Gravidutele noastre dragi - 58
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ANDREEA2929A
Scris: Tuesday, January 19, 2021 4:15 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/15/2019
La mine cea normala e 10 cu 6, dar daca ma agit creste. De cand am ramas a mai crescut putin dar e ok, ultima data aveam 12 cu 8.
Alle.p
Scris: Tuesday, January 19, 2021 4:23 PM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2018
Aleahim wrote:
App, ati comandat careva hainute se pe sinsay? Tot imi apare reclama la site si mi se par super accesibile preturile, dar nu stiu daca sunt seriosi si daca sunt ok materialele.

Eu am comandat acum 2 luni niste body-uri pentru Patrick. Mi-au placur mult, materialul este ok, arata ca in poze, au ajuns repede. Mi se par mai calitative ca cele de la hm
Aleahim
Scris: Tuesday, January 19, 2021 4:33 PM
Nivel

Inregistrat: 7/19/2018
Alle.p wrote:

Eu am comandat acum 2 luni niste body-uri pentru Patrick. Mi-au placur mult, materialul este ok, arata ca in poze, au ajuns repede. Mi se par mai calitative ca cele de la hm

Am dat si eu o geana si am vazut chestii f faine.In schimb nu am gasit body-uri petrecute si am inteles ca ar fi cele mai ok pt nou nascuti.Bine, nu am emotii cu schimbatul, ca am schimbat o gramada de copii dar ma gandeam ca poate e mai ok pt bebeNuStiu
Mgeorgiana85
Scris: Tuesday, January 19, 2021 4:43 PM
Nivel

Inregistrat: 11/3/2016
Aleahim wrote:
App, ati comandat careva hainute se pe sinsay? Tot imi apare reclama la site si mi se par super accesibile preturile, dar nu stiu daca sunt seriosi si daca sunt ok materialele.

Eu am cumparat body-uri pentri Eduard si sunt super ok, un pic cam fixe deci trebuie o marime mai mare
Mgeorgiana85
Scris: Tuesday, January 19, 2021 4:49 PM
Nivel

freya1 wrote:
eu macar de maine incolo, sa fie varsator cum trebuia Lol nu ca as avea ceva cu capricornii, ca am multi prieteni capricorni, dar si asa nu ducem lipsa de incapatanare in familie Lol

Eu am 80%varsatori in familie si bebelina se pare ca tot varsator va fi... E jale cu incapatanarea hohot atat am fugit de varsatori si degeaba Lol
Mgeorgiana85
Scris: Tuesday, January 19, 2021 4:54 PM
Nivel

IoanaIoanaC wrote:
Fetelor, cate paracetamol am voie? E mult 3 pe zi? Iar nu scap de o durere de cap... de aseara. Am luat un paracetamol aseara, unul dimineata la 6 si unul acuma. Tensiunea 118 cu 86 (aia mare e mica, aia mica e mare? ca nu ma pricep)

Eu nu am luat paracetamol am luat doar no spa 40, pentru mine a fost suficient
Ellena20
Scris: Tuesday, January 19, 2021 5:57 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2018
Vicky, nu stiu cum ai rezistat sa stai pana acum fara sa calci hainutele si sa pregatesti totul. Lol
Mie mi-a fost teama sa le las pana prea tarziu.

Ioana, si eu zic ca e ok tensiunea. Si la fel ca la Roser, asa mi-a spus si mie. Daca ajunge la 140/90 sa o sun de urgenta. In rest mi-a spus sa stau linistita.
Andreeax
Scris: Tuesday, January 19, 2021 6:10 PM
Nivel

Inregistrat: 5/6/2020
Fetelor,ca sa în?eleg ?i eu ca poate nu am în?eles bine medicul. Deci...?i medicul ginecolog ?i cardiologul mi-au spus ca daca am 14 cu 9 luata conform ?i la interval de 4 ore nu scade sa anun? imediat. Daaar,mie medicul ginecolog mi-a spus ca ?i daca sistolica e in limitele normale dar diastolica nu scade sub 9 sa anun? ?i atunci pt ca nici a?a nu e ok. ?i când spun anun?at medicul ma refer la mai multe tensiuni luate corect la anumite intervale ?i poate in zile consecutive in care una din ele ele,diastolica sau siatolica sau ?i in cazul in care ambele nu sunt ok.
GeorgianaB
Scris: Tuesday, January 19, 2021 6:31 PM
Nivel

Inregistrat: 6/15/2018
Aleahim wrote:

Stiu ce zici, dar fiind la primul copil si ataaaaaaaat de mult asteptat, sunt convinsa ca o sa exagerez cu cumparaturile, oricat mi-as impune sa nuLol

Daaa, clar, bineîn?eles ca vei cumpara n chestii, la marime trebuie sa ai grija sa nu iei multe haine prea mici, eu de ex daca luam 50 le-ar fi purtat maxim 2 sapt :)))
Am vrut sa eviden?iez in ce l-am imbracat pe vara, de învelit foloseam muselina.
AriaM
Scris: Tuesday, January 19, 2021 6:53 PM
Nivel

Inregistrat: 10/1/2017
Andreea, oricare din ele daca depaseste maxima (14 sau 9) se anunta doctorul.

Andreeax wrote:
Fetelor,ca sa în?eleg ?i eu ca poate nu am în?eles bine medicul. Deci...?i medicul ginecolog ?i cardiologul mi-au spus ca daca am 14 cu 9 luata conform ?i la interval de 4 ore nu scade sa anun? imediat. Daaar,mie medicul ginecolog mi-a spus ca ?i daca sistolica e in limitele normale dar diastolica nu scade sub 9 sa anun? ?i atunci pt ca nici a?a nu e ok. ?i când spun anun?at medicul ma refer la mai multe tensiuni luate corect la anumite intervale ?i poate in zile consecutive in care una din ele ele,diastolica sau siatolica sau ?i in cazul in care ambele nu sunt ok.
Andreeax
Scris: Tuesday, January 19, 2021 7:04 PM
Nivel

Inregistrat: 5/6/2020
AriaM wrote:
Andreea, oricare din ele daca depaseste maxima (14 sau 9) se anunta doctorul.

Sar-na mult! Deci e ok ce am spus. Nu voiam sa informez gre?it pe cineva cu ceea ce am spus! Blushing
Aleahim
Scris: Tuesday, January 19, 2021 7:13 PM
Nivel

Inregistrat: 7/19/2018
GeorgianaB wrote:

Daaa, clar, bineîn?eles ca vei cumpara n chestii, la marime trebuie sa ai grija sa nu iei multe haine prea mici, eu de ex daca luam 50 le-ar fi purtat maxim 2 sapt :)))
Am vrut sa eviden?iez in ce l-am imbracat pe vara, de învelit foloseam muselina.

