Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
freya1
Postat: Sunday, June 28, 2020 1:32 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1117
Buzbuchi wrote:

Cred ca am simtit-o si eu pe fetita mea, si ieri, si alaltaieri, a fost o zbatere de muschi fooarte delicata si tind sa cred ca ea a fost!

Ce frumos trebuie sa fie coeur
Buzbuchi Cheek Kiss ce mai zici tu, cum mai esti ?
Pana cand tin starile astea urate, pana pe la 14 saptamani ? ieri "ma plangeam" ca ma simt cam prea bine si azi sunt calcata de tren, si 10 pasi daca fac obosesc, plus ca azi mi-e si mai greata si cred ca de la reflux simt ca am tot timpul ceva in gat si imi vine sa tusesc sau sa vomit
dar as fi bucuroasa sa stiu ca toate astea inseamna ca e bebe bine
Mihaela14
Postat: Sunday, June 28, 2020 1:44 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2945
Buzbuchi wrote:

Cred ca am simtit-o si eu pe fetita mea, si ieri, si alaltaieri, a fost o zbatere de muschi fooarte delicata si tind sa cred ca ea a fost!

Cam pe la 16 sapt l-am simtit si eu prima data.
coeur Senzatia e un fel de "mami sunt chiar aici, e totul real!"coeur
Mihaela14
Postat: Sunday, June 28, 2020 1:52 PM

freya1 wrote:
Ellena, da coeur sambata am zis ca fac poza cu burtica daca se schimba saptamana
Miha, multe inainte computerlove
Noi nu stiu cand o sa anuntam, ca eu sunt traumatizata rau... ma gandeam ca dupa panorama si morfologie daca or iesi bine, deocamdata stiu 2 prieteni care sunt la curent cu toata povestea, psihoterapeuta mea si atat
luni v-am zis ca am programare la RM si ma apuca plansul numai cand ma gandesc, mi-e atat de frica

Apropo de frica, mie de fiecare data cand merg la control imi masoara tensiunea si pulsul si vreau sa zic ca tot timpul sunt mult mai mari decat in restul timpului (ca imi masor acasa periodic) de la emotii si frica sa nu-mi zica ceva rau. Si medicul de fam si asistenta radeau de mine pe tema asta, stiu ca sunt o stresata ras
Nu-s cea mai in masura sa te incurajez, dar iti zic totusi "curaj mami!!"computerlove
freya1
Postat: Sunday, June 28, 2020 3:09 PM

Miha computerlove multumesc
eu asa sunt la medic de cand ma stiu, ma rog de ei sa ma creada ca nu am probleme cu tensiunea si sunt doar stresata
Iulia13
Postat: Sunday, June 28, 2020 3:22 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/8/2017
Postari: 873
Buzbuchi wrote:

La Simo la 16s am simtit-o prima data, acum mai repede hearts si il simt mai des pe partea dreapta ras e asa frumos sentimentul
Buzbuchi
Postat: Sunday, June 28, 2020 3:26 PM

Intrat: 12/28/2019
Postari: 691
Mihaela14 wrote:

Cam pe la 16 sapt l-am simtit si eu prima data.
coeur Senzatia e un fel de "mami sunt chiar aici, e totul real!"coeur

Daa, m am emotionat, m a gadilat ceva im suflet, de asta cred ca a fost ea, de parca creierul meu a aprobat ca ea a fost! Nu stiu de ce nu o simt mai des, ma gandesc ca poate depinde de pozitia ei? A fost de 2 ori alaltaieri, si ieri o data. E minunatcoeur
Buzbuchi
Postat: Sunday, June 28, 2020 3:30 PM

Mihaela14 wrote:

Apropo de frica, mie de fiecare data cand merg la control imi masoara tensiunea si pulsul si vreau sa zic ca tot timpul sunt mult mai mari decat in restul timpului (ca imi masor acasa periodic) de la emotii si frica sa nu-mi zica ceva rau. Si medicul de fam si asistenta radeau de mine pe tema asta, stiu ca sunt o stresata ras
Nu-s cea mai in masura sa te incurajez, dar iti zic totusi "curaj mami!!"computerlove

Eu incurajez celelalte burtici, dar acum ca ai zis asta, sa stii ca si eu am mereu mari emotii in cabinet. Dar incerc sa imi spun mereu ca totul va fi bine, ca nu exista alta varianta. Si simt ca ma ajutagrup
Buzbuchi
Postat: Sunday, June 28, 2020 3:38 PM

freya1 wrote:

Ce frumos trebuie sa fie coeur
Buzbuchi Cheek Kiss ce mai zici tu, cum mai esti ?
Pana cand tin starile astea urate, pana pe la 14 saptamani ? ieri "ma plangeam" ca ma simt cam prea bine si azi sunt calcata de tren, si 10 pasi daca fac obosesc, plus ca azi mi-e si mai greata si cred ca de la reflux simt ca am tot timpul ceva in gat si imi vine sa tusesc sau sa vomit
dar as fi bucuroasa sa stiu ca toate astea inseamna ca e bebe bine

In mare parte, pot sa zic ca ma simt binisor. Greturile s au dus cam de tot, desi nu au fost niciodata ff rau, doar sacaitoare. Ma mai doare burta, cam zilnic, dar fetita e bine. Nu mananc cine stie ce, nici pofte mari nu am, dar si cand am, e jaleLol
Burtica a inceput sa se vada binisor. Astept cu nerbadare sa scap de traatamentul cu azitrox, pt ureaplasma aia afurisita, ca ma sacaie la stomac.
Am fost cam amarata zilele astea, ca la munca se intampla tot felul de lucruri si m am consumat. Fetelor, sa ne ajute Doamne sa fie totul bine cu minunile noastre si sa ne bucuram de fiecare clipa, chiar si de cele.mai putin placute!grup
Buzbuchi
Postat: Sunday, June 28, 2020 10:47 PM

Fetelor, am ajuns acasa si am intrat in baie pt dus. M am dezbracat si mi se pare ca sanul drept nu mai e deloc umflat/marit, arata aproape la fel ca inainte de bebe. Ati patit si voi chestia asta? Cumva, ma asteptam sa ramana mai mari pe durata sarcinii, si cu cat sarcina avanseaza, credeam ca vor creste din ce in ce mai mult. NuStiu uff
Mihaela14
Postat: Sunday, June 28, 2020 11:06 PM

Buzbuchi wrote:
Fetelor, am ajuns acasa si am intrat in baie pt dus. M am dezbracat si mi se pare ca sanul drept nu mai e deloc umflat/marit, arata aproape la fel ca inainte de bebe. Ati patit si voi chestia asta? Cumva, ma asteptam sa ramana mai mari pe durata sarcinii, si cu cat sarcina avanseaza, credeam ca vor creste din ce in ce mai mult. NuStiu uff

De exemplu la mine s-au marit in volum si au fost putin durerosi in primul trimestru, apoi incepand cu al doilea trim s-au marit mult areolele si s-au inchis la culoare dar nu au mai crescut. Acum sunt putin mai mari decat la inceputul sarcinii insa sunt moi si doar ocazional mai simt cate o intepatura in zona sfarcului.
Nu cred ca-i o chestie generala. Eu am inteles ca mai cresc in trim 3 cand se pregatesc de lactatie.
freya1
Postat: Monday, June 29, 2020 8:44 AM

neata
eu chiar voiam sa va intreb daca continua sa fie sanii asa durerosi toata sarcina, nu-mi imaginez cum sa stau asa atata timp
AstaMica
Postat: Monday, June 29, 2020 9:25 AM

Nivel: Membru

Intrat: 4/6/2020
Postari: 76
Locatia: Bucuresti
freya1 wrote:
neata
eu chiar voiam sa va intreb daca continua sa fie sanii asa durerosi toata sarcina, nu-mi imaginez cum sa stau asa atata timp

Neata. La mine au fost doar in primul trimestru. Acum mai sunt uneori putin sensibili si ma mai inteapa uneori, in rest e bine.
Iulia13
Postat: Monday, June 29, 2020 9:51 AM

AstaMica wrote:

Neata. La mine au fost doar in primul trimestru. Acum mai sunt uneori putin sensibili si ma mai inteapa uneori, in rest e bine.

Exact la fel si la mine, asemenea am pa?it si la sarcina anterioara ras
Droxana
Postat: Monday, June 29, 2020 9:54 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/22/2019
Postari: 281
Locatia: Brasov
Neata!!
ajutati ma si pe mine va rog ce inseamna profilul TORCH? ca vad ca e destul de scump... maine vreau sa merg la analize si vroiam sa imi fac ordine intre cele pe care le am facut anul trecut si cele pe care mi le a dat acum, dar parca nu seamana banghead

Acum am de facut asa: ANTICORPI : ANTI HVC, ANTI RUBEOLA IGG, ANTI HSV TIP 2 , PROFIL TORCH, ANTI VZV, ANTI CHLAMYDIA IGG

si anul trecut mi au iesit pozitive : ANTICORPI: ANTI-CITOMEGALOVIRUS IgG, ANTI-VIRUSUL RUBEOLEI IgG, ANTI-VIRUS HERPETIC 1 SI 2 IgG, ANTI-VIRUS HERPETIC 1 SI 2 IgM

Pt cine are timp sa citeasca si sa ma ajute , as vrea sa stiu pe care sa le fac acum, ca n as mai da banii pe cele pe care le am facut deja si au iesit pozitive...
multuuu computerlove newclap
Iulia13
Postat: Monday, June 29, 2020 9:59 AM

Droxana wrote:
Neata!!
ajutati ma si pe mine va rog ce inseamna profilul TORCH? ca vad ca e destul de scump... maine vreau sa merg la analize si vroiam sa imi fac ordine intre cele pe care le am facut anul trecut si cele pe care mi le a dat acum, dar parca nu seamana banghead

Acum am de facut asa: ANTICORPI : ANTI HVC, ANTI RUBEOLA IGG, ANTI HSV TIP 2 , PROFIL TORCH, ANTI VZV, ANTI CHLAMYDIA IGG

si anul trecut mi au iesit pozitive : ANTICORPI: ANTI-CITOMEGALOVIRUS IgG, ANTI-VIRUSUL RUBEOLEI IgG, ANTI-VIRUS HERPETIC 1 SI 2 IgG, ANTI-VIRUS HERPETIC 1 SI 2 IgM

Pt cine are timp sa citeasca si sa ma ajute , as vrea sa stiu pe care sa le fac acum, ca n as mai da banii pe cele pe care le am facut deja si au iesit pozitive...
multuuu computerlove newclap

Pai trebuie sa repe?i cele la care nu ti-au iesit IGG pozitive ras
Utilizatori in acelasi subiect
Droxana,IoanaOlo,kryssu92,maria2013,Rox
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed