Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miha1989
Postat: Tuesday, June 30, 2020 2:28 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 7/17/2019
Postari: 688
Locatia: Brasov
Vickyb wrote:
Fetelor am ajuns si eu la eco si am auzit inimioara, draga de ea yes e totul bine si evident ca mi-a recomandat sa merg la hematolog. Ce mi-a zis interesant, conform ceva studii stii tifice daca bataile sunt sub 160 bpm ar fi baietel si daca peste fetita. Deci sa vedem daca vor avea studiile dreptate. Ma bucur ca am pasit si eu cu dreptul yes

De nasteri la Cluj la RM cred ca natural este vreo 6000-7000, foarte mari si diferite preturile de la oras la oras ce vad.

Felicitari coeur
Droxana
Postat: Tuesday, June 30, 2020 2:47 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/22/2019
Postari: 281
Locatia: Brasov
Miha1989 wrote:
Da la Brasov este 8700 lei indiferent daca este natural sau cezariana, daca semnezi din timp prinzi reducere cu CAS si nasterea costa 6300 lei plus comisionul dr, fiecare dr are comision diferit, al meu are 625 lei deci in total 6925 lei m-a costat pe mine, la semnarea contractului am dat un avans de 4350 lei, in sapt 36 trebuie sa platesc 1950 lei iar la externare comisionul dr 625 lei.

vai de capul meu ce de bani... :( si eu as fi mai sigura la privat totusi dar parca prea exagerati sunt..
freya1
Postat: Tuesday, June 30, 2020 2:49 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1117
felicitari, vicky ! coeur pai si ce puls a avut bobita ? ca ne-ai lasat in aer ras
oricum pe masura ce creste el, creste si pulsul, nu mai zic ca ieri ma apucasem sa citesc ca e prea mult 189 banghead dar m-am potolit, dr mi-a zis ca e normal cand am intrebat-o
Vickyb
Postat: Tuesday, June 30, 2020 3:49 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/29/2020
Postari: 72
Locatia: Cluj
freya1 wrote:
felicitari, vicky ! coeur pai si ce puls a avut bobita ? ca ne-ai lasat in aer ras
oricum pe masura ce creste el, creste si pulsul, nu mai zic ca ieri ma apucasem sa citesc ca e prea mult 189 banghead dar m-am potolit, dr mi-a zis ca e normal cand am intrebat-o

Am si uitat sa scriu ras 151 bpm era la eco
freya1
Postat: Tuesday, June 30, 2020 3:50 PM

sa facem o statistica mai incolo sa vedem daca se confirma mitul asta ras
Adina Mariana
Postat: Tuesday, June 30, 2020 4:54 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5509
Locatia: Satu Mare
Mihaela14 wrote:
Fetelor pe la cate sapt se intoarce bebe cu capul in jos? La voi cum a fost, ati simtit cand s-a intamplat??
La mine so intors la 29 saptamani.Am simtit o durere interesanta si asa ca o apasare puternica.Ma trezit din somn.A durat cam 1 minut si gata.Atunci so intors iar la eco urm.mi-a confirmat ca era intors.
Ellena20
Postat: Tuesday, June 30, 2020 4:59 PM

Intrat: 10/22/2018
Postari: 394
https://ibb.co/4Rsmh37

Macar aici stau bine :))
Apropo, cred ca mai era ceva inclus in profilul TORCH dar mie mi-au recoltat doar astea si cele de ieri (toxo si citomegalovirus). Cred ca trebuiau incluse si hepatita B, hepatita C, infectia cu enterovirus ori le-ati facut separat?
freya1
Postat: Tuesday, June 30, 2020 5:38 PM

in torch sunt doar astea 4
hepatitele, hiv, sifilis sunt separat
Ellena20
Postat: Tuesday, June 30, 2020 5:44 PM

Intrat: 10/22/2018
Postari: 394
Multumesc, freya. Credeam ca sunt incluse in TORCH. Le fac si pe restul pe 15 cand ma intep pentru celelalte.
IoanaOlo
Postat: Tuesday, June 30, 2020 6:07 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/19/2019
Postari: 130
Hello burticute. Acum am ajuns ?i noi acasa de la medic. Minunea mea de baietel are deja 1150 grame. Totul este în parametrii, mai putin graviduta (adica euLol) care trebuie sa faca o vizita la cardiolog. Am facut programare pentru joi, sper sa îmi spuna numai de bine, am emotii pentru rezultate ?i tot ce ar putea sa zica cardiologul. Voi cum mai sunteti? Va imbratisez cu drag Cheek Kiss
Anitta76
Postat: Tuesday, June 30, 2020 6:23 PM

Intrat: 11/11/2018
Postari: 912
AstaMica wrote:
Fetelor, aveti idee cat costa o nastere la privat vs stat?
Nu stiu de ce... dar am asa o teama de a naste la stat.

Buna. Eu am platit anul trecut in jur de 7500 lei cu asitare sot la nastere, cerceii bebelinei si testul pt auz. Sincera sa fiu a meritat fiecare banut. Nu am de unde sti cum este la stat, poate si acolo se poarta ok dar eu la privat am fost extrem de multumita. Fa asa cum simti tu ca este ok. computerlove
Anitta76
Postat: Tuesday, June 30, 2020 6:27 PM

Intrat: 11/11/2018
Postari: 912
Dxc wrote:
Buna fetele! Eu de câteva zile am niste scurgeri albicioase, fara miros.....Ce credeti or fi normale ? Fetele cu sarcina mai avansata voi ati avut?

Buna, nu stiu daca te ajut cu ceva dar eu am avut scurgeri in sarcina din ce in ce mai abundente din trim 2 pana am nascut. Prin trim 3 deja aveam o frica ca am pierdut dopul la cat de abundente erau dar a fost totul ok, adica dopul nu s-a pierdut...singurul lucru naspa care s-a intamplat a fost pierderea de lichid, motiv pt care am nascut cam cu 1 sapt mai devreme, dar la 36sapt lichidul era ok, iar la 37 nu mai era ok, deci nu cred ca au avut legatura scurgerile care au inceput mai rau din trim2. computerlove
lore.t.
Postat: Tuesday, June 30, 2020 6:40 PM

Intrat: 9/11/2017
Postari: 933
Locatia: Deva
Pe 16 iulie sunt programata la cezariana :D sper sa fie totul bine...bebelina e bine, are 3 kg plus minus 400g marja de eroare, oricum mica nu e si capul ft mare dar nu ma sperie ca asa a fost si la Stefan. M-a mai chemat doar pe 13 iulie la analize, ctg si ekg si cam asta e, asteptam nerabdatori marea intalnire :D
adina1109
Postat: Tuesday, June 30, 2020 7:03 PM

Intrat: 6/29/2018
Postari: 570
lore.t. wrote:
Pe 16 iulie sunt programata la cezariana :D sper sa fie totul bine...bebelina e bine, are 3 kg plus minus 400g marja de eroare, oricum mica nu e si capul ft mare dar nu ma sperie ca asa a fost si la Stefan. M-a mai chemat doar pe 13 iulie la analize, ctg si ekg si cam asta e, asteptam nerabdatori marea intalnire :D

Oooo mai e putin ... ce emotionant. Love Abia astept sa ma programeze si pe mine ras
Dr mea vrea undeva la 37 saptamani sa ma programeze , fiind gemeni se considera sarcina la termen la 37 saptamani.
Mihaela14
Postat: Tuesday, June 30, 2020 7:08 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2945
AndreV si AdinaMariana multumesc pt raspunsuri Cheek Kiss

Vicky felicitari pt inimuta!coeur

IoanaOlo ce fecior mare ai! Sarcinile noastre sunt cam deodata ;) Sper sa nu-ti gaseasca nimic grav cardiologul. Te pup!

Lore ce putin mai ai! Se apropie marea intalinire cu pasi repezi..emotionant!! hearts
Utilizatori in acelasi subiect
AstaMica,Droxana,Ellena20,GeorgianaB,kryssu92,maria2013,MariaS
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed