Gravidutele noastre dragi - 58

Options Gravidutele noastre dragi - 58
Subiectul anterior · Subiectul urmator
IoanaOlo
Postat: Monday, September 21, 2020 1:18 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/19/2019
Postari: 159
Burrtici si mamici, as avea nevoie de o lamurire. Oare sa pun în bagajul pt nastere si sticluta ?i suzeta?
freya1
Postat: Monday, September 21, 2020 2:45 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1825
Ioana, eu nu am vazut nicaieri in diversele liste si biberon, banuiesc ca ii dau ei acolo lapte praf cu biberonul lor daca e nevoie, iar suzeta daca vrei tu sa ii dai la iesirea din spital, dar si sa vrei sa o folosesti nu cred ca trebuie sa i-o dai din prima secunda
Cred ca depinde si de cum e acolo unde nasti, din ce am inteles toti se dau sustinatori ai alaptarii, dar imposibil sa nu le dea si lapte praf
Iulia13
Postat: Monday, September 21, 2020 3:32 PM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 1054
IoanaOlo wrote:
Burrtici si mamici, as avea nevoie de o lamurire. Oare sa pun în bagajul pt nastere si sticluta ?i suzeta?

Biberon nu am luat caci in spital i s-a dat completare cu seringa, suzeta da am luat in bagaj.
Dxc
Postat: Monday, September 21, 2020 5:52 PM

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1183
IoanaOlo wrote:
eu am bagat biberon in bagajul pt drumul spre casa, pt ca eu fac 4 ore pe drum si nu se stie daca voi putea alapta sau nu....pt la spital Nu ti trebuie, cel putin unde voi naste eu ras
oanatm
Postat: Monday, September 21, 2020 9:04 PM

Intrat: 6/8/2017
Postari: 1076
Locatia: TM
IoanaOlo wrote:

La spital nu iti trebuie biberon iar suzeta eu nu i-am dat...si cand am vurt sa ii dau a refuzat-o total.
Adina Mariana
Postat: Monday, September 21, 2020 11:08 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5759
Locatia: Satu Mare
IoanaOlo wrote:
Mie mi-au cerut sticla cu biberon bine ca am avut una cu mine(la spital de stat).La fel am auzit si eu ca nu este nevoie dar zic hai sa pun totusi,ca nu se stie.
Suzeta eu nu am luat,nu am vrut in primele zile de viata sa ii si dau suzeta.I-am oferit sanul in loc de suzeta,de caldura pielii tale are nevoie mai multLove Dupa 3 luni am incercat sa ii dau doar si nu a acceptat-o nici pana in ziua de aziLol
Zee
Postat: Tuesday, September 22, 2020 11:23 AM

Nivel: Membru

Intrat: 8/8/2020
Postari: 77
Locatia: Bistrita
Mamici, am aflat azi ca e baieteel. Am avut feelingul asta de la inceput. Dupa toate episoadele cu sangerari, nu pot sa cred ca a trecut timpul si e creste bine. Asadar, ma alatur clubului mamelor de baieti, ca stiu ca erau cateva yes
Acum am 16 saptamani, voi de la cate saptamani ati inceput sa il simtiti ca misca? Eu abia astept marele moment.
Si inca o intrebare, prietena mea e insarcinata si ea si mi-a zis ca ei nu i-a mai zis medicul nimic de Elevit, ea nu a intrebat si nu a mai luat. Ce e drept nici eu nu l-am intrebat dar iau in continuare Elevit 2. Pot lua linistita chiar daca nu l-am intrebat pe medic?
freya1
Postat: Tuesday, September 22, 2020 11:47 AM

Zee, felicitari si bine ai venit in club coeur
eu abia de pe la 19 sa zic ca am simtit sigur, dar nu foarte puternic si nu constant
sigur, poti lua in continuare, eu am adaugat niste DHA la prenatalele pe care le luam, m-am cam saturat de ele si mai uit in cate o zi
Miha1989
Postat: Tuesday, September 22, 2020 11:51 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 7/17/2019
Postari: 765
Locatia: Brasov
Zee wrote:
Mamici, am aflat azi ca e baieteel. Am avut feelingul asta de la inceput. Dupa toate episoadele cu sangerari, nu pot sa cred ca a trecut timpul si e creste bine. Asadar, ma alatur clubului mamelor de baieti, ca stiu ca erau cateva yes
Acum am 16 saptamani, voi de la cate saptamani ati inceput sa il simtiti ca misca? Eu abia astept marele moment.
Si inca o intrebare, prietena mea e insarcinata si ea si mi-a zis ca ei nu i-a mai zis medicul nimic de Elevit, ea nu a intrebat si nu a mai luat. Ce e drept nici eu nu l-am intrebat dar iau in continuare Elevit 2. Pot lua linistita chiar daca nu l-am intrebat pe medic?

Felicitari si bine ai venit in clubul baieteilor, da chiar suntem cateva care au baieti se pare ca asta este anul lor, eu l-am simtit pe bebe la 18 sapt,referitor la prietena ta daca a inceput sa ia elevit ar trebui sa continue chiar ajuta mai ales ca in sarcina avem nevoie de vitamine si din alimente nu reusim de fiecare data sa suplimentam cat este nevoie, eu din ce stiu elevit se ia chiar si dupa nastere elevit3 care ajuta la alaptare.
Ellena20
Postat: Tuesday, September 22, 2020 1:02 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/22/2018
Postari: 845
Zee, felicitari pentru baietel! Eu l-am simtit pe bebe in jur de 18s cand eram sigura ca e el. Apoi urmatoarea saptamana foarte putin. Acum il simt destul de bine si mi se pare ca e mai puternic pe zi ce trece.
Si eu spun ca poti lua in continuare Elevit.

Eu de vitamine nu uit, insa cam uit sa ma dau cu crema zilnic.
Zee
Postat: Tuesday, September 22, 2020 2:34 PM

Intrat: 8/8/2020
Postari: 77
Locatia: Bistrita
Multumeesc mult !
I-am spus prietenei mele, a zis ca simte lipsa lor si o sa discute cu medicul. Credeam ca eu is problema ca le tot iau.
De la 3 luni am inceput foarte optimista sa ma fac cu ulei zilnic,acuma trece o saptamana si ma fac daca imi amintescLol
Abia astept sa il simt si eu pe micut, ma gandeam ca fix de la 4 luni il si simt Love
gia1234
Postat: Tuesday, September 22, 2020 3:33 PM

Intrat: 12/22/2019
Postari: 48
Locatia: Constanta, Romania
buna fetelor! Putin off-topic ce vreau sa spun acum. A mai plans vreuna dintre voi pe timpul sarcinii? Eu plâng la orice lucru mi se pare mie mai ciudat. Am plans Chair ?i dupa un om care ii ajuta pe parin?ii mei in curte numai prin simplul fapt ca mama mea i a zis “ saracul baiat, mereu vine ?i ne ajuta” ?i mi s a facut mila. Sunt curioasa daca ?i voi sunteti sau au fost ca mine. Sunt super transformata Hilar
freya1
Postat: Tuesday, September 22, 2020 3:40 PM

gia, si inca cum, tot trim 1 cred ca plangeam si de 3 ori pe zi pentru orice prostie, gen imi era foame si nu stiam exact ce vreau sa mananc Lol
acum am lasat-o ceva mai moale, sa zic ca plang o data la cateva zile
uite ca mai sunt si altele : https://www.boredpanda.com/silly-reasons-pregnant-women-cry/ hohot
gia1234
Postat: Tuesday, September 22, 2020 4:19 PM

Intrat: 12/22/2019
Postari: 48
Locatia: Constanta, Romania
freya1 wrote:
gia, si inca cum, tot trim 1 cred ca plangeam si de 3 ori pe zi pentru orice prostie, gen imi era foame si nu stiam exact ce vreau sa mananc Lol
acum am lasat-o ceva mai moale, sa zic ca plang o data la cateva zile
uite ca mai sunt si altele : https://www.boredpanda.com/silly-reasons-pregnant-women-cry/ hohot

Am tipat odata la sotul meu sa î?i ridice hainele ?i dupa mi s a parut ca cine stie ce i am putut face. ?i am început sa plâng in hohote Big Laugh am început ?i eu trim 2, sper sa nu mai plâng asa aiurea. Câteodata plâng ca vreau sa fiu copil mic ?i fara griji. hohot ma bucur ca nu sunt doar eu asa! Sarcina usoara, Draga mea computerlove
Droxana
Postat: Tuesday, September 22, 2020 4:41 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/22/2019
Postari: 466
Locatia: Brasov
gia1234 wrote:
buna fetelor! Putin off-topic ce vreau sa spun acum. A mai plans vreuna dintre voi pe timpul sarcinii? Eu plâng la orice lucru mi se pare mie mai ciudat. Am plans Chair ?i dupa un om care ii ajuta pe parin?ii mei in curte numai prin simplul fapt ca mama mea i a zis “ saracul baiat, mereu vine ?i ne ajuta” ?i mi s a facut mila. Sunt curioasa daca ?i voi sunteti sau au fost ca mine. Sunt super transformata Hilar

Ooo da!! Si inainte era plangacioasa dar nici chiar asa..acum interpretez f multe chestii si nu totdeauna in bine,apoi plang din orice..si sunt deja in trim 2. La un moment dat cautam pe google:”cum sa fac sa nu mai plang” Lol hohot hohot
Utilizatori in acelasi subiect
AleC,BBEma,Capsunica22
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed