Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Buzbuchi
Postat: Tuesday, July 14, 2020 6:24 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/28/2019
Postari: 738
AlexandraG wrote:
Va multumesc tare tare mult! Am sa stau cuminte.
Am avut niste emotii.. Dar acum sunt bucuroasa ca l.am vazut pe bebe si fata de lunea trecuta cand avea 0.89mm acum are 1.50 coeur
Mi.a dat mari emotii si doctora cand incerca sa ii asculte inimioara... A facut vreo 6 inregistrari.. Ba se intrerupea...ba ieseau 80-100bpm. Intr.un final a obtinut o inregistrare cu 158bpm si a spus ca aceasta e cea corecta. Nu stiu de ce s.a intamplat asa..m.a panicat putin..

Ce frumos creste bobita! Ma bucur tare pt tine, Doamne ajuta pe mai departe! Vei vedea ca timpul ne joaca feste, parca sta pe loc, si totusi zboara!computerlove
Buzbuchi
Postat: Tuesday, July 14, 2020 6:28 PM

Madalina3012 wrote:
Hello fetele! Va anun? ca pe 22 iulie o sa mi întâlnesc ?i eu fetita. O sa fac cezariana ca nu s a întors are ?i cordonul în jurul caputului. Numar zilelecoeur
Ave?i grija de voi ?i fara efort!

Ooo Doamne, mai e atat de putin! Eu cred ca imi voi pierde mintile in apropierea momentului nasterii, nici acum nu ma pot gandi f mult la asta, ca simt ca intru in panica! Doamne ajuta sa fie bine, nastere usoara si recuperare rapida iti doresc!computerlove
Buzbuchi
Postat: Tuesday, July 14, 2020 6:29 PM

juwy.l wrote:
Buna Gravidute frumoase! Mai primiti o veterana printre voi? Blushing NuStiu
A trecut tare mult de cand am mai scris pe aici, dar si de cand am facut parte dintre gravidute. Ma pun la curent acus cu noutatile, iar pana atunci va imbratisez . Gossip SimplyLove pupici

Bine ai revenit!grup
Fluturas
Postat: Tuesday, July 14, 2020 6:47 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9778
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
GeorgianaB wrote:
Multumesc pt urari :*
Am nascut in jurul orei 15:30 un baietel foaaarte sonor, galacios:)))
Sunt foarte fericita si implinita.
A fost o nastere mai rapida dar mai intensa, am nascut natural cu anestezie epidurala. La ora 10:30 am primit calciu pt inducere, la 12 mi-au facut epidurala si pana am nascut am primit 2 doze de anestezic.
La prima nastere pe Luca l-au scos cu ventuza, poate nici eu nu am cooperat, acum m-am luptat, am impins, toata echipa a fost super, m-au incurajat lucru care conteaza enorm. Medicul a vrut sa evite epiziotomia, m-am rupt putin dar nu am simtit durere sau disconfort la sutura.
Astept sa ma mute in salon acum si sa mananc ceva, sa ma pun pe picioare si sa il vad pe mezinul galagios.
Va doresc sarcini usoare, multa sanatate si sa fiti optimiste, pozitive, poate nu realizati dar conteaza enorm.

3600 are grasanul nostru :D

Felicitari.recuperare rapida si acomodare usoara.
Droxana
Postat: Tuesday, July 14, 2020 7:38 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/22/2019
Postari: 370
Locatia: Brasov
Felicitari Georgiana!!! Multa sanatate si recuperare usoara!!computerlove
Mihaela14
Postat: Tuesday, July 14, 2020 7:40 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2983
Felicitari Georgiana! Recuperare rapidahearts
Mihaela14
Postat: Tuesday, July 14, 2020 7:44 PM

AstaMica felicitari pt baietel!!coeur
Fluxul pe artere mie mi l-a verificat ginecologul si tot ea mi-a dat si tratament.
AstaMica
Postat: Tuesday, July 14, 2020 8:29 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/6/2020
Postari: 126
Locatia: Bucuresti
Mihaela14 wrote:
AstaMica felicitari pt baietel!!coeur
Fluxul pe artere mie mi l-a verificat ginecologul si tot ea mi-a dat si tratament.

Multumesc! coeur
Ce tratament ti-a dat? Mie imi este foarte frica de injectii.
lore.t.
Postat: Tuesday, July 14, 2020 10:14 PM

Intrat: 9/11/2017
Postari: 946
Locatia: Deva
GeorgianaB wrote:
A fost o nastere mai rapida dar mai intensa, am nascut natural cu anestezie epidurala. La ora 10:30 am primit calciu pt inducere, la 12 mi-au facut epidurala si pana am nascut am primit 2 doze de anestezic.
La prima nastere pe Luca l-au scos cu ventuza, poate nici eu nu am cooperat, acum m-am luptat, am impins, toata echipa a fost super, m-au incurajat lucru care conteaza enorm. Medicul a vrut sa evite epiziotomia, m-am rupt putin dar nu am simtit durere sau disconfort la sutura.
Astept sa ma mute in salon acum si sa mananc ceva, sa ma pun pe picioare si sa il vad pe mezinul galagios.
Va doresc sarcini usoare, multa sanatate si sa fiti optimiste, pozitive, poate nu realizati dar conteaza enorm.

Felicitari!!! Ce frumos, ma bucur ca a decurs totul asa repede si sunteti amandoi bine! Cred ca e un moment de nedescris cand traiesti toate sentimentele din nou cu bebe mic! Abia astept si eu! :*
fluturash26
Postat: Tuesday, July 14, 2020 10:40 PM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3953
Locatia: iasi
GeorgianaB wrote:

Felicitari!!!!computerlove hearts micutul galagiosras sa creasca mare si sa va fie usoara recuperarea si adaptarea. Ma bucur pentru voi ca a fost o experienta frumoasa pana la urma.
Mihaela14
Postat: Tuesday, July 14, 2020 11:30 PM

AstaMica wrote:

Multumesc! coeur
Ce tratament ti-a dat? Mie imi este foarte frica de injectii.

Clexane de 0,4. Sunt siringi preumplute cu ac f subtire, le fac subcutanat de o parte si de alta a burticii. Nu e chiar asa mare lucru, multe geavidute isi fac singure injectia, te obisnuiesti. Dar poate la tine nu e cazul, stai sa vezi ce zice dr.Cheek Kiss
AlexandraG
Postat: Wednesday, July 15, 2020 8:33 AM

Intrat: 3/25/2020
Postari: 426
Locatia: Constanta
Felicitari GeorgianaB! Sa fiti sanatosi si mega fericiti computerlove

AlexandraG
Postat: Wednesday, July 15, 2020 8:38 AM

Intrat: 3/25/2020
Postari: 426
Locatia: Constanta
Buzbuchi wrote:

Ce frumos creste bobita! Ma bucur tare pt tine, Doamne ajuta pe mai departe! Vei vedea ca timpul ne joaca feste, parca sta pe loc, si totusi zboara!computerlove

Multumeeesc computerlove Multa sanatate sa avem toate impreuna cu bobitele si bebelu?ii nostri minunati! coeur
Ai dreptate cu timpul.. Imi doresc f tare sa treaca repede ca sa creasca si sa stiu ca este bine, insa maine implinim 2 luni si parca nu imi vine sa cred hearts
Iulia13
Postat: Wednesday, July 15, 2020 11:13 AM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 991
GeorgianaB wrote:

Felicitari pentru bebe, recuperare u?oara si multa sanatate coeur
Mihaela14
Postat: Thursday, July 16, 2020 8:32 AM

Buna dimineata fetelor!
Eu am fost in dimineata asta sa fac analizele de trim 3, am reusit sa le fac cu bilet de trimitere si m-a si luat prima, in 20 de min am fost gata cu tot cu triaj. Mi-a fost asa groaza sa nu trebuiasca sa stau mult in picioare, dar am avut noroc cu o prietena care lucreaza acolo si ea m-a programat pt azi stiind ca joia nu e asa aglomerat, iar fetele de la recoltare au fost tare dragute.
Acum suntem din nou in pat cumintihearts
Voi cum mai sunteti?grup
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed