Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Dxc
Postat: Saturday, June 27, 2020 10:50 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1120
Ellena20 wrote:
Buna dimineata, dragi gravidute!
Cum va simtiti azi?

Fetelor, voi cand ati dat de veste despre sarcina? Sotul meu deja spune oricui :))
M-am trezit chiar inainte de prima eco, cand nu stiam daca e bine daca nu e.. cu mesaje de felicitari. Anuntase si din rude, prieteni. Desi eu i-am spus sa asteptam pana in trimestrul al doilea.

LE: Freya, 8s coeur coeur coeur
neata!!! Noi am anuntat si familia ,prietenii si la serv dupa prima eco de confirmare a sarcinii undeva dupa 7s. coeur
Florentinna
Postat: Saturday, June 27, 2020 11:46 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 7/6/2018
Postari: 277
Locatia: Arad
Ellena20 wrote:
Cum va simtiti azi?

Fetelor, voi cand ati dat de veste despre sarcina? Sotul meu deja spune oricui :))
M-am trezit chiar inainte de prima eco, cand nu stiam daca e bine daca nu e.. cu mesaje de felicitari. Anuntase si din rude, prieteni. Desi eu i-am spus sa asteptam pana in trimestrul al doilea.

Oooo la fel a fost si la noi la ambele sarcini. La prima nici nu am facut testul ca sotul deja anuntase pe la servici ca sunt sanse de bebe, in ziua cand am cumparat testul chiar ne intorceam acasa si pe masina il suna un prieten sa il intrebe daca a iesit pozitiv sau nu si eu nici nu il facusem...asta dupa ce stabilisem ca vom anunta familia dupa eco de confirmare si prietenii dupa ce trecem in 9-10 sapt macar. In final am anuntat si la mine la servici cand aveam 7 sapt pt ca era dificil cu inlocuitul meu si sa aiba timp sa gaseasca persoana si sa fie instruita.
La a 2 a sarcina banuiam ca ar fi bebe si povestea s-a repetat...eu eram stresata cu cezariana si sotul deja informase toata familia, prietenii si la serviciul luialcool alcool in schimb eu acuma am anuntat la mine la servici pe la 16 sapt ca trebuie sa imi prelungesc concediul.
Mihaela14
Postat: Saturday, June 27, 2020 11:57 AM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2945
Florentinna wrote:

Oooo la fel a fost si la noi la ambele sarcini. La prima nici nu am facut testul ca sotul deja anuntase pe la servici ca sunt sanse de bebe, in ziua cand am cumparat testul chiar ne intorceam acasa si pe masina il suna un prieten sa il intrebe daca a iesit pozitiv sau nu si eu nici nu il facusem...asta dupa ce stabilisem ca vom anunta familia dupa eco de confirmare si prietenii dupa ce trecem in 9-10 sapt macar. In final am anuntat si la mine la servici cand aveam 7 sapt pt ca era dificil cu inlocuitul meu si sa aiba timp sa gaseasca persoana si sa fie instruita.
La a 2 a sarcina banuiam ca ar fi bebe si povestea s-a repetat...eu eram stresata cu cezariana si sotul deja informase toata familia, prietenii si la serviciul luialcool alcool in schimb eu acuma am anuntat la mine la servici pe la 16 sapt ca trebuie sa imi prelungesc concediul.

Lol m-a amuzat povestea cu sotul, f tare!!!
freya1
Postat: Saturday, June 27, 2020 12:01 PM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1117
al meu e fix pe dos, imi imaginez cum o sa apar cu ditamai burta si el o sa sustina ca sunt doar balonata Lol
Mihaela14
Postat: Saturday, June 27, 2020 12:17 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2945
freya1 wrote:
al meu e fix pe dos, imi imaginez cum o sa apar cu ditamai burta si el o sa sustina ca sunt doar balonata Lol

Si asta-i buna Lol
Droxana
Postat: Saturday, June 27, 2020 12:37 PM

Intrat: 10/22/2019
Postari: 281
Locatia: Brasov
freya1 wrote:

hohot hohot Tare :))

Noi la prima(pierduta),am zis ca anuntam doar parintii..parintii la randul lor au anuntat pe cine le a iesit in cale cu toate ca ii rugasem sa tina pt ei macar pana la 10 s. Iar acum am vb cu sotul sa nu stiu nimeni pana la 12 sapt..pe ascuns i am spus cumnatei si fratui meu :)) dar ei stiu ca nu spun mai departe..
Florentinna
Postat: Saturday, June 27, 2020 1:19 PM

Intrat: 7/6/2018
Postari: 277
Locatia: Arad
freya1 wrote:

Tare de tot Lol Eu la prima sarcina oricum se prindeau colegii din birou pentru ca din mare bautoare de cafea nu mai suportam mirosul...
La a 2 a am zis sa vedem cu medicul sa fie totul ok si abia pe urma sa spunem pentru ca oricum stiam ca nu se poate abtine pana la final de trim 1 si il intreb sau deja ai spus cuiva? La care el nuuuu, am zis doar la mama, la sora, la seful, la cativa colegi de birou si mai la cativa prieteni Wow
fluturash26
Postat: Saturday, June 27, 2020 2:29 PM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3841
Locatia: iasi
Florentinna wrote:

Tare de tot Lol Eu la prima sarcina oricum se prindeau colegii din birou pentru ca din mare bautoare de cafea nu mai suportam mirosul...
La a 2 a am zis sa vedem cu medicul sa fie totul ok si abia pe urma sa spunem pentru ca oricum stiam ca nu se poate abtine pana la final de trim 1 si il intreb sau deja ai spus cuiva? La care el nuuuu, am zis doar la mama, la sora, la seful, la cativa colegi de birou si mai la cativa prieteni Wow

Lol Lol ce m-a amuzat faza.
Vickyb
Postat: Saturday, June 27, 2020 2:43 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/29/2020
Postari: 72
Locatia: Cluj
Nici noi inca nu am zis la nimeni si e tare ciudat, ca nu beau alcool deloc si parca am remuscari ca mint Lol iar pe la birou lumea ma tot mai intreaba si iar mint ca inca nu Lol uooof abia astept sa vedem ca e bine ca reusim sa impartasim noutatile bune. Ma bucur ca si al meu sot e prudent si am foat de acord ca macar 10-12 s sa fie
Dar sunt super interesante experientele impartasite de voi ras
Buzbuchi
Postat: Sunday, June 28, 2020 1:06 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/28/2019
Postari: 691
AlexandraG wrote:
Neata gravidute dragute coeur
Ce faceti, cum va simtiti?
Eu ieri am fost TERMINATA. A fost ziua in care m.am simtit cel mai obosita de pana acum. Toata ziua m.am târât efectiv si mi.au picat ochii in gura la munca. Adevarul este ca ieri dimi am renuntat la cafea, nu am simtit nevoia sa beau si ma gandesc ca poate si din cauza asta mi.a lipsit doza de energie. A fost si f cald si asta mi.a pus capac. Dupa munca am fost la socri la curte si m.am trantit direct in hamac si ce credeti, dupa ce am mancat niste sandvisuri calde am dormit in hamac vreo 2 ore.. De la 6 la 8. Pe la 9 fara am ajuns acasa si la 10 jumate eram in pat si am adormit iar rapid Lol
Ciudat este ca astazi sunt fix invers. Simt ca am energie si sunt super fresh. Ma rog...am baut si cafeluta azi. Plus ca este vineri coeur si ne.am facut planuri ca maine sa mergem iar la curte la socri sa facem un gratar iar duminica la plaja coeur
Si uite asa o sa treaca repede weekend.ul si luni voi merge la mult asteptatul eco hearts
V.am zis ca sunt energica azi..nu mi se mai opresc degetele..v.am scris ditamai povestea Lol srry pupici ras

E normal sa fie zile si zile, dar cred ca cel mai impprtant e sa ne ascultam corpul si sa o luam incet atunci cand simtim! Pupicicomputerlove
Buzbuchi
Postat: Sunday, June 28, 2020 1:08 PM

lore.t. wrote:

Insomniile mi se par cele mai urate sarcina asta...nu stiu cum la cealalta nu am avut treaba...deja si eu m-am invatat asa, dinineata eu pot dormi mai bine ca doarme si Stefan pana la 9-10 caci se culca tot in jur de 23, nu reusesc sa il adorm mai repede. Tu esti la termen deja :D de acum oricand poate veni bebeul, v-ati hotarat la nume?

Si eu ma lupt cu problema somnului, desi in ultimele zilei am picat lata, cred ca m a ajuns oboseala sau s-or fi reglat hormoniiras
Buzbuchi
Postat: Sunday, June 28, 2020 1:16 PM

Mihaela14 wrote:
computerlove
Bebe imi umple sufletul de bucurie de fiecare data cand misca, imi trage cate un sut, are forta iubitul meu bebe coeur

Cred ca am simtit-o si eu pe fetita mea, si ieri, si alaltaieri, a fost o zbatere de muschi fooarte delicata si tind sa cred ca ea a fost!
Buzbuchi
Postat: Sunday, June 28, 2020 1:20 PM

Ellena20 wrote:
Cum va simtiti azi?

Hey, Elena! Familiei si prietenilor apropiati noi am spus imediat ce am aflat, la serv i am spus doar sefei mele si pe la 8 -10 sapt (nu mai stiu exact) si colegilor!
Buzbuchi
Postat: Sunday, June 28, 2020 1:24 PM

freya1 wrote:
Ellena, da coeur sambata am zis ca fac poza cu burtica daca se schimba saptamana
Miha, multe inainte computerlove
Noi nu stiu cand o sa anuntam, ca eu sunt traumatizata rau... ma gandeam ca dupa panorama si morfologie daca or iesi bine, deocamdata stiu 2 prieteni care sunt la curent cu toata povestea, psihoterapeuta mea si atat
luni v-am zis ca am programare la RM si ma apuca plansul numai cand ma gandesc, mi-e atat de frica

Off, Freya! Totul va fi bine acum, sunt sigura, bebe va creste cuminte acolo si in curand, va veti pupaci si dragali! Ai incredere!computerlove
Buzbuchi
Postat: Sunday, June 28, 2020 1:26 PM

freya1 wrote:

Am muritLol
Utilizatori in acelasi subiect
Ellena20,IoanaOlo,maria2013,Rox,Sorina1990
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed