Gravidutele noastre dragi - 58

Options Gravidutele noastre dragi - 58
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miha1989
Postat: Sunday, September 27, 2020 7:12 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 7/17/2019
Postari: 760
Locatia: Brasov
gia1234 wrote:

La Bioclinica am facut ?i eu. Mie mi a ie?it putin ridicat la celule epiteliale scamuase. ?i mi a zis ca s a infectat recipientul probabil.. Acum 2 luni nu aveam asa ceva. Iar acum am. Ma speriasem iniatial ca nu aveam habar ce sunt. Trebuie sa repet.. între timp am fost la medicul de familie ?i a zis ca nu am nimic. Doar sa am grija! numai la clinica asta mi a ie?it aiurea.
La valoarea ta la eritrocite, nu e infec?ie. Stai linistita! hearts

Multumesc pt rasp, maine am si eu intalnire cu medicul sa vada analizele si tot maine stabilim si data cand vom face cezariana, sper sa fie totul bine ca pana acum Hands Cheek Kiss
IoanaOlo
Postat: Sunday, September 27, 2020 8:40 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/19/2019
Postari: 156
DXC sunt cu gandul la tine si asteptam vesti. Te imbratisez computerlove
Dxc
Postat: Sunday, September 27, 2020 9:21 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1181
IoanaOlo wrote:
DXC sunt cu gandul la tine si asteptam vesti. Te imbratisez computerlove
computerlove multumesc draga mea! Cum ma dezmeticesc va dau de stirecoeur
Adina Mariana
Postat: Sunday, September 27, 2020 9:30 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5663
Locatia: Satu Mare
Nastere usoara Dxc! Doamne AjutaCheek Kiss
AstaMica
Postat: Sunday, September 27, 2020 10:34 PM

Intrat: 4/6/2020
Postari: 123
Locatia: Bucuresti
Miha1989 wrote:

Multumesc pt rasp, maine am si eu intalnire cu medicul sa vada analizele si tot maine stabilim si data cand vom face cezariana, sper sa fie totul bine ca pana acum Hands Cheek Kiss

Si noi tot maine avem control. Abia astept sa vad ce face micutul. Sper sa nu se grabeasca sa vina. Am fost mai paranoia saptamana asta.
Miha1989
Postat: Monday, September 28, 2020 7:20 AM

AstaMica wrote:

Si noi tot maine avem control. Abia astept sa vad ce face micutul. Sper sa nu se grabeasca sa vina. Am fost mai paranoia saptamana asta.

Da cred ca este ceva general cu sentimentul asta si eu ziceam intr una ca eu cred ca nasc mai repede si dr mi a zis sa stau linistita ca am colul beton si nici nu se pune problema de nastere prematura, asa m-am calmat rapid l-a spusele lui asa ca si tie iti zic sa stai linistita ca totul va fi bine Buddy1

Dxc iti doresc nastere usoara, sa fi puternica si sa dea Dumnezeu sa fiti sanatosi amandoi ca in rest totul vine de la sine. Te imbratisez mami si iti transmit toate gandurile pozitive Buddy1 Cheek Kiss
freya1
Postat: Monday, September 28, 2020 8:26 AM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1470
bafta la control, fetelor !
Dxc, tinem pumnii, sa ai o nastere usoara, asteptam vesti computerlove
Ellena20
Postat: Monday, September 28, 2020 9:22 AM

Intrat: 10/22/2018
Postari: 593
Dxc, nastere usoara!! Te asteptam cu vesti Cheek Kiss
AstaMica
Postat: Monday, September 28, 2020 10:04 AM

Intrat: 4/6/2020
Postari: 123
Locatia: Bucuresti
Miha1989 wrote:

Da cred ca este ceva general cu sentimentul asta si eu ziceam intr una ca eu cred ca nasc mai repede si dr mi a zis sa stau linistita ca am colul beton si nici nu se pune problema de nastere prematura, asa m-am calmat rapid l-a spusele lui asa ca si tie iti zic sa stai linistita ca totul va fi bine Buddy1

Dxc iti doresc nastere usoara, sa fi puternica si sa dea Dumnezeu sa fiti sanatosi amandoi ca in rest totul vine de la sine. Te imbratisez mami si iti transmit toate gandurile pozitive Buddy1 Cheek Kiss

Doamne ajuta sa fie bine, Miha! Am ajuns sa dorm din ce in ce mai prost. Ma tot doare burta sau spatele si de exemplu, azi dimineata cand m-am trezit, m-am trezit cu o febra musculara de toata frumusetea. Abia pot merge ca ma dor picioarele si fundul. Noaptea ma trezesc amortita, nu-mi prea dau pace nici arsurile.

Nastere usoara, Dxc! SimplyLove
Miha1989
Postat: Monday, September 28, 2020 10:12 AM

AstaMica wrote:

Doamne ajuta sa fie bine, Miha! Am ajuns sa dorm din ce in ce mai prost. Ma tot doare burta sau spatele si de exemplu, azi dimineata cand m-am trezit, m-am trezit cu o febra musculara de toata frumusetea. Abia pot merge ca ma dor picioarele si fundul. Noaptea ma trezesc amortita, nu-mi prea dau pace nici arsurile.

Nastere usoara, Dxc! SimplyLove

Da din pacate de durerile astea nu vom scapa decat dupa nastere, eu nu am arsuri sunt f norocoasa din punctul asta de vedere dar durerea de oase o am si eu si mai ales seara cand se accentueaza, eu ma tot trezesc pe spate noapte ca pe stanga amortesc si in somn ma misc, pe mine ma mai ajuta perna de gravide cand dorm.
Oricum ma simt ca o ratusca, eu nu m-am ingrasat de loc la corp sunt eu cu burta, am luat vreo 5,5 kg si gandestete la un bat cu ditai burta, ca burta a crescut in ultima perioada ca bebe a crescut f bine la 34 de sapt avea 2,600 acum cred ca are vreo 3 kg.
A si ai sa vz ca spre sf te va trezi si bebe, pe mine ma trezeste la 4, 5 dimineata ca incepe dansul, miscaaa intr una, il apuca sughitul si uite asa nu mai pot dormi si sunt zile cand sunt chiauna de somn ca nu reusesc sa dorm la pranz...
Hai ca nu mai este mult si ne strangem ingerasii in brate si toate astea se vor uita Buddy1 Cheek Kiss
AlexandraG
Postat: Monday, September 28, 2020 10:14 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 3/25/2020
Postari: 426
Locatia: Constanta
Nea?a fetelor pupici
?i voi ave?i mari emo?ii în momentul în care începe ecografia la fiecare control?
Mie aproape ca îmi sare inima din piept. Miercuri merg la control dupa o luna de la ultimul ?i deja nu mai pot de griji.. Mai ales ca fetita mea nu a dat semne înca.. Toata ziua ?i seara ma tot ating ?i încerc sa simt macar în palma ceva. Vineri seara m.am întins ?i am avut impresia ca simt f pu?in ?i la un momentdat parca am sim?it ?i un fel de val în palma însa nu sunt sigura pt ca de atunci nu a mai fost nici o senza?ie de genul.
Au început ?i ni?te dureri de mijloc din când în când ?i cu cât se apropie ziua controlului cu atât mai tare simt ca o iau razna cu grijile. Însa pe cât de mari sunt emo?iile în momentul ecografului pe atât de tare parca nu mai am rabdare pana la control ca sa ?tiu ca fetita mea este bine uff
freya1
Postat: Monday, September 28, 2020 10:30 AM

da, Alexandra, si eu sunt la fel, ultima oara tot asa am fost dupa o luna si eram mai stresata ca oricand
stai linistita, o sa vezi ca in cateva zile o sa o simti pe micuta ta coeur asa eram si eu, chiar i-am dat mesaj dr ca am 19 sapt si tot nu simt si a doua zi am simtit clar
tinem pumnii Cheek Kiss
Miha1989
Postat: Monday, September 28, 2020 11:54 AM

Alexandra cred ca sunt normale grijile pt bebe, mai ales ca stii ca in perioada asta trebuie sa miste si te focusezi f mult pe asta, imi amintesc ca pe bebe al meu tot pe la 18 sapt l am simtit, eram intr o seara in pat si imi aparuse gandurile negre, ca eu nu simt ca nu mai am simptome mai aveam ceva pana la control si deja creierul meu era invadat de tot felul de ganduri si la un momendat in timp ce ma stresam de numa numa bebe a miscat si ce sa vz ca am simtit 3 lovituri una dupa alta, normal ca m-a palit plansul si am zis ca din momentul ala nu ma mai gandesc la prostii. Trebuie sa ai rabdare ca il vei simti, la prima sarcina am inteles ca cel mai fregvent il simti pe bebe intre 18 si 220 sapt asa ca nu iti face probleme Buddy1
7Andreea
Postat: Monday, September 28, 2020 12:00 PM

Nivel: Membru

Intrat: 8/4/2020
Postari: 25
Nastere usoara si recuperare rapida ,Dxc! pupici
Ma agit ca-s "nesimtita " si nu il simt inca pe bebel,ceva ceva se intampla pe acolo ,dar nu sunt foarte convinsa ca asta simt.
Voi pe unde ati gasit haine confortabile si dragute ? Pana acum mi-au venit hainele ,acum e frigut si nu pot inchide pantalonii Hilar .
freya1
Postat: Monday, September 28, 2020 12:46 PM

eu nu prea mi-am luat nimic deocamdata, nu stiu ce astept... mi-am luat 2 perechi de colanti de gravide de la lidl pe care ii port prin casa, in rest mai am niste pantaloni de in care inca imi vin si o rochie ffff larga care cred ca imi va veni pana nasc, pacat ca e de vara ras deci nu stiu ce astept
Utilizatori in acelasi subiect
AleC,MariaS
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed