Gravidutele noastre dragi - 58
Subiectul anterior · Subiectul urmator
IoanaIoanaC
Scris: Thursday, October 15, 2020 1:45 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/30/2019
MariaS wrote:
Ma gândesc ca alexioana a trecut prin ceva neplacut, din moment ce nu a mai dat vreun semn. Chiar îmi pare rau pentru ea.
Sper din suflet sa î?i fi gasit putea ca sa mearga mai departe, iar daca are nevoie sa î?i descarce sufletul, noi suntem aici pentru ea.

Alexioana iti transmitem ganduri bune, imbratisari ?i mul?i pupici în cazul, în care ne cite?ti din umbra grup pupici pupici pupici

Ma alatur si eu voua cu un gand bun catre ea! Sper sa ne dea vesti si ca e ok Hands
MariaS
Scris: Thursday, October 15, 2020 1:49 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/28/2020
Ioana felicitari pentru beta, am vazut ca ai scris la aspirici.
Sper sa fie totul bine si sa ni te alaturi cât mai repede Cheek Kiss
IoanaIoanaC
Scris: Thursday, October 15, 2020 1:58 PM
Nivel

MariaS wrote:
Ioana felicitari pentru beta, am vazut ca ai scris la aspirici.
Sper sa fie totul bine si sa ni te alaturi cât mai repede Cheek Kiss

Multumesc, deocamdata stau cuminte la aspirici ca sa nu patesc ca data trecuta! Crazy
alexioana
Scris: Thursday, October 15, 2020 4:44 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 4/19/2019
Va multumesc ca va ganditi la mine!
Am intrat de cateva ori sa vad ce mai faceti si va felicit pe cele care ati nascut, pe cele care v-ati alaturat de curand gravidutelor si celorlalte burtici va doresc bebei sanatosi si la termen.
Din pacate, dupa cum v-ati dat si voi seama , dupa o saptamana plina de ecografii si investigatii a trebuit sa fac o intrerupere terapeutica de sarcina la 17 sapt si 2 zile... Diagnosticul fetitei mele a fost holoprozencefalie (bebe a avut forma cea mai severa , adica nu a existat o separare a emisferelor cerebrale , adica creierul a ramas la stadiul embrionar din sapt 5-6 de sarcina) plus inima cu 3 camere si exces de lichid in cutia craniana. Ni s-a spun ca este incompatibila cu viata aceasta malformatie , majoritatea mor in-utero, la nastere sau la cateva zile dupa nastere (cei care au forma aceasta severa) si ca la nastere nu va fi resucitata daca are probleme... Aceasta boala este un accident genetic, o anomalie cromozomiala,in proportie de 70% din cauza trisomiei 13. Rata de recurenta este aproape nula , iar cea de incidenta de 1:16000 (va dati seama ce ghinion sa ai ...)
Fizic sunt bine,vindecata...nu pot sa povestesc cum a fost....doar ca am avut 2 sapt grele dupa pt ca imi venise laptele si nu aveam cui sa i-l dau...
Psihic sunt nu pot spune inca daca sunt bine... am zile cand plang mult si zile cand nu plang deloc, noptile sunt cele mai grele, la inceput au fost si mai grele pt ca ma trezeam dimineata si inca credeam ca mai am bebe in burtica. Inca ma intreb de ce si o sa ma intreb toata viata...Am momente cand ma simt vinovata desi stiu ca nu ar fi avut nici o sansa dar era a mea... si o sa traiasca mereu in sufletul meu ca fetita mea frumoasa. Mi-am pus poza de profil in amintirea ei ...
Medicul m-a sfatuit ca in max 3 luni sa raman din nou insarcinata pt ca am un chist endometriozic si spera sa nu imi puna probleme pe mai departe sau sa creasca f mare si sa fie nevoie de alte "bazaconii"...nu stiu ce-mi rezerva viitorul, nu stiu cand o sa fiu pregatita , nu stiu cum sa ma vindec, sper sa ma ajute Dumnezeu sa fie bine data viitoare ...
Nu stiu cand voi mai intra, am vrut doar sa va scriu pt ca ati fost mereu alaturi de mine ,apreciez toate sfaturile voastre!
Va imbratiesc si va multumesc!
Roser
Scris: Thursday, October 15, 2020 5:02 PM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2018
alexioana, am citit cu atata durere in suflet ceea ce ai scris. Imi pare atat de rau ca a trebuit sa treci prin asta, dar te admir ca esti tare si privesti cu speranta spre viitor.
Sunt sigura ca fetita ta te priveste de acolo de sus si in curand iti va trimite o mangaiere.
Oricand ai nevoie de noi, suntem aici.
Te imbratisez cu drag grup
freya1
Scris: Thursday, October 15, 2020 5:56 PM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
alexioana, as vrea sa fiu langa tine si sa te pot imbratisa si alina intr-un fel Cheek Kiss nu am cuvinte sa spun cat de rau imi pare si cat de nedrept e ce ti s-a intamplat, m-am gandit tot timpul la tine tocmai pentru ca e ceva ce se putea intampla oricareia dintre noi si nici nu pot sa imi imaginez ce traiesti...
fetita ta stie cat o iubesti si cat ai facut pentru ea, sa nu ai nicio indoiala
stiu ca durerea asta nu se va sterge prea curand, dar iti doresc sa-ti gasesti linstea si cand vei fi pregatita cu siguranta vei avea un bebe pe care sa il tii in brate
alexioana
Scris: Thursday, October 15, 2020 8:11 PM
Nivel

