Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Droxana
Postat: Sunday, June 21, 2020 3:26 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/22/2019
Postari: 287
Locatia: Brasov
Am dormit si eu la pranz, abia m am trezit..doamne ce vise pot avea cateodata hohot hohot cica plecasem cu vreo 4 dintre voi ( nu stiu numele pt ca facusem cunostiinta dar n am tinut minte,doar ca nu aveati burtile fff mari deci era primul sau al 2 lea trimestru :))) si plecasem intr o masina toate la Paris hohot si cand sa ne asezam pe o terasa langa malul unui lac sau nust ce era, a venit un negru si a vrut sa ma impinga in apa si m am prins de un gard si stateam intrun picior si plangeam ..si a venit una din voi sa ma salveze si am ramas amandoua blocate si ziceam ca eu mor hohot si urlam pe acolo ca suntem insarcinate si ne doare inima sa ne salveze cineva si ospatarii se uitau si radeau hohot doamne ce naspa a fost..bine a fost mai lung da nu vreau sa ziceti ca sunt nebuna :)) in final am reusit sa scapam si am aflat ca la restaurantul ala era un fel de “botez” treaba asta,pt clientii noi ?????? si apa defapt nu era deloc adanca hohot hohot
Droxana
Postat: Sunday, June 21, 2020 3:28 PM

Intrat: 10/22/2019
Postari: 287
Locatia: Brasov
freya1 wrote:
Rox Cheek Kiss m-am mai linistit putin, acum ma gandesc deja cum sa ma ma rog de dr sa ma primeasca mai devreme la eco ras ca nu pot sta pana la 10 saptamani si jumatate (bine, pot merge cand vreau la RM unde am abonament, dar nu vreau sa fiu nebuna sa ma duc saptamanal sau ceva de genul...)
ai putea sa repeti anticorpii doar la cele la care nu aveai imunitate, eu am doar la rubeola din toate
mi-a dat pe langa torch si IGG si IGM pt varicela, plus cele normale : hemoleucograma, glicemie, tgo, tgp, uree, creatinina, tsh si ft4, VDRL si anticorpi pt hepatita B, C si HIV (desi le-am mai facut pe astea acum cateva luni pt fiv, ca era obligatoriu)
de la hemato : timp quick, APTT, d-dimeri, fibrinogen si homocisteina (pentru cine are nevoie), am inteles ca o sa le repet lunar si o sa-mi spuna ce sa urmarim la eco dupa 12 saptamani (tensiunea pe arterele uterine si ce mai e)

Da si eu ma gandeam pana la sf trimestrului sa i zic sa ma mai cheme odata..insa mi e frica sa nu dauneze cumva si toate ecografiile astea pe care le facem..da..aproape toate analizele care le ai enumerat le facusem prin august sau septembrie anul trecut..sa fim bine si facem tot ce trebuie pt puii nostri mult asteptati computerlove
AstaMica
Postat: Sunday, June 21, 2020 3:39 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/6/2020
Postari: 77
Locatia: Bucuresti
freya1 wrote:
cand mai mergi la medic cere si un examen de secretie, candida apare frecvent in sarcina, de exemplu, se trateaza foarte usor, nu are sens sa stai cu disconfort

Multumesc, freya pentru raspuns. hearts
freya1
Postat: Sunday, June 21, 2020 3:45 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1147
cu placere, AstaMica Cheek Kiss
Rox Lol si eu am niste vise... cica de la progesteron ar fi asa dubioase
Buzbuchi
Postat: Sunday, June 21, 2020 3:55 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/28/2019
Postari: 694
freya1 wrote:
cu placere, AstaMica Cheek Kiss
Rox Lol si eu am niste vise... cica de la progesteron ar fi asa dubioase

Eu am visat aseara ca m a atacat un leu in curtea cumnatului meu si ca am reusit sa il imobilizez cumva. Dupa care cineva a venit si l a injunghiat, iar mie mi s a facut tare mila si m am invinovatit ca poate l am fi putut seda, si nu sa il ucidem...Lol
AstaMica
Postat: Sunday, June 21, 2020 4:11 PM

Eu am visat ca eram undeva intr-o casa cu familia si niste prieteni de familie si i-am anuntrat pe toti ca trebuie sa plecam imediat ca vine cineva sa ne omoare. Am reusit sa plecam cu masinile, dar ne urmarea si la un moment dat, ne-a pierdut si am scapat. Ciudat vis. Big Laugh hohot
Mihaela14
Postat: Sunday, June 21, 2020 4:25 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2948
AstaMica wrote:
Fetelor, ca tot ati pomenit de scurgeri, am inceput de ceva timp sa am si eu ceva mai abundent. Problema e ca este urat mirositoare si provoaca mancarimi. Oare ce o fi? Sper sa nu fie ceva... vreo infectie. uff

Daca are miros si provoaca mancarimi si eu zic ca e vreo candida acolo.

Eu de cand ma stiu am avut vise ciudate si foarte reale, dar acum de cand sunt insarcinata e ceva de groaza, nici nu le mai povestesc ca sunt dubioase rau Lol
AstaMica
Postat: Sunday, June 21, 2020 4:49 PM

Mihaela14 wrote:

Daca are miros si provoaca mancarimi si eu zic ca e vreo candida acolo.

Eu de cand ma stiu am avut vise ciudate si foarte reale, dar acum de cand sunt insarcinata e ceva de groaza, nici nu le mai povestesc ca sunt dubioase rau Lol

Aceasta candida il afecteaza pe bebe? uff
Mihaela14
Postat: Sunday, June 21, 2020 4:55 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2948
AstaMica wrote:

Aceasta candida il afecteaza pe bebe? uff

Nu-l afecteaza pe bebe, doar la nastere daca e nastere naturala ii poti transmite bebelului. Deci nu te stresa, fa secretiile si vezi ce tratament iti da dr.Cheek Kiss
Vickyb
Postat: Sunday, June 21, 2020 5:03 PM

Intrat: 4/29/2020
Locatia: Cluj
Ellena20 wrote:
Freya, multumim de pont.
Eu incep sa ma panichez ca nu prea mai simt nici greata. Bine ca am sanii durerosi ca innebuneam.
Ma rog de bobita mea sa imi dea ceva stari de greata, de voma :))

Ellena eu aproape deloc nu am greata, f putine zile ma trezesc cu mici simptome de greturi si toata ziua imi palpez sanii si la lucru am momente Lol dar sunt optimista ca la mine e fara simptome de rau si numar zilele pana pe 30 Hands
Iulia13
Postat: Sunday, June 21, 2020 5:27 PM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 892
Mihaela14 wrote:

Nu-l afecteaza pe bebe, doar la nastere daca e nastere naturala ii poti transmite bebelului. Deci nu te stresa, fa secretiile si vezi ce tratament iti da dr.Cheek Kiss

Una din cumnatele mele a nascut natural cu o candida de la 7 luni de sarcina si bebele nu a avut nimicras asa ?tiam si eu ca nu te lasa natural, ca sunt riscuri.. Insa se poate si asa
AstaMica
Postat: Sunday, June 21, 2020 5:32 PM

Iulia13 wrote:

Una din cumnatele mele a nascut natural cu o candida de la 7 luni de sarcina si bebele nu a avut nimicras asa ?tiam si eu ca nu te lasa natural, ca sunt riscuri.. Insa se poate si asa

Nu s-a tratat? Cam asta reiese. NuStiu
Iulia13
Postat: Sunday, June 21, 2020 5:44 PM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 892
AstaMica wrote:

Nu s-a tratat? Cam asta reiese. NuStiu

Ba da, de la 7 luni a tot primit tratament insa mai rau i-a facut.. Ideea e ca trebuia sa ia si sotul, insa el nu a vrut iar la contact sexual iti dai seama ca lua iar de la el

L.E: Nu scapi asa ușor de ea sa știi, daca ai noroc sa iti fie bun tratamentul e super, daca nu e greu.. Plus ca daca nu ai grija si ii favorizezi mediul tot va apărea.. Una din nasele mele de cununie face mereu, a descoperit ca de la gelul de dus face.. Si atunci numai folosește, probabil ca face si spălături vaginale, ceea ce nu este deloc recomandat sa faci la dus
AstaMica
Postat: Sunday, June 21, 2020 6:00 PM

Iulia13 wrote:

Ba da, de la 7 luni a tot primit tratament insa mai rau i-a facut.. Ideea e ca trebuia sa ia si sotul, insa el nu a vrut iar la contact sexual iti dai seama ca lua iar de la el

L.E: Nu scapi asa u?or de ea sa ?tii, daca ai noroc sa iti fie bun tratamentul e super, daca nu e greu.. Plus ca daca nu ai grija si ii favorizezi mediul tot va aparea.. Una din nasele mele de cununie face mereu, a descoperit ca de la gelul de dus face.. Si atunci numai folose?te, probabil ca face si spalaturi vaginale, ceea ce nu este deloc recomandat sa faci la dus

Ce pacatoasa e. Sper sa scap de ea pana la nastere. Nu fac dusuri vaginale, stiu ca nu e ok.
Ellena20
Postat: Sunday, June 21, 2020 6:05 PM

Intrat: 10/22/2018
Postari: 413
Vickyb wrote:

Ellena eu aproape deloc nu am greata, f putine zile ma trezesc cu mici simptome de greturi si toata ziua imi palpez sanii si la lucru am momente Lol dar sunt optimista ca la mine e fara simptome de rau si numar zilele pana pe 30 Hands

Parca dupa eco.. cateva zile esti mai linistita.. dar apoi incepe iar groaza cu asteptarea :))
Utilizatori in acelasi subiect
Droxana,Irinan
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed