Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mihaela14
Postat: Monday, June 29, 2020 2:57 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2945
Fetelor pe la cate sapt se intoarce bebe cu capul in jos? La voi cum a fost, ati simtit cand s-a intamplat??
Iulia13
Postat: Monday, June 29, 2020 3:57 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/8/2017
Postari: 873
Mihaela14 wrote:
Fetelor pe la cate sapt se intoarce bebe cu capul in jos? La voi cum a fost, ati simtit cand s-a intamplat??

La sarcina anterioara am fost la eco la 28 saptamâni si nu era intoarsa, la 30 de saptamâni am sim?it ceva foarte ciudat si dureros cand s-a mi?cat iar atunci mi-am dat seama ca s-a întors ras la 32 de saptamâni mi-a confirmat si doctorul la eco
Madalina3012
Postat: Monday, June 29, 2020 4:15 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 2/22/2018
Postari: 311
Locatia: Pitesti
Mihaela14 wrote:

Mie nici acum nu mi s-a întors.Bye2

Mihaela14
Postat: Monday, June 29, 2020 4:17 PM

Madalina3012 wrote:

Mie nici acum nu mi s-a întors.Bye2

Si dr ce ti-a zis ,mai are loc/ timp sa se intoarca?
Madalina3012
Postat: Monday, June 29, 2020 4:33 PM

Mihaela14 wrote:

Si dr ce ti-a zis ,mai are loc/ timp sa se intoarca?

Doctora a zis ca nu crede ca se mai întoarce. Oricum a început sa mi se deschida ?i colul. Asteptam lini?ti?i sa treaca cât mai multe zile. Poate ajungem ?i noi la 38 de saptamâni. Pe 9 iulie am iar control ?i aflu ce facem în continuare. Eu mai am o speran?a mica... Poate se intoarce bounce
Buzbuchi
Postat: Monday, June 29, 2020 4:41 PM

Intrat: 12/28/2019
Postari: 691
AlexandraG wrote:
Buna gravidute. Am fost si eu la primul eco..cu siguranta stiti ce emotii imense am avut..
Cand a introdus sonda am zis ca lesin dar cand am vazut vezicula vitelina si apoi mi.a aratat embrionul am fost numai un zambet. Am vazut si cum ii licarea inimioara insa este f micut, are 2mm si doctora a decis sa revin lunea viitoarea ca sa auzim inimioara si sa il si vedem mai bine coeur
Mie nu mi.a recomandat inca vitamine.. Mi.a spus doar sa iau arefamul si dimineata si seara, acidul folic, no spa la nevoie si 2 feluri de pastilute naturiste pt greata.
Acum urmeaza inca o saptamana de asteptari dar asta este.. Rabd.
Mi.a dat si un grafic cu saptamanile de sarcina si cu ce analize trebuiesc facute si cand. A spus ca lunea viitoare dupa ce auzim inimioara si stim ca totul este bine imi va da sa fac analizele de trim 1 si profilul torch.
Va atasez poza cu sufletelul meu mic mic coeur
https://ibb.co/7ghHYnd

Sa fiti sanatosi, Alex si sa creasca frumos minunea mica! Asa drag imi e sa vad sambureii astia!hearts computerlove
Mihaela14
Postat: Monday, June 29, 2020 4:42 PM

Madalina3012 wrote:

Doctora a zis ca nu crede ca se mai întoarce. Oricum a început sa mi se deschida ?i colul. Asteptam lini?ti?i sa treaca cât mai multe zile. Poate ajungem ?i noi la 38 de saptamâni. Pe 9 iulie am iar control ?i aflu ce facem în continuare. Eu mai am o speran?a mica... Poate se intoarce bounce

Doamne ajuta ! Important e sa fiti sanatoase amandoua si sa treceti cu bine . Mai ai putin si-ti tii fetita in brate, cum te simti au inceput emotiile?topai
Madalina3012
Postat: Monday, June 29, 2020 4:51 PM

Mihaela14 wrote:

