Gravidutele noastre dragi - 61
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lyli
Scris: Monday, November 15, 2021 4:15 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/18/2021
Gaby 41 wrote:
Bună fetelor! Alicia abia aștept să vi cu vești de la medic!Ema te așteptăm să ne scrii în continuare despre cum evoluează sarcina ta și cum te simți.Lily hai că trec și săptămânile astea nu mai este așa mult;știu cât de greu este pe final.Sa oprit imediat sângerare a fost puțină dar ma speriat acum totul este curat așa că nu mai înțeleg ce se petrece.M-am programat miercuri la 15:30 la ecografie voi avea 6 săptămâni și 5 zile sper să fie bine bebe.Am citit destul de mult despre decolare de sac gestațional și se pare că aceste sângerări pot apărea spontan chiar fără efort pot să dispară și să apară până în săptămâna 12-14 de sarcină.
Buna Gabi , asculta medicul si eu cred ca va fi totul ok , nu stiu prea multe despre problema ta dar cred ca vei fi ok.
Lyli
Scris: Monday, November 15, 2021 4:18 PM
Nivel

wannabemom wrote:

Buna Lyli... sunt exact la fel.. :(
Zilele trec foarte greu :(
Si burtica din ce in ce mai mare si mai grea...

Eu stau si cu gandul cum o sa fie din cauza fricii de nastere , sunt terorizata Crazy , tu cand mergi la urmatorul control? Mie mi-a zis sa-l sun dupa 20 daca nu sunt probleme sa-mi zica cand sa vin ... pana acum mergeam foarte relaxata acum am putin stres sa nu ma ia de la cabinet direct la spital , ma mai si mananca ambalajul si ma tot uit la vloguri cu nasteri hohot
Oana.c
Scris: Monday, November 15, 2021 5:08 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/28/2021
Buna ema ! Felicitari !
Sa vii cu vesti Alicia.
Gaby 41
Scris: Monday, November 15, 2021 7:44 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/20/2021
Alicia ce faci,cum a fost la medic?
Oana.c
Scris: Monday, November 15, 2021 8:29 PM
Nivel

Alicia si eu ma gandesc la tine....ce e cu tine?
AliciaAlicia
Scris: Monday, November 15, 2021 10:49 PM
Nivel

Inregistrat: 9/26/2021
Bună fetelor!scz ca nu v.am scris mai devreme,la doctor a fost bine,în sfârșit am auzit inimioara 🙏🙏🙏,mi.a mai spus ca sacul gestational arata bine sa nu îmi fac griji,bineînțeles ca întrebările îmi vin mereu când ies de acolo 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Oana.c
Scris: Tuesday, November 16, 2021 6:57 AM
Nivel

AliciaAlicia wrote:
Bună fetelor!scz ca nu v.am scris mai devreme,la doctor a fost bine,în sfârșit am auzit inimioara 🙏🙏🙏,mi.a mai spus ca sacul gestational arata bine sa nu îmi fac griji,bineînțeles ca întrebările îmi vin mereu când ies de acolo 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Super bravo! Acum poti fi linistita! Cu intrebarile si eu sunt la fel, acolo sunt coplesita de emotii. Ma bucur pt tn. 🤗
Gaby 41
Scris: Tuesday, November 16, 2021 8:28 AM
Nivel

Alicia mă bucur că este totul bine! Să ne pui și nouă o poză cu Bebe!!!
wannabemom
Scris: Tuesday, November 16, 2021 8:54 AM
Nivel

Inregistrat: 1/3/2021
Lyli wrote:

Eu stau si cu gandul cum o sa fie din cauza fricii de nastere , sunt terorizata Crazy , tu cand mergi la urmatorul control? Mie mi-a zis sa-l sun dupa 20 daca nu sunt probleme sa-mi zica cand sa vin ... pana acum mergeam foarte relaxata acum am putin stres sa nu ma ia de la cabinet direct la spital , ma mai si mananca ambalajul si ma tot uit la vloguri cu nasteri hohot

