Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
alexioana
Postat: Friday, June 26, 2020 7:36 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/19/2019
Postari: 333
Multumesc fetelor ! Si n are nimic daca nu fac inca clexane? Iau tromboass de 100 de luni de cand am mers la medic... Cray
Mihaela14
Postat: Friday, June 26, 2020 7:48 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2945
Dxc wrote:
miha te îmbratisez! Ai grija de bebe mic si de tinepupici
computerlove
Bebe imi umple sufletul de bucurie de fiecare data cand misca, imi trage cate un sut, are forta iubitul meu bebe coeur
Dxc
Postat: Friday, June 26, 2020 9:06 PM

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1120
alexioana wrote:
Multumesc fetelor ! Si n are nimic daca nu fac inca clexane? Iau tromboass de 100 de luni de cand am mers la medic... Cray
absolut nimic! Sunt ft multe gravidute care fac SimplyLove mergi însa la hematolog , el stie mai bine decat bajbaim noi pe aici ras
Dxc
Postat: Friday, June 26, 2020 9:07 PM

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1120
Mihaela14 wrote:
computerlove
Bebe imi umple sufletul de bucurie de fiecare data cand misca, imi trage cate un sut, are forta iubitul meu bebe coeur
te cred SimplyLove a mea misca doar dimi si seara , ziua ft rar cand sunt la serv bounce
alexioana
Postat: Friday, June 26, 2020 9:56 PM

Dxc wrote:
absolut nimic! Sunt ft multe gravidute care fac SimplyLove mergi însa la hematolog , el stie mai bine decat bajbaim noi pe aici ras

Multumesc, m am mai linistit. O sa mi fac programare la hematolog Cheek Kiss
maria2013
Postat: Friday, June 26, 2020 10:24 PM

Intrat: 7/29/2013
Postari: 2366
Locatia: Constanta
alexioana wrote:
Hello fetelor , oficial sunt speriata.
Azi se pare ca e ziua rezultatelor de trombofilie . Fetele care stiti , ma ajutati si pe mine va rog ? Hands Hands Hands

https://ibb.co/BP7r25M

Cu mutatii asemanatoare am dus ff bine sarcina cu monitorizare, Aspenter si suplimente pâna în s31, când am trecut pe fraxiparine.
alexioana
Postat: Friday, June 26, 2020 10:39 PM

maria2013 wrote:

Cu mutatii asemanatoare am dus ff bine sarcina cu monitorizare, Aspenter si suplimente pâna în s31, când am trecut pe fraxiparine.

Multumesc frumos ! Conteaza mult O parere experimentata pentru linistea sufleteasca Cheek Kiss
Ma speriasem ca iau doar Aspenter si ca ar fi trebuit de la testul pozitiv sa fac Clexane sau ceva asemanator. M am linistit pana la hematolog. Multumesc inca o datapupici
GeorgianaB
Postat: Friday, June 26, 2020 11:05 PM

Intrat: 6/15/2018
Postari: 1243
Locatia: Bucuresti
lore.t. wrote:

Insomniile mi se par cele mai urate sarcina asta...nu stiu cum la cealalta nu am avut treaba...deja si eu m-am invatat asa, dinineata eu pot dormi mai bine ca doarme si Stefan pana la 9-10 caci se culca tot in jur de 23, nu reusesc sa il adorm mai repede. Tu esti la termen deja :D de acum oricand poate veni bebeul, v-ati hotarat la nume?

Da, sunt la termen ?i înca nu îmi vine a crede ca a trecut atât de repede timpul. Sper sa decurga la fel de repede ?i na?terea :))) Miercuri avea 2800, mai merg la control pe 1 ?i pe 7 ma vede la spital, daca sunt de nascut ma interneaza. Eu sarcina asta ma bucur ca nu am avut gre?uri etc cum a fost prima sarcina, a?a am tendin?a sa le compar :))
La nume ne-am hotarât repede, nu aveam nici multe variante pe lista, Radu ?tefan va fi numele lui bebe.
ANDREEA2929A
Postat: Friday, June 26, 2020 11:07 PM

Intrat: 1/15/2019
Postari: 478
Mihaela14 wrote:

Multumesc de intrebare, sunt cam tot timpul in pat, astept sa treaca timpul sa ajung si eu la termen :)
Voi ce ati mai facut, sunteti inca la stadiul de analize, adica o sa faceti fiv sau mai incercati natural?

Suntem bine, asteptam toate analizele, natural, la noi se pare ca se prinde mentinerea e pb. Buddy1 te imbratisez, zboara repede timpul, acusicahainoroc
Revin Si eu in casuta la finalul luniiLol Hilar
lore.t.
Postat: Friday, June 26, 2020 11:35 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 9/11/2017
Postari: 933
Locatia: Deva
GeorgianaB wrote:

Da, sunt la termen ?i înca nu îmi vine a crede ca a trecut atât de repede timpul. Sper sa decurga la fel de repede ?i na?terea :))) Miercuri avea 2800, mai merg la control pe 1 ?i pe 7 ma vede la spital, daca sunt de nascut ma interneaza. Eu sarcina asta ma bucur ca nu am avut gre?uri etc cum a fost prima sarcina, a?a am tendin?a sa le compar :))
La nume ne-am hotarât repede, nu aveam nici multe variante pe lista, Radu ?tefan va fi numele lui bebe.

Si eu tot pe 1 am control si atunci programam cezariana care va fi in jurul datei de 17 iulie daca nu se hotaraste ea sa vina mai repede :D Frumos numele mai ales ca e si Stefan :)) noua ne-a fost foarte greu sa alegem, aveam pregatit inca unul de baiat: Vlad sau Vladimir dar de fata parca nimic nu imi surade acum...am ramas totusi la Ema Maria :)
Mihaela14
Postat: Saturday, June 27, 2020 7:34 AM

ANDREEA2929A wrote:

Suntem bine, asteptam toate analizele, natural, la noi se pare ca se prinde mentinerea e pb. Buddy1 te imbratisez, zboara repede timpul, acusicahainoroc
Revin Si eu in casuta la finalul luniiLol Hilar

Te asteptam cu drag, iti tin pumnii sa ramai cat mai repede!computerlove
Ellena20
Postat: Saturday, June 27, 2020 8:29 AM

Intrat: 10/22/2018
Postari: 394
Buna dimineata, dragi gravidute!
Cum va simtiti azi?

Fetelor, voi cand ati dat de veste despre sarcina? Sotul meu deja spune oricui :))
M-am trezit chiar inainte de prima eco, cand nu stiam daca e bine daca nu e.. cu mesaje de felicitari. Anuntase si din rude, prieteni. Desi eu i-am spus sa asteptam pana in trimestrul al doilea.

LE: Freya, 8s coeur coeur coeur
Mihaela14
Postat: Saturday, June 27, 2020 9:00 AM

Ellena20 wrote:
Buna dimineata, dragi gravidute!
Cum va simtiti azi?

Fetelor, voi cand ati dat de veste despre sarcina? Sotul meu deja spune oricui :))
M-am trezit chiar inainte de prima eco, cand nu stiam daca e bine daca nu e.. cu mesaje de felicitari. Anuntase si din rude, prieteni. Desi eu i-am spus sa asteptam pana in trimestrul al doilea.

LE: Freya, 8s coeur coeur coeur

Neata!
Noi am anuntat familia, adica parinti si frati, de la testul pozitiv, prietenilor le-am spus dupa eco, iar la srrvici mai tarziu aproape la finalul trim 1 cam cu doua sapt inainte sa intru in medical.
Azi avem si noi 27 sapt Hands coeur
Ellena20
Postat: Saturday, June 27, 2020 9:21 AM

Intrat: 10/22/2018
Postari: 394
Mihaela14 wrote:

Neata!
Noi am anuntat familia, adica parinti si frati, de la testul pozitiv, prietenilor le-am spus dupa eco, iar la srrvici mai tarziu aproape la finalul trim 1 cam cu doua sapt inainte sa intru in medical.
Azi avem si noi 27 sapt Hands coeur

Multe saptamani frumoase si cuminti..
Cam inca 10-12. ras

Aveti grija de voi! coeur
freya1
Postat: Saturday, June 27, 2020 9:54 AM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1117
Ellena, da coeur sambata am zis ca fac poza cu burtica daca se schimba saptamana
Miha, multe inainte computerlove
Noi nu stiu cand o sa anuntam, ca eu sunt traumatizata rau... ma gandeam ca dupa panorama si morfologie daca or iesi bine, deocamdata stiu 2 prieteni care sunt la curent cu toata povestea, psihoterapeuta mea si atat
luni v-am zis ca am programare la RM si ma apuca plansul numai cand ma gandesc, mi-e atat de frica
Utilizatori in acelasi subiect
Droxana,IoanaOlo,kryssu92,Lori,maria2013
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed