Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
MariaS
Postat: Monday, August 3, 2020 2:19 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/28/2020
Postari: 426
Locatia: Timisoara
Buna fetelor,
Felicitari proaspetelor mamici ?i recuperare u?oara! newclap pupici

V-am citit din umbra pentru ca am fost prinsa cu job-ul ?i noua casuta în care ne-am mutat.

Freya am vazut ca ai întrebat de simptome ?i cum ne mai simtim, noi burticile mici, eu mai am zile când îmi e greata sau ma dor sanii, dau nu se mai simt atât de intens ca în primul trimestru.

Legat de cum ma simt pot zice ca am zile în care ma simt extraordinar dar am ?i zile în care ma doare burtica de iau 4 no spa de 40, poate îs eu paranoia cu durerea.

M-am mai apucat sa îmi fac poze la burtica de 2 sapt, dar tot am prins-o într-o poza
https://ibb.co/mDwLLWJ

Sa pup ?i va îmbra?i?ez, sa avem o saptamâna plina de lini?te ?i bucurie
pupici
Mihaela14
Postat: Monday, August 3, 2020 9:23 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 3011
fluturash26 wrote:

Cunosc sentimentele si mai ales in cazul tau cred ca si eu as pune multe in balanta...
Aici la noi nu se interneaza ce nu considera ei a fi urgenta...mie la sapt asta a zis ca nu mi se mai intoarce..dar daca nu se intoarce daca ai norocul asta, poate fi posibil sa stea mai mult la caldurica. Daca privesti partea buna a acestui lucru.ras ceea ce ar fi un atu pt voi.

Exact asa m-am gândit ?i eu, ca în situa?ia mea e mai bine sa nu se întoarca, cel pu?in deocamdata.
Droxana
Postat: Monday, August 3, 2020 9:26 AM

Intrat: 10/22/2019
Postari: 462
Locatia: Brasov
MariaS wrote:
Buna fetelor,

V-am citit din umbra pentru ca am fost prinsa cu job-ul ?i noua casuta în care ne-am mutat.

Freya am vazut ca ai întrebat de simptome ?i cum ne mai simtim, noi burticile mici, eu mai am zile când îmi e greata sau ma dor sanii, dau nu se mai simt atât de intens ca în primul trimestru.

Legat de cum ma simt pot zice ca am zile în care ma simt extraordinar dar am ?i zile în care ma doare burtica de iau 4 no spa de 40, poate îs eu paranoia cu durerea.

M-am mai apucat sa îmi fac poze la burtica de 2 sapt, dar tot am prins-o într-o poza

pupici

hihi ce dragut Maria computerlove
Mihaela14
Postat: Monday, August 3, 2020 9:28 AM

Florentinna wrote:

Miha, draga de tine, stiu ca e greu dar incearca sa stai relaxata si sa nu iti faci tot felul de ganduri.
Intreaba medicul tau daca nu iti recomanda pe cineva la stat, sa mergi la un control si sa stie situatia ta in caz de nevoie.
Daca va fi cazul, nu cred ca o sa te tina la coada la triaj, o sa ai prioritate in caz de ceva, mai ales daca e inainte de termen. Cu siguranta o sa se uite peste dosarul tau, o sa te intrebe si pe tine detalii.
Pozitiva cu doamne doamne inainte computerlove

Maine la control o sa întreb, o sa o rog pe dr sa ma îndrume cum sa procedez în vremurile astea de covid ?i daca poate sa ma puna în legatura cu un medic de la Spitalul Jud. Sper sa iasa bine totul pana la urma si sa pot zice ca m-am agitat degeaba.
Dxc, Freya și Georgiana va mul?umesc ?i voua pt sfaturi.
freya1
Postat: Monday, August 3, 2020 9:41 AM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1800
Maria coeur ma bucur mult ca esti bine, ce poza frumoasa, ii place si pisicutei langa burtica computerlove
Ellena20
Postat: Monday, August 3, 2020 10:14 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/22/2018
Postari: 824
Maria, ai o burtica frumoasa coeur

Freya, te asteptam cu vesti bune dupa control. Cheek Kiss
La ce ora ai?
alexioana
Postat: Monday, August 3, 2020 10:39 AM

Intrat: 4/19/2019
Postari: 344
MariaS wrote:
Buna fetelor,

pupici

Ce frumooossss Maria coeur coeur coeur

Eu am avut un cosmar... Am visat ca-mi curgea sange si era asa de mult ca-mi curgea pe picioare si parea atat de real , Doamne ce visCray m-am trezit plangand ,ce senzatie urata ...asa am visat si inainte sa aflu ca sunt insarcinata NuStiu NuStiu Am citit ca visele sunt mai intense in perioada asta , dar asta a fost tare nasol...Bleah...AngelNot
freya1
Postat: Monday, August 3, 2020 11:16 AM

Ellena Cheek Kiss m-au sunat sa merg mai devreme, la 15:20, ma bucur ca stau mai putin timp cu grija
tu ce ai facut cu medicul pana la urma, ai decis cu cine mergi mai departe ?
alexioana Cheek Kiss si eu am visat la fel, sunt tare ciudate visele in perioada asta, nu le lua in seama, normal ca in subconstient stam toate cu teama sa nu se intample ceva cu bebelusii si chiar daca nu ne dam seama in viata de zi cu zi, teama aia e acolo si mai iese la iveala in vis

Miha Cheek Kiss sper sa primesti vesti bune la control si sa ai si un plan astfel incat sa stai tu linistita
Droxana
Postat: Monday, August 3, 2020 11:37 AM

Intrat: 10/22/2019
Postari: 462
Locatia: Brasov
alexioana wrote:

Ce frumooossss Maria coeur coeur coeur

Eu am avut un cosmar... Am visat ca-mi curgea sange si era asa de mult ca-mi curgea pe picioare si parea atat de real , Doamne ce visCray m-am trezit plangand ,ce senzatie urata ...asa am visat si inainte sa aflu ca sunt insarcinata NuStiu NuStiu Am citit ca visele sunt mai intense in perioada asta , dar asta a fost tare nasol...Bleah...AngelNot

Asa am citit si eu...eu am visat ca eram in inchisoare si ma bateau barbatii hohot si tata venea in vizita si incercam sa i zic sa ma mute de acolo dar nu puteam ca ma urmareau aia sa nu zic nimic hohot sa stii ca eu inainte sa raman aveam multe vise ciudate si ma trezeam plangand de multe ori.. deci, incearca sa nu te gandesti la rau computerlove
alexioana
Postat: Monday, August 3, 2020 11:50 AM

Intrat: 4/19/2019
Postari: 344
Freya, Mihaela14 succes la control coeur coeur Sunt sigura ca o sa veniti cu vesti bune Cheek Kiss Cheek Kiss
Droxana nu ma gandesc la ceva rau, mi-a mai trecut din frica Cheek Kiss ciudate vise putem avea , m-a amuzat putin visul tauhohot Cheek Kiss
Ellena20
Postat: Monday, August 3, 2020 11:56 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/22/2018
Postari: 824
Freya, inca nu am vorbit cu dr. A ramas sa vorbesc cu ea despre asta la 16s. Insa cred ca raman cu ea mai departe pentru ca imi da foarte mare incredere si o vad implicata. Aleg sa nu cred ce imi spun anumite persoane :)
Ce-i drept, sunt tare increzatoare si optimista pt ce va urma.
freya1
Postat: Monday, August 3, 2020 12:00 PM

foarte bine, Ellena, asta conteaza cel mai mult !
sa vad si eu cum ma inteleg cu noua dr la care m-a "pasat" dr mea, pica bine fiindca ea e specializata in malformatii fetale, mai ales cardiace si daca doamne fereste, e cazul de asa ceva pot sa ma bazez pe ea ca verifica cu atentie, dar ca fire e asa mai directa, nu sta mult la discutii
dr mea e mai mamoasa, data trecuta imi dadusera lacrimile si mai ca ii dadusera si ei, a stat o gramada sa ma linisteasca
Mihaela14
Postat: Monday, August 3, 2020 12:19 PM

freya1 wrote:
Ellena Cheek Kiss m-au sunat sa merg mai devreme, la 15:20, ma bucur ca stau mai putin timp cu grija
tu ce ai facut cu medicul pana la urma, ai decis cu cine mergi mai departe ?
alexioana Cheek Kiss si eu am visat la fel, sunt tare ciudate visele in perioada asta, nu le lua in seama, normal ca in subconstient stam toate cu teama sa nu se intample ceva cu bebelusii si chiar daca nu ne dam seama in viata de zi cu zi, teama aia e acolo si mai iese la iveala in vis

Miha Cheek Kiss sper sa primesti vesti bune la control si sa ai si un plan astfel incat sa stai tu linistita

Bafta Freya, tin pumnii strân?i!
Eu mâine vin cu vesti, abea astept sa merg! coeur
freya1
Postat: Monday, August 3, 2020 12:20 PM

multumesc Miha Cheek Kiss nu cred ca se vede mare lucru in plus, dar poate ma mai linistesc putin
si eu abia astept sa ne dai vesti !
Mihaela14
Postat: Monday, August 3, 2020 12:23 PM

alexioana wrote:
Freya, Mihaela14 succes la control coeur coeur Sunt sigura ca o sa veniti cu vesti bune Cheek Kiss Cheek Kiss
Droxana nu ma gandesc la ceva rau, mi-a mai trecut din frica Cheek Kiss ciudate vise putem avea , m-a amuzat putin visul tauhohot Cheek Kiss

Sper ?i eu! Cheek Kiss
?i eu am visat ieri noapte ca mi-a venit menstrua?ia,azi noapte eram iar cu burta ras asa e cu visele, sunt temerile noastre.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed