Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mgeorgiana85
Postat: Monday, June 22, 2020 1:37 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/3/2016
Postari: 1758
Locatia: Alba Iulia
Mihaela14 wrote:

Doamne ajuta! Corpul tau avea nevoie de putin ajutor hearts
Chiar am observat ca nu e adevarat ce se zicea ca daca ai un copil al doilea vine usor. Avem si noi niste prieteni care au doi baietei 6 si 3 ani, sarcini obtinute usor, iar acumde un an incearca sa faca al 3-lea copil si nu reusesc.

Asa este, si cu varsta iar, sora mea a ramas din prima luna la 36 de ani. Fiecare organism e diferit. Eu imi stiam problema. Si cu Eduard am luat vitamine si tot asa in prima luna de vitamine am ramas. Dar inainte de Eduard am avut avort menstrual...
Sincer imi doream foarte mult bebe 2 dar mi-a fost frica ca nu voi mai ramane avanf un amh f scazut. Inainte sa raman cu Eduard avea 0,79 acum e mult mai mic
Ellena20
Postat: Monday, June 22, 2020 2:06 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/22/2018
Postari: 413
Mihaela, astept recenzii despre carte. Chiar sunt curioasa. Am vazut si eu atatea si mi-ar placea sa imi umplu timpul citind o carte de genul acesta.

Georgiana, felicitari! Sa ai o sarcina usoara! coeur

freya1
Postat: Monday, June 22, 2020 2:08 PM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1147
Roxana, da, si pe mine ma inteapa in laterale cand stranut sau tusesc, mai ales in dreapta, ca pe dreapta am ovulat din ce stiu eu (am uitat s-o intreb pe dr la eco, eram pe alta lume)
Georgiana, felicitari love
Buzbuchi
Postat: Monday, June 22, 2020 2:27 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/28/2019
Postari: 694
Mihaela14 wrote:

Daaa cumintica in pat, ieri am primit o carte "Mama si copilul" ii zice, un ghid de crestere a copilului de la nastere pana la 3 ani, asa ca am o noua ocupatie ras

Asteptam o recenzieras computerlove
Buzbuchi
Postat: Monday, June 22, 2020 2:33 PM

Intrat: 12/28/2019
Postari: 694
Mgeorgiana85 wrote:

Felicitari pentru bebelina! coeur

Multumesc mult!computerlove
lore.t.
Postat: Monday, June 22, 2020 2:39 PM

Intrat: 9/11/2017
Postari: 935
Locatia: Deva
Felicitari Georgiana!! Sa ai sarcina la fel de usoara ca prima si la termen!!
Eu m-am speriat putin azinoapte ca am tot avut dureri in partea inferioara a abdomenului, abia atipeam si iar ma trezeam si asa am reusit doar la 1 sa adorm si pana la 6 am fost de 3 ori la baie...si am luat pana la urma un no-spa la 6, dupa 30 min mi-au trecut, plus ca am avut secretii apoase dupa ultima vizita la baie dupa ce m am intins in pat ca a trebuit sa ma schimb...deci azi am stat doar, au venit socrii sa il tina ocupat si pe pitic, m-a mai durut doar cand se misca ea foarte violent cateodata si tot in partea inferioara, zici ca vrea sa iasa afara...sper sa mai stea cuminte pana vinerea viitoare macar :( sunt putin stresata...daca ma mai doare si am iar asa secretii am zis ca il sun pe dr...
Mgeorgiana85
Postat: Monday, June 22, 2020 2:48 PM

Intrat: 11/3/2016
Postari: 1758
Locatia: Alba Iulia
lore.t. wrote:
Felicitari Georgiana!! Sa ai sarcina la fel de usoara ca prima si la termen!!
Eu m-am speriat putin azinoapte ca am tot avut dureri in partea inferioara a abdomenului, abia atipeam si iar ma trezeam si asa am reusit doar la 1 sa adorm si pana la 6 am fost de 3 ori la baie...si am luat pana la urma un no-spa la 6, dupa 30 min mi-au trecut, plus ca am avut secretii apoase dupa ultima vizita la baie dupa ce m am intins in pat ca a trebuit sa ma schimb...deci azi am stat doar, au venit socrii sa il tina ocupat si pe pitic, m-a mai durut doar cand se misca ea foarte violent cateodata si tot in partea inferioara, zici ca vrea sa iasa afara...sper sa mai stea cuminte pana vinerea viitoare macar :( sunt putin stresata...daca ma mai doare si am iar asa secretii am zis ca il sun pe dr...

Multumesc fete dragi!

Lore, asa am avut spre finalul sarcinii si eu.. Tin minte ca la 35 de sapt am crezut ca pierd lichid, m-am trezit ca imi curge din senin pe picior, dar a fost alarma falsa. Plus
secretiile abundente, dureri numai zic... Si am dus pana la 39+3
lore.t.
Postat: Monday, June 22, 2020 3:02 PM

Mgeorgiana85 wrote:

Multumesc fete dragi!

Lore, asa am avut spre finalul sarcinii si eu.. Tin minte ca la 35 de sapt am crezut ca pierd lichid, m-am trezit ca imi curge din senin pe picior, dar a fost alarma falsa. Plus
secretiile abundente, dureri numai zic... Si am dus pana la 39+3

M-ai mai linistit...luai no-spa pentru durere? Sunt stresata caci cu Stefan nu am simtit niciodata asa si la el doar s-au fisurat membranele la 38+3 dar mi-a curs lichid destul de mult atunci si a fost fara nici o durere!

Aaaa si am uitat sa precizez ca am si 3-4 scaune pe zi, asta se intampla de o saptamana deja...eu care mergeam o data.
freya1
Postat: Monday, June 22, 2020 3:42 PM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1147
fetelor, voua cat vi s-a zis ca trebuie sa fie maxim TSH in sarcina ?
vad pe buletinul meu de analize de la RM ca limita pt trim 1 e 2.5
mie mi-a iesit 3, dar nu stiu ce sa cred, ca acum 3 saptamani mi l-am facut cand am facut beta si era 1.6; FT4 e ok si hashimoto nu am
Dxc
Postat: Monday, June 22, 2020 3:43 PM

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1126
Buzbuchi wrote:
Fetelor!!! Am venit de la doctor. Torul e bine cu bebe, care este o gargarita!Hilar deci voi fi mamica de fetitacoeur
felicitari!!!!!coeur
Adina Mariana
Postat: Monday, June 22, 2020 3:43 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5517
Locatia: Satu Mare
Buzbuchi wrote:
Fetelor!!! Am venit de la doctor. Torul e bine cu bebe, care este o gargarita!Hilar deci voi fi mamica de fetitacoeur
Felicitari! Sarcina perfecta in continuarecomputerlove
Florentinna
Postat: Monday, June 22, 2020 3:47 PM

Intrat: 7/6/2018
Postari: 296
Locatia: Arad
lore.t. wrote:

M-ai mai linistit...luai no-spa pentru durere? Sunt stresata caci cu Stefan nu am simtit niciodata asa si la el doar s-au fisurat membranele la 38+3 dar mi-a curs lichid destul de mult atunci si a fost fara nici o durere!

Aaaa si am uitat sa precizez ca am si 3-4 scaune pe zi, asta se intampla de o saptamana deja...eu care mergeam o data.

Lore, eu stiu ca faza cu scaunele dese ar putea fi un semn ca se pregateste organismul de travaliu. In prima sarcina, in ultima zi am mers la baie non stop...parca mancasem ceva stricat si cand seara au inceput si durerile de burta am zis ca e ceva si mai bine merg la clinica sa vad. Aveam 39 de sapt si 5 zile.
Mie asa frica mi acuma...sa ajung macar pana la 37 de sapt, la fiecare intepatura ma gandesc sa nu fie ceva bai. Maine am programare la doctor si sper sa ma mai linistesc
lore.t.
Postat: Monday, June 22, 2020 3:53 PM

Florentinna wrote:

Lore, eu stiu ca faza cu scaunele dese ar putea fi un semn ca se pregateste organismul de travaliu. In prima sarcina, in ultima zi am mers la baie non stop...parca mancasem ceva stricat si cand seara au inceput si durerile de burta am zis ca e ceva si mai bine merg la clinica sa vad. Aveam 39 de sapt si 5 zile.
Mie asa frica mi acuma...sa ajung macar pana la 37 de sapt, la fiecare intepatura ma gandesc sa nu fie ceva bai. Maine am programare la doctor si sper sa ma mai linistesc

Tot asa sunt si eu, stau cu frica...am citit si eu cu scaunele dar am zis sa nu imi mai dau filme. Oricum nu am ce sa fac decat sa astept dar totusi sper sa fie la termen :D
Ellena20
Postat: Monday, June 22, 2020 3:55 PM

Intrat: 10/22/2018
Postari: 413
freya1 wrote:
fetelor, voua cat vi s-a zis ca trebuie sa fie maxim TSH in sarcina ?
vad pe buletinul meu de analize de la RM ca limita pt trim 1 e 2.5
mie mi-a iesit 3, dar nu stiu ce sa cred, ca acum 3 saptamani mi l-am facut cand am facut beta si era 1.6; FT4 e ok si hashimoto nu am

Freya, nu stiu ce sa iti spun.
Acum m-am uitat pe lista mea de analize si vad ca nu mi-a dat sa fsc si TSH dar o sa il fac eu cu toate analizele ce mai tin de tiroida.

Ma gandesc ca daca FT4 e ok, totusi nu e o valoare mare.
Adina Mariana
Postat: Monday, June 22, 2020 3:57 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5517
Locatia: Satu Mare
Ellena20 wrote:
Felicitari, Buzbuchi!! Cat de emotionant...

Imi doresc super mult si eu o fetita, dar nu mai zic asa des ca nu vreau sa ma invinovatesc daca va fi baietel.
Sotul tot zice ca e fetita intruna, dar eu am un feeling ca ar fi baietel.
Ellena,ce bine iti sta in casuta asta.Doamne Ajuta sa te vad la finalpupici
Ps: Si visul meu dintotdeauna a fost sa am o fetita.Foarte mult mi-am dorit dar de cand am ramas am simtit ca este baietel si sotul meu la fel.Asa a si fost.Cand am mers la eco sa imi spuna sexul,i-am spus medicului ca stiu ca este baietel.So uitat la mine si zice "serios,esti atat de sigura?" Zic da,pt.ca simt.Si mi-a confirmat ca asa este.Nu am fost dezamagita pt.ca simtind de la inceput ma asteptam plus cei 3 ani de asteptari ce pretentii sa mai am,inclusiv cand mergeam prin magazine de bebelusi fara sa imi dau seama ma uitam doar la cele de baieti,dupa realizam ca sunt si de fetitesic cumparasem chiar niste body de baietei inainte sa afluras se spune ca instinctul de mana nu prea da gres dar sunt si cazuri cand nu este asa.La mine asa a fost desi lumea toata ne spuneau ca ne vad parinti de fetita si fratele meu avand si el baiat si-au dorit de la mine fetita dar...poate tura viitoare daca va fi sa fie?cine stie...pupici si iti doresc sa aveti fetita asa cum va doriti,iar daca o sa fie baietel bucuria o sa fie la fel de mare.Eu acum cand imi vad baiatul nu l-as da pe nici o fetita.Este un mamos si chiar ne sta bine impreuna desi ii leit sotuluiHilar Il iubesc tare,tare mult si am ajuns la concluzia ca Dumnezeu ne trimite ceea ce crede el ca ni se potrivestecoeur
Utilizatori in acelasi subiect
Aleahim,Alica23,Droxana,Dxc,Florentinna,Zee
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed