Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mihaela14
Postat: Friday, July 17, 2020 7:15 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2983
Florentinna wrote:
Multumesc fetelor de mesajecomputerlove
Mihaela ce sa zic...suntem consemnate la pat. O sa stau cuminte si vedem sapt viitoare ce imi spune doctorul, daca sunt tot asa sau se mai imbunatateste ceva. Acuma ma rog sa ajung macar pana la 34 de sapt ca sa pot naste la clinica unde merg, oricum stiu ca nici maternul din arad nu e acreditat pt nasteri sub 34 de sapt si daca ar fi cazul ajung la Timisoara.
Ce e frustrant e ca nu inteleg de ce se intampla asa ceva...mie la prima sarcina nici nu mi-a verificat lungimea colului...acuma mi la verificat ca i-am zis de contractiile false ce le am si ca mi se par prea dese in comparatie cu prima sarcina.
Sper sa ajung pana la 37 de sapt.

Da, asta este situatiauff
Azi am luat iar legatura cu dr mea si cred ca sapt viitoare ma duc si eu iar la eco si vrea sa-mi faca o cardiotocograma (testul fetal non-stres).
fluturash26
Postat: Friday, July 17, 2020 11:14 PM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3953
Locatia: iasi
lore.t. wrote:
Va multumesc mult fetelor!! Va doresc si eu din tot sufletul sarcini usoare si la termen si sa va simtiti la fel de implinite cand o sa va tineti minunile in brate!! :*
Madalina eu am nascut la Brad, spital de stat, stau in Deva.

Felicitari! Ma bucur sa aud ca sunteti bine si sa aveti o adaptare usoara pe cand ajungeti acasa..tu esti ok? Ai reusit sa o alaptezi?
lore.t.
Postat: Saturday, July 18, 2020 1:42 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 9/11/2017
Postari: 946
Locatia: Deva
fluturash26 wrote:

Felicitari! Ma bucur sa aud ca sunteti bine si sa aveti o adaptare usoara pe cand ajungeti acasa..tu esti ok? Ai reusit sa o alaptezi?

Ma simt mai bine pe zi ce trece, sti cum e cu cezariana cu recuperarea...ma asteptam sa fie mai greu, am fost terorizata de la prima dar se pare ca am reusit sa menegeriez si fizic si psihic mai bine durerea. Din pacate doar de azi voi incerca sa o alaptez ca abia azi urc sus pe saloane, aici te tine 2 zile pe ati, recuperare si numai cate 5 min ne au adus copilasii in fiecare zi...luni mergem acasa iupiii :D eu vreau sa alaptez garantat, m-am dotat cu toate chiar daca nu vrea ea sa se ataseze din prima fiind deja indopata cu lapte praf cu biberonul...am reusit si cu Stefan,m voi reusi si cu ea! :D
Vickyb
Postat: Saturday, July 18, 2020 1:36 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/29/2020
Postari: 110
Locatia: Cluj
lore.t. wrote:

Ma simt mai bine pe zi ce trece, sti cum e cu cezariana cu recuperarea...ma asteptam sa fie mai greu, am fost terorizata de la prima dar se pare ca am reusit sa menegeriez si fizic si psihic mai bine durerea. Din pacate doar de azi voi incerca sa o alaptez ca abia azi urc sus pe saloane, aici te tine 2 zile pe ati, recuperare si numai cate 5 min ne au adus copilasii in fiecare zi...luni mergem acasa iupiii :D eu vreau sa alaptez garantat, m-am dotat cu toate chiar daca nu vrea ea sa se ataseze din prima fiind deja indopata cu lapte praf cu biberonul...am reusit si cu Stefan,m voi reusi si cu ea! :D

Felicitri Lore sa fiti sanatoase si recuperare usoara! Si numele f frumos!
Dxc
Postat: Saturday, July 18, 2020 1:52 PM

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1181
Mihaela14 wrote:

Da, asta este situatiauff
Azi am luat iar legatura cu dr mea si cred ca sapt viitoare ma duc si eu iar la eco si vrea sa-mi faca o cardiotocograma (testul fetal non-stres).
e ft bine ca faci testul non stres, in general se recomanda mai tarziu in sarcina dar in cazul tau cred ca e chiar indicat pupici o sa fie bine pupici
Mihaela14
Postat: Saturday, July 18, 2020 2:06 PM

Dxc wrote:
e ft bine ca faci testul non stres, in general se recomanda mai tarziu in sarcina dar in cazul tau cred ca e chiar indicat pupici o sa fie bine pupici

Da si eu vreau sa-l fac, sper doar sa gaseasca loc dr ca are o gramada de programari. pupici
Alle.p
Postat: Saturday, July 18, 2020 2:16 PM

Intrat: 5/13/2018
Postari: 1620
Locatia: Petrila
Lore, georgiana felicitari pentru minunile voastrecoeur multa sanatate celor mici si voua si recuperare usoara. Sa mai intrati pe la mamici sa ne spuneti cum e cu doi piticitopai
Burtici, sarcini usoare în continuare coeur
Iulia13
Postat: Saturday, July 18, 2020 2:38 PM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 991
Dragi gravidute, ce ?ti?i de no-spa injectabil? E mult mai eficient? Sunt printre voi care ati facut? La 16:00 avem eco, sper sa fie bine.. Pe bebe nu l-am sim?it de 3 zile plus durerile care le-am avut de ieri seara, speram sa fie bine.. No-spa si paracetamolul nu-si mai fac efectul pale va pupam
Mihaela14
Postat: Saturday, July 18, 2020 2:48 PM

Iulia13 wrote:
Dragi gravidute, ce ?ti?i de no-spa injectabil? E mult mai eficient? Sunt printre voi care ati facut? La 16:00 avem eco, sper sa fie bine.. Pe bebe nu l-am sim?it de 3 zile plus durerile care le-am avut de ieri seara, speram sa fie bine.. No-spa si paracetamolul nu-si mai fac efectul pale va pupam

Eu n-am facut nospa injectabil, dar iti tin pumnii sa fie totul in regula cu bebe!Hands Cheek Kiss
Florentinna
Postat: Saturday, July 18, 2020 3:21 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 7/6/2018
Postari: 355
Locatia: Arad
Mihaela14 wrote:

Da si eu vreau sa-l fac, sper doar sa gaseasca loc dr ca are o gramada de programari. pupici

Si eu am facut ctg in prima sarcina la ultimele 3 controale. Mie mi s a parut foarte emotionant ca am auzit inimioara cam 30 de min cat am stat la monitorizarehearts
Iulia13
Postat: Saturday, July 18, 2020 4:46 PM

Mihaela14 wrote:

Eu n-am facut nospa injectabil, dar iti tin pumnii sa fie totul in regula cu bebe!Hands Cheek Kiss

E totul bine, a zis ca sunt dureri de la ligamente in caz de voi mai avea si nu trece cu paracetamol sa il contactez sa imi zica ce sa iau.. Si sa suplimentez doza de la magne b6. Bebe e bine, e mult mai mari?or (ecografic e de 18 saptamâni), are 200g si a ramas tot baie?elhearts
Mihaela14
Postat: Saturday, July 18, 2020 6:31 PM

Iulia13 wrote:

E totul bine, a zis ca sunt dureri de la ligamente in caz de voi mai avea si nu trece cu paracetamol sa il contactez sa imi zica ce sa iau.. Si sa suplimentez doza de la magne b6. Bebe e bine, e mult mai mari?or (ecografic e de 18 saptamâni), are 200g si a ramas tot baie?elhearts

Vai ce ma bucur , slava Domnului!
Gata baietel ramane, nu cred ca se mai schimbaboy thumright
Ellena20
Postat: Saturday, July 18, 2020 6:37 PM

Intrat: 10/22/2018
Postari: 599
Felicitari pentru baietel, Iulia! Sa cresteti mari!!
Ma bucur ca este totul bine. coeur
Iulia13
Postat: Saturday, July 18, 2020 7:15 PM

Va mul?umesc fetelor, asa m-a lini?tit când l-am vazut miscand hearts va doresc sarcini u?oare in continuare, Mihaela înca un pic sa mai stea bebe si imediat va întâlni?i coeur
MariaS
Postat: Saturday, July 18, 2020 8:14 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/28/2020
Postari: 300
Locatia: Timisoara
Buna fetelor,

Astazi am fost la control, l-am vazut pe bebe. Un bebe ft activ nu a stat o secunda locului. Dr a zis ca ii un bebe sanatos care se dezvolta bine. În schimb eu trebuie sa fac repaus la pat cât mai mult, în ultimele zile cum am fost ocupata cu mutatul am facut mai mult efort decât trebuie ?i m-a cam durut burta.
Tot azi am fost sa fac ?i dublu testul, pe saptamâna viitoare vin rezultatele.
L-am întrebat de morfologie, a zis ca între 19-23 de sapt dupa ce se dezvolta toate organele.
Peste 2-3 sapt merg din nou, atunci ne zice ?i sexul, abia astept hearts
Va pun o poza cu "ardeiul iute" yes love

https://ibb.co/BKt7Gdc

Lore, georgiana felicitari pentru bebi, sa fi?i sanato?i pupici
Iulia ma bucur ca e?ti bine ?i ca bebe e bine.

Restul grabidutelor le doresc sarcini u?oare în continuare ?i bebei activi Love pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed