Gravidutele noastre dragi - 61
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lyli
Scris: Friday, August 13, 2021 2:28 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/18/2021
wannabemom wrote:

Multumesc mult Andreea, ptr raspuns!
Nu imi luasem tensiunea fix atunci, nu am tensiometru acasa :(
Dar ultima oara cand imi luasem tensiunea era cam 10... si bausem deja cafea in ziua respectiva...d-asta am presupus ca a fost tensiunea. O sa ii spun doctorei sa vad ce analize imi recomanda sa mai fac Cheek Kiss
wannabemom si eu mai am acele ameteli dar nu e de la tensiune eu o am normala , am tensiometru ,am inceput sa iau altifer si nu mai apare , discuta cu medicul se poate sa ai deficit de fier . Eu am alta problema bebe se misca il simt dar am o durere intepatoare ba in stanga ba in dreapta jos in pelvis , cred ca ligamentele sunt medicul zice ca totul e bine ca e normal sa ma mai doara dar incepe sa ma alarmeze pt ca nu am mai avut asa , se muta de pe o parte pe cealalta , iau nospa se calmeaza dar imi fac griji si pana in septembrie nu mai am alt control ...
wannabemom
Scris: Saturday, August 14, 2021 11:28 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/3/2021
Dureri mai am si eu....doctora a spus sa iau Nospa, sa nu stau asa..
E greu cu somnul..mi-am luat si perna de gravide dar tot e greu...ma trezesc cu dureri de spate, nu stiu pe care parte sa mai dorm - fac tot posibilul sa nu dorm cu fata in sus. Chiar daca bebe are cam 500 de grame acum (cred), deja il simt destul de mare, simt ca imi pocneste tot abdomenul... sper sa rezist pana in decembrie :(
Tu ce ai in sept, Morfo 2? Nu e cam tarziu?

LE: Si eu simt cum se misca bebe, e minunat <3
Lyli
Scris: Saturday, August 14, 2021 12:18 PM
Nivel

wannabemom wrote:
Dureri mai am si eu....doctora a spus sa iau Nospa, sa nu stau asa..
E greu cu somnul..mi-am luat si perna de gravide dar tot e greu...ma trezesc cu dureri de spate, nu stiu pe care parte sa mai dorm - fac tot posibilul sa nu dorm cu fata in sus. Chiar daca bebe are cam 500 de grame acum (cred), deja il simt destul de mare, simt ca imi pocneste tot abdomenul... sper sa rezist pana in decembrie :(
Tu ce ai in sept, Morfo 2? Nu e cam tarziu?

LE: Si eu simt cum se misca bebe, e minunat <3
Am facut morfo 2 am scris cu cateva zile in urma e totul ok ... am control normal in septembrie si trebuie sa merg si la oftalmologie , sa vedem ce fac cu ochii , eu am miopie
wannabemom
Scris: Saturday, August 14, 2021 3:15 PM
Nivel

Lyli wrote:
Am facut morfo 2 am scris cu cateva zile in urma e totul ok ... am control normal in septembrie si trebuie sa merg si la oftalmologie , sa vedem ce fac cu ochii , eu am miopie

Ma bucur ca totul a fost bine la Morfo, am ratat postarea, scuze..
Sper sa fie bine la oftalmologie... si eu am ceva probleme in sensul ca port ochelari..
Pup Cheek Kiss
Lyli
Scris: Saturday, August 14, 2021 3:44 PM
Nivel

wannabemom wrote:

Ma bucur ca totul a fost bine la Morfo, am ratat postarea, scuze..
Sper sa fie bine la oftalmologie... si eu am ceva probleme in sensul ca port ochelari..
Pup Cheek Kiss

Nu-i nimic stai lin , la mn e mai grav dar oricum aleg cezariana sa nu mai risc si cum am mai zis natural am nascut , incerc si asa sunt constienta ca e greu dar si natural pentru mine a fost , vorba romanului macar nu stiu ce ma asteapta ras
wannabemom
Scris: Sunday, August 15, 2021 3:21 PM
Nivel

Lyli wrote:

Nu-i nimic stai lin , la mn e mai grav dar oricum aleg cezariana sa nu mai risc si cum am mai zis natural am nascut , incerc si asa sunt constienta ca e greu dar si natural pentru mine a fost , vorba romanului macar nu stiu ce ma asteapta ras

Lyli acum te inteleg cu durerile... am inceput sa le am destul de intens, aseara abia am reusit sa dorm, sunt ingrijorata...
Parca ma taia...fix in partea de jos... mai ales cand ma ridicam de undeva... cand incercam sa stau cat mai dreapta....e la fel si la tine?
Efectiv imi trezeam sotul ca tipam de durere cand ma ridicam din pat sa ma duc noaptea la toaleta :(
Luasem si Nospa dar chiar nu ma ajutase...

Acum sunt mai ok, par sa se intensifice seara...
Lyli
Scris: Sunday, August 15, 2021 6:17 PM
Nivel

wannabemom wrote:

Lyli acum te inteleg cu durerile... am inceput sa le am destul de intens, aseara abia am reusit sa dorm, sunt ingrijorata...
Parca ma taia...fix in partea de jos... mai ales cand ma ridicam de undeva... cand incercam sa stau cat mai dreapta....e la fel si la tine?
Efectiv imi trezeam sotul ca tipam de durere cand ma ridicam din pat sa ma duc noaptea la toaleta :(
Luasem si Nospa dar chiar nu ma ajutase...

Acum sunt mai ok, par sa se intensifice seara...
da asa simt si eu dar mi se si intareste burta si se tuguiaza rau , azi ca tot e sarbatoare am decis sa stau doar in pat sa vad daca dispar aceste "contractii" sau ce-o fi dar daca nu ma simt mai ok maine merg la medic sper sa se amelioreze , m-a speriat si soacra mea ca nu cumva sa am un travaliu prematur dar sper ca nu e cazul durerea la mn la no spa cedeaza dar burta intarita e ciudata tare la prima sarcina nu am patit asa cv
Lyli
Scris: Monday, August 16, 2021 5:00 PM
Nivel

Buna fetele !!! Eu azi dupa o zi intreaga ieri de repaos ma simt mai bine, mai am mici dureri dar in comparatie cu zilele trecute foarte ok si bebe este mult mai activ in burtica de cand m-am trezit loveste intr-una.
Wannabemom cum te simti? Te-au lasat durerile
wannabemom
Scris: Tuesday, August 17, 2021 8:36 AM
Nivel

Lyli wrote:
Buna fetele !!! Eu azi dupa o zi intreaga ieri de repaos ma simt mai bine, mai am mici dureri dar in comparatie cu zilele trecute foarte ok si bebe este mult mai activ in burtica de cand m-am trezit loveste intr-una.
Wannabemom cum te simti? Te-au lasat durerile

Buna. Da, sunt mai bine. Nu stiu ce a fost in noaptea aia... probabil s-a mai extins uterul ? Cray
Ma bucur ca si tu esti bine Cheek Kiss Eu astept cu nerabdare sa merg joi la 6 seara la Morfo II.

LE: Si la mine e multa activitate si bebe loveste din ce in ce mai puternic hearts
Simii
Scris: Tuesday, August 17, 2021 9:58 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 3/11/2021
Buna fetelor, ma bucur ca sunteti bine si ca durerile va lasa.Buddy1

Eu ieri am cazut destul de tare, norocul meu ca macar am cazut in fund.. simt bebica la fel ca de obicei, nu am avut sangerari sau ceva dar psihicul meu nu ma lasa sa trec peste asta fara sa fac un eco , pe care il fac cand plec de la munca, ca sa ma asigur eu ca placenta nu a coborat sau cine stie ce alta problema... sper sa fie totul bine uff
Mi se tot pare ba ca mi-a coborat burta, ba ca ma doare nu stiu unde, ba ca am nu stiu ce scurgere.. sper sa fie doar in capul meu si totul sa fie bine..Lol
Lyli
Scris: Tuesday, August 17, 2021 10:10 AM
Nivel

Simi imi pare rau, sper ca e totul ok , in general bebeii sunt protejati bine acolo in burtica , stai relaxata va fi ok .
Wannabemom da se poate sa fie si durere de ligament rotund in trimestru 2 e comuna creste uterul , la mine sunt contractii ,si imi fac numai ganduri ... dar sper ca e doar in capul meu
wannabemom
Scris: Tuesday, August 17, 2021 11:38 AM
Nivel

Simii wrote:
Buna fetelor, ma bucur ca sunteti bine si ca durerile va lasa.Buddy1

Eu ieri am cazut destul de tare, norocul meu ca macar am cazut in fund.. simt bebica la fel ca de obicei, nu am avut sangerari sau ceva dar psihicul meu nu ma lasa sa trec peste asta fara sa fac un eco , pe care il fac cand plec de la munca, ca sa ma asigur eu ca placenta nu a coborat sau cine stie ce alta problema... sper sa fie totul bine uff
Mi se tot pare ba ca mi-a coborat burta, ba ca ma doare nu stiu unde, ba ca am nu stiu ce scurgere.. sper sa fie doar in capul meu si totul sa fie bine..Lol

Of Doamne, mai bine ca mergi la Eco, si eu as face la fel in locul tau - dar incearca sa gandesti pozitiv, o sa fie totul bine! Buddy1 Cheek Kiss
Si eu in perioada asta sunt de 100 ori mai atenta... era sa alunec rau de tot pe scara de la piscina...dar am scapat cu bine...
Simii
Scris: Tuesday, August 17, 2021 8:24 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 3/11/2021
Am fost la eco, este in regula totul, mi-a zis domnul doctor ca primele 24 de h sunt importante dupa o cazatura sau lovitura , pt ca e posibil sa se desprinda placenta. Dar nu a fost nimic grav la mine si totul e bine. Are 1200gr si mi-a zis ca dupa masuratori arata de 29 de saptamani. ❤️❤️

Mi-a mai zis ca s-a intors cu capul in jos, dar nu mi-a zis ca e de bine sau de rau , a zis ca se mai poate intoarce de cateva ori pana la nastere.

Sper sa fie ascultatoare sa mai stea in burtica coeur coeur

Aveti grija de voi fetelor!
AleC
Scris: Tuesday, August 17, 2021 9:23 PM
Nivel

Inregistrat: 5/31/2017
Si eu am fost la control, suntem bine, bebelina are 2850gr, nu am stabilit data exacta pt cezariana, tot asa, de la un control la altul, dr vrea sa stam pana la 39 saptamani. A recoltat pt streptococ, mi-a dat ultimele analize, si ne mai vedem luni, fiindca apoi pleaca din tara o saptamana Big Surprise.. Am murit cand l-am auzit, sper sa stea bebe cuminte pana se intoarce, desi mi-a zis ca o sa imi lase alt medic pt contact, in caz de ceva.

Simii, ma bucur ca totul este in regula si a fost doar o sperietura.

BBEma, Andreea, cum sunteti?Cheek Kiss

Capsunica a scris oare, si am ratat eu?
ANDREEA2929A
Scris: Tuesday, August 17, 2021 10:37 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/15/2019
AleC wrote:
Si eu am fost la control, suntem bine, bebelina are 2850gr, nu am stabilit data exacta pt cezariana, tot asa, de la un control la altul, dr vrea sa stam pana la 39 saptamani. A recoltat pt streptococ, mi-a dat ultimele analize, si ne mai vedem luni, fiindca apoi pleaca din tara o saptamana Big Surprise.. Am murit cand l-am auzit, sper sa stea bebe cuminte pana se intoarce, desi mi-a zis ca o sa imi lase alt medic pt contact, in caz de ceva.

Simii, ma bucur ca totul este in regula si a fost doar o sperietura.

BBEma, Andreea, cum sunteti?Cheek Kiss

Capsunica a scris oare, si am ratat eu?

Bravoo yey! Ma bucur ca ti a lasat contact in caz de ceva. Eu astept controlul trece asa greu abia la 36s am si eu saptamana viitoare la sfarsit și pe luni fac ultimele analize. N a scris Capsunica si eu ma gandeam la ea.
La voi tot asa s a lasat burtica? A mea e super jos sper sa ajung cu bine pana la control.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.