Multumesc Roser si Freyapupici nu am vrut sa va intristez pupiciaveti grija de voi si de minunile voastre coeur
Ellena20
Scris: Thursday, October 15, 2020 9:58 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2018
Alexioana, suntem alaturi de tine.
Cat de nedreapta e viata..
Cum spune si freya, fetita ta stie ca o iubesti atat de mult si stie si ca ai facut tot posibilul.
Este o durere foarte mare atat pentru tine, cat si pentru sotul tau. Fiti uniti si aveti grija unul de celalalt. Veti primi o mangaiere in curand, Dumnezeu e alaturi de voi!
Te imbratisez! Cheek Kiss
Alle.p
Scris: Thursday, October 15, 2020 10:17 PM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2018
Alexioana imi pare sincer rau pentru pierderea voastra. Sa sti ca nici o talpa nu e prea mica, pentru a lasa o urma pe acest pamant.
Astazi este ziua in care ne comemoram copiii, plecati prea devreme dintre noi. Fie ca valul de lumina sa ajunga pana la ei, dar sa ne lumineze si noua sufletele incercate.
Zbor lin printre ingeri micutei tale.
Daca ai nevoie de suport si sa vorbesti cu cineva, te poti alatura comunitatilor "organizatia EMMA" si "ramanem mame" pe fb.
Te îmbra?i?ez strans computerlove
MariaS
Scris: Friday, October 16, 2020 12:38 AM
Nivel

Inregistrat: 4/28/2020
Alexioans sa ?ti ca bebelina se va întoarce la tine dar mai puternica si iti va da si tie putere ?i incredere. Pana la urma suntem femei, suntem proiectate sa indura multe ?i sa ne ridicam de fiecare data cand cadem.
Sterge-ti lacrimile ?i pregate?te bratele pentru bebelina ta, sunt sigura ca asa te vrea ?i ea de acolo de unde ii acum.

Te pup si te imbratisez, ai grija de tineCheek Kiss
IoanaIoanaC
Scris: Friday, October 16, 2020 8:28 AM
Nivel

Alexioana cuvintele sunt de prisos. Multe dintre noi am trecut prin pierderi, dar nici una nu cred ca a fost atat de dificila ca a ta. Sustin si eu ce a zis Alle, poate gasesti sustinerea si intelegerea necesare in organizatia EMMA. Stiu ca nu inseamna mult, dar suntem aici cand ai nevoie de noi! Va doresc putere multa sa treceti peste acest necaz si sa iesiti la liman mai puternici ca oricand, impreuna! computerlove
Droxana
Scris: Friday, October 16, 2020 10:12 AM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2019
alexioana wrote:
Am intrat de cateva ori sa vad ce mai faceti si va felicit pe cele care ati nascut, pe cele care v-ati alaturat de curand gravidutelor si celorlalte burtici va doresc bebei sanatosi si la termen.
Din pacate, dupa cum v-ati dat si voi seama , dupa o saptamana plina de ecografii si investigatii a trebuit sa fac o intrerupere terapeutica de sarcina la 17 sapt si 2 zile... Diagnosticul fetitei mele a fost holoprozencefalie (bebe a avut forma cea mai severa , adica nu a existat o separare a emisferelor cerebrale , adica creierul a ramas la stadiul embrionar din sapt 5-6 de sarcina) plus inima cu 3 camere si exces de lichid in cutia craniana. Ni s-a spun ca este incompatibila cu viata aceasta malformatie , majoritatea mor in-utero, la nastere sau la cateva zile dupa nastere (cei care au forma aceasta severa) si ca la nastere nu va fi resucitata daca are probleme... Aceasta boala este un accident genetic, o anomalie cromozomiala,in proportie de 70% din cauza trisomiei 13. Rata de recurenta este aproape nula , iar cea de incidenta de 1:16000 (va dati seama ce ghinion sa ai ...)
Fizic sunt bine,vindecata...nu pot sa povestesc cum a fost....doar ca am avut 2 sapt grele dupa pt ca imi venise laptele si nu aveam cui sa i-l dau...
Psihic sunt nu pot spune inca daca sunt bine... am zile cand plang mult si zile cand nu plang deloc, noptile sunt cele mai grele, la inceput au fost si mai grele pt ca ma trezeam dimineata si inca credeam ca mai am bebe in burtica. Inca ma intreb de ce si o sa ma intreb toata viata...Am momente cand ma simt vinovata desi stiu ca nu ar fi avut nici o sansa dar era a mea... si o sa traiasca mereu in sufletul meu ca fetita mea frumoasa. Mi-am pus poza de profil in amintirea ei ...
Medicul m-a sfatuit ca in max 3 luni sa raman din nou insarcinata pt ca am un chist endometriozic si spera sa nu imi puna probleme pe mai departe sau sa creasca f mare si sa fie nevoie de alte "bazaconii"...nu stiu ce-mi rezerva viitorul, nu stiu cand o sa fiu pregatita , nu stiu cum sa ma vindec, sper sa ma ajute Dumnezeu sa fie bine data viitoare ...
Nu stiu cand voi mai intra, am vrut doar sa va scriu pt ca ati fost mereu alaturi de mine ,apreciez toate sfaturile voastre!

Am citit cu lacrimi in ochi, cand ti am vazut numele m a luat asa un fior...imi pare tare rau pt ca a trebuit sa treci prin asa ceva...ai nevoie de timp si cel mai mult de sotul tau si familie sa fie langa tine, nu te poate intelege nimeni care nu a trecut prin asa ceva..cu siguranta Dumnezeu va fi langa voi si o sa aveti minunea voastra .
te pup si te imbratisez, esti o femeie puternica !computerlove computerlove
alexioana
Scris: Friday, October 16, 2020 10:51 AM
Nivel

Multumesc pt incurajari!
Este o perioada grea si sper sa o trec cu bine... sotul meu e minunat si a fost pe tot parcursul, fara el chiar as fi luat o raznauff
Nu mi ramane decat sa sper la mai bine...speranta e singura care ma tine pe linia de plutire.
Aveti grija de voi si de puii vostri!
Va imbratisez pe toategrup coeur coeur coeur
Iulia13
Scris: Friday, October 16, 2020 12:31 PM
Nivel

Inregistrat: 11/8/2017
alexioana wrote:
Multumesc pt incurajari!
Este o perioada grea si sper sa o trec cu bine... sotul meu e minunat si a fost pe tot parcursul, fara el chiar as fi luat o raznauff
Nu mi ramane decat sa sper la mai bine...speranta e singura care ma tine pe linia de plutire.
Aveti grija de voi si de puii vostri!
Va imbratisez pe toategrup coeur coeur coeur

Si eu am citit cu lacrimi in ochi, nici nu vreau sa ma gândesc ce e in sufletul vostru tot ce pot sa va zic e sa fi?i in continuare unul lânga celalalt, sa va sprijini?i caci Dumnezeu sigur pregate?te ceva frumos pentru voi in viitorul apropiat. Acolo sus ave?i un îngeras care va avea mereu grija de voi hearts Multa sanatate si sa aveti grija de voi pupici
gia1234
Scris: Friday, October 16, 2020 12:46 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 12/22/2019
alexioana wrote:

Pur ?i simplu ma doare sufletul! Îmi pare foarte rau pentru tot ce ?i s-a întâmplat! E crunt! Nu am cuvinte! uff Nu te descuraja, sunt sigura ca Dumnezeu are planuri frumoase cu tine ?i te va ajuta sa ai tot ce ti-ai dorit! Continua sa speri ?i sa crezi in Dumnezeu! El chiar face minuni! Eu sunt mai credincioasa de fel, pot sa spun ca acest copil pe care îl port in pantece este un dar divin Chiar de la Dumnezeu! Te imbratisez ?i î?i transmit doar gânduri bune ?i frumoasehearts
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.