Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Iulia13
Postat: Tuesday, August 4, 2020 10:17 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/8/2017
Postari: 1015
Mihaela14 wrote:

Multumesc Iulia computerlove
Îmi pare rau pentru episodul cu sangerarea, ti-a raspuns medicul?

Da, mi-a dat 10 zile de arefam plus 5 zile de no-spa cate 3 pe zi.. Am mai sângerat inca un pic, tot când am fost la baie astazi, acum sper sa fie totul ok dupa arefam. Mar?i am si morfologia de trim 2 si abea astept sa il revad pe bebecoeur
Mgeorgiana85
Postat: Tuesday, August 4, 2020 10:46 PM

Intrat: 11/3/2016
Postari: 1800
Locatia: Alba Iulia
Mihaela14 wrote:
Am ve?ti bune de la control: cu tot cu contractiile ce le-am avut, datorita tratamentului ?i faptului ca am stat cumin?i în pat colul s-a mai închis de la 0,93 cât era la 2,31 ?? bebe e bine, mare... are 2338 gr, corespunde la 34 de sapt, de?i vârsta gestationala e 32s3z.
Eu m-am dus cu gândul ca gata o sa nasc la ce contractii am avut ieri, azi noapte.. si uite ce surpriza placuta. Placenta arata bine,Lichidul amniotic în cant normala, scurgerile ce le-am avut a zis ca nu sunt nici de la col, nici de la placenta, ea zice ca acea scurgere care e de fapt un lichid maro e ceva normal ?i ca de fapt nu e sânge. Testul de stres fetal a ie?it bine ?i de data asta.
Nu pot sa va descriu ce fericire, ce lini?te am sim?it când am primit toate aceste vesti bune.
O sa iau 4 pastile de nifedipin, câte una la 6 ore.. pt ca tensiunea arteriala e ok ne permite sa cre?tem doza.
yes coeur

Doamne ajuta in continuare! Ma bucur tare mult ca sunteti bine coeur
Inca putin coeur
fluturash26
Postat: Tuesday, August 4, 2020 11:56 PM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3958
Locatia: iasi
Mihaela14 wrote:

Multumesc Iulia computerlove
Îmi pare rau pentru episodul cu sangerarea, ti-a raspuns medicul?

,chiar ma bucur ca evolueaza ft bine bebe...deci prinzi mai mult ca sigur termenulras hai ca esti cu moralul mai sus de acum inainte.
Irinan
Postat: Wednesday, August 5, 2020 9:23 AM

Intrat: 9/20/2018
Postari: 1476
Locatia: Suceava
Mihaela14 wrote:
Am ve?ti bune de la control: cu tot cu contractiile ce le-am avut, datorita tratamentului ?i faptului ca am stat cumin?i în pat colul s-a mai închis de la 0,93 cât era la 2,31 ?? bebe e bine, mare... are 2338 gr, corespunde la 34 de sapt, de?i vârsta gestationala e 32s3z.
Eu m-am dus cu gândul ca gata o sa nasc la ce contractii am avut ieri, azi noapte.. si uite ce surpriza placuta. Placenta arata bine,Lichidul amniotic în cant normala, scurgerile ce le-am avut a zis ca nu sunt nici de la col, nici de la placenta, ea zice ca acea scurgere care e de fapt un lichid maro e ceva normal ?i ca de fapt nu e sânge. Testul de stres fetal a ie?it bine ?i de data asta.
Nu pot sa va descriu ce fericire, ce lini?te am sim?it când am primit toate aceste vesti bune.
O sa iau 4 pastile de nifedipin, câte una la 6 ore.. pt ca tensiunea arteriala e ok ne permite sa cre?tem doza.
yes coeur

Ma bucur mult pt tineCheek Kiss
Ellena20
Postat: Wednesday, August 5, 2020 10:18 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/22/2018
Postari: 657
Mihaela, ma bucur din suflet ca totul merge inspre bine. Eu cred ca a contat mult si optimismul tau. Sunteti puternici! Ajungeti cu siguranta la termen coeur

Freya, felicitari pentru baietel!! coeur coeur Presimtirile tale s-au adeverit. Ma bucur ca bebele tau este bine, vei vedea ca si testul genetic va iesi la fel de bine.
Cand mai mergi acum la control? La 16s?

Apropo, cand incepe de fapt trimestrul 2? 13 sau 14s? Ca nu stiu inca cum ma incadrez ras
freya1
Postat: Wednesday, August 5, 2020 10:33 AM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1563
Ellena Cheek Kiss multumesc !
da, la 16, fix peste 3 saptamani am eco
cred ca la 14 saptamani implinite e trimestrul 2, nu ?
Mihaela14
Postat: Wednesday, August 5, 2020 10:34 AM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2988
Mgeorgiana85 wrote:

Doamne ajuta in continuare! Ma bucur tare mult ca sunteti bine coeur
Inca putin coeur

Multumesc mult Georgiana pupici Eu am în continuare contracii, nop?ile sunt grele, am început sa am ?i mancarimi vaginale, dar cum zici..inca pu?in mai suport, trebuie sa rezist!!!
Mihaela14
Postat: Wednesday, August 5, 2020 10:36 AM

fluturash26 wrote:

,chiar ma bucur ca evolueaza ft bine bebe...deci prinzi mai mult ca sigur termenulras hai ca esti cu moralul mai sus de acum inainte.

Da, asa e ma ajuta cu moralul, sper sa ai dreptate sa prind termenul :)
Tu cum te mai simti?
Mihaela14
Postat: Wednesday, August 5, 2020 10:38 AM

Irinan wrote:

Ma bucur mult pt tineCheek Kiss

Irina Cheek Kiss. Te asteptam la gravidute cât mai curând!
Mihaela14
Postat: Wednesday, August 5, 2020 10:42 AM

Ellena20 wrote:
Mihaela, ma bucur din suflet ca totul merge inspre bine. Eu cred ca a contat mult si optimismul tau. Sunteti puternici! Ajungeti cu siguranta la termen coeur

Freya, felicitari pentru baietel!! coeur coeur Presimtirile tale s-au adeverit. Ma bucur ca bebele tau este bine, vei vedea ca si testul genetic va iesi la fel de bine.
Cand mai mergi acum la control? La 16s?

Apropo, cand incepe de fapt trimestrul 2? 13 sau 14s? Ca nu stiu inca cum ma incadrez ras

Multumesc, de acum trebuie sa fiu ?i mai puternica, ca e tot mai greu, dar miracolul din burtica îmi da puterehearts
Eu ?tiu ca la 13 sapt implinite începe trim 2 adica la 13s1z
Mihaela14
Postat: Wednesday, August 5, 2020 10:45 AM

Iulia13 wrote:

Da, mi-a dat 10 zile de arefam plus 5 zile de no-spa cate 3 pe zi.. Am mai sângerat inca un pic, tot când am fost la baie astazi, acum sper sa fie totul ok dupa arefam. Mar?i am si morfologia de trim 2 si abea astept sa il revad pe bebecoeur

Sunt sigura ca arefamul î?i va face treaba. ?in pumnii pe mar?i ?i fii optimista ca va fi bine! computerlove
freya1
Postat: Wednesday, August 5, 2020 10:52 AM

Iulia, tin pumnii sa fie totul bine ! Cheek Kiss

fetelor, stiu ca sunt normale tot felul de dureri peste tot ras dar intreb totusi: sunt normale intepaturile care se simt foarte jos, in col / vagin, nu stiu cum sa zic ? am mai avut si in trecut, acum parca sunt mai dese
eu incerc sa fac diferenta cu eventualele simptome de infectie urinara, oricum maine ma duc sa repet analiza si ma lamuresc, as vrea sa o tratez cat mai repede daca e, sa nu stau cu frica
Ellena20
Postat: Wednesday, August 5, 2020 11:33 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/22/2018
Postari: 657
Freya, si eu simt din cand in cand intepaturi foarte jos si nu mi-a iesit infectie urinara. Deci, nu cred ca sunt de acolo.
freya1
Postat: Wednesday, August 5, 2020 11:36 AM

multumesc, Ellena !
maria2013
Postat: Wednesday, August 5, 2020 11:46 AM

Intrat: 7/29/2013
Postari: 2467
Locatia: Constanta
freya1 wrote:
Iulia, tin pumnii sa fie totul bine ! Cheek Kiss

fetelor, stiu ca sunt normale tot felul de dureri peste tot ras dar intreb totusi: sunt normale intepaturile care se simt foarte jos, in col / vagin, nu stiu cum sa zic ? am mai avut si in trecut, acum parca sunt mai dese
eu incerc sa fac diferenta cu eventualele simptome de infectie urinara, oricum maine ma duc sa repet analiza si ma lamuresc, as vrea sa o tratez cat mai repede daca e, sa nu stau cu frica

Freya, nu am urmarit tot topicul, dar ai cumva placenta inserata jos, care acopera colul? Eu aveam asa si simteam ca apasa bebe de parca ar vrea sa iasa oricând, totul insotit de dureri. Când s-a ridicat placenta (pâna spre 28s ea se tot ridica) a fost mai ok (pâna a crescut bebe si apasa iarasi)...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed