Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mihaela14
Postat: Saturday, July 11, 2020 7:12 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2983
Elena aia cu CAS-ul si eu am patit-o, adica m-au chemat sa merg lunar cu adeverinta; ei bine am fost in primele trei luni ca apoi a inceput starea de urgenta si n-am mai facut nimic, n-am mai trimis nici o adeverinta nici macar pe email. NuImiPasa

Eu m-am vopsit in trim 2 cu vopsea fara amoniac. Tot Elancyl folosesc si eu hearts
Ellena20
Postat: Saturday, July 11, 2020 7:30 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/22/2018
Postari: 599
Mihaela14 wrote:
Elena aia cu CAS-ul si eu am patit-o, adica m-au chemat sa merg lunar cu adeverinta; ei bine am fost in primele trei luni ca apoi a inceput starea de urgenta si n-am mai facut nimic, n-am mai trimis nici o adeverinta nici macar pe email. NuImiPasa

Eu m-am vopsit in trim 2 cu vopsea fara amoniac. Tot Elancyl folosesc si eu hearts

Multumesc, Mihaela!
Deci, astept al doilea trimestru.

Iar cu CAS-ul ce sa facem, asta e birocratia. O sa vad cat pot merge, si-asa ajutor prea mare nu aveam, asa ca nu vad unde ar fi beneficiul nostru.

Cum te mai simti? Astazi ai 29s. Multe saptamani linistite cu bebe la caldurica in continuare! coeur
GeorgianaB
Postat: Saturday, July 11, 2020 7:31 PM

Intrat: 6/15/2018
Postari: 1288
Locatia: Bucuresti
Ellena20 wrote:
O intrebare as mai avea si eu: v-ati vopsit in primul trimestru? Sau sa mai astept putin?

Mi-au ramas firele albe dinainte sa aflu de buburuza si nu m-am incumetat pana acum, dar deja se vad destul de bine. ras

Eu m-am vopsit in ambele sarcini cu vopsea normala, in primul ?i ultimul trimestru, sursele oficiale spun ca nu afecteaza in vreun fel dezvoltarea bebelu?ului, cel mult ?i se poate face rau de la miros.
Florentinna
Postat: Saturday, July 11, 2020 8:37 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 7/6/2018
Postari: 355
Locatia: Arad
Ce burtici frumoase pe aicihearts.
Fetelor, pe mine la constipatie mi-a recomandat o doctorita, pentru cele bautoare de cafea, intr-o cana se pune jumate cafea si jumate lapte si zahar sa fie foarte foarte dulce. La mine a functionat dupa nastere chiar daca eu beau cafeaua neagra si laptele nu il suport la gust.
La servici e bine sa anuntati pt ca se poate reduce programul de lucru de la 8 ore la 6, cu adeverinta de la medic fara a impacta salarul.
De stat la soare si eu am evitat in prima sarcina dar neonatologul mi-a spus ca puteam sta linistita dimineata si dupa masa, ii face bine si lui bebe. Acuma am stat de cateva ori in curte si mi-a facut chiar bine la psihic.
De vopsit eu nu m-am vopsit dar stiu ca nu ar avea efect vopseaua asupra lui bebe ci e mai mult de miros, sa nu ti se faca rau de la miros.
Va pup gravidute dragi.
Mihaela14
Postat: Saturday, July 11, 2020 9:42 PM

Ellena20 wrote:

Multumesc, Mihaela!
Deci, astept al doilea trimestru.

Iar cu CAS-ul ce sa facem, asta e birocratia. O sa vad cat pot merge, si-asa ajutor prea mare nu aveam, asa ca nu vad unde ar fi beneficiul nostru.

Cum te mai simti? Astazi ai 29s. Multe saptamani linistite cu bebe la caldurica in continuare! coeur

Faci cum crezi Elena, sunt gravide care s-au vopsit pe toata perioada sarcinii, dar eu am vrut sa fiu precauta.
Da, azi avem 29 de sapt Angel
In afara de problemele cu tranzitul pot zice ca ma simt ok, e important ca au incetat acele contractii..
computerlove
Mgeorgiana85
Postat: Saturday, July 11, 2020 10:54 PM

Intrat: 11/3/2016
Postari: 1799
Locatia: Alba Iulia
GeorgianaB wrote:

Eu m-am vopsit in ambele sarcini cu vopsea normala, in primul ?i ultimul trimestru, sursele oficiale spun ca nu afecteaza in vreun fel dezvoltarea bebelu?ului, cel mult ?i se poate face rau de la miros.

Cat de putin mai ai Hilar
Cum te simti? Acum pe ultima suta de metri...
Mihaela14
Postat: Sunday, July 12, 2020 7:59 AM

GeorgianaB de acum iti tin pumnii, ca vad ca acusi nasti, esti la finish Clap Doamne ajuta!
Adina Mariana
Postat: Sunday, July 12, 2020 8:39 AM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5667
Locatia: Satu Mare
Droxana wrote:

Multumim pt sfaturi! Si eu am probleme si am zis in primul trimestru sa nu folosesc nimic...ma bucur totusi ca exista ceva si pt sarcina,o sa imi iau si eu acest Pilex..computerlove
Cu placere.Sper sa te ajute si pe tine la fel de mult cum mo ajutat pe minecomputerlove
Mihaela14
Postat: Sunday, July 12, 2020 10:45 AM

Roser cum te simti? Cand o sa ai primul control?
AstaMica
Postat: Sunday, July 12, 2020 12:53 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/6/2020
Postari: 126
Hello, fetelor. Ce faceti? coeur
Pe mine m-au luat niste emotii de mama mama pentru maine. Nu stiu de ce, ca e doar morfo 2, dar abia astept sa imi vad gaza din nou. Sper sa fie totul bine si sa avem vesti bune. Blushing
Mihaela14
Postat: Sunday, July 12, 2020 1:53 PM

AstaMica wrote:
Hello, fetelor. Ce faceti? coeur
Pe mine m-au luat niste emotii de mama mama pentru maine. Nu stiu de ce, ca e doar morfo 2, dar abia astept sa imi vad gaza din nou. Sper sa fie totul bine si sa avem vesti bune. Blushing

Heii, o sa fie bine!!pupici
Gandeste-te doar ca o sa-ti vezi gaza si ca o sa fie magic. E ok sa ai emotii, toate avem . Curaj mami!computerlove
AstaMica
Postat: Sunday, July 12, 2020 2:20 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/6/2020
Postari: 126
Mihaela14 wrote:

Heii, o sa fie bine!!pupici
Gandeste-te doar ca o sa-ti vezi gaza si ca o sa fie magic. E ok sa ai emotii, toate avem . Curaj mami!computerlove

Multumesc pentru incurajari, Miha! coeur Gandesc pozitiv, doar ca m-au luat prin surprindere si uneori ma coplesesc. Blushing In aceeasi masura sunt si nerabdatoare. computerlove
GeorgianaB
Postat: Sunday, July 12, 2020 2:40 PM

Intrat: 6/15/2018
Postari: 1288
Georgiana, Fluturash, sunt bine, nu da semne ca vrea sa vina deci cred ca ajung cu brio la spital mar?i când am programare pt consulta?ie. Zilele astea m-am pregatit psihic pt orice, ca nasc natural sau prin cezariana asta este, mai greu va fi cu restrictiile date de virus dar o sa treaca orice ar fi. In orice caz va ?in la curent ?i va doresc sarcini usoare tututor, sa treaca timpul usor si sa va bucurati de burtici, sunt curioasa daca cele care vom avea 2 copii vom mai avea când sa intram pe forum :)))
fluturash26
Postat: Sunday, July 12, 2020 3:11 PM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3953
Locatia: iasi
GeorgianaB wrote:
Georgiana, Fluturash, sunt bine, nu da semne ca vrea sa vina deci cred ca ajung cu brio la spital mar?i când am programare pt consulta?ie. Zilele astea m-am pregatit psihic pt orice, ca nasc natural sau prin cezariana asta este, mai greu va fi cu restrictiile date de virus dar o sa treaca orice ar fi. In orice caz va ?in la curent ?i va doresc sarcini usoare tututor, sa treaca timpul usor si sa va bucurati de burtici, sunt curioasa daca cele care vom avea 2 copii vom mai avea când sa intram pe forum :)))

Da, buna remarca cu timpul pentru intrat pe forum...eu nici acum nu stau bine apoi cand va veni al doilea cred ca va fi si mai rarutLol
Nu se stie ce surprize iti face pana martiras eu tot intru sa ma uit sa vedem vesti.
Una peste alta am niste arsuri groaznice care nu vor sa ma lase deloc toata sarcina din ce vad plus dorm incredibil de rau noaptea, asta daca reusesc sa adorm pe la 4 spre dimineata...ma incomodeaza rau burta imensaLol acum chiar ca abia astept sa treaca timpul sa nasc ca simt ca nu mai pot daca nu reusesc sa dorm deloc noaptea in perioada ce va urma...
Ellena20
Postat: Sunday, July 12, 2020 3:36 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/22/2018
Postari: 599
Wow, fluturas! Ai ajuns la 30s. Imi amintesc inca de cand ai zis la aspirante ca va doriti bebe 2.
A trecut repede timpul, putin mai ai. Stiu ca de mult tot te confrunti cu arsurile, deci se pare.. ca nu le-ai gasit tratamentul. Mai ai putin de indurat.

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed