Gravidutele noastre dragi - 60
Subiectul anterior · Subiectul urmator
IoanaIoanaC
Scris: Thursday, April 22, 2021 10:51 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/30/2019
Aleahim wrote:

Chiar ca...parca ieri imi faceam testul.Cand ma gandesc ce putin mai este si ne tinem minunile in brate, ma topesccoeur

Testul? Parca ieri aflam ce e ala HSG!Hilar Si tot odata parca a trecut o eternitate Lol

Andreea mare, sunt sigura ca orice iti va lipsi se gaseste repede. Nu cred ca e cazul sa te stresezi pentru asta. Cu patutul, nu stiu de unde ati avut atata rabdare, DDD ma punea sa verific statusul comenzii la 2 h dupa ce o plasasem Lol
Andreeax
Scris: Thursday, April 22, 2021 11:06 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/6/2020
Ioana,l-as fi montat de mult dar,de?i avem un dormitor mare avem ?i un pat de mijloc extraordinar de mare ?i pt a pune patu?ul trebuie sa scap sau sa reamplasez noptiera mea ?i un cufar ?i am decis sa fac asta dupa marea cura?enie de sarbatori sau in timpul ei. Vedem cum e pe parcurs cu restul,sa vina bebe când trebuie sanatos ca le rezolvam pe restul oricâte nelini?ti prostesti as avea acum.
Aleahim,eu doar pe dreapta pot sa dorm,pe stânga ma apuca contrac?iile,cred ca e din cauza pozi?iei lui bebe,corpul s-a înva?at a?a ?i cum ma pun sa dorm a?a ma trezesc in dureri de spate ?i coapse ?i picioare ?i de toate. Din fericire arsuri sau reflux nu am experimentat...ce-i drept nu e timpul pierdut. :)))
Aleahim
Scris: Thursday, April 22, 2021 11:13 AM
Nivel

Inregistrat: 7/19/2018
Andreeax wrote:
Ioana,l-as fi montat de mult dar,de?i avem un dormitor mare avem ?i un pat de mijloc extraordinar de mare ?i pt a pune patu?ul trebuie sa scap sau sa reamplasez noptiera mea ?i un cufar ?i am decis sa fac asta dupa marea cura?enie de sarbatori sau in timpul ei. Vedem cum e pe parcurs cu restul,sa vina bebe când trebuie sanatos ca le rezolvam pe restul oricâte nelini?ti prostesti as avea acum.
Aleahim,eu doar pe dreapta pot sa dorm,pe stânga ma apuca contrac?iile,cred ca e din cauza pozi?iei lui bebe,corpul s-a înva?at a?a ?i cum ma pun sa dorm a?a ma trezesc in dureri de spate ?i coapse ?i picioare ?i de toate. Din fericire arsuri sau reflux nu am experimentat...ce-i drept nu e timpul pierdut. :)))

Ai deja 34s.Io zic ca ai scapat de arsuri.
EllaMaria
Scris: Thursday, April 22, 2021 11:36 AM
Nivel

Inregistrat: 9/12/2020
Eu dorm si pe stânga si pe dreapta si ma trezesc pe spate Lol De o saptamâna m-a apucat iar greata si voma, de fiecare data când ma pun in pat stomacul meu zici ca vine în gatLol, iar de acid nu mai zic... Bebe cu "muuuult" par, nu? hohot
Dar pe cât îmi e de rau în perioada asta, pe atât as manca într-una, cât nu am mâncat toata sarcina. Trebuie sa ma organizez putin cu mesele astea, ca deja la 8 kg puse o sa ajung sa mai pun vreo 8Lol... si va scriu asta în timp ce infulec un popcorn.
. hohot ras
Lyli
Scris: Thursday, April 22, 2021 12:16 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/18/2021
Buna fetelor revin si eu cu aceasi intrebare cat au durat la voi acele crampe , dureri de inceput , am 5 saptamani azi si ma simt la fel iau arefam 2 pe zi la recomandarea medicului , no spa la nevoie , dar ma simt exact ca inainte de menstruatie, disconfort pelvin si crampe non stop , la control sa vazut sacul gestational unde trebuie in uter bine vascularizat , ma chemat peste 2 saptamani din nou. Este normal ? Si nu am simptome greata sau altcv decat acele dureri si sani foarte sensibili .
andrutannc
Scris: Thursday, April 22, 2021 12:31 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 12/10/2020
Aleahim wrote:

Happy 30 to you too Ioa!
Am schimbat prefixulLol coeur

Ooo, la multi ani frumosi!!
Aleahim
Scris: Thursday, April 22, 2021 12:48 PM
Nivel

Nu e ziua noastraLol
Asa ne uram noi, eu si Ioana, cand mai adaugam o sapt de sarcinaLol
Aleahim
Scris: Thursday, April 22, 2021 12:49 PM
Nivel

Lyli wrote:
Buna fetelor revin si eu cu aceasi intrebare cat au durat la voi acele crampe , dureri de inceput , am 5 saptamani azi si ma simt la fel iau arefam 2 pe zi la recomandarea medicului , no spa la nevoie , dar ma simt exact ca inainte de menstruatie, disconfort pelvin si crampe non stop , la control sa vazut sacul gestational unde trebuie in uter bine vascularizat , ma chemat peste 2 saptamani din nou. Este normal ? Si nu am simptome greata sau altcv decat acele dureri si sani foarte sensibili .

Crampele sunt normale si pot tine tot trim1.Simptome de greata nu am avut nici eu, doar dureri menstruale in primele sapt si sanii sensibili.Nu te ingrijora, e normal
Aleahim
Scris: Thursday, April 22, 2021 12:52 PM
Nivel

EllaMaria wrote:
Eu dorm si pe stânga si pe dreapta si ma trezesc pe spate Lol De o saptamâna m-a apucat iar greata si voma, de fiecare data când ma pun in pat stomacul meu zici ca vine în gatLol, iar de acid nu mai zic... Bebe cu "muuuult" par, nu? hohot
Dar pe cât îmi e de rau în perioada asta, pe atât as manca într-una, cât nu am mâncat toata sarcina. Trebuie sa ma organizez putin cu mesele astea, ca deja la 8 kg puse o sa ajung sa mai pun vreo 8Lol... si va scriu asta în timp ce infulec un popcorn.
. hohot ras

La ce arsuri am avut eu, ar trebui sa aiba plete soricica mea, daca ar fi adevarat ce se spuneLol
8 kg, la varsta asta a sarcinii sunt perfecte.Nu ai pus mult deloc.Eu sapt asta nu m-am cantarit, dar sapt trecuta aveam 7kg in plus.Din spate nu se vede ca sunt gravida, intra toti blugii pe mine, doar ca nu ii pot inchide.Deci am sperante ca le dau rapid josLol
andrutannc
Scris: Thursday, April 22, 2021 12:57 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 12/10/2020
Aleahim wrote:
Nu e ziua noastraLol
Asa ne uram noi, eu si Ioana, cand mai adaugam o sapt de sarcinaLol

Aaaa, pai bine mai, fetelor, ma faceti sa mananc tort degeaba!! :))))
Magda 77
Scris: Thursday, April 22, 2021 1:11 PM
Nivel

Inregistrat: 4/12/2020
ANDREEA2929A wrote:
Cat despre miscari, stiu ca va dura insa peste tot aud de fluturi in stomac, eu nimic Lol coeur a mea doarme si ne trateaza cu spatele la eco.
Câte saptamani ai?
IoanaIoanaC
Scris: Thursday, April 22, 2021 1:26 PM
Nivel

Inregistrat: 8/30/2019
Lyli, sunt normale crampele. Adevarul e ca la sarcina asa micuta nu prea ai ce sa faci decat sa astepti cu sufletul al gura urmatorul eco! SI no-spa! Tinem pumnii!

Andruta! ce draguta ai fost! ras

Eu am intrat in sarcina cu 79. Acu 2 sapt la diabetolog aveam 84 imbracata. Azi 82 imbracata Crazy Si da, de azi incep insulina. Ca nu-mi ajungea 1 intepatura pe zi! Lol
EllaMaria
Scris: Thursday, April 22, 2021 2:30 PM
Nivel

IoanaIoanaC wrote:
Lyli, sunt normale crampele. Adevarul e ca la sarcina asa micuta nu prea ai ce sa faci decat sa astepti cu sufletul al gura urmatorul eco! SI no-spa! Tinem pumnii!

Andruta! ce draguta ai fost! ras

Eu am intrat in sarcina cu 79. Acu 2 sapt la diabetolog aveam 84 imbracata. Azi 82 imbracata Crazy Si da, de azi incep insulina. Ca nu-mi ajungea 1 intepatura pe zi! Lol

Pentru minunea din burtica suportam oricepupici doar sa fie sanatos/sanatoasa.

EllaMaria
Scris: Thursday, April 22, 2021 2:33 PM
Nivel

Aleahim wrote:

La ce arsuri am avut eu, ar trebui sa aiba plete soricica mea, daca ar fi adevarat ce se spuneLol
8 kg, la varsta asta a sarcinii sunt perfecte.Nu ai pus mult deloc.Eu sapt asta nu m-am cantarit, dar sapt trecuta aveam 7kg in plus.Din spate nu se vede ca sunt gravida, intra toti blugii pe mine, doar ca nu ii pot inchide.Deci am sperante ca le dau rapid josLol

Chiar am probat si eu blugii si la fel, ma încap dar nu ii mai închid... Nu mi-a venit sa cred, mai ales ca foloseam si curea sa nu cada de pe mnhohot sper sa mai am ocazia sa-i mai pot inchideLol
Lyli
Scris: Thursday, April 22, 2021 2:49 PM
Nivel

Inregistrat: 3/18/2021
Multumesc fetelor pentru raspunsuri , sunt la a 2-a sarcina dar prima a fost total diferita nu am simtit absolut nimic. Stiu ca nu am ce face pana la urmatorul eco dar e grea asteptarea
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.