Gravidutele noastre dragi - 61
Subiectul anterior · Subiectul urmator
wannabemom
Scris: Friday, December 3, 2021 6:09 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/3/2021
Lyli wrote:

Eu cred ca tu ai o rinita de sarcina mai ales ca ziceai ca ai mereu sinusurile infundate , o sa scapi dupa nastere , cu tensiunea cum.stai ? ... eu am facut si azi dexa maine trebuie sa sun la medic sa vad la ce ora merg acum se misca bebe foarte tare , si simt pulsatii in spate ,nu ma simt rau dar e ciudat...

Il simti ft puternic ptr ca el a crescut si nu prea mai are spatiu... stiu cum e
M am operat de rinita acum 2 ani... cand am avut complicatiile alea la anestezie...e normal sa reapara in sarcina? uff
Cat despre tensiune... am avut o 9 cu ceva pe 28 nov.. respectiv aproape 12 pe 30 nov.
Andreealee
Scris: Friday, December 3, 2021 6:28 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/22/2020
Gaby 41 wrote:
Andreealee cum te mai simți?De la ce a fost sângerarea ai făcut efort? Îți doresc multă sănătate ție și lui bebe.

Am ramas internata si mai vedem maine, mi-a fost cam rau de la arefamul ala si ce mi-au mai dat.. in rest sunt bine, nu a mai curs decat putin o picatura 2.. sa vedem peste noapte sper sa fie bine si maine sa imi dea drumul.
Nu am facut efort, a fost din senin fara motiv si nu mo-au zis de la ce..o doctora care s-a uitat pe fisa a spus doar ca asa se mai intampla in sarcina .. de la imunitate .. cine stie ..
Lyli
Scris: Friday, December 3, 2021 7:16 PM
Nivel

Inregistrat: 3/18/2021
wannabemom wrote:

Il simti ft puternic ptr ca el a crescut si nu prea mai are spatiu... stiu cum e
M am operat de rinita acum 2 ani... cand am avut complicatiile alea la anestezie...e normal sa reapara in sarcina? uff
Cat despre tensiune... am avut o 9 cu ceva pe 28 nov.. respectiv aproape 12 pe 30 nov.

Eu asa stiam ca in sarcina reapare ... nu ai vb cu medicul de treaba asta , tensiunea e ok nu vad ce altceva ar provoca sangerari nazale decat asta , da stiu ca bebe e mare dar il simt diferit de cand cu injectiile astea ba mi se pare ca prea se agita ba nu se mai misca cateva ore bune ... si ma simt molesita ... oricum sper sa scap duminica sa-mi tin cadoul de mos nicolae in brate love
Gaby 41
Scris: Friday, December 3, 2021 7:17 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/20/2021
Andreealee, exact așa am pățit și eu stând în pat am simțit ceva când am mers la baie am găsit pete de sânge.Am citit aici pe forum că multe fete au avut probleme cu sângerări în sarcină și apoi totul a fost bine până au născut.Multă sănătate ție și lui Bebe.Cheek Kiss
Gaby 41
Scris: Friday, December 3, 2021 7:20 PM
Nivel

Wannabemom și eu am avut sângerari nazale în ultimele luni de sarcină.Îmi amintesc că le aveam doar seara iar doctora mi-a spus că erau normale.
Andreealee
Scris: Friday, December 3, 2021 7:51 PM
Nivel

Gaby 41 wrote:
Andreealee, exact așa am pățit și eu stând în pat am simțit ceva când am mers la baie am găsit pete de sânge.Am citit aici pe forum că multe fete au avut probleme cu sângerări în sarcină și apoi totul a fost bine până au născut.Multă sănătate ție și lui Bebe.Cheek Kiss

Multumesc Gaby. Sper sa fie bine. Tin minte ca iti zisese ca ai decolare sau ceva. La mine a zis ca nu e decolare
Lena_cnd
Scris: Friday, December 3, 2021 8:03 PM
Nivel

Inregistrat: 11/15/2021
Salutare Fetelor,
Vin si eu cu un update, am fost la control, in 1 Dec, am aflat ca avem sarcina gemelară, azi noapte am avut niste frisoane foarte puternice, iar dimineata cand m am trezit, am sângerat, am fost de urgenta la control, totul este in regula cu sarcina, avem 6 saptamani, nu s-a auzit inca inimioara dar se vedeau amandoi embrioni ca aveau puls, Dna Dr.a tras concluzia ca am avut un hematom, altceva nu a vazut sa fie in neregula, o sa merg peste o saptamana dinou.
Mi-a recomandat repaus 2 saptamani, fara sa ma ridic din pat.
Inca nu m a încurajat foarte tare, mi-a spus ca odata pusă eticheta de sarcina cu risc, pana nasc tot asa se va pune problema.
PS: chistul a ajuns la 8 cm, creste odata cu sarcina

Andreealee
Scris: Friday, December 3, 2021 8:08 PM
Nivel

Lena_cnd wrote:
Salutare Fetelor,
Vin si eu cu un update, am fost la control, in 1 Dec, am aflat ca avem sarcina gemelară, azi noapte am avut niste frisoane foarte puternice, iar dimineata cand m am trezit, am sângerat, am fost de urgenta la control, totul este in regula cu sarcina, avem 6 saptamani, nu s-a auzit inca inimioara dar se vedeau amandoi embrioni ca aveau puls, Dna Dr.a tras concluzia ca am avut un hematom, altceva nu a vazut sa fie in neregula, o sa merg peste o saptamana dinou.
Mi-a recomandat repaus 2 saptamani, fara sa ma ridic din pat.
Inca nu m a încurajat foarte tare, mi-a spus ca odata pusă eticheta de sarcina cu risc, pana nasc tot asa se va pune problema.
PS: chistul a ajuns la 8 cm, creste odata cu sarcina

Felicitari pt bebei si multa sanatate!
Gaby 41
Scris: Friday, December 3, 2021 8:14 PM
Nivel

Lena felicitări pentru Bebeluși!!!! Încearcă să stai în pat cât poți de mult și totul va fi bine.
EllaMaria
Scris: Friday, December 3, 2021 8:36 PM
Nivel

Inregistrat: 9/12/2020
OtiliaC wrote:
Fetelor, am fost si eu astazi la morfo 3. Totul bine, doar cordonul este dat de 2 ori dupa gat si daca nu se schimba asta nu ma lasa sa nasc natural.. Are 1,7 kg la fix 32 sapt, bebei vostrii cat aveau la varsta asta? Mie totusi mi se pare micuta. Va las o poza, nu prea vrea sa se arate, mereu sta cu manuta pe fata.

https://ibb.co/rpq43Qk

Otilia, fii linistita, la 33 saptamani al meu avea 1900 g. Pana la termen o sa recuperezepupici
Andreea_neacsu
Scris: Friday, December 3, 2021 9:35 PM
Nivel

Inregistrat: 9/27/2021
Lena Angel 2 ingerasi deodataaaa angel
felicitari !! aveti in familie gemeni ?
si sotul are pe partea de bunici , dar la mine a fost doar un sac gestational , deci e un singur sufletel newclap
Gaby, multumesc de intrebare , sunt bine .. putin mi-a fost rau zilele astea insa cred ca incep vitaminele sa isi faca efectul , incepe sa imi creasca putin pofta de mancare , dar nu pot manca prea multe inca , mi-a fost totusi si teama pt ca data trecuta cand am mancat mai bine am zacut in pat , mi-a fost destul de rau pale
Lena_cnd
Scris: Friday, December 3, 2021 10:26 PM
Nivel

Andreealee wrote:

Felicitari pt bebei si multa sanatate!

Multumesc, asemenea va doresc! 🤗
Lena_cnd
Scris: Friday, December 3, 2021 10:28 PM
Nivel

Gaby 41 wrote:
Lena felicitări pentru Bebeluși!!!! Încearcă să stai în pat cât poți de mult și totul va fi bine.

Multumesc Gaby, e groaznic sa stai in pat, e greu.
Dar dr stie mai bine, fac ascultare. :).
Lena_cnd
Scris: Friday, December 3, 2021 10:31 PM
Nivel

Andreea_neacsu wrote:
Lena Angel 2 ingerasi deodataaaa angel
felicitari !! aveti in familie gemeni ?
si sotul are pe partea de bunici , dar la mine a fost doar un sac gestational , deci e un singur sufletel newclap
Gaby, multumesc de intrebare , sunt bine .. putin mi-a fost rau zilele astea insa cred ca incep vitaminele sa isi faca efectul , incepe sa imi creasca putin pofta de mancare , dar nu pot manca prea multe inca , mi-a fost totusi si teama pt ca data trecuta cand am mancat mai bine am zacut in pat , mi-a fost destul de rau pale

Multu Andreea, noi am tot intrebat, dar nu se stie nimeni cu gemeni, nici al meu soț, nici din partea mea, nu stiu sa avem, e mai ciudat sa am 2 sarcini, si amadoua gemelare.
(Am pierdut in Martie 2019, o sarcina gemelara)
ema31
Scris: Saturday, December 4, 2021 12:16 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 11/14/2021
Felicitari, Lena!!! Nu-ti face griji, o sa fie bine. Priveste perioada asta de stat in pat ca pe o binemeritata relaxare.
Nu ti-a dat dr si Arefam pentru problema asta?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.