Da, da, am inteles ce ai vrut sa zici.50 nu o sa iau deocamdata, pana sunt mai aproape de nastere si o sa putem aproxima greutatea si cm.Si eu ma gandeam la scutecele de muselina si finet pentru invelit.Sa vad care cum sunt, ca habar nu amLol
Droxana
Scris: Tuesday, January 19, 2021 7:38 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/22/2019
Nici eu nu am spalat ?i calcat hainutele pana acumLol am a?teptat sa mai cumpar câte ceva sa mi le sortez ca erau cam pu?ine pt spalat Lol am fost azi la tako,aveau câteva chestii dragu?e, la pepco ?i la cocodrillo(asta mi a placut super mult,f faine materialele ?i modele asa dragu?e hearts însa sunt un pic mai scumpute). Vreau sa cam termin ?i eu saptamâna asta treburile sa nu mai am stres cu aranjamentele :)) ?i asa de 2 zile tot simt chestii pe sub burta..
Am fost ?i la proctolog..daca ave?i probleme rezolva?i le din timp..?tiam ca o sa regret ca nu mi am rezolvat dinainte sa fiu gravida...asta este acuma.. mi a zis ca am tromboza hemoroidale.. m a taiat un pic acolo sa elimine un cheag de sânge, daca am în?eles bine...acum abia stau pe o parte. A zis ca asa se vindeca mai repede..a?tept.. mi e frica sa merg la baie acum ?i pt treaba mica banghead aa ?i pt toata treaba (10-15 min max) a costat 800 de lei nervi câte haine luam de banii a?tia.. Lol
AlexandraG
Scris: Tuesday, January 19, 2021 8:46 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/25/2020
Buna fetelor computerlove
Mai vin ?i eu cu vesti ca în rest nu am avut nouta?i, doar v.am citit cu drag ras
Astazi am fost ?i eu la control ?i bebelu?a mea are 2751g ?i a ramas cu avansul de 6 zile. Ea este bine însa a zis ca este cam pu?in lichid dar nu ar fi ceva grav. Vom mai vedea la urmatorul control din sapt 37.
Statea cu capul sus ?i picioru?ele jos de?i eu sim?eam sughiturile de vreo saptamâna în partea de jos. Probabil doar ce s.a rasucit ?i sper ca la urmatorul eco sa o gasesc pregatita pe pozi?ii Lol
Eu am luat 12 kg pana azi, doctora m.a felicitat fiindca m.am încadrat în baremul ei însa eu în ultimul timp nu am prea ?inut cont sincer. Analizele de Trim 3 au ie?it f bune ?i pe 2 Febr m.a programat la consultul preanestezic.
Parca dupa controlul de azi simt o agita?ie asa...ca nu mai am rabdare deloc. Fiindca ?tiu ca e maricica ?i e bine, în cazul în care se întoarce ?i voi putea na?te natural, ma tot gândesc ?i sper sa nu ma lase sa o a?tept prea mult Lol
Din weekend am început ?i eu sa spal paturicile,scutecele de finet, caciulitele si sosetelele. Hainele le mai las spre sfâr?itul saptamânii fiindca trebuie sa mai primesc de la cumnata mea din Anglia un colet ?i sa le sortez atunci pe toate pt spalat. Tot atunci o sa fac ?i eu recensamântul hainutelor sa va spun Lol
Hai ca nu prea scriu eu des dar ?i când scriu fac ditamai textul hohot
Pupici coeur
ANDREEA2929A
Scris: Tuesday, January 19, 2021 8:52 PM
Nivel

Inregistrat: 1/15/2019
AlexandraG wrote:
Buna fetelor computerlove
Mai vin ?i eu cu vesti ca în rest nu am avut nouta?i, doar v.am citit cu drag ras
Astazi am fost ?i eu la control ?i bebelu?a mea are 2751g ?i a ramas cu avansul de 6 zile. Ea este bine însa a zis ca este cam pu?in lichid dar nu ar fi ceva grav. Vom mai vedea la urmatorul control din sapt 37.
Statea cu capul sus ?i picioru?ele jos de?i eu sim?eam sughiturile de vreo saptamâna în partea de jos. Probabil doar ce s.a rasucit ?i sper ca la urmatorul eco sa o gasesc pregatita pe pozi?ii Lol
Eu am luat 12 kg pana azi, doctora m.a felicitat fiindca m.am încadrat în baremul ei însa eu în ultimul timp nu am prea ?inut cont sincer. Analizele de Trim 3 au ie?it f bune ?i pe 2 Febr m.a programat la consultul preanestezic.
Parca dupa controlul de azi simt o agita?ie asa...ca nu mai am rabdare deloc. Fiindca ?tiu ca e maricica ?i e bine, în cazul în care se întoarce ?i voi putea na?te natural, ma tot gândesc ?i sper sa nu ma lase sa o a?tept prea mult Lol
Din weekend am început ?i eu sa spal paturicile,scutecele de finet, caciulitele si sosetelele. Hainele le mai las spre sfâr?itul saptamânii fiindca trebuie sa mai primesc de la cumnata mea din Anglia un colet ?i sa le sortez atunci pe toate pt spalat. Tot atunci o sa fac ?i eu recensamântul hainutelor sa va spun Lol
Hai ca nu prea scriu eu des dar ?i când scriu fac ditamai textul hohot
Pupici coeur

Chiar ma gandeam la tine, ma bucur ca sunteti bine, te imbratisez coeur !
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.