Gravidutele noastre dragi - 61
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andreea_neacsu
Scris: Sunday, November 21, 2021 10:45 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/27/2021
am mici dureri de burta , dar doar din cand in cand nu pe tot parcursul zilei .. nu am deloc pofta de mancare , dar mai deloc ... am inceput sa iau ceva elevit ca ma simteam si slabita , nu pot dormi noaptea .. sper sa inceapa sa isi faca vitaminele efectul si sa fiu ok apoi sic am observat ca nu imi mai e pofta de dulce , inainte mai mancam mai mereu cate o gustarica dulce si “foarte sanatoasa” , acum am dat-o pe mere , iar ieri si astazi am avut o afinitate pt rosii hohot nu stiu care e faza ca mie nu imi plac asa mult rosiile , cel mult data pe vara intr-o salata (desi daca ma gandesc vara asta nu cred ca am mancat asa prea multe salate🤣)
sunt emotionata pana la primul control , putin stresata, tematoare ! mereu ma controlez , mi-e teama ca se va intampla iarasi ce s-a intamplat data trecuta ..uff
vreau doar sa treaca cele 8 saptamani mai periculoase (in capul meu) pt ca am vazut ca pe la 8 s se opresc cateva sarcini din evolutie ..
nu mai e mult pana vineri
oricum maine si miercuri merg la beta hcg si probabil voi sta mai linistita ..initial cand am aflat am incercat sa nu imi fac ganduri negre , ce a fost a fost, sa las in trecut , dar mi-e putin greu .. incerc sa fiu cu capul pe umeri firstprize
tu cum esti Gaby?
Andreealee cum o mai fi ? parca nu a mai facut niciun update , ori nu am fost eu pe faza computerlove
Andreealee
Scris: Monday, November 22, 2021 8:01 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/22/2020
Andreea_neacsu wrote:
am mici dureri de burta , dar doar din cand in cand nu pe tot parcursul zilei .. nu am deloc pofta de mancare , dar mai deloc ... am inceput sa iau ceva elevit ca ma simteam si slabita , nu pot dormi noaptea .. sper sa inceapa sa isi faca vitaminele efectul si sa fiu ok apoi sic am observat ca nu imi mai e pofta de dulce , inainte mai mancam mai mereu cate o gustarica dulce si “foarte sanatoasa” , acum am dat-o pe mere , iar ieri si astazi am avut o afinitate pt rosii hohot nu stiu care e faza ca mie nu imi plac asa mult rosiile , cel mult data pe vara intr-o salata (desi daca ma gandesc vara asta nu cred ca am mancat asa prea multe salate🤣)
sunt emotionata pana la primul control , putin stresata, tematoare ! mereu ma controlez , mi-e teama ca se va intampla iarasi ce s-a intamplat data trecuta ..uff
vreau doar sa treaca cele 8 saptamani mai periculoase (in capul meu) pt ca am vazut ca pe la 8 s se opresc cateva sarcini din evolutie ..
nu mai e mult pana vineri
oricum maine si miercuri merg la beta hcg si probabil voi sta mai linistita ..initial cand am aflat am incercat sa nu imi fac ganduri negre , ce a fost a fost, sa las in trecut , dar mi-e putin greu .. incerc sa fiu cu capul pe umeri firstprize
tu cum esti Gaby?
Andreealee cum o mai fi ? parca nu a mai facut niciun update , ori nu am fost eu pe faza computerlove

Buna Andreea. Durerile acelea le-am avut si eu, ca niste intepaturi. Sunt normale, la mine au trecut, la fel si lipsa somnului.
Nu prea am mai scris, doar am citit din umbra si aici si aspirantele. Urmeaza sa merg si eu miercuri la morfologia de trimestrul 1, am implinit ieri 12 saptamani Buddy1
wannabemom
Scris: Monday, November 22, 2021 8:02 AM
Nivel

Inregistrat: 1/3/2021
Gaby 41 wrote:
Bună Wannabemom!Cum te simți?Cred că fata de la ghișeu fiind singură era și depășită de situație.A fost foarte aglomerat în dimineața asta.Până la urmă tot ce contează este că am reușit să fac analizele.

Buna! Am momente si momente... dar nu mai am mult.... rezist Cheek Kiss
Andreea_neacsu
Scris: Monday, November 22, 2021 8:06 AM
Nivel

Andreealee wrote:

Buna Andreea. Durerile acelea le-am avut si eu, ca niste intepaturi. Sunt normale, la mine au trecut, la fel si lipsa somnului.
Nu prea am mai scris, doar am citit din umbra si aici si aspirantele. Urmeaza sa merg si eu miercuri la morfologia de trimestrul 1, am implinit ieri 12 saptamani Buddy1

vai ce a trecut timpul , deja 12 saptamani Love Buddy1
cred ca abia astepti sa mergi la control , deja atunci e mai marisor bebe si poate ai norocul sa iti spun si ce este coeur , daca vrei bineinteles . eu nu vreau sa stiu , mi-as dori sa facem o petrecere de gender reveal computerlove dance
dar mai e pana atunci bineinteles Lol
si nu la 3 luni , cam pe la 5 sa fim siguri , nu de alta dar am vazut petreceri albastre si nou nascute fetite apoi , asa ca , nu vreau asa experienta .
ma bucur ca te simti bine hearts
Andreealee
Scris: Monday, November 22, 2021 8:24 AM
Nivel

Andreea_neacsu wrote:

vai ce a trecut timpul , deja 12 saptamani Love Buddy1
cred ca abia astepti sa mergi la control , deja atunci e mai marisor bebe si poate ai norocul sa iti spun si ce este coeur , daca vrei bineinteles . eu nu vreau sa stiu , mi-as dori sa facem o petrecere de gender reveal computerlove dance
dar mai e pana atunci bineinteles Lol
si nu la 3 luni , cam pe la 5 sa fim siguri , nu de alta dar am vazut petreceri albastre si nou nascute fetite apoi , asa ca , nu vreau asa experienta .
ma bucur ca te simti bine hearts

Trece repede timpul si nu prea.. cand astepti sa mergi la programari parca trece foarte greu. Dar da, abia astept sa vad ca e totul bine. Si la 10 saptamani cand am fost mi-a spus doctora ca e posibil sa fie fetita.. dar evident nu e sigur..nu stiu pe ce s-a bazat asa devreme, si fara sa o intreb eudaca vede ce e ca nu ma asteptam sa vada.. o sa vad miercuri daca imi confirma NuStiu

Andreealee
Scris: Monday, November 22, 2021 8:27 AM
Nivel

Daca vrei gender reveal sa ii spui dinainte de orice eco, ca uite la mine mi-a zis ce ar putea fi si daca nu voiam sa stiu, ar fi stricat surpriza. Oricum eu voiam sa stiu ras
Andreea_neacsu
Scris: Monday, November 22, 2021 8:33 AM
Nivel

Andreealee wrote:
Daca vrei gender reveal sa ii spui dinainte de orice eco, ca uite la mine mi-a zis ce ar putea fi si daca nu voiam sa stiu, ar fi stricat surpriza. Oricum eu voiam sa stiu ras

ooo daaa , o sa ii spun ras
initial am zis sa scrie pe o hartie sa o bage intr-un plic sa o dau nasilor , dar nasa e gura sparta si mi-e ca spune la toata lumea si imi strica surpriza .. o sa ma gandesc sincer cum voi proceda Haha si eu as vrea sa stiu dar parca mi-ar placea si asa o surpriza
chiar , astazi merg la beta , pana la cate saptamani ar trebui sa se dubleze ? eu am 5 s si 5 zile .. sa stiu la ce sa ma astept
Andreealee
Scris: Monday, November 22, 2021 9:47 AM
Nivel

Legat de morfologie am o dilema. Programarea e la 13:30 iar bitestul am inteles ca trebuie facut in aceeasi zi, dar dupa morfologie ...Fiind asa in mijlocul zilei, e cam greu sa mai recoltez bitestul dupa morfo. Au mai fost fete care au recoltat bitestul cu cateva ore inainte de morfo? Singura chestie e ca pe unele site-uri scrie ca la bitest iti cer si rezultatele la morfo, de aceea sunt in dubii si nu stiu cum sa fac cu recoltarea. Daca stie cineva si ar putea sa ma lamureasca Hands
Gaby 41
Scris: Monday, November 22, 2021 9:50 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/20/2021
Bună dimineața fetelor! Andreealee ce mă bucur că ne-ai scris.Andreea neacsu și eu am avut mici dureri la început de burtică o perioada ma durut și ovarul drept iar ieri ma durut ovarul stâng.Uneori m-ai am junghiuri ușoare prin burtică și sincer mă îngrijorează dar pe măsură ce trece timpul probabil vor dispărea.La început de la 4 până la 6 săptămâni nu dormeam decât 5-6 ore acum sunt mai bine cu somnul.Cel mai rău este cu greața și este la fel de greu și cu mâncarea.Andreea totul va fi bine și bucură-te de Minunea Ta.
Andreea_neacsu
Scris: Monday, November 22, 2021 10:21 AM
Nivel

azi dimineata am avut un episod urat de greata .. sper sa fie unul izolat , sa nu patesc in fiecare dimineata ..
ma gandeam ca greata apare mult mai tarziu , gen dupa 7-8 saptamani pale
cu toate astea , ma bucur , am fost la beta dimi si m-a durut tare intepatura (bine , nu ca sunt eu fricoasa , nuu nuuu Bravoo hohot ) si rezultatele miercuri .... cred ca le voi lua cand merg sa recoltez a doua beta .. nu stiu daca sa merg si vineri dimineata sa recoltez .. probabil ca o sa vad in functie de cum creste beta , daca e vreo ingrijorare ceva .. si apoi sa vad ce spune si doctora daca mai e nevoie , am vazut ca la noi in oras nu se prea practica beta in dinamica , doctorii cheama direct pacientele la 7 s si ceva sa se auda inima , sunt cam invechiti din pacate ......
Andreea_neacsu
Scris: Monday, November 22, 2021 10:22 AM
Nivel

Andreealee wrote:
Legat de morfologie am o dilema. Programarea e la 13:30 iar bitestul am inteles ca trebuie facut in aceeasi zi, dar dupa morfologie ...Fiind asa in mijlocul zilei, e cam greu sa mai recoltez bitestul dupa morfo. Au mai fost fete care au recoltat bitestul cu cateva ore inainte de morfo? Singura chestie e ca pe unele site-uri scrie ca la bitest iti cer si rezultatele la morfo, de aceea sunt in dubii si nu stiu cum sa fac cu recoltarea. Daca stie cineva si ar putea sa ma lamureasca Hands

Andreea asa am citit si eu chiar aici pe forum ca trebuie respectata ordinea morfo si apoi bi pt ca la bi au nevoie de ceva informatii din morfo sa le coreleze .. dar nu am trecut prin asta , doar am citit.. poate stiu veteranele sa te lamureasca coeur majoreta
Lyli
Scris: Monday, November 22, 2021 10:47 AM
Nivel

Inregistrat: 3/18/2021
Andreealee wrote:
Eu am facut triplutest e cam la fel , am avut eco dupa amiaza la medicul meu si a doua zi de dim la 8 ma trimis la medlife cu foaia de la el si am recoltat si sange , am lasat eco acolo si foaia apoi la 7 zile am ridicat rezultatele ,iti spune medicul cum faci , poate sa-ti recolteze chiar atunci depinde de clinica nu tre sa mergi tu inainte , primul se face eco si se completeaza o foaie cu date personale , greutate etc
Andreealee
Scris: Monday, November 22, 2021 10:56 AM
Nivel

Lyli wrote:
Eu am facut triplutest e cam la fel , am avut eco dupa amiaza la medicul meu si a doua zi de dim la 8 ma trimis la medlife cu foaia de la el si am recoltat si sange , am lasat eco acolo si foaia apoi la 7 zile am ridicat rezultatele ,iti spune medicul cum faci , poate sa-ti recolteze chiar atunci depinde de clinica nu tre sa mergi tu inainte , primul se face eco si se completeaza o foaie cu date personale , greutate etc

Multumesc Lyli. M-am gandit si la varianta asta, sa merg la eco si dimineata urmatoare sa recoltez pt bitest. La ei se recolteaza doar dimineata si de aceea nu stiam cum sa fac. Multumesc frumos pentru raspuns
Oana.c
Scris: Monday, November 22, 2021 1:14 PM
Nivel

Inregistrat: 6/28/2021
Andreealee wrote:

Multumesc Lyli. M-am gandit si la varianta asta, sa merg la eco si dimineata urmatoare sa recoltez pt bitest. La ei se recolteaza doar dimineata si de aceea nu stiam cum sa fac. Multumesc frumos pentru raspuns

Acelasi lucru spus si de medicul meu.prima data eco si cu valorile de acolo se introduc in program pt bitest,deci cred ca vei recolta bitestul in dimineata urmatoare.
Andreealee
Scris: Monday, November 22, 2021 1:41 PM
Nivel

Oana.c wrote:

Acelasi lucru spus si de medicul meu.prima data eco si cu valorile de acolo se introduc in program pt bitest,deci cred ca vei recolta bitestul in dimineata urmatoare.

Multumesc Oana.
Tu ai recoltat de ceva timp, au iesit rezultatele? Oricum banuiesc ca doar doctorul stie sa le interpreteze si parca abia pe 2 mergi.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.