Gravidutele noastre dragi - 61
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lyli
Scris: Friday, November 26, 2021 10:13 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/18/2021
Oana si eu sa sti ca pe la 12 , 13 saptamani am simtit primi fluturasi.
Andreea neacsu , cum au zis si fetele din cauza sondei daca era mai veche nu sa auzit oricum daca sa vazut bine pozitionata si vezicula vitelina este ok de moment cred ca poti astepta pana dupa 6 dec , dar mergi la un cabinet mai bun .
Iar despre nasteri fetelor eu zic ca nu mai suntem in era antica , au avansat si spitalele , important e sa iesi si tu si bebe sanatos din maternitate ca nu mergem sa ne imprietenim cu nimeni acolo , iar "atentiile" cine da sa dea cine nu nu , oricum din cauza covidului sunt mult mai supravegheati si evita "atentiile" , au si salariile mai mari deci ... Eu ma gandesc doar sa ma ajute cu calmante si sa aiba grija de bebe cat eu voi fi la ATI
Oana.c
Scris: Friday, November 26, 2021 10:29 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/28/2021
Multumesc fetelor , chiar eram in dubii , de simtit stiu ca am simtit dar am zis ca mai vad si maine si apoi sa fiu sigura...insa e clar, posibil si asa devreme 🥰 uitasem cum se simte, cat de magic este 🥰🤗
AliciaAlicia
Scris: Friday, November 26, 2021 10:51 PM
Nivel

Inregistrat: 9/26/2021
Bună seara ,astăzi mi.a venit al doilea rezultat la beta-hCG primul a fost pe data de 23 noiembrie 103898 astăzi 26 noiembrie 118492,nu se mai dublează doar creste,oara e normal asa?
MariaS
Scris: Friday, November 26, 2021 11:39 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/28/2020
AliciaAlicia wrote:
Bună seara ,astăzi mi.a venit al doilea rezultat la beta-hCG primul a fost pe data de 23 noiembrie 103898 astăzi 26 noiembrie 118492,nu se mai dublează doar creste,oara e normal asa?

După o anumită vârstă a sarcinii nu se mai dublează.
Dacă cauți câteva pagini mai in urmă aici sau la aspirante găsești un link unde îți zice daca îi ok evoluția.
Andreea_neacsu
Scris: Saturday, November 27, 2021 7:34 AM
Nivel

Inregistrat: 9/27/2021
multumesc Lyli .. deja mi-a intrat morcovul in fund Big Laugh Hands
o sa merg cat de repede pot , o sa incerc si la alt dr poate are aparatura mai noua ..
eu incerc sa vad partea buna , anume ca sanii inca ma dor , data trecuta cand s-a oprit din evolutie sarcina nu m-au mai durut deloc deodata , au disparut toate simptomele .. ma imbat asa cu apa chioara , sa zic .. ma agat de orice lucru
Alice , deja beta e super mare , nu se mai dubleaza , ar ajunge la niste rezultate uriase daca s-ar dubla la nesfarsit .. acum este importanta doar ecografia hearts
dar de ce ai facut iarasi beta ? s-a intamplat ceva ?
Andreea_neacsu
Scris: Saturday, November 27, 2021 8:10 AM
Nivel

Inregistrat: 9/27/2021
am uitat sa va intreb , cam cate no-spa am voie pe zi ? 3 sunt ok ? dimi pranz seara ?
de alaltaieri ma cam doare burtica si asa am luat , dar acum ma gandesc , sa nu fie prea mult ..
l-am intrebat si pe dr si mi-a zis ca este ok asa , chiar la nevoie mai pot lua una in plus , dar am zis sa imi spuneti si voi o parere ca simt ca ma ajutati mai bine decat ma ajuta el sincer Big Surprise Cheek Kiss
Gaby 41
Scris: Saturday, November 27, 2021 9:15 AM
Nivel

Inregistrat: 7/20/2021
Bună dimineața fetelor! Andreea uneori inimioara se aude m-ai târziu (7-8 săptămâni). Bucură-te de minunea din burtică și nu te îngrijora.Și eu am avut dureri de burtică pe la 5-6 săptămâni și am luat Nos-pa 1cp de 80 mg/8 ore și ma ajutat.Oana și eu am auzit că la a doua sarcină îl simți pe bebe m-ai devreme.Alicia am citit că beta se dublează doar la începutul sarcinii apoi doar crește.
AliciaAlicia
Scris: Saturday, November 27, 2021 9:19 AM
Nivel

Inregistrat: 9/26/2021
Andreea_neacsu wrote:
multumesc Lyli .. deja mi-a intrat morcovul in fund Big Laugh Hands
o sa merg cat de repede pot , o sa incerc si la alt dr poate are aparatura mai noua ..
eu incerc sa vad partea buna , anume ca sanii inca ma dor , data trecuta cand s-a oprit din evolutie sarcina nu m-au mai durut deloc deodata , au disparut toate simptomele .. ma imbat asa cu apa chioara , sa zic .. ma agat de orice lucru
Alice , deja beta e super mare , nu se mai dubleaza , ar ajunge la niste rezultate uriase daca s-ar dubla la nesfarsit .. acum este importanta doar ecografia hearts
dar de ce ai facut iarasi beta ? s-a intamplat ceva ?

Bună Andreea ,nu s.a întâmplat nimic mai fac beta din când în când sa fiu sigura ca totul e ok pana ma duc la urmatorul control
freya1
Scris: Saturday, November 27, 2021 9:21 AM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
AliciaAlicia wrote:

Bună Andreea ,nu s.a întâmplat nimic mai fac beta din când în când sa fiu sigura ca totul e ok pana ma duc la urmatorul control

Nu te mai ajuta cu nimic beta de acum, la valoarea asta va incepe sa si scada curand, ca nu creste la nesfarsit
Odata ce ai activitate cardiaca nu are sens sa mai faci beta
Gaby 41
Scris: Saturday, November 27, 2021 9:44 AM
Nivel

Astăzi am împlinit 8 săptămâni și o zi.De vreo 3 zile văd că sunt și amețită și cam fără vlagă poate și pentru că nu pot să mănânc.Deși la începutul sarcinii mâncăm multă carne acum nu o mai pot mânca.Foame îmi este toată ziua dar și greață așa că este tare greu cu mâncarea.Abia aștept ziua de 8 decembrie să merg la eco.
Gaby 41
Scris: Saturday, November 27, 2021 9:47 AM
Nivel

Otilia tu ce mai faci?Cum te simți? Câte săptămâni ai acum?
Lena_cnd
Scris: Saturday, November 27, 2021 1:25 PM
Nivel

Inregistrat: 11/15/2021
Salutare fetelor.
Printre voi sunt fete care au facut tratament de stimulare ovariană, iar in urmam tratamentului sa raman graviduță? Si a avut hiperstimulare ovariană?
OtiliaC
Scris: Saturday, November 27, 2021 2:26 PM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2020
Gaby 41 wrote:
Otilia tu ce mai faci?Cum te simți? Câte săptămâni ai acum?

Am 31 sapt si 2 zile, multumesc se intrebare. Sunt putin racita de o saptamana, astept sa imi treaca ca deja m-am saturat de nas infundat🤦🏻‍♀️. Joi am morfologia 3 si abia astept sa ii vad iar fetisoara❤. Sper sa fie totul bine.
OtiliaC
Scris: Saturday, November 27, 2021 2:37 PM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2020
Lena_cnd wrote:
Salutare fetelor.
Printre voi sunt fete care au facut tratament de stimulare ovariană, iar in urmam tratamentului sa raman graviduță? Si a avut hiperstimulare ovariană?

Eu am facut o usoara stimulare ovariana cu Clomid, am luat din ziua 5 pana in ziua 10 cate o pastiluta din ce imi aduc aminte, apoi am facut declansare cu Pregnyl. Din pacate in luna aceea nu am ramas. Luna ce a urmat nu am mai luat nimic, si s-a intamplat minunea❤ Sarcina pe care o am in curs.
Lena_cnd
Scris: Saturday, November 27, 2021 2:38 PM
Nivel

Inregistrat: 11/15/2021
OtiliaC wrote:

Eu am facut o usoara stimulare ovariana cu Clomid, am luat din ziua 5 pana in ziua 10 cate o pastiluta din ce imi aduc aminte, apoi am facut declansare cu Pregnyl. Din pacate in luna aceea nu am ramas. Luna ce a urmat nu am mai luat nimic, si s-a intamplat minunea❤ Sarcina pe care o am in curs.

Ti s-a spus ce dimensiune a avut ?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.