Gravidutele noastre dragi - 62
Subiectul anterior · Subiectul urmator
OtiliaC
Scris: Wednesday, January 19, 2022 7:50 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/22/2020
AliciaAlicia wrote:

Felicitări Otila!ce bine ca papa lapte si nu ai probleme cu alăptatul, iar faptul ca a lăsat-o toată ziua cu tine e un bine ptr tine cât și ptr ea.Dar ai născut la privat? ca nu mai țin minte cred ca te.am mai întrebat în trecut

Da Alicia, la privat am nascut. Stiu ca tu esti din zona, la Madonna Maria. Pana acum nu am ce sa reprosez, toata lumea se comporta super bine. Ieri o asistenta de la neonatologie a venit de peste 20 de ori la noi crer, pentru ca am ales sa ne tinem bebei in camera, ne-a invatat cum sa ii atasam la piept, nici nu doare si bebe suge bine, cum sa ii shimbam.
AliciaAlicia
Scris: Wednesday, January 19, 2022 8:44 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 9/26/2021
OtiliaC wrote:

Da Alicia, la privat am nascut. Stiu ca tu esti din zona, la Madonna Maria. Pana acum nu am ce sa reprosez, toata lumea se comporta super bine. Ieri o asistenta de la neonatologie a venit de peste 20 de ori la noi crer, pentru ca am ales sa ne tinem bebei in camera, ne-a invatat cum sa ii atasam la piept, nici nu doare si bebe suge bine, cum sa ii shimbam.

Super!ma bucur ptr tine, știam ca cei de la MadonnaMaria sunt buni ,ai născut cu medicul tău Gherghisan?
OtiliaC
Scris: Wednesday, January 19, 2022 10:46 AM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2020
AliciaAlicia wrote:

Super!ma bucur ptr tine, știam ca cei de la MadonnaMaria sunt buni ,ai născut cu medicul tău Gherghisan?

Da, cu el si cu dr David.
Gaby 41
Scris: Wednesday, January 19, 2022 1:47 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/20/2021
Bună fetelor!Ce faceți?De astăzi am trecut pe Femibion 2.Voi ce vitamine luați?Abia aștept să merg luni la control să o văd.
Andreealee
Scris: Wednesday, January 19, 2022 3:03 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2020
Gaby 41 wrote:
Bună fetelor!Ce faceți?De astăzi am trecut pe Femibion 2.Voi ce vitamine luați?Abia aștept să merg luni la control să o văd.

Tot femibion 2 si eu. Inca de la inceput mi-a zis dr sa iau si Acid folic pe langa, chiar daca are deja si femibion. Nici nu stiu daca sa renunt la acid folic, ma gandesc ca rau nu face..
Gaby 41
Scris: Wednesday, January 19, 2022 3:13 PM
Nivel

Fetelor referitor la vitaminele din trimestrul 2 ele conțin DHA (ulei de pește care conține vitamina A care ar fi contraindicată în sarcină).Am luat și în prima sarcină dar nu am știut de conținutul de vitamina A.I-am dat mesaj doctorului să vedem ce îmi spune.Poate îi întrebați și voi pe medicii care vă urmăresc sarcinile ce cred despre conținutul de vitamina A din uleiul de pește este s-au nu periculos pentru bebeluși?
Andreealee
Scris: Wednesday, January 19, 2022 3:46 PM
Nivel

Gaby 41 wrote:
Fetelor referitor la vitaminele din trimestrul 2 ele conțin DHA (ulei de pește care conține vitamina A care ar fi contraindicată în sarcină).Am luat și în prima sarcină dar nu am știut de conținutul de vitamina A.I-am dat mesaj doctorului să vedem ce îmi spune.Poate îi întrebați și voi pe medicii care vă urmăresc sarcinile ce cred despre conținutul de vitamina A din uleiul de pește este s-au nu periculos pentru bebeluși?

Nu cred ca ar pune in suplimente de sarcina ceva ce ar fi daunator sau periculos pentru bebelus, daca au obtinut autorizatie, cu siguranta au studii facute si tot ce trebuie si e in regula.

https://www.lysi.ro/epa-si-dha-acizii-grasi-de-care-ai-nevoie-in-sarcina/

De curiozitate, sa ne spui ce iti raspunde dr.
Gaby 41
Scris: Wednesday, January 19, 2022 4:14 PM
Nivel

Bună Andreealee tu ce vitamine iei acum?Încă nu mi-a răspuns doctorul.Am citit câteva articole despre uleiul de pește pro și contra.Oricum am început să i-au o să o întreb luni pe noua doctoră să vedem ea ce-mi spune.
Madalina.d
Scris: Wednesday, January 19, 2022 4:24 PM
Nivel

Inregistrat: 11/9/2021
Fetelor, tocmai am luat o trântă. La poarta mamei era putina gheata și când am ieșit din curte am alunecat și am căzut în genunchi. Oare ar trebui sa imi fac griji pt sarcina? Nici nu știu ce at trebui sa fac 🙄
Andreealee
Scris: Wednesday, January 19, 2022 4:31 PM
Nivel

Gaby 41 wrote:
Bună Andreealee tu ce vitamine iei acum?Încă nu mi-a răspuns doctorul.Am citit câteva articole despre uleiul de pește pro și contra.Oricum am început să i-au o să o întreb luni pe noua doctoră să vedem ea ce-mi spune.
Tot femibion 2 si eu dar eu zic sa stai linistita ca sigur e in regula, nu ar pune in suplimentele de sarcina ceva contraindicat.
Andreealee
Scris: Wednesday, January 19, 2022 4:33 PM
Nivel

Madalina.d wrote:
Fetelor, tocmai am luat o trântă. La poarta mamei era putina gheata și când am ieșit din curte am alunecat și am căzut în genunchi. Oare ar trebui sa imi fac griji pt sarcina? Nici nu știu ce at trebui sa fac 🙄
Off imi pare rau, si eu stau cu grija sa nu cad sau sa nu ma lovesc. Cand mai ai eco? sigur e bine dar macar sa nu mai stai cu grija.
Mie imi sarise catelul pe burta cu o labuta si ma panicasem si atunci si am inceput sa citesc pe net si spuneau fetele ca au si cazut si a fost in regula, ca bebele e bine protejat.
Gaby 41
Scris: Wednesday, January 19, 2022 4:34 PM
Nivel

Buna Mădălina.Dacă ai căzut în genunchi nu cred că trebuie să-ți faci griji.Așeazate în pat și stai puțin întinsă.Cumnata mea era graviduță în 3-4 luni eram cu ea a alunecat și a căzut destul de rău pe o parte și bebe a fost ok.Cum te simți?
Madalina.d
Scris: Wednesday, January 19, 2022 4:47 PM
Nivel

Inregistrat: 11/9/2021
Nu pot sa zic ca ma simt rau, nu ma doare burta sau altceva. Practic ma țineam de poarta când am căzut și am aterizat în genunchi. Stau puțin în pat. La eco ma duc pe 3 februarie. Chiar tot xu grija am mers și eu pe strada și am căzut ca bolovanul la poarta 😂
AliciaAlicia
Scris: Wednesday, January 19, 2022 5:28 PM
Nivel

Inregistrat: 9/26/2021
Gaby 41 wrote:

Si vitaminele mele(Femosun) conțin ulei de peste,nu cred ca ar fi o problema
Gaby 41
Scris: Wednesday, January 19, 2022 5:47 PM
Nivel

Fetelor mi-a răspuns De.Albu mi-a scris "Renunțați la ele" deci ce să mai cred?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.