Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Iulia13
Postat: Saturday, July 18, 2020 8:27 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/8/2017
Postari: 991
MariaS wrote:
Buna fetelor,

Astazi am fost la control, l-am vazut pe bebe. Un bebe ft activ nu a stat o secunda locului. Dr a zis ca ii un bebe sanatos care se dezvolta bine. În schimb eu trebuie sa fac repaus la pat cât mai mult, în ultimele zile cum am fost ocupata cu mutatul am facut mai mult efort decât trebuie ?i m-a cam durut burta.
Tot azi am fost sa fac ?i dublu testul, pe saptamâna viitoare vin rezultatele.
L-am întrebat de morfologie, a zis ca între 19-23 de sapt dupa ce se dezvolta toate organele.
Peste 2-3 sapt merg din nou, atunci ne zice ?i sexul, abia astept hearts
Va pun o poza cu "ardeiul iute" yes love

https://ibb.co/BKt7Gdc

Lore, georgiana felicitari pentru bebi, sa fi?i sanato?i pupici
Iulia ma bucur ca e?ti bine ?i ca bebe e bine.

Restul grabidutelor le doresc sarcini u?oare în continuare ?i bebei activi Love pupici

Felicitari pentru vestile bune, asculta de doctor si odihneste-te ca sa fie bine sa numai ai dureri coeur Daca tu e?ti bine si bebe e bine. Ce sim?i ca ar fi? Fetita sau baiat? ras
MariaS
Postat: Saturday, July 18, 2020 8:42 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/28/2020
Postari: 300
Locatia: Timisoara
Iulia13 wrote:

Felicitari pentru vestile bune, asculta de doctor si odihneste-te ca sa fie bine sa numai ai dureri coeur Daca tu e?ti bine si bebe e bine. Ce sim?i ca ar fi? Fetita sau baiat? ras

Pana acum ii o tratam ca fiind fetita, dar multa lume îmi zice ca sunt mama de baiat, deci nici eu nu ?tiu ce mai simt Hilar, important e sa fie sanatos.
O sa îl ascult pe dr, bebe ii mai important ca orice treaba.
Mihaela14
Postat: Saturday, July 18, 2020 9:01 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2983
MariaS ce bobita mare ai !!love love
Sa asculti medicul si sa ai grija de tine!computerlove
fluturash26
Postat: Saturday, July 18, 2020 9:58 PM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3953
Locatia: iasi
lore.t. wrote:

Ma simt mai bine pe zi ce trece, sti cum e cu cezariana cu recuperarea...ma asteptam sa fie mai greu, am fost terorizata de la prima dar se pare ca am reusit sa menegeriez si fizic si psihic mai bine durerea. Din pacate doar de azi voi incerca sa o alaptez ca abia azi urc sus pe saloane, aici te tine 2 zile pe ati, recuperare si numai cate 5 min ne au adus copilasii in fiecare zi...luni mergem acasa iupiii :D eu vreau sa alaptez garantat, m-am dotat cu toate chiar daca nu vrea ea sa se ataseze din prima fiind deja indopata cu lapte praf cu biberonul...am reusit si cu Stefan,m voi reusi si cu ea! :D

Chiar ma bucur sa aud ca e ok...imi dai o farama de speranta ca poate fi bine si dupa a doua cezariana.
Aveti timp sa recuperati cu alaptatul, eu tot la fel cat am stat in spital cu fata a mancat doar lapte praf si acasa am reusit pana la urma sa o aduc la san. Curaj! Vei reusi sigur.ras
Naspa oricum politica spitalului,mi se pare foarte greu sa stai atatea zile fara puiutu tau abia nascut plus pe langa asta vad si o chestie buna ca ai timp sa te recuperezi dar tot e aiurea...
fluturash26
Postat: Saturday, July 18, 2020 10:01 PM

Iulia13 wrote:
Va mul?umesc fetelor, asa m-a lini?tit când l-am vazut miscand hearts va doresc sarcini u?oare in continuare, Mihaela înca un pic sa mai stea bebe si imediat va întâlni?i coeur

Felicitari pentru baietel, chiar uneori stau si ma minunez cum aranjeaza Dumnezeu lucrurile si ne da perechea primului copilras e impresionant.
Iulia13
Postat: Sunday, July 19, 2020 12:08 AM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 991
fluturash26 wrote:

Felicitari pentru baietel, chiar uneori stau si ma minunez cum aranjeaza Dumnezeu lucrurile si ne da perechea primului copilras e impresionant.

Mul?umim hearts da sa ?tii, e foarte frumos insa orice ar fi fost sanatos sa fie. Noi ne doream la la primul sa fie baietel ?i uite ca Dumnezeu ne-a dat si un "flacau" cum zicea doctorul astazi hearts
Ellena20
Postat: Sunday, July 19, 2020 9:25 AM

Intrat: 10/22/2018
Postari: 599
Maria, ce creste bebe!! coeur
Burtica a inceput sa creasca?
La mine a inceput sa se vada si mi-e asa drag!! Mereu cand ma privesc in oglinda imi dau lacrimile de emotie!!

Ai grija de tine, nu e de joaca cu efortul..
Ellena20
Postat: Sunday, July 19, 2020 10:49 AM

Intrat: 10/22/2018
Postari: 599
Am uitat sa va povestesc.
Ieri in supermarket mi-a venit deodata rau. Pur si simplu ameteam si nu ma puteam tine pe picioare. Nu mai vedeam nimic.
Noroc ca a fost sotul cu mine si m-a dus sa stau pe o banca.

Ati patit asa ceva? Ma gandesc ca ar avea legatura cu tensiunea. Nici nu am baut cafea ieri. Mai mereu aveam 10/7, maxim 11-12, dar acum nu mai stiu
fluturash26
Postat: Sunday, July 19, 2020 11:01 AM

Iulia13 wrote:

Mul?umim hearts da sa ?tii, e foarte frumos insa orice ar fi fost sanatos sa fie. Noi ne doream la la primul sa fie baietel ?i uite ca Dumnezeu ne-a dat si un "flacau" cum zicea doctorul astazi hearts

Da, pe langa ce ne dorim clar ca e mai important sa fie sanatosras si sa decurga totul bine...
Mihaela14
Postat: Sunday, July 19, 2020 11:01 AM

Ellena20 wrote:
Am uitat sa va povestesc.
Ieri in supermarket mi-a venit deodata rau. Pur si simplu ameteam si nu ma puteam tine pe picioare. Nu mai vedeam nimic.
Noroc ca a fost sotul cu mine si m-a dus sa stau pe o banca.

Ati patit asa ceva? Ma gandesc ca ar avea legatura cu tensiunea. Nici nu am baut cafea ieri. Mai mereu aveam 10/7, maxim 11-12, dar acum nu mai stiu

Da, poate fi tensiunea mica sau o scadere brusca a glicemiei cum mi se intampla mie mereu, pateam si inainte de sarcina. E bine sa ai tot timpul la tine apa si ceva de mancare.
freya1
Postat: Sunday, July 19, 2020 11:14 AM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1479
felicitari fetelor care au nascut, sa creasca mari si sanatosi bebelusii, nu am apucat sa va spun coeur evident ca am plans de am rupt citind povestile, parca nu imi vine sa cred ca voi ajunge si eu acolo intr-o zi
Florentinna, tin pumnii sa stea bebe cuminte in continuare
Maria, ce mare e bobita ! coeur sa creasca la fel de frumos in continuare
maine am si eu eco, inutil sa va zic ca iar m-a luat frica, sper sa fie totul ok
Ellena, poate si de la caldura... cum zice Mihaela, sa ai la tine apa si mancare
eu cafea nu am mai baut deloc, nici nu imi mai place gustul, uneori imi e dor de ea asa ca ritual, imi amintesc cat imi placea mirosul de cafea fierbinte
alexioana
Postat: Sunday, July 19, 2020 11:23 AM

Intrat: 4/19/2019
Postari: 344
MariaS wrote:
Buna fetelor,

Astazi am fost la control, l-am vazut pe bebe. Un bebe ft activ nu a stat o secunda locului. Dr a zis ca ii un bebe sanatos care se dezvolta bine. În schimb eu trebuie sa fac repaus la pat cât mai mult, în ultimele zile cum am fost ocupata cu mutatul am facut mai mult efort decât trebuie ?i m-a cam durut burta.
Tot azi am fost sa fac ?i dublu testul, pe saptamâna viitoare vin rezultatele.
L-am întrebat de morfologie, a zis ca între 19-23 de sapt dupa ce se dezvolta toate organele.
Peste 2-3 sapt merg din nou, atunci ne zice ?i sexul, abia astept hearts
Va pun o poza cu "ardeiul iute" yes love

https://ibb.co/BKt7Gdc

Lore, georgiana felicitari pentru bebi, sa fi?i sanato?i pupici
Iulia ma bucur ca e?ti bine ?i ca bebe e bine.

Restul grabidutelor le doresc sarcini u?oare în continuare ?i bebei activi Love pupici

Oaaa ce mare e coeur Sa fiti sanatosi pupici Mai am pana ajung acolo, si pe mine m a cam durut burta in ultimile zile nu exagerat asa trecatoare,ieri am avut niste invitati si am facut curatenie si am fost cam solicitata dar azi ies la o plimbare sa ma relaxez si apoi maraton de filme Lol
Sarcina usoara in continuare coeur
Florentinna
Postat: Sunday, July 19, 2020 11:28 AM

Intrat: 7/6/2018
Postari: 355
Locatia: Arad
Buna dimineata dragi gravidutecomputerlove
Elena poate ti s-a facut rau de la tensiune sau ti-a scazut glicemia. Ai grija sa ai la tine apa si eventual ceva dulce cand pleci de acasa.
Iulia, felicitari pt baietel, sa fie cuminte si sa se dezvolte frumos la mami in burtica pana la termen. Si noi eram setati pe baiat la prima sarcina si la a 2 a pe fetita, dar a iesit inversLol .
Fetelor eu parca nu am mai avut asa co ntractii dese de cand am inceput cu tratamentul, dar e groaznic sa nu pot ridica fetita in brate si sa stau toata ziua, eu fiind o fire super activa.
Am noroc cu sotul ca face el de toate si e foarte implicat cu fata peste week end si peste saptamana o sa staie cu mama mea. O luna trece ea cumva, sper sa ajungem macar la 37 de sapt.

Mihaela14
Postat: Sunday, July 19, 2020 11:49 AM

Florentinna imi dau seama ca ti-e mult mai greu avand-o si pe fetita care e micuta si cu siguranta vrea la mami.
Aseara si acum de dimineata au revenit si la mine durerile de burta, nu la fel de intense ca inainte dar destul cat sa ma ingrijoreze. In ultimul timp obosesc si cand fac baie, pana imi spal parul (lung si des), apoi cremuitul, pieptanatul si uscatul parului, la final gafai de-a dreptul asa tare obosesccry
Azi incerc sa dorm si sa ma odihnesc bine, in speranta ca a fost ceva trecator.
Madalina3012
Postat: Sunday, July 19, 2020 12:02 PM

Intrat: 2/22/2018
Postari: 311
Locatia: Pitesti
Hello fetele! Azi noapte m au luat durerile. ?i azi de dimi la 10 am nascut prin cezariana o bebelina de 3090 ?i 50cmcoeur. Eu sunt ok. Sub efectul anesteziei. Fata nu o sa o vad pana diseara când iese testul Covid.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed