Gravidutele noastre dragi - 62
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andreea_neacsu
Scris: Friday, January 14, 2022 6:39 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 9/27/2021
Gaby 41 wrote:
Fetelor vroiam să vă întreb dacă voi v-ați vopsit în sarcină?Eu sunt vopsită blond și mi-a cam crescut și se vede diferența de culoare.La prima sarcină nu m-am vopsit dar acum aș cam vrea dar nu știe ce să fac.

am inteles ca se poate , cu vopsea fara amoniac .. eu am vrut sa ma fac suvite , dar ma voi face dupa ce nasc .. nu apucasem inca sa imi fac programare , am aflat de sarcina si am vb cu fata la care merg la coafor si mi-a spus ca mai bine astept sa treaca perioada de sarcina
Gaby 41
Scris: Friday, January 14, 2022 6:50 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/20/2021
Bună Andreea!Cum te mai simți,ai mai avut dureri de cap? Poate încerc cu spray colorant îmi este teamă totuși de substanțele din vopseaua de păr.
OtiliaC
Scris: Friday, January 14, 2022 6:56 PM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2020
Fetelor, revin cu update de la control. Bebe nu a mai crescut deloc, are restrictie de crestere 3 saptamani. Astazi mi s-a administrat prima injectie de dexametazona, deseara o sa fac si a doua doza si in weekend astept telefon sa vedem cand ma programeaza la cezariana, luni sa maaxim marti. Desii nu o sa nasc natural cum imi doream, ma bucur ca mai e atat de putin si imi intalnesc bebelina.
Madalina.d
Scris: Friday, January 14, 2022 7:00 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 11/9/2021
Buna Gaby! Și eu știu fel, ca se poate cu vopsea fără amoniac. Sora mea se vopsește cu una de la Olia și iese chiar bine, deși nu are amoniac, însă și parul natural îl are deschis la culoare. Poți sa încerci cu asta sau alta similara.
Madalina.d
Scris: Friday, January 14, 2022 7:17 PM
Nivel

OtiliaC wrote:
Fetelor, revin cu update de la control. Bebe nu a mai crescut deloc, are restrictie de crestere 3 saptamani. Astazi mi s-a administrat prima injectie de dexametazona, deseara o sa fac si a doua doza si in weekend astept telefon sa vedem cand ma programeaza la cezariana, luni sa maaxim marti. Desii nu o sa nasc natural cum imi doream, ma bucur ca mai e atat de putin si imi intalnesc bebelina.

Bună Otilia! O sa fie totul foarte bine, ai încredere. Dacă cezariana e cea mai buna varianta acum, eu zic sa stai linistita, important e sa fiți voi bine. Încă puțin și va cunoașteți, cred ca e tare emoționant coeur
Gaby 41
Scris: Friday, January 14, 2022 7:41 PM
Nivel

Bună Otilia.Totul va fi bine.Mai ai puțin și îți întâlnești fetița!
Gaby 41
Scris: Friday, January 14, 2022 7:42 PM
Nivel

Fetelor voi ce mai faceți?Cum vă m-ai simțiți?
Madalina.d
Scris: Friday, January 14, 2022 8:37 PM
Nivel

Gaby 41 wrote:
Fetelor voi ce mai faceți?Cum vă m-ai simțiți?

Bună Gaby! Eu mai bine cu raceala. Am avut o săptămână nașpa. Nu a fost suficient ca eram eu răcită, a trebuit sa se îmbolnăvească și fetita după 2 zile de mers la gradinita. Dar acum suntem mult mai bine amândouă. Cred ca încep sa îl simt pe bebe. Am tot simțit chestii ciudate prin burta azi, sper ca a fost bebele și nu altceva. Sunt puțin stresata ca ma apropii de 15 săptămâni și medicul mi-a spus ca începând cu săptămâna 15 se poate sa înceapă sa mi se scurteze colul, riscul la a doua sarcina fiind mai mare. La control mai merg pe 3 februarie, asa ca pana atunci ma stresează chiar și cea mai mica durere și intepatura.
Andreealee
Scris: Friday, January 14, 2022 8:47 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2020
OtiliaC wrote:

Bafta Otilia, sa iasa totul bineHands
Lena_cnd
Scris: Friday, January 14, 2022 9:15 PM
Nivel

Inregistrat: 11/15/2021
OtiliaC wrote:

Doamne ajuta, sa fie totul bine!
Iti tin pumni 🤗
Andreea_neacsu
Scris: Friday, January 14, 2022 9:22 PM
Nivel

Gaby, multumesc ! m-am simtit rau ieri si astazi , dar nu de la durerile de cap , ele au trecut.. de la greata si nemancat ..
Otilia , mai ai putiiiin si iti intalnesti bebelina , ce frumos ! coeur
Gaby 41
Scris: Saturday, January 15, 2022 12:25 PM
Nivel

Bună fetelor!Eu nu prea m-am simțit bine ieri.Am început să i-au Cistone cred că iar am făcut cistită. Acum 3 săptămâni am făcut urocultura și a ieșit ok așa că asta este singura explicație.Azi noapte am avut cârcei la picioare așa că azi am luat magneziu.Am īnceput să-mi mai pun un Arefam totuși seara pentru că după ce am renunțat la el acum o săptămână parcă am început să am ușoare dureri de burtică.
Andreea_neacsu
Scris: Saturday, January 15, 2022 12:46 PM
Nivel

Gaby 41 wrote:
Bună fetelor!Eu nu prea m-am simțit bine ieri.Am început să i-au Cistone cred că iar am făcut cistită. Acum 3 săptămâni am făcut urocultura și a ieșit ok așa că asta este singura explicație.Azi noapte am avut cârcei la picioare așa că azi am luat magneziu.Am īnceput să-mi mai pun un Arefam totuși seara pentru că după ce am renunțat la el acum o săptămână parcă am început să am ușoare dureri de burtică.

eu mai iau doar seara oral un arefam , dar o zi da una nu , incerc sa il scot trecand de 12 saptamani .. nu am avut probleme cu dureri de burta , dar cred ca sunt normale , bebelusul creste si uterul se mareste
Gaby 41
Scris: Saturday, January 15, 2022 3:00 PM
Nivel

Bună Andreea!La primul copil până la 23 de săptămâni nici nu am simțit că sunt însărcinată (după am avut dureri și contracții de la amniocenteză).Într-adevar fiecare sarcină este diferită dar presiunea asta pe vezică mă termină m-ai ales că sunt non-stop la baie cred că nu este în regulă chestia asta,după ce am luat data trecută tratament mi-am revenit dar după o lună văd că problema a revenit.Voi întreba medicul data viitoare de ce am problema asta.
Andreea_neacsu
Scris: Saturday, January 15, 2022 3:12 PM
Nivel

Gaby 41 wrote:
Bună Andreea!La primul copil până la 23 de săptămâni nici nu am simțit că sunt însărcinată (după am avut dureri și contracții de la amniocenteză).Într-adevar fiecare sarcină este diferită dar presiunea asta pe vezică mă termină m-ai ales că sunt non-stop la baie cred că nu este în regulă chestia asta,după ce am luat data trecută tratament mi-am revenit dar după o lună văd că problema a revenit.Voi întreba medicul data viitoare de ce am problema asta.

daa, cel mai bine il intrebi pe dr .. cred ca e tare neplacut sa mergi mereu la baie si sa ai disconfort .. uff ..
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.