Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mihaela14
Postat: Thursday, July 2, 2020 8:52 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2945
Te cred ca ti-e greu, dar o sa treaca si perioada asta. Fa ce simti, daca un control te linisteste atunci fa-o. O sa vezi ca cu cat inaintezi in sarcina o sa capeti tot mai multa incredere in bobita ta.
Sa stii ca si eu am avut si uneori mai am sentimentul ca sarcina asta e "ultimul tren" , dar incerc sa am incredere in puiul meu si ma rog (asta ma linisteste pe mine).
Buddy1
freya1
Postat: Thursday, July 2, 2020 8:56 AM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1117
da, exact, Miha, pentru mine chiar e, adica e un miracol in sine, nu stiu daca as mai avea alta sansa, peste 2 saptamani fac 42 de ani, deci...
incerc si eu sa ma linistesc, pana la urma la sarcina trecuta aveam toata simptomele si era oprita de mult, deci nu e un criteriu neaparat
multumesc Cheek Kiss stiu ca tu intelegi cum e
alexioana
Postat: Thursday, July 2, 2020 9:11 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/19/2019
Postari: 333
Eu cred ca te si obisnuiesti cu simptomele dupa o perioada si nu le mai observam asa tare ... Sau pur si simplu mai scad in intensitate. Eu una greturi nu am avut decât de vreo 3 ori ,oboseala cred ca inca este dar nu mai imi dau seama ca lucrez de acasa de luni deci ma intind oricand vreau,foame parca nici nu mi a fost si nici nu mi e pt ca oricum mananc putin si des deci n am timp sa mi se faca foame Lol iar sanii fluctueaza cand sunt mai moi si nu dor cand sunt 2 pietre grele dureroase... Am citit 100 de articole in care scria ca e ok pt ca nivelul hormonilor se stabilizeaza. Eu am hotarat sa nu mai le bag in seama si sa ma bucur de perioada oricat ar dura ea .
Lasa grijile pentru un moment deoparte si permite ti sa te bucuri de bobita ta puternica,ai incredere in ea Freya

Apropo fetelor,la 7 sapt cum este ecografia? Pe burtica sau intravaginala? Roxana tie cum ti a facut ,daca tot mergem la acelasi dr ? pupici
freya1
Postat: Thursday, July 2, 2020 9:16 AM

mie si la 8 sapt mi-a facut transvaginala
alexioana
Postat: Thursday, July 2, 2020 9:21 AM

Ma gandeam ca scapam mai repede de cea intra Lol
Droxana
Postat: Thursday, July 2, 2020 9:39 AM

Intrat: 10/22/2019
Postari: 281
Locatia: Brasov
alexioana wrote:
Eu cred ca te si obisnuiesti cu simptomele dupa o perioada si nu le mai observam asa tare ... Sau pur si simplu mai scad in intensitate. Eu una greturi nu am avut decât de vreo 3 ori ,oboseala cred ca inca este dar nu mai imi dau seama ca lucrez de acasa de luni deci ma intind oricand vreau,foame parca nici nu mi a fost si nici nu mi e pt ca oricum mananc putin si des deci n am timp sa mi se faca foame Lol iar sanii fluctueaza cand sunt mai moi si nu dor cand sunt 2 pietre grele dureroase... Am citit 100 de articole in care scria ca e ok pt ca nivelul hormonilor se stabilizeaza. Eu am hotarat sa nu mai le bag in seama si sa ma bucur de perioada oricat ar dura ea .
Lasa grijile pentru un moment deoparte si permite ti sa te bucuri de bobita ta puternica,ai incredere in ea Freya

Apropo fetelor,la 7 sapt cum este ecografia? Pe burtica sau intravaginala? Roxana tie cum ti a facut ,daca tot mergem la acelasi dr ? pupici

Daa si mie tot intravaginala...am fost acum o saptamana si merg peste fix o saptamana topai
n am stiut ca mergem la celasi dr :D sau am stiut si am uitat , scuze alcool
alexioana
Postat: Thursday, July 2, 2020 9:44 AM

Droxana wrote:

Daa si mie tot intravaginala...am fost acum o saptamana si merg peste fix o saptamana topai
n am stiut ca mergem la celasi dr :D sau am stiut si am uitat , scuze alcool

Nu-i nimic pupici Multumeesssc coeur
AstaMica
Postat: Thursday, July 2, 2020 9:44 AM

Nivel: Membru

Intrat: 4/6/2020
Postari: 76
Locatia: Bucuresti
alexioana wrote:

Transvaginala am facut si eu la 7 saptamani, abia la 12 saptamani la morfo a fost abdominala. Asta pentru ca atunci bebe este mai micut.
ivy
Postat: Thursday, July 2, 2020 9:51 AM

Intrat: 12/6/2019
Postari: 356
Locatia: Timisoara
cred ca depinde de medic, nu este o regula
eu de cand sunt gravida, doar pe burta mi-a facut.. cum e invatat fiecare medic si in functie de cum vede sau ecograf probabil
alexioana
Postat: Thursday, July 2, 2020 9:52 AM

Intrebam sa stiu cum ma imbrac, ca de obicei ma duc in rochie/fusta Lol si daca era abdominala era cam ciudat sa-mi ridic toata rochia hohot Multumesc! computerlove
AstaMica
Postat: Thursday, July 2, 2020 9:56 AM

alexioana wrote:
Intrebam sa stiu cum ma imbrac, ca de obicei ma duc in rochie/fusta Lol si daca era abdominala era cam ciudat sa-mi ridic toata rochia hohot Multumesc! computerlove

Asteptam vesti despre bobita. coeur
alexioana
Postat: Thursday, July 2, 2020 9:58 AM

AstaMica wrote:

Asteptam vesti despre bobita. coeur

computerlove
Mihaela14
Postat: Thursday, July 2, 2020 10:00 AM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2945
Dupa cum va spuneam sapt viitoare am doua programari, marti si joi. La cea de marti am rezolvat sa ma primeasca cu bilet de trimitere, scuresc 300 lei, dar m-as duce si la cea de joi (250 lei) pt ca fiecare dr are punctul lui forte si nu m-am putut hotara la care sa raman. In plus as vrea sa aud parerea amandoura.
Singurul gand care ma supara e ca il stresez pe bebe cu doua eco unul dupa altul. Ma puteti ajuta cu niste pareri? Voi cum ati proceda?
AstaMica
Postat: Thursday, July 2, 2020 10:07 AM

Mihaela14 wrote:
Dupa cum va spuneam sapt viitoare am doua programari, marti si joi. La cea de marti am rezolvat sa ma primeasca cu bilet de trimitere, scuresc 300 lei, dar m-as duce si la cea de joi (250 lei) pt ca fiecare dr are punctul lui forte si nu m-am putut hotara la care sa raman. In plus as vrea sa aud parerea amandoura.
Singurul gand care ma supara e ca il stresez pe bebe cu doua eco unul dupa altul. Ma puteti ajuta cu niste pareri? Voi cum ati proceda?
Eu sunt adepta a cat mai putine eco. Da, e linistitor sa il vezi, auzi... dar nu foarte sanatos pentru bebe. Du-te la cel in care ai incredere mai mare.
freya1
Postat: Thursday, July 2, 2020 10:16 AM

Miha, depinde ce te intereseaza, e morfologie ? si eu ma gandeam sa fac morfologia in 2 locuri, acum nu mai sunt asa sigura, ma gandesc ca fac la dr mea, fac si testul genetic si doar daca o fi ceva in neregula sa ma mai duc la alt medic
in teorie si eu ziceam ca fac cat mai putine ecografii... practica e altceva
Utilizatori in acelasi subiect
AstaMica,Droxana,Ellena20,GeorgianaB,kryssu92,MariaS
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed