Gravidutele noastre dragi - 60
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Aleahim
Scris: Thursday, April 22, 2021 10:34 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/19/2018
Condoleante Capsunica
IoanaIoanaC
Scris: Friday, April 23, 2021 7:56 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/30/2019
Capsunica22 wrote:
Hey , v-am mai citit din când în cand dar nu prea am avut curaj sa scriu nimic , am trecut printr-o perioada crunta , tatal meu a pierdut lupta cu Covid ,avea doar 53 ani,om sanatos fara nici o boala ,vesel ?i glume? ?i pozitiv.., am facut ?i noi cred , noi acum suntem bine .abia astept sa merg la control sa aud ca bebe e bine ?i el.Am avut grija sa ma hidratez ?i sa mananc de?i mi-a fost f greu .Nu doresc nimanui ?i nu vreau sa va întristez.Bebe m-a ajutat sa fiu puternica ?i sa ma gandesc la el , au fost 3 saptamâni de chin ..?i acum mi-e greu..dar o sa îmi revin. Azi e ziua mea , iar ieri l-am inmormsntat pe tati .pale

Condoleante! Si putere multa!
IoanaIoanaC
Scris: Friday, April 23, 2021 7:58 AM
Nivel

Inregistrat: 8/30/2019
MariaS wrote:

Nu î?i bate capul cu kg, eu am slabit 8kg pâna în saptamâna 22-24 când am început sa pun la loc, le-am pus pt ca am stat acasa ?i tot ron?aiam cate ceva de plictiseala. Toate kg puse le-am dat jos dupa nastere, am ajuns sa am mai pu?in decât minimul din perioada sarcinii. Deci nu te stresa cu kg bebe o sa fie bine

Da, si cumnata mea a slabit la inceputul sarcinii, apoi a stagnat si apoi a inceput sa acumuleze. Atata timp cat mogaldeata e bine, chiar nu ma deranjeaza sa slabesc, dar pentru mine, care n-am tinut cura de slabire in viata mea, e chiar funny momentul in care am inceput sa slabesc Lol

Multumim mamicilor care isi fac timp sa mai treaca pe la noi sa ne sustina cu o vorba buna! Buddy1
wannabemom
Scris: Friday, April 23, 2021 9:17 AM
Nivel

Inregistrat: 1/3/2021
Condoleante, Capsunica!
Imi pare rau! Buddy1
maria2013
Scris: Friday, April 23, 2021 9:20 AM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
Capsunica, un gând bun si de la mine! Sa fii puternica pentru micul pui si pentru amintirea tatalui tau!
Magda 77
Scris: Friday, April 23, 2021 11:53 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 4/12/2020
Capsunica22 wrote:
Hey , v-am mai citit din când în cand dar nu prea am avut curaj sa scriu nimic , am trecut printr-o perioada crunta , tatal meu a pierdut lupta cu Covid ,avea doar 53 ani,om sanatos fara nici o boala ,vesel ?i glume? ?i pozitiv.., am facut ?i noi cred , noi acum suntem bine .abia astept sa merg la control sa aud ca bebe e bine ?i el.Am avut grija sa ma hidratez ?i sa mananc de?i mi-a fost f greu .Nu doresc nimanui ?i nu vreau sa va întristez.Bebe m-a ajutat sa fiu puternica ?i sa ma gandesc la el , au fost 3 saptamâni de chin ..?i acum mi-e greu..dar o sa îmi revin. Azi e ziua mea , iar ieri l-am inmormsntat pe tati .pale
Condolean?e draga mea, ?i eu am trecut prin mari încercari cu tata , din pacate s a stins ?i el în februarie , nu sunt cuvinte de ajuns pentru pierderea suferita, trebuie sa fim tari ?i Dumnezeu intr un fel ne întare?te,asta i cursul vie?ii , unii se duc al?ii î?i croiesc drum prin lume, ai grija de bebelu?ul tau sunt sigura ca tatal tau de sus de acolo va vegheaza.coeur coeur
andrutannc
Scris: Friday, April 23, 2021 1:44 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 12/10/2020
Capsunica22 wrote:

Oh...:((( Condoleante. Doamne, cat de rau imi pare..imi dau seama ce e in sufletul tau. Sa te ajute bebe in continuare sa fii puternica.
AleC
Scris: Saturday, April 24, 2021 3:42 PM
Nivel

Inregistrat: 5/31/2017
Fetelor, vin si eu cu o veste proasta. De ieri ma durea capul, o stare aiurea, azi tuse, test covid pozitiv, din farmacie. Acum astept sa anunte medicul de familie dsp ul, dar face curatenie acasa Crazy si cica suna luni. Am vb cu ginecologul, continui tratamentul obisnuit din sarcina, iau aspenter deja, si adaug clexane. Sper sa fim bine pana la urma, m-a "certat" putin ca nu am facut vaccinul.
Ma oftic asa de tare, miercuri aveam morfologia 2.uff
ANDREEA2929A
Scris: Saturday, April 24, 2021 3:56 PM
Nivel

Inregistrat: 1/15/2019
AleC wrote:
Fetelor, vin si eu cu o veste proasta. De ieri ma durea capul, o stare aiurea, azi tuse, test covid pozitiv, din farmacie. Acum astept sa anunte medicul de familie dsp ul, dar face curatenie acasa Crazy si cica suna luni. Am vb cu ginecologul, continui tratamentul obisnuit din sarcina, iau aspenter deja, si adaug clexane. Sper sa fim bine pana la urma, m-a "certat" putin ca nu am facut vaccinul.

Nu te panica, o sa fie bine Buddy1 esti pe tratament anticoagulant.grup
Cat despre certat pune în dos, nu garanteaza nimeni la gravide vaccinul sa si l bage undeva.
Andreeax
Scris: Saturday, April 24, 2021 7:11 PM
Nivel

Inregistrat: 5/6/2020
ANDREEA2929A
Scris: Saturday, April 24, 2021 8:25 PM
Nivel

Inregistrat: 1/15/2019
EllaMaria
Scris: Saturday, April 24, 2021 10:04 PM
Nivel

Inregistrat: 9/12/2020
Andreeax wrote:
Va las ?i eu o pozica cu burtica mea de azi! <3
https://ibb.co/NsW5pJb

Love n-ai zice ca mai ai putin si nasticomputerlove o burtica tare cocheta, eu cred ca dupa ce iesi din spital nu o sa exista nici o urma de burtica, esti o graviduta chiccoeur
Miri08
Scris: Saturday, April 24, 2021 10:50 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/22/2020
ANDREEA2929A wrote:

Nu te panica, o sa fie bine Buddy1 esti pe tratament anticoagulant.grup
Cat despre certat pune în dos, nu garanteaza nimeni la gravide vaccinul sa si l bage undeva.

Exact ! Stai linistita si cum zice si Andreea . Pentru femeile gravide nu prea sunt atat de multe cercetari legate de vaccin asa ca nu stim cum si in ce fel ne-ar ajuta.Mai ales ca unii medici recomanda vaccinul in sarcina iar altii nu ......NuStiu Nici nu stii ce sa mai crezi.
Important e sa treci cu bine peste si sa fie bine bebe.
AleC
Scris: Saturday, April 24, 2021 11:06 PM
Nivel

Inregistrat: 5/31/2017
Va muktumesc, fetelor. Am facut si prima injectie, a fost ok, desi imi era teama
Sisi2
Scris: Saturday, April 24, 2021 11:27 PM
Nivel

Inregistrat: 8/7/2019
AleC wrote:

Buna!!! Si eu am avut Covid. Nu de mult am iesit din izolare. Stiu ca e greu, dar incearca sa fii linistita, sa te odihnesti mult, sa bei multe lichide. Si eu m-am panicat putin cand am vazut testul pozitiv. Partea proasta e ca am avut si simptome nasoale. A fost greu o saptamana. Eu ma simt bine, am trecut peste. Luni merg la control si vedem ce face si bebe. Sper din suflet sa fie si el bine.
In ceea ce priveste vaccinul, inca nu se stie exact, daca e sigur sau nu in sarcina. Sunt multe pareri contradictorii. Si oricum nu iti garanteaza nimeni ca daca te vaccinezi, nu te imbolnavesti.
Eu sper sa treci cat mai usor peste. Cheek Kiss multa sanatate!!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.