Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
adina1109
Postat: Saturday, June 20, 2020 9:43 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 6/29/2018
Postari: 579
Florentinna wrote:
Si noi vrem in casuta noua.
Multumim pentru casuta si sa auzim numa de bine.
Si pe mine ma supara foarte tare arsurile... sunt momente de parca as arunca flacari pe guraLol cu prima sarcina cred ca am avut de 2 ori arsuri dar foarte slabe si fetita a iesit cam cheala... acuma sotul zice ca o sa avem un copil cu parul direct sa ii facem coditehohot daca e sa ne luam dupa vorbele din popor.

Big Laugh Big Laugh Ce amuzanta esti. Si eu ii ziceam sotului ca bebeii nu o sa aiba par ca nu am arsuri.... eiii acum ... mi-au dat la arsuri sa ma satur Lol
Buzbuchi
Postat: Saturday, June 20, 2020 10:13 PM

Intrat: 12/28/2019
Postari: 694
Andreea06 wrote:
Ma ajutati cu lista? cred ca primele 4 au nascut nu? Krissu si andreV sigur.

Vreau si eu pe listuta!computerlove
Buzbuchi
Postat: Saturday, June 20, 2020 10:19 PM

Intrat: 12/28/2019
Postari: 694
freya1 wrote:
Multumesc, Mihaela computerlove eu cred ca mai stau putin pe tusa, nu am inca curaj pt lista
Miha, ce bine!
Eu sunt ingrijorata ca iar am avut putin spotting maro, i-am zis dr si a zis sa pun arefam dimineara si seara, nu stiu de ce sunt asa suparata, nu ma pot opri din plans... oare de ce imi imaginam eu ca as putea avea o sarcina normala, ar fi un miracol sa reusesc si asa...

Freya, nu te necaji asa. Si eu am avut sangerarile astea maro, si am vazut si un cheag la eco. Dar bobita mea a ramas pe pozitii si totul a fost bine. Se intampla uneori, nu e ceva neobisnuit. Imi dau seama ca avand si istoricul, te gandesti la ce e mai rau, dar lucrurile astea nu le putem controla noi si poti incerca sa te gandesti la scenariul doi, care e de altfel si ff probabil, si anume ca totul va fi bine! Ai increderecoeur
AstaMica
Postat: Saturday, June 20, 2020 10:36 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/6/2020
Postari: 77
Locatia: Bucuresti
adina1109 wrote:

Big Laugh Big Laugh Ce amuzanta esti. Si eu ii ziceam sotului ca bebeii nu o sa aiba par ca nu am arsuri.... eiii acum ... mi-au dat la arsuri sa ma satur Lol

Si eu am arsuri din cand in cand. Si de curand am aflat de faza cu parul, mi se pare amuzanta. hohot Chiar o fi asa? NuStiu
fluturash26
Postat: Saturday, June 20, 2020 10:42 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3854
Locatia: iasi
freya1 wrote:
Multumesc, Mihaela computerlove eu cred ca mai stau putin pe tusa, nu am inca curaj pt lista
Miha, ce bine!
Eu sunt ingrijorata ca iar am avut putin spotting maro, i-am zis dr si a zis sa pun arefam dimineara si seara, nu stiu de ce sunt asa suparata, nu ma pot opri din plans... oare de ce imi imaginam eu ca as putea avea o sarcina normala, ar fi un miracol sa reusesc si asa...

Eu iti spun sa te linistesti si sa urmezi indicatiile medicului, eu la prima sarcina ma repet poate dar sa iti scriu, am sangerat continuu nu doar spotting pana in luna a 4-a...si am pus doar utrogestan si multa multa odihna si uite acum am o minune de aproape 2 ani...nu tot ce tine de sangerari/spotting inseamna ceva rau. Tine si de starea noastra de spirit, de pozitivtate, credinta ca totul va fi bine. Conteaza enorm relaxarea si gandirea pozitiva.
freya1
Postat: Saturday, June 20, 2020 10:47 PM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1147
Va multumesc mult, fetelor Cheek Kiss sunteti tare dragute
M-am mai linistit, cred ca aveam nevoie sa ma descarc, sunt bine acum
Andreea06
Postat: Saturday, June 20, 2020 10:59 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/28/2017
Postari: 5819
Ma apuc de modificari, multumesc pt ajutor! Care nu aveti ticker va puteti face pana maine sa il pot adauga cat mai pot edita postarea. Dar lasati un comment cum ca ati creat ca sa nu caut eu la fiecare din lista Cheek Kiss sarcini usoare!
Droxana
Postat: Sunday, June 21, 2020 1:02 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/22/2019
Postari: 287
Locatia: Brasov
Imi fac si eu curaj si vreau pe lista, trebuie sa fie bine de data asta! computerlove
Mihaela14
Postat: Sunday, June 21, 2020 8:51 AM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2948
Fetele cu sarcini mai avansate voi aveti secretii abundente? Eu am avut iar ceva ca data trecuta cand am crezut ca e dopul gelatinos, de deata asta in cantitate putin mai mare dar tot asa cu aspect de albus de ou si culoarea galbuie. Nu stiu ce sa cred, oare e posibil sa fie de la arefam sau a crescut nivelul de estrogen??
lore.t.
Postat: Sunday, June 21, 2020 9:26 AM

Intrat: 9/11/2017
Postari: 935
Locatia: Deva
adina1109 wrote:

Superrr Miha , veste buna.
Freya nu fi suparata... atat cat e maro spottingul eu stiu ca e sange mai vechi care se elimina, nu e de rau.
La mine au inceput rau de tot arsurile . Aveam si inainte dar foarte putine si cu lapte rece treceau. Acummm ... nici gand si sunt si agresive. Sper sa pot adormi , aseara cam mi au facut probleme . Cunoasteti ceva remedii naturale? Nu vreau sa mai iau pastile ca si asa iau o gramada.

Va pup pe toate

Eu m-am luptat cu arsurile si reflux gastric multe luni sarcina asta, acum parca abia s-au mai rarit. Nu am luat nimic dar incerc cand dorm sa am doua perne la cap...deci sa stai mai sus, altfel e horror! Si alimentatia iar e importanta, am observat daca mananc dulce, picant sau mai condimentat se accentueaza imediat arsurile...hai ca mai rezistam putin! :d
lore.t.
Postat: Sunday, June 21, 2020 9:31 AM

Intrat: 9/11/2017
Postari: 935
Locatia: Deva
Mihaela14 wrote:
Fetele cu sarcini mai avansate voi aveti secretii abundente? Eu am avut iar ceva ca data trecuta cand am crezut ca e dopul gelatinos, de deata asta in cantitate putin mai mare dar tot asa cu aspect de albus de ou si culoarea galbuie. Nu stiu ce sa cred, oare e posibil sa fie de la arefam sau a crescut nivelul de estrogen??

Si eu am secretii uneori chiar in cantitate mare ca trebuie sa ma schimb toata dar nu sunt de culoare galbui, sunt doar transparente ca si albusul de ou, eu stiu ca e normal...am avut si cealalta sarcina si am si acum la fel...poate la tine sunt mai galbui de la arefarm.
freya1
Postat: Sunday, June 21, 2020 10:58 AM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1147
neata fetelor
eu am avut chiar de prin sapt 6 ceva reflux, acum vad ca a cam disparut, cred ca in primul trimestru e de la hormoni si mai tarziu de la cum creste burtica si apasa pe stomac
mi-a raspuns dr ca pot lua si crinone, ca mai aveam ramas de la fiv si ma bucur ca e mai putin scarbos ca arefam
de vineri iau si aspenter, ca am avut consultatie la hematolog si a zis sa il iau totusi, maine dimineata o sa imi fac si analizele de trim 1 si cele de coagulare, sper ca nu are nimic ca am inceput sa iau aspenterul
Mihaela14
Postat: Sunday, June 21, 2020 11:00 AM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2948
lore.t. wrote:

Si eu am secretii uneori chiar in cantitate mare ca trebuie sa ma schimb toata dar nu sunt de culoare galbui, sunt doar transparente ca si albusul de ou, eu stiu ca e normal...am avut si cealalta sarcina si am si acum la fel...poate la tine sunt mai galbui de la arefarm.

De prin sapt 18 au inceput sa-si schimbe culoarea din alb in galbui si atunci la conrtolul de la 20 de sapt am cerut sa-mi faca secretiile, nu a iesit nimic..nu stiu poate asa sunt la mine, de atunci tot asa sunt galbui. Deci si pe vremea cand nu luam arefam tot asa au fost.NuStiu
Droxana
Postat: Sunday, June 21, 2020 11:08 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/22/2019
Postari: 287
Locatia: Brasov
freya1 wrote:
neata fetelor
eu am avut chiar de prin sapt 6 ceva reflux, acum vad ca a cam disparut, cred ca in primul trimestru e de la hormoni si mai tarziu de la cum creste burtica si apasa pe stomac
mi-a raspuns dr ca pot lua si crinone, ca mai aveam ramas de la fiv si ma bucur ca e mai putin scarbos ca arefam
de vineri iau si aspenter, ca am avut consultatie la hematolog si a zis sa il iau totusi, maine dimineata o sa imi fac si analizele de trim 1 si cele de coagulare, sper ca nu are nimic ca am inceput sa iau aspenterul

Neataacomputerlove
Cum te mai simti Freya?
Sa mi spui si mie te rog ce analize ti a dat de facut..eu miercuri merg sa aud inimioaracomputerlove
Oare daca am facut anul trecut analizele cu anticorpii , o sa imi mai dea sa le fac odata?( sunt destul de scumpe,tin minte ca am dat vreo 800 de lei sau mai mult..)
Iulia13
Postat: Sunday, June 21, 2020 11:10 AM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 892
Droxana wrote:

Neataacomputerlove
Cum te mai simti Freya?
Sa mi spui si mie te rog ce analize ti a dat de facut..eu miercuri merg sa aud inimioaracomputerlove
Oare daca am facut anul trecut analizele cu anticorpii , o sa imi mai dea sa le fac odata?( sunt destul de scumpe,tin minte ca am dat vreo 800 de lei sau mai mult..)

Te referi la Torch? Sau ti a mai fost ceva dat in plus? De regula se da sa repe?i analizele la care nu ti-au iesit ca ai anticorpisic
Utilizatori in acelasi subiect
Aleahim,Alica23,Droxana,Dxc,Florentinna,Zee
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed