Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Dxc
Postat: Tuesday, June 30, 2020 7:47 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1120
Anitta76 wrote:

Buna, nu stiu daca te ajut cu ceva dar eu am avut scurgeri in sarcina din ce in ce mai abundente din trim 2 pana am nascut. Prin trim 3 deja aveam o frica ca am pierdut dopul la cat de abundente erau dar a fost totul ok, adica dopul nu s-a pierdut...singurul lucru naspa care s-a intamplat a fost pierderea de lichid, motiv pt care am nascut cam cu 1 sapt mai devreme, dar la 36sapt lichidul era ok, iar la 37 nu mai era ok, deci nu cred ca au avut legatura scurgerile care au inceput mai rau din trim2. computerlove
multumesccc! Nu sunt chiar abundente , dar sunt....ras
Dxc
Postat: Tuesday, June 30, 2020 7:47 PM

lore.t. wrote:
Pe 16 iulie sunt programata la cezariana :D sper sa fie totul bine...bebelina e bine, are 3 kg plus minus 400g marja de eroare, oricum mica nu e si capul ft mare dar nu ma sperie ca asa a fost si la Stefan. M-a mai chemat doar pe 13 iulie la analize, ctg si ekg si cam asta e, asteptam nerabdatori marea intalnire :D
wowww mai ai putin ! love
Dxc
Postat: Tuesday, June 30, 2020 7:48 PM

adina1109 wrote:

Oooo mai e putin ... ce emotionant. Love Abia astept sa ma programeze si pe mine ras
Dr mea vrea undeva la 37 saptamani sa ma programeze , fiind gemeni se considera sarcina la termen la 37 saptamani.
nici tu nu mai ai multcoeur vin bebeiiiiiiBravoo
adina1109
Postat: Tuesday, June 30, 2020 8:10 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/29/2018
Postari: 570
Dxc wrote:
nici tu nu mai ai multcoeur vin bebeiiiiiiBravoo

Daaaa, vin..Love Love
Legat de scurgeri si eu am avut si inca mai am dar eu am pus pe baza tratamentului : dimineata am crinone si seara 1 arefam. La eco Dr mi a zis mereu ca lichidul amniotic este perfect ca si cantitate. Buddy1
Iulia13
Postat: Tuesday, June 30, 2020 9:59 PM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 873
lore.t. wrote:
Pe 16 iulie sunt programata la cezariana :D sper sa fie totul bine...bebelina e bine, are 3 kg plus minus 400g marja de eroare, oricum mica nu e si capul ft mare dar nu ma sperie ca asa a fost si la Stefan. M-a mai chemat doar pe 13 iulie la analize, ctg si ekg si cam asta e, asteptam nerabdatori marea intalnire :D

Înca un pic si iti tii printesa in brate coeur abea a?tept sa ne poveste?ti cum a fost întâlnirea ras
fluturash26
Postat: Tuesday, June 30, 2020 10:26 PM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3841
Locatia: iasi
Iulia13 wrote:

Felicitari pentru inimioarahearts la primul eco a avut 129 batai iar la urmatoarea ecografie 168 si s-a dovedit a fi baie?el Lol chestia asta o stiam si eu, dar nu se aplica chiar la to?i bebeii

Nici la noi nu s-a aplicatLol
fluturash26
Postat: Tuesday, June 30, 2020 10:32 PM

lore.t. wrote:

Ooo ce putin mai aveti!hearts e grasunica, va fi totul bine.
Florentinna
Postat: Tuesday, June 30, 2020 11:01 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 7/6/2018
Postari: 277
Locatia: Arad
Gravidute avansate mai putin si va intalniti cu bebeihearts.
Scurgeri si eu am avut la prima sarcina mai abundente, pe la 16 sapt am fost de urgenta la clinica pt ca dimineata cand m-am ridicat din pat am simtit ca si cum facusem pe mine si m-am speriat ingrozitor...ma gandeam ca poate pierd lichid, dar a fost totul ok. Acuma vad ca sunt normale scurgerile.
Eu voi naste la privat, la Genesys Arad, pachetul e de 6660 lei plus 900 lei spitalizarea ce o platesti la externare. Contractul se poate incheia de la 30 de sapt, ideal de la 34 si trebuie sa platesti jumate atunci si restul pana la nastere. Eu am putin noroc si cu serviciul, am 15% reducere la pachetul de nastere asa ca economisim putin. Si anul trecut tot la ei am nascut si nu am avut ce sa le reprosez. Tariful difera daca vrei sa nasti cu medicul ce ti-a urmarit sarcina sau daca nasti cu cine e de garda, indiferent daca e cezariana sau natural. E mai putin cu 1000 de lei daca nasti cu cine e de garda si daca ai gemeni e mai mult.
Azi am fost din nou la control, bebe tot nu e intors dar masuratorile la cap au iesit bine de data asta. Ne vedem peste 3 sapt sa vedem ce mai face baietelul.
GeorgianaB
Postat: Tuesday, June 30, 2020 11:04 PM

Intrat: 6/15/2018
Postari: 1243
Locatia: Bucuresti
lore.t. wrote:

Sigur va fi grasunica ceea ce este foarte ok având in vedere ca na?ti prin cezariana. Eu mâine ma duc la control sa vad cum mai sta, saptamâna trecura avea 2800, îmi este tare frica de na?terea asta, când ma gândesc ca la prima am fost super relaxata :)) ?i ce ?oc am avut când mi-au zis cât este de mare... acum îmi este frica, ma gândesc la toate scenariile dar o sa treaca repede, ma recuperez eu, am încredere ?i in medici deci este totul ok. Mie zilele astea pana la na?tere mi se par cele mai grele. Eu abia am început sa spal lenjeriile pt patu?, husa de la carucior, in rest nu am nimic :)) ni?te hainu?e nu foarte multe, mâine merge la bebetei sa cumpar ce am pe lista, sper doar sa pot fizic pt ca m-a darâmat caldura asta, nu prea mai am energie. ?tefan cum mai este ? Cum te gânde?ti ca va fi acomodarea ? Eu nu ?tiu cum o sa ma descurc dar ma adaptez din mers, Luca ma cauta in maieu ?i striga lapteee, sper sa nu vrea sa suga :)))
fluturash26
Postat: Tuesday, June 30, 2020 11:16 PM

GeorgianaB wrote:

Sigur va fi grasunica ceea ce este foarte ok având in vedere ca na?ti prin cezariana. Eu mâine ma duc la control sa vad cum mai sta, saptamâna trecura avea 2800, îmi este tare frica de na?terea asta, când ma gândesc ca la prima am fost super relaxata :)) ?i ce ?oc am avut când mi-au zis cât este de mare... acum îmi este frica, ma gândesc la toate scenariile dar o sa treaca repede, ma recuperez eu, am încredere ?i in medici deci este totul ok. Mie zilele astea pana la na?tere mi se par cele mai grele. Eu abia am început sa spal lenjeriile pt patu?, husa de la carucior, in rest nu am nimic :)) ni?te hainu?e nu foarte multe, mâine merge la bebetei sa cumpar ce am pe lista, sper doar sa pot fizic pt ca m-a darâmat caldura asta, nu prea mai am energie. ?tefan cum mai este ? Cum te gânde?ti ca va fi acomodarea ? Eu nu ?tiu cum o sa ma descurc dar ma adaptez din mers, Luca ma cauta in maieu ?i striga lapteee, sper sa nu vrea sa suga :)))

Vaaai, buna asta cu lapteee...si eu ma gandeam la acelasi lucru. A mea s-a autointarcat dar la somn adoarme cu mana pe san, am incercat sa o dezvat dar nu am sanse de reusita, nu stiu cum va fi...
Florentinna
Postat: Tuesday, June 30, 2020 11:37 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 7/6/2018
Postari: 277
Locatia: Arad
GeorgianaB wrote:

Ce draguta faza cu laptelehearts.
Si mie mi frica cu nasterea, aproape zilnic imi fac tot felul de scenarii in cap, tin minte ca la prima asa am mers sa vad daca sunt contractii si cand mi au spus ca gata nastem eu eram tare zen, ceva de genul, ok hai sa ii dam drumul...acuma parca ma tem de momentul nasterii, as vrea sa vina cat mai tarziu dar pe de alta parte si sa vina o dataalcool
Cred ca frica asta sa nu se intample ceva e si pt ca ma asteapta inca un copil acasacoeur. Sper sa trecem cu bine peste nastere si peste adaptarea in noua formula.
fluturash26
Postat: Tuesday, June 30, 2020 11:53 PM

Florentinna wrote:

Ce draguta faza cu laptelehearts.
Si mie mi frica cu nasterea, aproape zilnic imi fac tot felul de scenarii in cap, tin minte ca la prima asa am mers sa vad daca sunt contractii si cand mi au spus ca gata nastem eu eram tare zen, ceva de genul, ok hai sa ii dam drumul...acuma parca ma tem de momentul nasterii, as vrea sa vina cat mai tarziu dar pe de alta parte si sa vina o dataalcool
Cred ca frica asta sa nu se intample ceva e si pt ca ma asteapta inca un copil acasacoeur. Sper sa trecem cu bine peste nastere si peste adaptarea in noua formula.

Sa stii ca aceeasi teama o am si eu fata de la prima la care tot zen am fost. Intr-adevar iti doresti sa fie totul bine mai ales cand te asteapta cineva acasa si sa treaca cat mai repede si recuperarea usoara...
fluturash26
Postat: Tuesday, June 30, 2020 11:56 PM

Noi azi am avut control, e totul bine, are 1440 gr, conform acografiei e inainte si are 29 sapt. Am intrebat la cat programeaza el la cezariana si a spus ca in principiu la 38 saptamani. Mi-a dat sa iau lactiferon plus pana nasc...si mi-a zis sa fiu increzatoare ca totul va fi bine.
Iulia13
Postat: Wednesday, July 1, 2020 12:06 AM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 873
fluturash26 wrote:
Noi azi am avut control, e totul bine, are 1440 gr, conform acografiei e inainte si are 29 sapt. Am intrebat la cat programeaza el la cezariana si a spus ca in principiu la 38 saptamani. Mi-a dat sa iau lactiferon plus pana nasc...si mi-a zis sa fiu increzatoare ca totul va fi bine.

Doamne ajuta!! Imediat trece timpul coeur
IoanaOlo
Postat: Wednesday, July 1, 2020 2:34 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/19/2019
Postari: 130
fluturash26 wrote:

Ce bobita Maricica ai tu acolo. :020,:. Felicitari Bravoo
Utilizatori in acelasi subiect
Droxana,IoanaOlo,kryssu92,maria2013
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed