Gravidutele noastre dragi - 60
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Aleahim
Scris: Thursday, May 6, 2021 10:24 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/19/2018
IoanaIoanaC wrote:
Aleahim, happy 32! coeur
Simi, daca ai avut probleme cu tensiunea si in prima sarcina, era de asteptat oarecum sa ai si acum. Stiu ca exista tratament (ceva medicament cu D am uitat cum ii spune) nu doar aspirina. Trebuie mo nitorizata tensiunea zilnic. Succes!

Andreea mare, tin pumnii sa fie totul bine pana la final.
Fetelro cu poze, sunteti tare frumoase! love

Happy 32 to you toocomputerlove
Parca nu imi vine sa cred ce putin mai avem.
Acum astept sa intru la medic.Abia astept sa imi vad soricica si ma rog sa fie binecoeur
IoanaIoanaC
Scris: Thursday, May 6, 2021 11:09 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/30/2019
Aleahim wrote:

Happy 32 to you toocomputerlove
Parca nu imi vine sa cred ce putin mai avem.
Acum astept sa intru la medic.Abia astept sa imi vad soricica si ma rog sa fie binecoeur

Hai cu vesti bune! majoreta
Aleahim
Scris: Thursday, May 6, 2021 12:28 PM
Nivel

Inregistrat: 7/19/2018
Totul bine, soricica a recuperat si e de fix 32s.Are 1800 gr si e cu caputul in jos.Colul e lung si inchis, de 4 cm.Peste 3 sapt control si stabilim dataCrazy
Nu va zic ce emotii m-au luat, ca sunt varzaLol

Aleahim attached the following image(s):
received_747909585904144.jpeg

EllaMaria
Scris: Thursday, May 6, 2021 12:35 PM
Nivel

Inregistrat: 9/12/2020
Aleahim wrote:
Totul bine, soricica a recuperat si e de fix 32s.Are 1800 gr si e cu caputul in jos.Colul e lung si inchis, de 4 cm.Peste 3 sapt control si stabilim dataCrazy
Nu va zic ce emotii m-au luat, ca sunt varzaLol

Ce bebelina Love computerlove înca putiiin si bebelina e în bratele talecomputerlove
Andreeax
Scris: Thursday, May 6, 2021 12:47 PM
Nivel

Inregistrat: 5/6/2020
Waaa,Ella,Aleahim,Ioana,ce pu?in mai avem. Eu plec prima apoi posibil sa veni?i toate la intervale scurte ca e pu?in între voi. Azi trb sa termin bagajul ca am so?ul panicat,când o sa fie momentul nu ?tiu daca sa mergem la spital cu ma?ina sau sa chem totu?i ambulanta :))))))
Sisi2
Scris: Thursday, May 6, 2021 1:39 PM
Nivel

Inregistrat: 8/7/2019
ANDREEA2929A wrote:
Si eu simt miscarile acum, dar is asa finute zici ca s spasme musculare Lol ?i o necajesc când mi se pare ca nu da semne.dance DistanceKiss
https://ibb.co/ZRrMXZB

Ce graviduta frumoasa!!!Cheek Kiss te pup!
Sisi2
Scris: Thursday, May 6, 2021 1:40 PM
Nivel

Inregistrat: 8/7/2019
Andreaa, Ella, Aleahim, ma bucur ca totul e bine!!! Ce putin mai aveti!! Nu-mi vine sa cred!!hearts
IoanaIoanaC
Scris: Thursday, May 6, 2021 1:54 PM
Nivel

Andreeax wrote:
Waaa,Ella,Aleahim,Ioana,ce pu?in mai avem. Eu plec prima apoi posibil sa veni?i toate la intervale scurte ca e pu?in între voi. Azi trb sa termin bagajul ca am so?ul panicat,când o sa fie momentul nu ?tiu daca sa mergem la spital cu ma?ina sau sa chem totu?i ambulanta :))))))

Shhhh! Nu-mi da panica! hohot
ANDREEA2929A
Scris: Thursday, May 6, 2021 4:57 PM
Nivel

Inregistrat: 1/15/2019
Sisi2 wrote:

Ce graviduta frumoasa!!!Cheek Kiss te pup!

computerlove
ANDREEA2929A
Scris: Thursday, May 6, 2021 4:58 PM
Nivel

Inregistrat: 1/15/2019
Andreeax wrote:

Andre tinem pumnii majoreta incep galeriile curand pentru voi dance
andrutannc
Scris: Thursday, May 6, 2021 5:02 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 12/10/2020
Mie deja mi s-au umflat gleznele destul de tare. :((
Nu stiu daca de la plimbarile din vacanta de Pasti (caci la intoarcere am sesizat), insa is umflate.
Ce-as putea sa fac? Sa le tin in apa cu sare, ceva?
Andreeax
Scris: Thursday, May 6, 2021 5:40 PM
Nivel

Inregistrat: 5/6/2020
andrutannc wrote:
Mie deja mi s-au umflat gleznele destul de tare. :((
Nu stiu daca de la plimbarile din vacanta de Pasti (caci la intoarcere am sesizat), insa is umflate.
Ce-as putea sa fac? Sa le tin in apa cu sare, ceva?

Eu am în?eles ca trebuie sa stea mai sus decât trunchiul,po?i sa le ridici pe o perna când stai in pat Dar spune-i asta ?i medicului,pe mine medicul meu m-a terorizat la fiecare control cu întrebarea "?i s-au umflat mâinile sau picioarele?" Eu am avut noroc,cel pu?in pana acum,nu am avut nicio problema de genul...doar simt ca îmi obosesc când merg mai mult dar asta e normal,nu le am umflate. Eventual po?i verifica tensiunea in prima faza pt a o elimina sau urmare?te sa fie un raport egal între lichidele pe care le consumi ?i ce urinezi.
IoanaIoanaC
Scris: Friday, May 7, 2021 10:43 AM
Nivel

Fetelor sunt reduceri pe bebe tei la maxi cosi scoici si scuane auto. Stiu ca maxi cosi au si modele certificate ADAC, dar nu am urmarit preturile sa vad daca reducerile sunt pe bune sau in stilul emag Lol Poate interseaza pe cineva.
Lyli
Scris: Friday, May 7, 2021 12:19 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/18/2021
Buna fetelor ! Am si eu o intrebare cat v-au costat analizele pentru trimestrul 1 inclusiv TORCH SI MORFO 1 , urmeaza sa le fac si nu stiu ce laborator sa aleg sunt multe , Morfo 1 o sa fac la medicul meu nu am intrebat cat costa , si as vrea sa fiu pregatita, merg peste 2 saptamani iar pana atunci mi-a zis sa imi fac si analizele unde vreau eu... eram curioasa daca difera preturile sau daca este un laborator anume care este mai bun. Si nu prin casa de asigurari , as vrea sa stiu preturile intregi .
Simii
Scris: Friday, May 7, 2021 12:29 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 3/11/2021
Buna fetelor, va multumesc pentru raspunsurile legate de tensiune.

Lyli, eu doar ce le-am facut pe toate, Morfo 1 m-a costat 500 iar recoltarea pt dublu test 170. Profilul Torch nu l-am facut nici la prima sarcina nici acum si nici nu mi l-a recomandat medicul. Habar nu am de ce. Insa despre analizele de trim 1, eu mi-am luat trimitere de la mf si am si gasit loc la recoltat si nu am platit nimic pt ele.. mi se pare mai convenabil asa.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.