Gravidutele noastre dragi - 60
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mag_
Scris: Friday, May 28, 2021 10:40 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 5/22/2021
OtiliaC wrote:

Ceea ce sa streseaza mai tare este ca a vazut un hematom langa saculet, intra-adevar micut, dar este, l-am vazut si eu. Si analize a zis ca imi da doar dupa ce vedem si embrionul.

Sarcina usoara si bebe sanatos! Cheek Kiss Hematom am avut si eu la prima sarcina, l-am depistat in urma unei sangerari, cand ajunsesem la dr deja ma asteptam sa imi zica ceva rau, dar din fericire a fst totul bine, am luat Aspenter si Progesteron si hematomul s-a eliminat, asa ca fii pozitiva!

Mie bebelina mea mi-a dat emotii mai mari azi ca de obicei, la un moment dat deja ma gandeam ca trebuie sa merg la spital. Din fericire au fost (sper) contractii false si ea mai asteapta putin in burtica :)
Capsunica22
Scris: Saturday, May 29, 2021 6:19 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 12/10/2020
Otilia

Si eu am avut hematom decidual la prima sarcina, nu am sângerat desi medicul a zis ca e posibil sa sângerez sa nu ma speriu.Pana la urmatorul control s-a resorbit,a disparut.fara tratament
Magda 77
Scris: Sunday, May 30, 2021 8:27 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 4/12/2020
Buna gravidute frumoase, doamne câte burtici frumoase, câ?i bebelu?i superbi mi a fost dat sa vad astazi când am întrat pe forum. Bun venit celor noi,na?tere usoara celor care mai au pu?in.coeur Eu am lipsit o perioada , pe data de 7 am fost depistata pozitiv , de atunci stau prin spital ?i recupare, slava Domnului acum sunt bine. Pe data de 7 sunt si eu programata la morfo 2 .Încerc sa va ata?ez ?i eu o poza cu bebelu?ul meu la 5luni ?i o saptamana. https://ibb.co/hVmhwyh
Sisi2
Scris: Monday, May 31, 2021 3:41 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/7/2019
Buna fetelor!! Ce faceti? Cum sunteti?
Am fost si eu azi la control si grasunelul meu are 1880g!!hearts
Totul e bine, doar ca sta cu mainile in fata. Doctorul spune ca mai are timp sa se aseze cum trebuie. Vad ca deja face ce vrea el!!hohot
Va pup si sa aveti o zi frumoasa!!

Magda, ce mogaldeata draguta ai tu acolo!! Multa sanatate iti doresc!!!Cheek Kiss
EllaMaria
Scris: Monday, May 31, 2021 4:59 PM
Nivel

Inregistrat: 9/12/2020
Sisi2 wrote:
Buna fetelor!! Ce faceti? Cum sunteti?
Am fost si eu azi la control si grasunelul meu are 1880g!!hearts
Totul e bine, doar ca sta cu mainile in fata. Doctorul spune ca mai are timp sa se aseze cum trebuie. Vad ca deja face ce vrea el!!hohot
Va pup si sa aveti o zi frumoasa!!

Magda, ce mogaldeata draguta ai tu acolo!! Multa sanatate iti doresc!!!Cheek Kiss

Cresteti maricomputerlove ma bucur ca totul e bineLove
EllaMaria
Scris: Monday, May 31, 2021 5:00 PM
Nivel

Magda 77 wrote:
Buna gravidute frumoase, doamne câte burtici frumoase, câ?i bebelu?i superbi mi a fost dat sa vad astazi când am întrat pe forum. Bun venit celor noi,na?tere usoara celor care mai au pu?in.coeur Eu am lipsit o perioada , pe data de 7 am fost depistata pozitiv , de atunci stau prin spital ?i recupare, slava Domnului acum sunt bine. Pe data de 7 sunt si eu programata la morfo 2 .Încerc sa va ata?ez ?i eu o poza cu bebelu?ul meu la 5luni ?i o saptamana. https://ibb.co/hVmhwyh

computerlove
Ma bucur ca esti bine acum si ca bebe creste frumostopai
Sisi2
Scris: Tuesday, June 1, 2021 10:29 AM
Nivel

EllaMaria wrote:

Cresteti maricomputerlove ma bucur ca totul e bineLove

Multumesc, Ella!!Cheek Kiss Da, creste gogoloiu de nu-mi vine sa cred!!!hearts
mag_
Scris: Tuesday, June 1, 2021 11:58 AM
Nivel

Buna burtici,

Eu am astazi 38 de saptamani Hilar M-au apucat si mai tare emotiile, pe Alex l-am nascut la 38 de saptamani si 2 zile. Deocamdata vad ca nu da foarte multe semne bebelina, am ceva contractii si ea simt ca nu mai are loc. Abia o astept, desi in acelasi timp as vrea sa fiu acasa cand Alex face 3 ani.

La multi ani copiilor vostri, din burtici sau din afara lor! Cheek Kiss
mag_
Scris: Tuesday, June 1, 2021 12:00 PM
Nivel

Magda 77 wrote:

Sa creasca mare si sanatos bebe in continuare love si tie multa sanatate!
EllaMaria
Scris: Tuesday, June 1, 2021 12:21 PM
Nivel

mag_ wrote:
Buna burtici,

Eu am astazi 38 de saptamani Hilar M-au apucat si mai tare emotiile, pe Alex l-am nascut la 38 de saptamani si 2 zile. Deocamdata vad ca nu da foarte multe semne bebelina, am ceva contractii si ea simt ca nu mai are loc. Abia o astept, desi in acelasi timp as vrea sa fiu acasa cand Alex face 3 ani.

La multi ani copiilor vostri, din burtici sau din afara lor! Cheek Kiss

Inca putinmajoreta Cred ca esti nerabdatoarecomputerlove

Eu de 3 zile am o stare tare nasoala... Sunt foarte sensibila, îmi vine sa pling fara motiv, încerc sa pun pe seama faptului ca mai am putin si nu stiu ce ma asteapta... Plus ca am stari de voma din cauza acidului... Nu am pofta de mancare, nu pot sa stau mult în picioare...Pana acum a fost lux, eram Zoro Lol hohot acum parca nu am stare, totul îmi pare greu.. Hormonii se joaca cu mine.
mag_
Scris: Tuesday, June 1, 2021 1:20 PM
Nivel

EllaMaria wrote:

Eu de 3 zile am o stare tare nasoala... Sunt foarte sensibila, îmi vine sa pling fara motiv, încerc sa pun pe seama faptului ca mai am putin si nu stiu ce ma asteapta... Plus ca am stari de voma din cauza acidului... Nu am pofta de mancare, nu pot sa stau mult în picioare...Pana acum a fost lux, eram Zoro Lol hohot acum parca nu am stare, totul îmi pare greu.. Hormonii se joaca cu mine.

Te inteleg perfect cu hormonii! Buddy1 Eu sunt foarte irascibila, si in acelasi timp asa ca tine, imi vine sa plang fara motiv, dimineata am inceput sa plang gandindu-ma ca s-ar putea sa nu fiu acasa deloc de ziua lui Alex si ce o sa faca el fara mine cateva zile Lol Dar sunt firesti starile astea, mai ales ca, asa cum ai zis tu, totul pare (si este) atat de nou, de necunoscut, insa sunt convinsa ca o sa te descurci si o sa fie totul foarte bine Cheek Kiss Cu starile de greata nu stiu ce sa te sfatuiesc, eu la Alex am avut destul de mari probleme cu arsurile, ma mai ajuta cat de cat un pahar rece de lapte sau iaurtul.
mag_
Scris: Tuesday, June 1, 2021 3:12 PM
Nivel

Alex al meu deja se joaca cu surioara lui, va pun poza mai jos Lol Am tot discutat cu el despre faptul ca va aparea un bebe la noi in casa, ca va fi surioara lui, ca se vor juca impreuna etc, am tot incercat sa-l pregatesc pentru moment, fiindca imi fac ceva griji cu gelozia.

https://ibb.co/PjGrdVK
EllaMaria
Scris: Tuesday, June 1, 2021 4:31 PM
Nivel

mag_ wrote:
Alex al meu deja se joaca cu surioara lui, va pun poza mai jos Lol Am tot discutat cu el despre faptul ca va aparea un bebe la noi in casa, ca va fi surioara lui, ca se vor juca impreuna etc, am tot incercat sa-l pregatesc pentru moment, fiindca imi fac ceva griji cu gelozia.

computerlove
Probabil ca putina gelozie o sa fie, dar iubirea fata de surioara lui o sa fie mai mare, ai sa vezi. Între mine si sora mea e o diferenta de 10 ani si la inceput si eu eram oarecum geloasa, dar nu a tinut mult si deja o adoramcomputerlove
Sisi2
Scris: Tuesday, June 1, 2021 6:29 PM
Nivel

mag_ wrote:

Ce frumos!!!hearts probabil putina gelozie va fi la inceput, dar legatura dintre ei va fi nepretuita.
Si eu am zis ca mi-as dori 2 copii. Sper sa ne ajute Domnul si sa fie asa.
Eu mai am 2 surori, nu mi-as putea imagina viata fara ele. Am cu cine ma sfatui, pe cine ma baza. Tocmai de aia, am zis ca as vrea doi. Vom vedea ce ne rezerva viata!
Mai ai asa putin, te cred ca ai emotii! hearts
Sisi2
Scris: Tuesday, June 1, 2021 6:31 PM
Nivel

EllaMaria wrote:

Si eu incep sa ma simt greoaie si sa fiu mai sensibila!! Cand am realizat astazi, ca luna viitoare nasc, mi-au dat lacrimile. Big Surprise
Pofta de mancare nici eu nu prea am, doar de dulciurihohot si de capsuni!!!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.