Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AndreV
Postat: Tuesday, June 30, 2020 11:32 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/2/2018
Postari: 569
Mihaela14 wrote:
Fetelor pe la cate sapt se intoarce bebe cu capul in jos? La voi cum a fost, ati simtit cand s-a intamplat??

Pe la 30 saptamani s-a intors. Eu am simtit cum mi se strange burta, cam cum storci o haina uda. Cam asa am asociat senzatia. A fost destul de dureros, probabil cum eu sunt mai micuta si ea era mare. A fost si noapte si m-a speriat. Am luat no-spa si asteptam sa vad ce se intampla. Am crezut ca trebuie sa plecam la spital. Lol
Dupa ocazia aceea am inceput s-o simt altfel, in alte locuri, mai in laterala, sus.
Madalina3012
Postat: Tuesday, June 30, 2020 12:06 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 2/22/2018
Postari: 311
Locatia: Pitesti
La fel am stat ?i eu stresata în fiecare zi... cred ca ?i acum mai sunt. Sunt normale aceste sentimente. Aveam momente când eram super linistita ?i dupa deveneam iar îngrijorata. Totul va fi bine computerlove
Madalina3012
Postat: Tuesday, June 30, 2020 12:09 PM

Buzbuchi wrote:
Fetelor, voi unde veti naste? Eu nu voi putea sa nasc cu medicul la care merg acum, pt ca activeaza in sistemul medical privat si nu imi permit o nastere la privat. Tare mi as fi dorit sa raman cu ea pana la capat, ca rezonez cu felul de a explica, de a se purta cu mine. M am gandit sa merg catre Filantropia. Ce parere aveti? Sau o recomandare pt un medic ok de acolo?

Eu una am continuat cu doctora mea chiar daca la începutul sarcinii mele s a mutat de la stat la privat(asa e. E un efort financiar mare ca să naști la privat).Am f multa încredere în ea ?i e f dedicata.
Eu una î?i pot recomanda Polizu. Am fost internata acolo ?i medicii sunt foarte implica?i.
GeorgianaB
Postat: Tuesday, June 30, 2020 12:21 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/15/2018
Postari: 1243
Locatia: Bucuresti
Droxana wrote:
neata!!
eu am o stare proasta de aseara...nust de ce :( iar m a luat panica si imi tot induc in minte stari proaste..si ma tot pipai ca parca nu ma dor sanii de aseara si imi e frica... ma gandesc daca sa incep sa merg la psiholog, stiu ca nu e placut nici pt sot ma tot intreaba ce am dar nu pot sa imi scot gandurile si fricile din cap :((
imi pare rau, nu vreau sa va transmit si voua aceasta stare insa vroiam sa zic cuiva...ar trebui sa ma bucur de moment si de faptul ca am o bobita si ar trebui sa am incredere in ea...plans uff

Am avut ?i eu momente de genul la prima sarcina dar am ajuns la concluzia ca frica ?i panica nu influenteaza in vreun fel evolu?ia sarcinii, in bine in niciun caz, orice s-ar întâmpla, bine sau rau, depinde prea pu?in de noi. Frica nu face sa î?i umbreasca orice bucurie.
GeorgianaB
Postat: Tuesday, June 30, 2020 12:28 PM

Intrat: 6/15/2018
Postari: 1243
Buzbuchi wrote:
Fetelor, voi unde veti naste? Eu nu voi putea sa nasc cu medicul la care merg acum, pt ca activeaza in sistemul medical privat si nu imi permit o nastere la privat. Tare mi as fi dorit sa raman cu ea pana la capat, ca rezonez cu felul de a explica, de a se purta cu mine. M am gandit sa merg catre Filantropia. Ce parere aveti? Sau o recomandare pt un medic ok de acolo?

Filantropia este un spital foarte bun dar vei na?te cu medicul de garda, nu neaparat cu cel care î?i urmare?te sarcina. La Giule?ti sigur po?i na?te cu medicul care î?i urmare?te sarcina, eu acolo am nascut primul copil, voi na?te ?i de data aceasta. ?i-o pot recomanda pe so?ia medicului meu, Enache Andreea, sau chiar pe el, Traian, eu am preferat barbat :))) el este foarte bun pe ceea ce face, adica pe obstetrica, gestioneaza foarte ok na?terea propriu zisa. Este un grup pe fb, la primul bebe, po?i cauta ?i acolo recomandari.
freya1
Postat: Tuesday, June 30, 2020 12:37 PM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1117
si eu ii recomand pe sotii Enache de la Giulesti, la Filantropia nu cunosc medici
AstaMica
Postat: Tuesday, June 30, 2020 12:59 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/6/2020
Postari: 76
Fetelor, aveti idee cat costa o nastere la privat vs stat?
Nu stiu de ce... dar am asa o teama de a naste la stat.
Dxc
Postat: Tuesday, June 30, 2020 1:19 PM

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1120
Buna fetele! Eu de câteva zile am niste scurgeri albicioase, fara miros.....Ce credeti or fi normale ? Fetele cu sarcina mai avansata voi ati avut?
Dxc
Postat: Tuesday, June 30, 2020 1:22 PM

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1120
Buzbuchi wrote:
eu la giulesti vreau sa nasc , chiar daca sunt din provincie . Acolo activeaza dr mea....Joi merg la control la ea dupa perioada asta de pandemie e prima oara si o sa vb mai multe cu eaSimplyLove
Miha1989
Postat: Tuesday, June 30, 2020 1:23 PM

Intrat: 7/17/2019
Postari: 688
Locatia: Brasov
Buzbuchi wrote:

In aceeasi situatie sunt si eu medicul meu nu asista nasteri la stat, m-am framantat mult si pana la urma am decis sa nasc la privat, costa foarte mult mai ales ca in perioada asta cu covid au marit preturile si mai ales ca eu sunt la Regina Maria si o nastere este aproape 7000 lei, ma ajuta si parintii mei, mama draga de ea, a zis ca ea ma intelege ca este primul copil si ca am trecut prin multe si ca este mai ok pt mine sa nasc cu medicul meu...trebuie sa recunosc ca am si o teama sa nasc la stat desi parerile pe care le-am auzit au fost impartite, pt mine faptul ca nu aveam dr la stat a cantarit cel mai mult.
Madalina3012
Postat: Tuesday, June 30, 2020 1:29 PM

AstaMica wrote:
Fetelor, aveti idee cat costa o nastere la privat vs stat?
Nu stiu de ce... dar am asa o teama de a naste la stat.

Eu una am semnat contractul la baby boom la sanador ?i ma costa 4000 lei na?terea naturala( care din cauza pozi?iei ca nu s a întors nu cred ca se va întâmpla) ?i 7000 lei na?terea cezariana. Preturile depind ?i de doctorul cu care na?ti.
La stat în principiu nu ar trebui sa coste nimic.
ivy
Postat: Tuesday, June 30, 2020 1:33 PM

Intrat: 12/6/2019
Postari: 356
Locatia: Timisoara
In Timisoara este o singura maternitate privata si nasterea costa peste 9000 lei, pt ca vezi doamne detin monopolul

Totusi, si astia tin tot de Regina Maria, mi se pare putin ciudat ca difera asa de mult tariful de la un oras la altul, in cadrul aceluoasi brand

Am sunat la ei sa vad daca ofera ceva reduceri in cazul in care se semneaza prin sap 20-30 contractul, ca stiam ca la Bucuresti asa e.. dar nici vorba

Noroc ca nu nastem in fiecare zi.. facem sacrificii.. bebe sa fie bine

Si eu tin neaparat sa nasc cu medicul meu, natural daca ne iese si din pacate el doar acolo e
Vickyb
Postat: Tuesday, June 30, 2020 1:42 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/29/2020
Postari: 72
Locatia: Cluj
Fetelor am ajuns si eu la eco si am auzit inimioara, draga de ea yes e totul bine si evident ca mi-a recomandat sa merg la hematolog. Ce mi-a zis interesant, conform ceva studii stii tifice daca bataile sunt sub 160 bpm ar fi baietel si daca peste fetita. Deci sa vedem daca vor avea studiile dreptate. Ma bucur ca am pasit si eu cu dreptul yes

De nasteri la Cluj la RM cred ca natural este vreo 6000-7000, foarte mari si diferite preturile de la oras la oras ce vad.
Iulia13
Postat: Tuesday, June 30, 2020 2:26 PM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 873
Vickyb wrote:
Fetelor am ajuns si eu la eco si am auzit inimioara, draga de ea yes e totul bine si evident ca mi-a recomandat sa merg la hematolog. Ce mi-a zis interesant, conform ceva studii stii tifice daca bataile sunt sub 160 bpm ar fi baietel si daca peste fetita. Deci sa vedem daca vor avea studiile dreptate. Ma bucur ca am pasit si eu cu dreptul yes

De nasteri la Cluj la RM cred ca natural este vreo 6000-7000, foarte mari si diferite preturile de la oras la oras ce vad.

Felicitari pentru inimioarahearts la primul eco a avut 129 batai iar la urmatoarea ecografie 168 si s-a dovedit a fi baie?el Lol chestia asta o stiam si eu, dar nu se aplica chiar la to?i bebeii
Miha1989
Postat: Tuesday, June 30, 2020 2:27 PM

Intrat: 7/17/2019
Postari: 688
Locatia: Brasov
Da la Brasov este 8700 lei indiferent daca este natural sau cezariana, daca semnezi din timp prinzi reducere cu CAS si nasterea costa 6300 lei plus comisionul dr, fiecare dr are comision diferit, al meu are 625 lei deci in total 6925 lei m-a costat pe mine, la semnarea contractului am dat un avans de 4350 lei, in sapt 36 trebuie sa platesc 1950 lei iar la externare comisionul dr 625 lei.
Utilizatori in acelasi subiect
AstaMica,Droxana,Ellena20,GeorgianaB,MariaS
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed