Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Droxana
Postat: Monday, July 13, 2020 10:28 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/22/2019
Postari: 370
Locatia: Brasov
da.. o sa incerc sa ma fortez macar un fruct ras
alexioana
Postat: Monday, July 13, 2020 10:36 AM

Intrat: 4/19/2019
Postari: 344
Roxana si eu tot fructe ,iaurturi si paine prajita mananc dimineata... Doar ca nu mai pot sa mananc bananeLol Mi se face greata de la ele . De vreo 4 zile mi e greata in fiecare dimineata si azi am gasit un remediu care la mine functioneaza: sucul de la 2 portocale stoarse face minuni . Imi era greata cand m am trezit si am baut sucul si mi a luat greata instant yes Puteti incerca cand mai aveti greturipupici
AlexandraG
Postat: Monday, July 13, 2020 10:37 AM

Intrat: 3/25/2020
Postari: 426
Locatia: Constanta
Neata fetelor! Eu azi noapte am fost la toaleta si aveam pe chilot niste urme maronii, am pus un absorbant si de dimineata am observat o cantitate mica si pe el. I.am scris imediat doctorei si acum sunt la ea la cabinet astept sa intru sa vedem daca este totul in regula plans
Sunt f speriata.. Dureri de burta nu am.. Doar durerile de spate..greata,sanii sensibili sunt inca in toi.
Inainte sa plec de acasa am fost iar la baie si pe hartie era un cheag mic dar la fel de maroniu.. Inchis la culoare.
Nici nu stiu cum am reusit sa mai adorm azinoapte.. Tremuram de teama si bineinteles ca am si visat apoi ca ma stergeam si era sange rosu pale
Revin cu vesti dupa consult uff
freya1
Postat: Monday, July 13, 2020 10:51 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1479
Alexandra Cheek Kiss daca e maroniu nu e nimic grav, sunt sigura ca e totul bine si dr te va linisti
AstaMica
Postat: Monday, July 13, 2020 10:51 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/6/2020
Postari: 126
Locatia: Bucuresti
AlexandraG wrote:
Neata fetelor! Eu azi noapte am fost la toaleta si aveam pe chilot niste urme maronii, am pus un absorbant si de dimineata am observat o cantitate mica si pe el. I.am scris imediat doctorei si acum sunt la ea la cabinet astept sa intru sa vedem daca este totul in regula plans
Sunt f speriata.. Dureri de burta nu am.. Doar durerile de spate..greata,sanii sensibili sunt inca in toi.
Inainte sa plec de acasa am fost iar la baie si pe hartie era un cheag mic dar la fel de maroniu.. Inchis la culoare.
Nici nu stiu cum am reusit sa mai adorm azinoapte.. Tremuram de teama si bineinteles ca am si visat apoi ca ma stergeam si era sange rosu pale

Asteptam vestile, Alexandra. Doamne ajuta sa fie totul bine. Eu la 13:30 ma duc la morfo2. Abia astept, stau putin stresata, nu stiu de ce.
Droxana
Postat: Monday, July 13, 2020 10:52 AM

Intrat: 10/22/2019
Postari: 370
alexioana wrote:
Roxana si eu tot fructe ,iaurturi si paine prajita mananc dimineata... Doar ca nu mai pot sa mananc bananeLol Mi se face greata de la ele . De vreo 4 zile mi e greata in fiecare dimineata si azi am gasit un remediu care la mine functioneaza: sucul de la 2 portocale stoarse face minuni . Imi era greata cand m am trezit si am baut sucul si mi a luat greata instant yes Puteti incerca cand mai aveti greturipupici

daa azi ma duc sa imi fac stocul de portocale , parca mi ai facut pofta ras
cu iaurturile nu prea ma impac bine , poate cele cu fructe care nu sunt asa sanatoase :))
Mihaela14
Postat: Monday, July 13, 2020 10:54 AM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2983
Roser wrote:

Miha, ma simt foarte bine, tot fara niciun simptom sunt. Sambata dimineta am mai facut un test digital clearblue sa ma asigur :). Bineinteles ca din cauza ca nu am nici cel mai mic simptom, imi fac tot felul de filme ca daca e oprita din evolutie si eu cum iau progesteron si estrogen nu imi dau seama pt ca nu o sa sangerez pana nu retrag tratamentul. Asa ca abia astept ziua de vineri cand o sa am prima ecografie, sa mai scap de gandurile astea.
Tu cum esti azi? E cuminte bebe, nu?Cheek Kiss

Ma bucur ca esti bine! Cheek Kiss Lasa simptomele, bine ca nu mai ai sangerari sau stiu eu ce alte minuni. Astept si eu cu nerabdare controlul sa ne dai vesti bune. Asa am fost si eu cu filme in cap la inceput ca doar ne pricepem ras
Azi am mai tras deja o tura de somn, sunt bine slava Domnului, stau cuminte in pat si uite asa fiecare zi seamana cu cealalta ras Iubitul meu bebe este activ, chiar si in momentul asta il simt ca lucra ceva, daca vorbesc cu el si mangai burtica imi raspunde prin miscare/lovitura , ca sa mai zic ...coeur
alexioana
Postat: Monday, July 13, 2020 10:59 AM

Intrat: 4/19/2019
Postari: 344
AlexandraG wrote:

Iti tinem pumnii AlexandraAngelNot Doamne ajuta sa fie bine,am auzit ca sunt posibile sangerari in sapt 7 8 Si sora mea a avut si acum are o fetita mare de 7 ani. Nu te speria coeur pupici
Mihaela14
Postat: Monday, July 13, 2020 11:03 AM

AlexandraG iti tin pumnii sa fie totul bine la control, dupa cum ai citit pe aici multe dintre noi am avut spotting la inceput de sarcina. Hai incearca sa fii pozitiva!pupici
Miha1989
Postat: Monday, July 13, 2020 11:21 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 7/17/2019
Postari: 760
Alexandra astept vesti de la tine, te imbratisez.
Roser ma bucur tare mult ca ni te-ai alaturat, mai bine ca nu ai simptome si ca te vei putea bucura de sarcina, va fi bine o sa vezi.
Mihaela si la mine este la fel cu activitatea bebelului, radeam cu sotul ca eu nu stiu cand doarme bebelul nostru ca mereu il simt iar daca este linistit si ma mangai pe burta sau schimb pozitia in pat pac incepe sa dea din maini si picioare, daca va avea atata activitate si cand va veni pe lumea este clara treaba hohot
Iulia13
Postat: Monday, July 13, 2020 11:30 AM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 991
AlexandraG wrote:

Alexandra stai lini?tita si eu am avut la Simo sângerari si a fost totul bine, te a?teptam cu vesti bunecoeur
AlexandraG
Postat: Monday, July 13, 2020 11:49 AM

Intrat: 3/25/2020
Postari: 426
Locatia: Constanta
Va multumesc din suflet fetelor pt incurajari! Bebe este bine, a crescut, arata de 8 saptamani. Inimioara ii bate cu 158bpm. S.a chinuit ceva si intr.un final a vazut un hematom mic. El ar fi cauza. Pentru 3 zile trb sa suplimentez Arefamul. Pe langa cele vaginale de dim si seara trebuie sa mai iau si oral dimineata, la pranz si seara..
M.am lini?tit.. Sper sa scap de hematom si sa fie totul bine. Hands
Mihaela14
Postat: Monday, July 13, 2020 12:35 PM

AlexandraG wrote:
Va multumesc din suflet fetelor pt incurajari! Bebe este bine, a crescut, arata de 8 saptamani. Inimioara ii bate cu 158bpm. S.a chinuit ceva si intr.un final a vazut un hematom mic. El ar fi cauza. Pentru 3 zile trb sa suplimentez Arefamul. Pe langa cele vaginale de dim si seara trebuie sa mai iau si oral dimineata, la pranz si seara..

O sa scapi cu siguranta, mai ales ca e mic. Sunt foarte comune hematoamele in primul trimestru, bebe inca se cuibareste. Daca urmezi tratamentul si nu faci efort va fi bine.computerlove
Ellena20
Postat: Monday, July 13, 2020 12:38 PM

Intrat: 10/22/2018
Postari: 599
Ai grija de tine, Alexandra!
Bebe e cuminte, tu fara efort!
Te pupam! coeur
Mgeorgiana85
Postat: Monday, July 13, 2020 12:41 PM

Intrat: 11/3/2016
Postari: 1799
Locatia: Alba Iulia
AlexandraG wrote:

coeur
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed