Gravidutele noastre dragi - 62
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Gaby 41
Scris: Wednesday, January 19, 2022 7:25 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/20/2021
Fetelor mâine o să-mi i-au Femibion 1 în continuare.Voi întreba luni noul medic să vedem ce spune și ea.
freya1
Scris: Wednesday, January 19, 2022 11:11 PM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
Fetelor, DHA este un acid gras (omega 3) care e foarte important pentru dezvoltarea creierului bebelusului, eu am luat si pe langa vitaminele prenatale capsule de DHA. Nicio legatura cu vitamina A, care in anumite forme (retinol) e teratogena
Andreea_neacsu
Scris: Thursday, January 20, 2022 9:42 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/27/2021
Madalina, nu cred ca este vreo problema , bebe e bine protejat in burtica ! ras zic sa stai fara grija
Gaby , eu trebuia sa trec pe elevit 2 ieri-alaltaieri (ca la carte) , dar mai aveam 4 pastile si am zis sa le termin , nu avea rost sa le arunc .. rau nu au ce face 😄 si apoi o sa merg la farmacie sa caut elevit 2 .. sincer nu m-am uitat pe ingrediente , dar eu crd ca sunt safe , altfel nu ar mai fi pe piata , nu ar fi fost acceptate ..
Andreealee
Scris: Thursday, January 20, 2022 10:02 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/22/2020
Andreea_neacsu wrote:
Madalina, nu cred ca este vreo problema , bebe e bine protejat in burtica ! ras zic sa stai fara grija
Gaby , eu trebuia sa trec pe elevit 2 ieri-alaltaieri (ca la carte) , dar mai aveam 4 pastile si am zis sa le termin , nu avea rost sa le arunc .. rau nu au ce face 😄 si apoi o sa merg la farmacie sa caut elevit 2 .. sincer nu m-am uitat pe ingrediente , dar eu crd ca sunt safe , altfel nu ar mai fi pe piata , nu ar fi fost acceptate ..

Andreea, nu le gasesti mai scumpe in farmacii? De exemplu eu cand iau din farmacie costa cu 10-15 lei mai mult si prefer sa le comand.. la femibion asa e, dar banuiesc ca e acelasi lucru si cu elevit .
Lena_cnd
Scris: Thursday, January 20, 2022 1:24 PM
Nivel

Inregistrat: 11/15/2021
Salutare fetelor,
Am vesti proaste, am facut hemoragie si acuma sunt in spital, internata, bebelasi sunt ok, zicea dr. ca placenta celui de jos s a desprins si aia sângerează.
Am fost asa necăjită cand a inceput sa curgă sangele șuvoi :(.
AliciaAlicia
Scris: Thursday, January 20, 2022 1:47 PM
Nivel

Inregistrat: 9/26/2021
Lena_cnd wrote:
Salutare fetelor,
Am vesti proaste, am facut hemoragie si acuma sunt in spital, internata, bebelasi sunt ok, zicea dr. ca placenta celui de jos s a desprins si aia sângerează.
Am fost asa necăjită cand a inceput sa curgă sangele șuvoi :(.

Îmi pare rau sa aud asta,bine ca bebeluși sunt bine și cu siguranță doctorii din spital o sa facă tot posibilul sa va recuperați, ai făcut vreun efort ceva sa dintr-o data?
Gaby 41
Scris: Thursday, January 20, 2022 2:25 PM
Nivel

Bună fetelor.Of,Lena îmi pare rău.Bine că sunt bebelușii bine.Tu cum te simți?O să fie totul bine ai să vezi.De la ce sa întâmplat de la efort? Vă doresc multă sănătate la toți 3.Te îmbrățișez.Cheek Kiss
Lena_cnd
Scris: Thursday, January 20, 2022 3:47 PM
Nivel

AliciaAlicia wrote:

Îmi pare rau sa aud asta,bine ca bebeluși sunt bine și cu siguranță doctorii din spital o sa facă tot posibilul sa va recuperați, ai făcut vreun efort ceva sa dintr-o data?

Nu stiu dece se intampla destea … nu am facut nici un efort.
Lena_cnd
Scris: Thursday, January 20, 2022 3:47 PM
Nivel

Gaby 41 wrote:
Bună fetelor.Of,Lena îmi pare rău.Bine că sunt bebelușii bine.Tu cum te simți?O să fie totul bine ai să vezi.De la ce sa întâmplat de la efort? Vă doresc multă sănătate la toți 3.Te îmbrățișez.Cheek Kiss

Doamne ajuta sa fie asa
Madalina.d
Scris: Thursday, January 20, 2022 4:06 PM
Nivel

Inregistrat: 11/9/2021
Bună Lena! Îmi pare tare rău că treci prin asta. Sper sa scapi cât mai repede de problema asta și sa fiți bine. Poate tratamentul din spital o sa fie mai eficient, doamne ajuta. Sănătate va doresc!
Andreea_neacsu
Scris: Thursday, January 20, 2022 5:24 PM
Nivel

of Lena .. multa sanatate la toti 3, va fi bine ! baieteii tai sunt puternici firstprize
Eu mi-am facut programare sa vedem sexul bebelui pe 3 februarie yes abia astept sa nu stiu , vorba aia , vom afla la party si noi .
Andreea , chiar nu stiu care ia diferentele .. nu sunt din Buc si daca le comand nu rezolv nimic ca tot dau de-al de 15-18 lei transport daca ar veni prin curier . o sa iau de la farmacia tei , cand voi ajunge 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Madalina.d
Scris: Thursday, January 20, 2022 5:29 PM
Nivel

Andreea_neacsu wrote:
of Lena .. multa sanatate la toti 3, va fi bine ! baieteii tai sunt puternici firstprize
Eu mi-am facut programare sa vedem sexul bebelui pe 3 februarie yes abia astept sa nu stiu , vorba aia , vom afla la party si noi .
Andreea , chiar nu stiu care ia diferentele .. nu sunt din Buc si daca le comand nu rezolv nimic ca tot dau de-al de 15-18 lei transport daca ar veni prin curier . o sa iau de la farmacia tei , cand voi ajunge 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

La dr max au preturi f bune, cam ca la tei. Poți sa comanzi intr-o farmacie apropiata și mergi sa le ridici. Acum nu au pe stoc, dar poate te ajuta pe viitor ras
Andreea_neacsu
Scris: Thursday, January 20, 2022 5:31 PM
Nivel

Madalina.d wrote:

La dr max au preturi f bune, cam ca la tei. Poți sa comanzi intr-o farmacie apropiata și mergi sa le ridici. Acum nu au pe stoc, dar poate te ajuta pe viitor ras

aa super , nu am stiut ca pot comanda si sa vina la ei in farmacie.. eu iau de obicei de la maxifarma , am una chiar langa mine ..
Gaby 41
Scris: Thursday, January 20, 2022 7:21 PM
Nivel

Lena cum te simți, cât stai în spital?
Madalina.d
Scris: Thursday, January 20, 2022 8:44 PM
Nivel

Gaby cum mai ești cu durerile de burta? Știu ca ziceai ca ai și tu destul de des. La tine cum sunt sau cum erau durerile? Ca niște înțepături sau ca cele menstruale? Eu am cam zilnic dureri de burta și se simt ca cele menstruale. Nu ma doare tare, însă suficient cât sa îmi atragă atenția. Nici nu știu dacă sunt normale sau nu, o sa întreb la următorul control dar pana atunci îmi trec prin cap 1000 de gânduri.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.