Gravidutele noastre dragi - 58

Options Gravidutele noastre dragi - 58
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Irinan
Postat: Tuesday, October 13, 2020 1:06 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/20/2018
Postari: 1767
Locatia: Suceava
Miha1989 wrote:
Astazi la ora 15:07 a venit pe lume si micutul nostru Filip de 3,400 kg, 54 cm, a primit nota 10.Totul a decurs bine acum sunt la reanimare mi l-au adus un pic dormea dus nu prea a vrut sa faca cunostiinta cu sanul sper sa avem succes la urmatoarea intalnire... Este atat de frumos de ma topesc toata love

Felicitari Miha, sa aveti acomodare usoara.. ma bucur mult pt tine
Vickyb
Postat: Tuesday, October 13, 2020 1:20 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/29/2020
Postari: 160
Locatia: Cluj
Mamici, Ioana si Miha felicitari pentru voinici! Sa fiti sanatosi si sanatoase! Recuperare usoara!

Si eu acum v-am citit, am fost plecata saptamana trecuta, m-am incumentat si am mers in Germania la fratele meu. Partea buna e ca a fost ok, ne-am testat si a fost safe. Am inceput vizionarea si cautare de carucior si din astea, deja ma ia cu dureri de cap la cate modele sunt :))
Dxc
Postat: Tuesday, October 13, 2020 1:59 PM

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1183
Buna fete!!! Eu nu am mai intrat decât fugitiv...vroiam sa va spun ca noi suntem bine, ne am adaptat încet încet acasa....stau si o privesc si nu mi vine sa cred ca este a mea...minunea mea!!coeur o iubesc de numai pot coeur va pupic si doamne ajuta la toata lumea ! computerlove
Miha felicitari!!!
Daca mai sunt mamici noi, gravidute noi va felicit din suflet!!! ( nu am apucat sa citesc) hearts
IoanaOlo
Postat: Tuesday, October 13, 2020 4:03 PM

Intrat: 11/19/2019
Postari: 159
Felicitari Mihaela. Sa fiti sanatosi si cuminti.Tie iti doresc recuperare usoara, iar lui Filip ii doresc multe bucurii alaturi de minunatii sai parinti. Te imbratisez cu drag.
Irinacla
Postat: Tuesday, October 13, 2020 4:06 PM

Nivel: Membru

Intrat: 9/8/2020
Postari: 4
Locatia: Iasi
Buna ziua. N am mai scris de mult pe acest forum . Sunt însarcinata în 25 de saptamani si in urma unor contractii mi au fost prescrise pastile gynipral 1cp/ 12 ore. Partea proasta e ca nu gasesc deloc in farmacii aceste pastile. Voi ati folosit gynipral ? Stiti unde as mai putea gasi? Multumesc si sarcina usoara tuturor !
Andreeax
Postat: Tuesday, October 13, 2020 4:18 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/6/2020
Postari: 728
Felicitari proaspetelor mamici! Recuperare u?oara!

Fetelor voi când anun?at apropia?ii ?i familia cu privire la sarcina? Sunt in tratative cu so?ul,eu vreau sa anun?am dupa prima morfologie sa ?tiu ca totul e ok pe care o am abia pe 19 Noiembrie iar el ar vrea de acum. Înca nu ma simt pregatita sa ?tie toata lumea,mai e cale lunga pana ma voi sim?i eu mai sigura pe ceea ce se întâmpla.
freya1
Postat: Tuesday, October 13, 2020 5:36 PM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1825
Andreea, eu tot dupa morfo de trim 1 am anuntat, mai bine cand te simti tu pregatita
Ellena20
Postat: Tuesday, October 13, 2020 6:16 PM

Intrat: 10/22/2018
Postari: 845
Noi am anuntat dupa 7s, iar pe baiatul sotului din prima casatorie de abia l-am anuntat. Aveam emotii in legatura cu asta, dar a fost incantat coeur

MariaS
Postat: Tuesday, October 13, 2020 6:16 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/28/2020
Postari: 443
Locatia: Timisoara
Andreea eu spre exemplu am anuntat familia(parintii mei ?i fratele lui) dupa primul eco, la lucru am anun?at la 12 sapt iar restul apropia?ilor ?i a familiei dupa morfologia 2.
Poti anunta când va simtiti pregatiti, nu ii un tipar anume.
Ellena20
Postat: Tuesday, October 13, 2020 6:23 PM

Intrat: 10/22/2018
Postari: 845
Vicky, eu ma uit de mult dupa carucioare si patut, sotul zice ca e devreme si ma lasa pe mine sa ma uit la toate :)). Mi-am facut oricum listele de cumparaturi, de abia astept sa incep sa bifez din ea.

In legatura cu carucioarele, nu stiu ce sa aleg. Ori unul 3 in 1, ori separat. Imi place foarte mult un model 2 in 1 pe care l-am si vazut la o prietena si pare foarte practic, dar va trebui sa cumpar scoica separat.
Asteptam recomandari de la mamici si gravidute la a doua sarcina.
freya1
Postat: Tuesday, October 13, 2020 6:29 PM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1825
Si eu inclin catre carucior 2 in 1 si o scoica buna separat... sa vedem
MariaS
Postat: Tuesday, October 13, 2020 7:54 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/28/2020
Postari: 443
Locatia: Timisoara
Eu am luat patu?ul de ceva vreme, l-am prins la pre? bun, iar caruciorul l-am primit de la o matu?a, este 3 în 1,daca ar fi fost sa cumpar, as fi ales unul 2 în 1,cu o scoica buna.
Am înva?at la cursul de puericultura ca scoica ?i scaunul trebuie sa fie de calitate si neaparat montate invers fata de directia de mers,pentru siguranta celui mic.
oanatm
Postat: Tuesday, October 13, 2020 8:20 PM

Intrat: 6/8/2017
Postari: 1076
Locatia: TM
Ellena20 wrote:
Vicky, eu ma uit de mult dupa carucioare si patut, sotul zice ca e devreme si ma lasa pe mine sa ma uit la toate :)). Mi-am facut oricum listele de cumparaturi, de abia astept sa incep sa bifez din ea.

In legatura cu carucioarele, nu stiu ce sa aleg. Ori unul 3 in 1, ori separat. Imi place foarte mult un model 2 in 1 pe care l-am si vazut la o prietena si pare foarte practic, dar va trebui sa cumpar scoica separat.
Asteptam recomandari de la mamici si gravidute la a doua sarcina.

Eu am mers pe varianta 3 in 1 si inca e in stare perfecta, deci il voi folosi si acum. Fetita a dormit in partea sport toata vara afara in curte.
Irinan
Postat: Tuesday, October 13, 2020 9:57 PM

Intrat: 9/20/2018
Postari: 1767
Locatia: Suceava
Irinacla wrote:
Buna ziua. N am mai scris de mult pe acest forum . Sunt însarcinata în 25 de saptamani si in urma unor contractii mi au fost prescrise pastile gynipral 1cp/ 12 ore. Partea proasta e ca nu gasesc deloc in farmacii aceste pastile. Voi ati folosit gynipral ? Stiti unde as mai putea gasi? Multumesc si sarcina usoara tuturor !

Buna eu am folosit gynipral ,dar perfuzie. Si faceam doar in spital
IoanaOlo
Postat: Wednesday, October 14, 2020 5:02 PM

Intrat: 11/19/2019
Postari: 159
Va las si eu o poza cu minunea noastra. computerlove

IoanaOlo attached the following image(s):
img-20201013-wa0004.jpg

Utilizatori in acelasi subiect
ANDREEA2929A,Andreeax,Droxana,oanatm,Ramona89
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed