Gravidutele noastre dragi - 62
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Gaby 41
Scris: Tuesday, January 18, 2022 4:12 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/20/2021
Mădălina la 3 săptămâni merg și eu.Cum a fost fetița ta bebeluș? Cumințită? Băiețelul meu a plâns până la 6 luni de am crezut că o i-au razna.Sper să fie cuminte fetița.
Oana.c
Scris: Tuesday, January 18, 2022 4:29 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/28/2021
AliciaAlicia wrote:
Testul Panorama ,Nifty etc nu dau greș 🙈

Nu m am gandit ca ar da gres , doar ca , as fi curioasa sa vad cum e trecut bebe 1 sex...bebe 2 sex... sau cum? Practic la aceste analize se recolteaza sange matern ce contine adn fetal...spre ex la mine a scris ca nu s a identificat cromozomul Y ceea ce inseamna clar ca am doar X si e fetitia. Nu cred ca au cum sa diferentieze la ea sexul ambilor bebelusi..doar ca a fost identif cromozomul Y ceea ce inseamna ca minim 1 bebe e baietel...pot fi ambii sau doar unul baietel.
Andreealee
Scris: Tuesday, January 18, 2022 4:42 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/22/2020
Oana.c wrote:

Nu m am gandit ca ar da gres , doar ca , as fi curioasa sa vad cum e trecut bebe 1 sex...bebe 2 sex... sau cum? Practic la aceste analize se recolteaza sange matern ce contine adn fetal...spre ex la mine a scris ca nu s a identificat cromozomul Y ceea ce inseamna clar ca am doar X si e fetitia. Nu cred ca au cum sa diferentieze la ea sexul ambilor bebelusi..doar ca a fost identif cromozomul Y ceea ce inseamna ca minim 1 bebe e baietel...pot fi ambii sau doar unul baietel.

Poate au un anumit procent si asa isi dau seama, de curiozitate am cautat pe net si la Panorama scrie ca arata sexul la gemeni, chiar si cand e unul fetita si celalalt baietel..au ei metodele lor, n-am gasit nimic si cum se identifica mai exact NuStiu
Madalina.d
Scris: Tuesday, January 18, 2022 5:00 PM
Nivel

Inregistrat: 11/9/2021
Gaby 41 wrote:
Mădălina la 3 săptămâni merg și eu.Cum a fost fetița ta bebeluș? Cumințită? Băiețelul meu a plâns până la 6 luni de am crezut că o i-au razna.Sper să fie cuminte fetița.

Gaby sa știi ca a fost foarte cuminte. Pana la 8 săptămâni se trezea de 2-3 ori pe noapte sa pape iar după 8 săptămâni se trezea o singura data. Statea cel puțin o ora la san, dar tot eram fericita ca nu ma trezea des. Pot sa zic ca am fost norocoasa. A fost asa pana pe la 9 luni când a avut o enterocolita urata și am stat internate și atunci s-a schimbat total somnul, plus ca asocia foarte tare sânul cu somnul. În rest nu pot sa zic ca m-a chinuit prea mult. Bineînțeles că am mai avut și zile proaste, dar chiar nu pot sa ma plâng. Acum are 3 ani și e destul de cuminte în continuare, atat doar ca a devenit foarte certareata, toată ziua ne cearta și ne pune la punct. Soțul zice ca trebuia sa semene și cu mine la ceva 😂. E dragut tare sa cumperi rochițe, clamute și tot felul de accesorii din astea de fetițe, mai ales dacă o sa ai o mica fashionista.

Sa vad și eu cum va fi cu băiețel, sincer nu ma vedeam mama de băiat, mi se părea ciudat după o fetita sa am un băiețel, dar sigur o sa fie frumos sa am și fetita și băiat. Sper sa fie cumintel și sa nu compenseze el liniștea pe care am avut-o când era Diana mea bebe.
Lena_cnd
Scris: Tuesday, January 18, 2022 5:23 PM
Nivel

Inregistrat: 11/15/2021
Madalina.d wrote:

Waaa 2 băiețicoeur
Felicitări, ma bucur mult ca sunteți bine și a iesit bun rezultatul. No, acum poți sa faci shopping linisyita ca știi ce culori sa cauți ras

🤣 ai dreptate!
Si noi ne bucurăm ca totul e bine.
O sa incep sa ma uit acuma cu mai mult tupeu la produse de Bebeluși 😍
Lena_cnd
Scris: Tuesday, January 18, 2022 5:26 PM
Nivel

Inregistrat: 11/15/2021
Oana.c wrote:

Hai sa vad daca am reușit sa pun poza.
Am pus un link mai jos sper sa fie ok.

https://ibb.co/5s9Dw33
AliciaAlicia
Scris: Tuesday, January 18, 2022 6:13 PM
Nivel

Inregistrat: 9/26/2021
Oana.c wrote:

Scuze 🙏am înțeles eu greșit din mesajul tău,am înțeles acum ce vroiai de fapt sa ști 🙂la mine de exemplu mi.a scris cromozom Y detectat
mariaB02
Scris: Tuesday, January 18, 2022 6:17 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 11/24/2021
Lena_cnd wrote:
Fetelor!
Astazi a fost o zi buna de primit vesti!
Am primit si eu testul Panorama, rezultatul a iesit “risc scăzut” iar eu o sa fiu mama de 2 baieti!
Sunt in extaz, sunt fericita din cale afara 🙏🏻!
Doamnez multam!
In 27 am si eu control, asa te tare m am bucurat ca m-a luat cu rau 😅.

Felicitări!Si eu am fost astăzi la control, toate bune, chiar bebe este puțin mai mare corespunde la 12 sapt 4z, eu având 11s2z.Sunt un pic îngrijorată de tensiunea care mi-a ieșit cam mare 14/8 și am citit o groaza de nebunii pe net referitor la preeclampsie.Acum doamne ajuta și Bebelușii sănătoși tuturor.
Andreealee
Scris: Tuesday, January 18, 2022 6:20 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2020
mariaB02 wrote:

Felicitări!Si eu am fost astăzi la control, toate bune, chiar bebe este puțin mai mare corespunde la 12 sapt 4z, eu având 11s2z.Sunt un pic îngrijorată de tensiunea care mi-a ieșit cam mare 14/8 și am citit o groaza de nebunii pe net referitor la preeclampsie.Acum doamne ajuta și Bebelușii sănătoși tuturor.

Poate aveai emotii de la ecografie. Am avut si eu la un control tensiunea mare si la fel citisem o gramada de chestii si apoi mi-am cumparat sa iau tensiunea acasa si e mereu buna.
AliciaAlicia
Scris: Tuesday, January 18, 2022 6:22 PM
Nivel

Inregistrat: 9/26/2021
Gaby 41 wrote:

Gaby nu ne speria cu băieții 🤣🤣oricum cu cate mame de băieții am vorbit mi.au spus ca băieții sunt mai mamosi și când sunt mici și când sunt mari🙂,oricum următorul copil o fata îmi doresc și eu🤪
Madalina.d
Scris: Tuesday, January 18, 2022 6:33 PM
Nivel

Inregistrat: 11/9/2021
AliciaAlicia wrote:

Gaby nu ne speria cu băieții 🤣🤣oricum cu cate mame de băieții am vorbit mi.au spus ca băieții sunt mai mamosi și când sunt mici și când sunt mari🙂,oricum următorul copil o fata îmi doresc și eu🤪

Stai linistita ca știu și fetite plangacioase 😅. Dar doamne ajuta sa avem noroc toate sa mai și dormim, măcar când vor dormi bebeii. Asa de repede mi se pare ca a trecut timpul pana acum și în același timp ca mai e o veșnicie pana nasc 😅
Gaby 41
Scris: Tuesday, January 18, 2022 6:55 PM
Nivel

Maria este bine că bebe este mai mare.Încearcă să-ți cumperi un tensiometru și ia-ți tensiunea o săptămână în fiecare zi și apoi poți să-ți faci o idee cum stai cu ea.
Gaby 41
Scris: Tuesday, January 18, 2022 6:56 PM
Nivel

Otilia ce faci cum te simți?Ce face fetița?
Andreea_neacsu
Scris: Tuesday, January 18, 2022 7:05 PM
Nivel

Inregistrat: 9/27/2021
si eu merg tot asa ca la 3-4 saptamani. acum la cel de la inceput de febr (neplanificat de dr) vrem sa vedem sexul si a fost mai devreme si e mai “urgent “ ras , dar in rest merg exact cum ma programeaza medicul
Gaby 41
Scris: Tuesday, January 18, 2022 7:17 PM
Nivel

Alicia sunt sigură că toate vom avea copilași cuminți.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.