Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Dxc
Postat: Thursday, August 13, 2020 10:34 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1181
Alle.p wrote:

Merci, citind mesajul tau mi-am dat seama ca am nr asistenteitopai m-a programat pe 20, la fix pt ca ieri am vazut 2 liniute pe testHilar eram convinsa ca nu am ovulat luna astaCrazy
felicitariii!!!yes
maria2013
Postat: Thursday, August 13, 2020 10:39 AM

Intrat: 7/29/2013
Postari: 2455
Locatia: Constanta
Alle.p wrote:

Merci, citind mesajul tau mi-am dat seama ca am nr asistenteitopai m-a programat pe 20, la fix pt ca ieri am vazut 2 liniute pe testHilar eram convinsa ca nu am ovulat luna astaCrazy

Cât de frumos, Ale! Ma bucur enorm! Felicitari, din tot sufletul! Tare drag îmi e când vad ca suferinta si rabdarea oamenilor sunt rasplatite din plin! Sarcina usoara si la termen sa ai! Doamne ajuta!
Ellena20
Postat: Thursday, August 13, 2020 11:21 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/22/2018
Postari: 589
Felicitari, Alle! coeur
Ce ma bucur!! Ai grija de tine coeur coeur
freya1
Postat: Thursday, August 13, 2020 12:03 PM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1460
Ellena, ce faci, cand mai ai eco ? Cheek Kiss
Alle.p
Postat: Thursday, August 13, 2020 12:05 PM

Intrat: 5/13/2018
Postari: 1616
Locatia: Petrila
Iulia13 wrote:

Wow, felicitari Allecoeur te a?teptam cu vesti bune, cred ca mai tii minte comentariul meu ca asa a pa?it si nasa mea si s-a trezit gravida (bine ca ei nu încercau, a ramas cu un soc când a vazut testul Lol)

Nici noi nu incercamLol am renuntat la protectie pt ca eram sigura ca nu ovulez luna asta. Nu am avut nici un simptom, eu care am crampe puternice si secretiivegg abundente cateva zilebounce credeam ca imi cunosc corpul, dar teapa. Voiam sa incercam dupa menstra din septembrie, sa mai creasca Patrick nitelLol
Deci inca sunt ?ocataHilar mi-a foat rau zilele astea, dar sambata am avut test negativ. Ieri am zis sa mai fac unul, sa exclud aceasta posibilitate si sa ma duc la medic sa vad de ce imi e rau.
Nici sotului nu i-am spus incanewclap e ziua lui pe 24 si daca rezist pana atunci, ii fac o surpriza topai
Va multumesc mult pentru urari coeur
freya1
Postat: Thursday, August 13, 2020 12:18 PM

Alle coeur asa am auzit si eu ca atunci cand alaptezi nu prea stii cum e cu ovulatia
esti tare daca rezisti pana la ziua sotului !
Nicole2018
Postat: Thursday, August 13, 2020 12:44 PM

Intrat: 1/11/2018
Postari: 1161
Alle.p wrote:

Ce frumos, felicitari! Din suflet iti doresc sa ai o sarcina usoara care sa iti mai aduca in brate un bebe sanatos! coeur
Roser
Postat: Thursday, August 13, 2020 3:01 PM

Intrat: 10/21/2018
Postari: 1063
Alle.p wrote:

Ce frumos Alle, o sa ai 2 copilasi de varste apropiate :). Felicitari si sarcina usoara!newclap
freya1
Postat: Thursday, August 13, 2020 3:14 PM

Roser, ce faci, l-ai vazut pe bebe ?
Ellena20
Postat: Thursday, August 13, 2020 3:29 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/22/2018
Postari: 589
freya1 wrote:
Ellena, ce faci, cand mai ai eco ? Cheek Kiss

Freya Cheek Kiss sunt bine, ma simt destul de bine . Ma mai sperie unele intepaturi, dar realizez ca sunt normale. De abia astept sa-l simt.

Joia viitoare, la 16s, am eco. De abia astept sa vad cum a mai crescut si poate aflu sexul ras Sper sa poata veni sotul cu mine ca isi doreste tare mult.

Tu ce faci? Cum te simti? Parca tot la 16s ai si tu urmatoarea eco. Cheek Kiss

Nu-mi vine sa cred ca am ajuns la 15s. Parca este ireal!! Love
freya1
Postat: Thursday, August 13, 2020 3:32 PM

da, eu pe 26 am eco, mi se pare o vesnicie pana atunci
nici mie nu-mi vine sa cred coeur momentan nu ma simt deloc gravida, nu mai am simptome de niciun fel
voi cate kg ati pus ? eu vad ca am deja vreo 2 uff desi mananc normal, nu prea mi-e foame oricum

a, nu v-am zis ca am primit si rezultatul de la testul de RH si bebe are RH negativ ca mine, dragul de el... deci nu-mi mai fac griji cu RH-ul (desi dr a zis ca trebuie oricum sa fac analizele de anticorpi, ca testul asta nu e recunoscut legal)
Alle.p
Postat: Thursday, August 13, 2020 3:53 PM

Intrat: 5/13/2018
Postari: 1616
Locatia: Petrila
Va multumesc inca o data pentru felicitari si pentru uraricoeur
Mai sunteti care ati ramas cu ovulatie tarzie? Banuiesc ca am ovulat in cd24-25. Sper sa nu fie probleme.
Primul control cred ca va fi pe 8 septembriealcool . Noroc cu Patrick ca ma tine ocupata, altfel faceam peri albi pana atunciHilar
maria2013
Postat: Thursday, August 13, 2020 4:51 PM

Intrat: 7/29/2013
Postari: 2455
Locatia: Constanta
Alle.p wrote:
Va multumesc inca o data pentru felicitari si pentru uraricoeur
Mai sunteti care ati ramas cu ovulatie tarzie? Banuiesc ca am ovulat in cd24-25. Sper sa nu fie probleme.
Primul control cred ca va fi pe 8 septembriealcool . Noroc cu Patrick ca ma tine ocupata, altfel faceam peri albi pana atunciHilar

Da, eu! Ana mea e nascuta cu ovulatie in z21! Totul ok, doar ca, o buna parte a sarcinii, nu ma credeau când le ziceam ca stiu ca am ovulat in z21, nu in 14.
Roser
Postat: Thursday, August 13, 2020 4:52 PM

Intrat: 10/21/2018
Postari: 1063
freya1 wrote:
Roser, ce faci, l-ai vazut pe bebe ?

Da freya, mi-am vazut brotacelul (abia astept sa stiu ce e ca sa nu ii mai zic asa saracutulLol ).
E totul bine, asa cum mi-ai spus tu, intepaturile astea sunt de la uter care se mareste. Azi are 10 sapt si arata exact de 10 sapt, bataile inimii ok, colul lung si inchis si cu ocazia asta am aflat ca am placenta posterioara. Acum stau si eu mai linistita pana in 25 cand am morfologia. Abia astept sa trec de primul trimestru. Noi inca nu am spus la nimeni. Voi deja banuiesc ca ati anuntat familia, nu?
freya1
Postat: Thursday, August 13, 2020 4:56 PM

super, Roser ! si eu tot placenta posterioara, o sa simtim mai devreme miscarile ras
le-am zis alor mei abia pe la 13 saptamani, ca si asa stateam cu emotii... parca nici atunci nu imi venea sa le spun
cu NIPT ce ai facut, ai gasit ? nu mai stiu daca ai zis
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed