Gravidutele noastre dragi - 62
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Oana.c
Scris: Tuesday, January 18, 2022 8:32 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/28/2021
Fetelor eu tocmai m am intors de la mofo 2. Am facut o mai devreme pt ca doream inca o parere dupa ce m am spsriat de nt ul marit la prima morfo. Medicul a stabilit ca e totul in regula, totul s a vazut si e normal. 1 sapt mai mare este. Eu am 19 s 4 z

Oana.c attached the following image(s):
20220118_184330.jpg20220118_184323.jpg

OtiliaC
Scris: Tuesday, January 18, 2022 8:34 PM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2020
Gaby 41 wrote:
Otilia ce faci cum te simți?Ce face fetița?

Suntem bine Gabi. Eu m-am ridicat dimineata din pat, a fost putin dureros dar nu un capat de tara. Imediat dupa ce am urcat in salon mi-a adus-o pe fetita si am tinut o toata ziua cu mine. Papa laptic de la san, colostru cred ca e, dar ii place mult de tot. Toata lumea se mira ca este cea mai mica din maternitate dar nu avem probleme cu alaptatul. Cea mai grea parte mi se pare cu datul jos din pat, e un chin asta dar incet incet sper sa fie mai ok. Acum stau pe marginea patului si o privesc, nici acum nu-mi vine sa cred ca e a mea. Am primit si rezultatul la analize si e totul in regula, controlul la neonatolog a decurs perfect, si joi mergem acasa.
Oana.c
Scris: Tuesday, January 18, 2022 8:38 PM
Nivel

OtiliaC wrote:

Suntem bine Gabi. Eu m-am ridicat dimineata din pat, a fost putin dureros dar nu un capat de tara. Imediat dupa ce am urcat in salon mi-a adus-o pe fetita si am tinut o toata ziua cu mine. Papa laptic de la san, colostru cred ca e, dar ii place mult de tot. Toata lumea se mira ca este cea mai mica din maternitate dar nu avem probleme cu alaptatul. Cea mai grea parte mi se pare cu datul jos din pat, e un chin asta dar incet incet sper sa fie mai ok. Acum stau pe marginea patului si o privesc, nici acum nu-mi vine sa cred ca e a mea. Am primit si rezultatul la analize si e totul in regula, controlul la neonatolog a decurs perfect, si joi mergem acasa.

Ce emotii m au trecut citind comentariul tau !!!!!
Au trecut 4 ani de cand am nascut fetita insa si acum o privesc si nu mi vine a crede ca eu am adus pe lume asa o minune !
Durerile vor trece exact ca la o febra musculara, cu cat faci mai multa miscare va fi mai usor.
Plecati repejor avand in vedere situatia cu pandemia dar si faptul ca e mititica.
Banuiesc ca nu ai voie sa ai vizite...
Bine ca nu vei sta mult.
Acasa in confortul tau vei fi mai linistita.
Ai rezerva sau stai cu mai multe femei in camera?
Gaby 41
Scris: Tuesday, January 18, 2022 8:43 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/20/2021
Otilia este bine că papă lăptic.După cezariană doare dar prin mișcare o să-ți recapeți mobilitatea destul de repede.Te îmbrățișez.
Madalina.d
Scris: Tuesday, January 18, 2022 8:45 PM
Nivel

Inregistrat: 11/9/2021
Oana.c wrote:
Fetelor eu tocmai m am intors de la mofo 2. Am facut o mai devreme pt ca doream inca o parere dupa ce m am spsriat de nt ul marit la prima morfo. Medicul a stabilit ca e totul in regula, totul s a vazut si e normal. 1 sapt mai mare este. Eu am 19 s 4 z

Heeei, ce fațuca dragalasaaaacoeur coeur
Ma bucur ca e bine, sa fiți bine în continuare 🤗
Madalina.d
Scris: Tuesday, January 18, 2022 8:48 PM
Nivel

Inregistrat: 11/9/2021
OtiliaC wrote:

Ce fetita curajoasa ai! Ma bucur ca startul e asa de bun pentru voi! Nu știu cum e recuperarea după cezariana dar am jnteles ca pe măsură ce te miști durerile încep sa scadă și sa te simți mai bine.
AliciaAlicia
Scris: Tuesday, January 18, 2022 8:59 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 9/26/2021
Oana.c wrote:

Ma bucur ca e totul în regula ,ce poze frumoase a făcut, mai ales aia cu gurita deschisă, abia aștept sa fac și eu pe 14 februarie fac 20 de saptamani si fac morfologia, spune-mi te rog în al doilea trimestru ai mai repetat analizele uzuale la sange și urina?
Andreealee
Scris: Tuesday, January 18, 2022 9:17 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2020
OtiliaC wrote:

Ce ma bucur pentru voi! Multa sanatate
Gaby 41
Scris: Tuesday, January 18, 2022 9:28 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/20/2021
Mă bucur că totul este bine Oana!Ce fetiță frumoasă!!!!
AliciaAlicia
Scris: Tuesday, January 18, 2022 9:38 PM
Nivel

OtiliaC wrote:

Felicitări Otila!ce bine ca papa lapte si nu ai probleme cu alăptatul, iar faptul ca a lăsat-o toată ziua cu tine e un bine ptr tine cât și ptr ea.Dar ai născut la privat? ca nu mai țin minte cred ca te.am mai întrebat în trecut
AliciaAlicia
Scris: Tuesday, January 18, 2022 9:40 PM
Nivel

Yanna ce faci?cum te simți?
Oana.c
Scris: Tuesday, January 18, 2022 9:53 PM
Nivel

AliciaAlicia wrote:

Ma bucur ca e totul în regula ,ce poze frumoase a făcut, mai ales aia cu gurita deschisă, abia aștept sa fac și eu pe 14 februarie fac 20 de saptamani si fac morfologia, spune-mi te rog în al doilea trimestru ai mai repetat analizele uzuale la sange și urina?

Nunu Alicia. Uf am zis ca o intreb despre toxoplasma ce sa fac si am uitat.
Nu am mai facut nicio analiza, nici triplutest.
Oana.c
Scris: Tuesday, January 18, 2022 9:55 PM
Nivel

Madalina.d wrote:

Heeei, ce fațuca dragalasaaaacoeur coeur
Ma bucur ca e bine, sa fiți bine în continuare 🤗

Multumesc, momente placute la morfo 🎀
Oana.c
Scris: Tuesday, January 18, 2022 9:56 PM
Nivel

Gaby 41 wrote:
Mă bucur că totul este bine Oana!Ce fetiță frumoasă!!!!

Multumesc mult, abia astept sa vad si fetita ta 🎀🎀🎀
OtiliaC
Scris: Wednesday, January 19, 2022 7:48 AM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2020
Oana.c wrote:

Ce emotii m au trecut citind comentariul tau !!!!!
Au trecut 4 ani de cand am nascut fetita insa si acum o privesc si nu mi vine a crede ca eu am adus pe lume asa o minune !
Durerile vor trece exact ca la o febra musculara, cu cat faci mai multa miscare va fi mai usor.
Plecati repejor avand in vedere situatia cu pandemia dar si faptul ca e mititica.
Banuiesc ca nu ai voie sa ai vizite...
Bine ca nu vei sta mult.
Acasa in confortul tau vei fi mai linistita.
Ai rezerva sau stai cu mai multe femei in camera?

Nu avem voie vizite, tati a vazut fetita printr-un geam cateva minute, in rest nimic. Sunt cu o fata in rezerva, desii comform contractului ar fii trebuit sa fiu singura, doar ca au fost multe nasteri in perioada asta. Oricum data fiind situatia, e foarte bine ca pot sa mai vorbesc cu cineva, cand merg eu la baie ea se uita la fetita mea si invers. Si simplul fapt sa iti mai destainui durerile cuiva te ajuta. Oricum ridicarea de azi a fost muuult mai usoara, abia asteptam sa treaca si ziua de azi sa mergem acasa.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.