ceva de genul decasept....nu stiu daca ar fi indicat.

Oana, decasept nu am luat, dar vad oe prospect ca are 2 vitamine din complexul b, propolis și alte plante. Nu scrie nimic legat de sarcina și nici contraindicații nu are. Eventual poți întreba la farmacie, dacă găsești una non-stop azi.
Gaby 41
Scris: Saturday, January 1, 2022 3:50 PM
Nivel

Bună fetelor.Oana eu am luat la începutul sarcinii de la Apivita niște jeleuri cu mure și propolis foarte bune pentru durerea în gât.Nu am întrebat medicul dacă le pot lua dar fiind naturale le-am luat și mi-e rău nu mi-au făcut.Le cumpăr on-line de la farmacia Dr.Max.Dă-i un mesaj doctorului și întreabă-l ce poți lua ai grijă să nu faci febră.
Oana.c
Scris: Saturday, January 1, 2022 5:53 PM
Nivel

Multumesc fetelor.
De asta imi e frica, sa nu fac febra, momentan sunt doar cu jena in gat si tuse seaca, nu imj curge nasul insa am avut probleme din copilarie cu amigdalele si sper sa nu revina acum pt ca ar fi urat sa fac febra ca atunci.
Am dat nesaj medicului , astept sa vad cand o sa mi raspunda. Sper cat mai repede.
Va multumesc 🤗
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.