Maine am programare, abia astept!
Nu iti mai face frica singura...incearca sa gandesti pozitiv...
AliciaAlicia
Scris: Tuesday, November 16, 2021 12:10 PM
Nivel

Bună, eu nu înțeleg o chestie,săptămâna trecută doctorul mi.a spus ca am 5s și 3z,adică ieri trebuia sa an 6s,în schimb ginecologul de ieri alta mi.a spus ca abia acum am 5s și 4z,iar aseară beta-hCG îmi arata valoare de 47400 echivalent 7sap cred...eu după cine sa ma mai iau ce sa mai cred care este vârsta embrionului?
Lyli
Scris: Tuesday, November 16, 2021 12:54 PM
Nivel

AliciaAlicia wrote:
Bună, eu nu înțeleg o chestie,săptămâna trecută doctorul mi.a spus ca am 5s și 3z,adică ieri trebuia sa an 6s,în schimb ginecologul de ieri alta mi.a spus ca abia acum am 5s și 4z,iar aseară beta-hCG îmi arata valoare de 47400 echivalent 7sap cred...eu după cine sa ma mai iau ce sa mai cred care este vârsta embrionului?

Alicia daca sa auzit ritmul cardiac e ok pentru moment mai asteapta pana la urmatorul eco , poate totus sunt 2 si unul e ascuns pe acolo , stiu ca medicii se ia dupa ce masoara ecograful , cand ai avut ultima menstruatie ? Si cat de lung e ciclul menstrual ? Intr-adevar beta e cam mare dar daca e ritm cardiac de acum stiam ca se masoara embrionul.
AliciaAlicia
Scris: Tuesday, November 16, 2021 1:23 PM
Nivel

Lyli wrote:

Alicia daca sa auzit ritmul cardiac e ok pentru moment mai asteapta pana la urmatorul eco , poate totus sunt 2 si unul e ascuns pe acolo , stiu ca medicii se ia dupa ce masoara ecograful , cand ai avut ultima menstruatie ? Si cat de lung e ciclul menstrual ? Intr-adevar beta e cam mare dar daca e ritm cardiac de acum stiam ca se masoara embrionul.

Bună Lyli ultimul CM a fost pe 30 septembrie iar lung e de 30 de zile
Gaby 41
Scris: Tuesday, November 16, 2021 1:36 PM
Nivel

Bună Alicia!Uni doctori calculează puțin diferit eu ar trebui să fac șapte săptămâni joi dar după calculele doctorului abia vineri le împlinesc.Este vorba de o zi în cazul meu dar se pare că eu calculam greșit.
AliciaAlicia
Scris: Tuesday, November 16, 2021 1:47 PM
Nivel

Gaby 41 wrote:
Bună Alicia!Uni doctori calculează puțin diferit eu ar trebui să fac șapte săptămâni joi dar după calculele doctorului abia vineri le împlinesc.Este vorba de o zi în cazul meu dar se pare că eu calculam greșit.

Bună Gaby,da la tine e vb de o zi dar la mine de-o săptămâna jumate nu bate deloc ce zic medicii cu beta
Lyli
Scris: Tuesday, November 16, 2021 2:12 PM
Nivel

Cray
AliciaAlicia wrote:

Bună Lyli ultimul CM a fost pe 30 septembrie iar lung e de 30 de zile

Alicia normal ar trebui sa ai 6 sapt si 5 zile , dupa ultimul CM , biometric probabil ti-a zis medicul ca ai 5 si 4 zile , la valoare beta mare si embrion mai mic cam asta se deduce : ori ai ovulat tardiv , ori sunt 2 bebei , mai asteapta putin sa vezi la urmatorul eco oricum la 5 si 4 zile sa se auda ritmul cardiac e super devreme medicul ce a zis de valoarea beta asa mare ?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.