Gravidutele noastre dragi - 61
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Gaby 41
Scris: Monday, November 29, 2021 2:49 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/20/2021
Bună fetelor! Maria felicitări pentru sarcină și bine ai venit printre noi.Și eu am avut dureri de burtică de la început.Acum am 8 săptămâni și 3 zile și ieri și alaltăieri am mai avut niște crampe probabil pentru că am stat foarte mult în picioare dar au ținut câteva secunde eram cât pe ce să i-au Nos-pa. Dacă sunt dureroase acele crampe poți lua Nos-pa.
mariaB02
Scris: Monday, November 29, 2021 3:11 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 11/24/2021
Va mulțumesc!Felicitari tuturor!Doamne ajuta!Eu am programare pe 16 dec la eco pentru confirmarea sarcina.Nu pot spune ca sunt dureroase crampele.Dar îmi era teama sa nu fie ceva alarmant.Sunt ca niște dureri de ovare, înțepături.
Andreea_neacsu
Scris: Monday, November 29, 2021 4:07 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/27/2021
bine ai venit Maria !
si eu am avut crampe , acum iau doctorul mi-a dat no spa de 3 ori pe zi si nu mai am decat din cand in cand dar micute
cele mai mari le-am avut in saptamana cand trebuia sa imi vina ..
Andreeax
Scris: Monday, November 29, 2021 4:07 PM
Nivel

Inregistrat: 5/6/2020
Lyli,de ce mai faci dexa când sarcina e așa avansată. Practic ești la termen dacă bebe se naște acum.
Lena_cnd
Scris: Monday, November 29, 2021 4:58 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/15/2021
mariaB02 wrote:
Va mulțumesc!Felicitari tuturor!Doamne ajuta!Eu am programare pe 16 dec la eco pentru confirmarea sarcina.Nu pot spune ca sunt dureroase crampele.Dar îmi era teama sa nu fie ceva alarmant.Sunt ca niște dureri de ovare, înțepături.

Felicitări 🤗!!!
IoanaIoanaC
Scris: Monday, November 29, 2021 5:15 PM
Nivel

Inregistrat: 8/30/2019
Andreeax wrote:
Lyli,de ce mai faci dexa când sarcina e așa avansată. Practic ești la termen dacă bebe se naște acum.

Sa stii ca si mie voiau sa imi faca la 38+1, doar ca veam deja 2 doze facute din sapt 32 si nu a mai fost cazul.
Andreeax
Scris: Monday, November 29, 2021 5:29 PM
Nivel

Inregistrat: 5/6/2020
IoanaIoanaC wrote:

Sa stii ca si mie voiau sa imi faca la 38+1, doar ca veam deja 2 doze facute din sapt 32 si nu a mai fost cazul.

Parca as spune ca am mai avut discuția asta! Sunt doar curioasa care e motivul. La mine s-a pus problema de dexa și am făcut doar pt ca riscam sa nasc înainte de 37 având in vedere tona de contractii pe care am avut-o toată sarcina și colul.
Lyli
Scris: Monday, November 29, 2021 6:10 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/18/2021
Andreeax wrote:

Andreeax nu stiu medicul a recomandat a zis ca in cazul cezarianelor la rece se ia ca masura de precautie daca mi s-ar declansa travaliul nu ar trebui sa mai fac zice el dar fiindca uni copii stau si pana la 42 de saptamani in burtica el recomanda daca operatia este la 38 +
Andreea_neacsu
Scris: Monday, November 29, 2021 11:32 PM
Nivel

fetelor Angel
vin cu o problema mai “rusinoasa” .. mi-a scazut libidoul foarte mult si nu stiu cum as putea face sa imi ridic putin moralul hohot
am incercat asa cu un preludiu mai lung , tot nu merge ...... nu stiu care e faza cu corpul meu ..
o sa vorbesc cu doctorul cand voi ajunge la urmatorul control , dar pana atunci mai e putin si as vrea sa indrept putin chestia asta ..
daca voi ati patit , cum s-a rezolvat problema ? sau a trecut de la sine ? si cand ?
edit* acum stau si ma gandesc ca am si putina uscaciune vaginala ... inainte sa incep sa imi bag ovulele de arefam aveam mai multe scurgeri , acum sunt mult mai reduse ...
wannabemom
Scris: Tuesday, November 30, 2021 7:58 AM
Nivel

Inregistrat: 1/3/2021
Neata!
La multi ani sarbatoritelor de astazi! hainoroc
Gaby 41
Scris: Tuesday, November 30, 2021 12:31 PM
Nivel

Bună fetelor!Ce mai faceți?La mulți ani fetelor care își sărbătoresc ziua astăzi! Andreea
freya1
Scris: Tuesday, November 30, 2021 12:44 PM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
Andreea_neacsu wrote:
fetelor Angel
vin cu o problema mai “rusinoasa” .. mi-a scazut libidoul foarte mult si nu stiu cum as putea face sa imi ridic putin moralul hohot
am incercat asa cu un preludiu mai lung , tot nu merge ...... nu stiu care e faza cu corpul meu ..
o sa vorbesc cu doctorul cand voi ajunge la urmatorul control , dar pana atunci mai e putin si as vrea sa indrept putin chestia asta ..
daca voi ati patit , cum s-a rezolvat problema ? sau a trecut de la sine ? si cand ?
edit* acum stau si ma gandesc ca am si putina uscaciune vaginala ... inainte sa incep sa imi bag ovulele de arefam aveam mai multe scurgeri , acum sunt mult mai reduse ...

Andreea, cum iti e norocul, cheful poate reveni in trim 2 si 3 sau deloc si ambele situatii sunt normale, nu prea ai ce sa faci, hormonii de sarcina sunt de vina.
ema31
Scris: Tuesday, November 30, 2021 2:45 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 11/14/2021
La multi ani celor ce poarta numele de Andreea! Sa fiti sanatoase si voi si bebelusii!
Gaby 41
Scris: Tuesday, November 30, 2021 3:06 PM
Nivel

Andreea în timpul sarcinii au loc foarte multe modificări în corpul unei femei așa că probabil de aici vine și lipsa chefului.
Andreea_neacsu
Scris: Tuesday, November 30, 2021 3:43 PM
Nivel

multumesc pentru urari , in primul rand majoreta
poate vine el cheful , asa sper newclap Lol
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.