Doamne ajuta ! Important e sa fiti sanatoase amandoua si sa treceti cu bine . Mai ai putin si-ti tii fetita in brate, cum te simti au inceput emotiile?topai

Dauff numai când ma gândesc ca o sa o vad ma apuca ni?te emotiicoeur
Mihaela14
Postat: Monday, June 29, 2020 4:53 PM

Iulia13 wrote:

La sarcina anterioara am fost la eco la 28 saptamâni si nu era intoarsa, la 30 de saptamâni am sim?it ceva foarte ciudat si dureros cand s-a mi?cat iar atunci mi-am dat seama ca s-a întors ras la 32 de saptamâni mi-a confirmat si doctorul la eco

La urmatorul control de sapt viitoare si eu o sa am 28 de sapt. Mi-am amintit ce mi-a zis dr ca daca se intoarce cu capul in jos va apasa si mai tare pe col, de-asta ma interesa. deci situatia in cazul meu care deja am colul f scurtat se va agrava. Asa ca eu sper sa se intoarca mai tarziu si sa rezistam cat mai mult, sa ajungem cat mai aproape de termen.Hands
Madalina3012
Postat: Monday, June 29, 2020 5:04 PM

Madalina3012 wrote:

Dauff numai când ma gândesc ca o sa o vad ma apuca ni?te emotiicoeur
Ellena20
Postat: Monday, June 29, 2020 5:08 PM

Intrat: 10/22/2018
Postari: 394
Alexandra coeur felicitari!
Hai ca nu e mult pana saptamana viitoare si o sa auzi o inimioara puternica! coeur coeur
Ellena20
Postat: Monday, June 29, 2020 5:11 PM

Mihaela, va fi bine. Cheek Kiss
Pentru tine cred ca tare greu trece timpul.. dar va fi bine, sunt foarte optimista pentru tine.
Cu cumparaturile pentru bebe cum stai?
Iulia13
Postat: Monday, June 29, 2020 5:14 PM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 873
Mihaela14 wrote:

La urmatorul control de sapt viitoare si eu o sa am 28 de sapt. Mi-am amintit ce mi-a zis dr ca daca se intoarce cu capul in jos va apasa si mai tare pe col, de-asta ma interesa. deci situatia in cazul meu care deja am colul f scurtat se va agrava. Asa ca eu sper sa se intoarca mai tarziu si sa rezistam cat mai mult, sa ajungem cat mai aproape de termen.Hands

Aaa am intelespale Atunci Doamne ajuta sa mai stea bebe câteva saptamâni in pozitia care e acum, va fi bine coeur
Ellena20
Postat: Monday, June 29, 2020 6:24 PM

Fetelor, poate ma ajutati si pe mine cu interpretarea.. va rog.

https://ibb.co/3THzrZw
Mihaela14
Postat: Monday, June 29, 2020 6:34 PM

Ellena20 wrote:
Mihaela, va fi bine. Cheek Kiss
Pentru tine cred ca tare greu trece timpul.. dar va fi bine, sunt foarte optimista pentru tine.
Cu cumparaturile pentru bebe cum stai?

Eu am fost asa de fericita cand am iesit din starea de urgenta si am putut sa iesim din casa, am prins cam trei sapt de relaxare in care am iesit la plimbare, pe terasa si acum sunt din nou la izolare doar ca una mai dura. Inainte chiar daca am stat in casa pueam sa gatesc, am inceput sa experimentez tot felul de retete, faceam curat ,era totusi mai bine. A fost scurta fericirea sic dar ma adaptez si la asta ce n-am incotro.
Doar de sapt trecuta am inceput cumparaturile si am inceput cu bagajul de maternitate, ieri am comandat patutul, cadita pt bebe si inca ceva maruntisuri. Am primit "cateva" hainute (am pus in ghilimele pt ca sunt multeras ) si incepem sa facem modificari prin casa.
Utilizatori in acelasi subiect
AstaMica,Droxana,Ellena20,GeorgianaB,kryssu92,MariaS
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed