Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
lore.t.
Postat: Wednesday, July 1, 2020 8:20 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 9/11/2017
Postari: 933
Locatia: Deva
GeorgianaB wrote:

Sigur va fi grasunica ceea ce este foarte ok având in vedere ca na?ti prin cezariana. Eu mâine ma duc la control sa vad cum mai sta, saptamâna trecura avea 2800, îmi este tare frica de na?terea asta, când ma gândesc ca la prima am fost super relaxata :)) ?i ce ?oc am avut când mi-au zis cât este de mare... acum îmi este frica, ma gândesc la toate scenariile dar o sa treaca repede, ma recuperez eu, am încredere ?i in medici deci este totul ok. Mie zilele astea pana la na?tere mi se par cele mai grele. Eu abia am început sa spal lenjeriile pt patu?, husa de la carucior, in rest nu am nimic :)) ni?te hainu?e nu foarte multe, mâine merge la bebetei sa cumpar ce am pe lista, sper doar sa pot fizic pt ca m-a darâmat caldura asta, nu prea mai am energie. ?tefan cum mai este ? Cum te gânde?ti ca va fi acomodarea ? Eu nu ?tiu cum o sa ma descurc dar ma adaptez din mers, Luca ma cauta in maieu ?i striga lapteee, sper sa nu vrea sa suga :)))

Incerc sa nu ma gandesc prea mult cum va reactiona Stefan, am zis ca le iau toate asa cum vin, sper sa nu fie foarte greu! Ce dragut e Luca...al meu nu are treaba doar daca ma vede goala atunci vine razand si zice tzitzi tzitzi si le pupa pe amandoua si cam atat :)) nu stiu cand va fi cand o va vedea pe surioara lui ca suge...oricum el sigur a uitat sa suga ca s-a autointarcat de jumate de an :D Stefan e foarte cuminte daca mai are o persoana sa ii ofere atentie non-stop! Sti cum zic? :)) am noroc cu socrii ca ma ajuta ft mult si mai nou plange sa plece cu ei si doarme la ei fara nici un stres, l-am lasat si aseara. Vine si ma pupa si pe mine si pe tati si zice tai tai si pleaca direct la poarta :)) e un smecher!!! Eu vreau sa montez patutul sapt viitoare si sa scot din pod landoul, scoica, masa de infasat cu cadita si cam atat :D in rest e totul pregtit!! Eu am emotii de numa la fel ca voi fetelor...Doamne ajuta sa fie totul bine!
Droxana
Postat: Wednesday, July 1, 2020 9:34 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/22/2019
Postari: 281
Locatia: Brasov
Neata fetele! computerlove
azi am fost sa fac analizele de urina si anticorpi,etc ..dupa ce ca am avut o noapte scurta ca m am trezit de o suta de ori, apoi de la ora 5 n am mai putut sa dorm..pe la 7 30 m am dus si doamna de acolo mi a zis ca imi mai trebuie o proba de urina(eprubeta), aveam doar recipientul ala rotund...si ce credeti? am avut un blocaj cred ca am stat pana la ora 9 , am mai baut si un bidon de apa si n am putut sa mai fac ..am facut cand m am intors la servici hohot a ramas sa le duc maine dimineata proba..
m am ofticat ffff tare, dar este doar greseala mea ca nu m a dus capul sa verific si in alte parti, am platit 900 de lei pe analize (cu reducere de abonament) doar analiza anticorpi varicela a fost aproape 500 de lei...am crezut ca lesin...si astea fara virus herpetic,rubeola si inca unul care le facusem...in fine greseala mea...dupa ce am platit am verificat la bioclinica si era 120 de lei... cu toate ca stiam ca sunt niste hoti RM a trebuit sa mi o mai iau odata...dar , noi sa fim sanatosi... grup
fluturash26
Postat: Wednesday, July 1, 2020 9:43 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3841
Locatia: iasi
Iulia13 wrote:

Doamne ajuta!! Imediat trece timpul coeur

Sarumana!hearts da, un pic mai este, chiar a trecut repede sarcina asta...
fluturash26
Postat: Wednesday, July 1, 2020 9:45 AM

IoanaOlo wrote:

Ce bobita Maricica ai tu acolo. :020,:. Felicitari Bravoo

Multumim! Suntem pe aproape noi douaras
Mihaela14
Postat: Wednesday, July 1, 2020 11:55 AM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2945
fluturash26 wrote:
Noi azi am avut control, e totul bine, are 1440 gr, conform acografiei e inainte si are 29 sapt. Am intrebat la cat programeaza el la cezariana si a spus ca in principiu la 38 saptamani. Mi-a dat sa iau lactiferon plus pana nasc...si mi-a zis sa fiu increzatoare ca totul va fi bine.

Vesti bune fluturash, cam inca doua luni pana la nastere hearts
Lactiferon pt ce ti l-a dat, esti anemica?
freya1
Postat: Wednesday, July 1, 2020 12:08 PM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1117
ce bebelusi maricei love mai aveti putin, fetelor !

sa povestesc pentru fetele mele de la grupa mica mai mult ras am avut consultatie la endocrinolog pt TSH si mi-a zis ca si in sarcina se considera ok daca e pana in 4 si anticorpii sunt negativi, asa ca mi-a dat sa repet anticorpii si daca ies negativi doar sa repet lunar TSH si FT4; daca ies pozitivi o sa primesc cea mai mica doza de euthyrox probabil
ca parca mai erau fete cu valori la limita
fluturash26
Postat: Wednesday, July 1, 2020 1:54 PM

Mihaela14 wrote:

Vesti bune fluturash, cam inca doua luni pana la nastere hearts
Lactiferon pt ce ti l-a dat, esti anemica?

Da, multumim!
I-am zis ca mereu is obosita..am o oboseala cronica in mine...dorm putin ce-i drept..
AstaMica
Postat: Wednesday, July 1, 2020 8:35 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/6/2020
Postari: 76
Locatia: Bucuresti
Fetelor, bebicu meu a inceput sa suteze mai tare si am pus si mana lui tati pe burtica si l-a simtit. Nu ma asteptam sa-l simtim asa repede la mana. Ce emotii. coeur
Mihaela14
Postat: Wednesday, July 1, 2020 8:56 PM

AstaMica wrote:
Fetelor, bebicu meu a inceput sa suteze mai tare si am pus si mana lui tati pe burtica si l-a simtit. Nu ma asteptam sa-l simtim asa repede la mana. Ce emotii. coeur

Daaa, imi amintesc si al meu ce emotionat a fost, ma tot intreba: "sigur el o fost?" Lol
AstaMica
Postat: Wednesday, July 1, 2020 9:05 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/6/2020
Postari: 76
Locatia: Bucuresti
Mihaela14 wrote:

Daaa, imi amintesc si al meu ce emotionat a fost, ma tot intreba: "sigur el o fost?" Lol

Ma necajeam ca nu-l mai simtisem asa activ si mi-a dat sa ma satur. Big Laugh "Mami sunt aici" si m-am mai linistit. iloveyou
freya1
Postat: Thursday, July 2, 2020 8:21 AM

neata fetelor
eu sunt suparata ca de aseara nu ma mai dor sanii aproape deloc, parca s-au mai si micsorat uff abia am fost luni la eco si ar trebui sa merg abia pe 20, nu stiu ce sa fac
Dxc
Postat: Thursday, July 2, 2020 8:39 AM

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1120
freya1 wrote:
neata fetelor
eu sunt suparata ca de aseara nu ma mai dor sanii aproape deloc, parca s-au mai si micsorat uff abia am fost luni la eco si ar trebui sa merg abia pe 20, nu stiu ce sa fac
neata! Sa stai linistita ca totul e ok. Nu trebuie sa te doare mereu ras
Droxana
Postat: Thursday, July 2, 2020 8:41 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/22/2019
Postari: 281
Locatia: Brasov
freya1 wrote:
neata fetelor

Freya :( eu mi am propus sa nu mai scriu legat de simptome ca parca ma panichez singura... sa stii ca si eu am avut asa ..insa si au mai revenit..si aseara ii spuneam sotului ca parca au o forma ciudata,tuguiate si ca nu ma dor, cred ca l am innebunit cu fricile mele :))
hai sa ne gandim ca o fi doar in capul nostru...intepaturi sau dureri ai mai avut? poate pe la pranz o sa reinceapa sa te doara cate un pic..citeam ca pe parcursul sarcinii nu o sa doara intruna sanii.. te pup computerlove
Mihaela14
Postat: Thursday, July 2, 2020 8:41 AM

freya1 wrote:
neata fetelor

Sanii pot sa te doara sau nu, alte stari ai: intepaturi, crampe, oboseala, mananci mai mult sau ai aversiuni fata de anumite alimente?
freya1
Postat: Thursday, July 2, 2020 8:46 AM

Dxc Cheek Kiss imi tot zic si eu ca poate sa nu insemne nimic, dar a fost asa brusc, dimineata ma dureau si dintr-o data seara m-am trezit ca nici nu ii mai simt
Miha, restul simptomelor oricum se mai diminuasera de cateva zile, nu imi mai e greata dimineata, ci putin pe parcursul zilei daca mi se face foame si parca si oboseala e mai suportabila, am mai tras cate un pui de somn la pranz, dar nu cum eram inainte, sa nu-mi pot tine ochii deschisi
asta nu m-a ingrijorat ca au scazut treptat in intensitate, dar cu sanii a fost dintr-o data
am gasit o programare saptamana viitoare, daca revin simptomele o anulez, sa nu par chiar nebuna
Utilizatori in acelasi subiect
Droxana,IoanaOlo,kryssu92,maria2013,Rox,Sorina1990
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed