Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AstaMica
Postat: Wednesday, August 12, 2020 1:37 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/6/2020
Postari: 123
Locatia: Bucuresti
Hei, fetele! Am citit ca sunteti bine, ma bucur. coeur
Trebuie sa va spun ca pe cat de scarba imi era de ciocolata la inceputul sarcinii, acum am pofta, la modul ca as manca in prostie. Bineinteles, nu o fac, incerc sa ma abtin, mai gust doar. Dar am asa pofta de dulce. Iar cu fructe sau altceva dulce, nu trece. Trebuie sa fie musai ceva foarte dulce. Blushing
Florentinna
Postat: Wednesday, August 12, 2020 2:21 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 7/6/2018
Postari: 353
Locatia: Arad
Dxc wrote:
Cat mai ai pana la marea întâlnire?

Medicul meu ar vrea sa staie pana la 39 de sapt dar dupa cat de moale e colul si dupa cum a iesit la masuratori mi se poate declansa travaliul oricand.
Eu acuma stau cuminte si fac tratamentul ce mi l-a dat si macar mai 2 sapt sa staie.
7Andreea
Postat: Wednesday, August 12, 2020 5:10 PM

Nivel: Membru

Intrat: 8/4/2020
Postari: 25
adina1109 wrote:

Este minunat dar si greu cu 2 bebei. Abia dupa 10 zile mi am mai revenit si am reusit sa respir . Acum ma confrunt cu furia laptelui si imi e putin mai greu dar merita totul .
Mai ai putin si tu Love
Am pus o poza cu inimile mele coeur

wow..cat sunt de frumosi ,sa fie sanatosi si mancaciosi Clap
7Andreea
Postat: Wednesday, August 12, 2020 5:32 PM

Buna! computerlove

pff...eu am trecut ieri in cateva ore de la extaz,la agonie. Eram super fericita ca e bebe bine dupa morfo 1 ,dar pe seara am vazut ca am o hemoragie vaginala (cam ca o menstra abundenta ),dar fara dureri si cheaguri .M-am super panicat ,am vb cu doctora si mi-a zis sa iau no spa, repaos si arefam ,pana ajung la ea. La urgente nu am vrut sa merg cu nebunia asta de virus . De dimineata am decis cu sotul ca nu pot astepta pana sambata ,cand vine doctora si am sunat peste tot sa obtin o programare azi . La cate povesti triste am citit,cu tot optimismul meu ,eram praf,doar 50% mai credeam ca e bine,nu-mi venea sa cred ca abia l-am vazut cum se misca . Acum m-am linistit ,era ceva sange "prins " intre sac si uter si acum se elimina,bebe e bine ,nu il afecteaza cu nimic ,colul lung si f putin deschis cat sa treaca sangele.
Ma simt usurata ca e asta ,am atins doar panica mamicilor de ingerasi si va admir si mai mult puterea ,am simtit ca o iau razna.
Sorry de roman ,am zis ca poate candva ajuta pe cineva o poveste pozitivaNuStiu
Roser
Postat: Wednesday, August 12, 2020 7:51 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/21/2018
Postari: 1063
7Andreea wrote:
Buna! computerlove

pff...eu am trecut ieri in cateva ore de la extaz,la agonie. Eram super fericita ca e bebe bine dupa morfo 1 ,dar pe seara am vazut ca am o hemoragie vaginala (cam ca o menstra abundenta ),dar fara dureri si cheaguri .M-am super panicat ,am vb cu doctora si mi-a zis sa iau no spa, repaos si arefam ,pana ajung la ea. La urgente nu am vrut sa merg cu nebunia asta de virus . De dimineata nu am mai decis cu sotul ca nu pot astepta pana sambata ,cand vine doctora si am sunat peste tot sa obtin o programare azi . La cate povesti triste am citit,cu tot optimismul meu ,eram praf,doar 50% mai credeam ca e bine,nu-mi venea sa cred ca abia l-am vazut cum se misca . Acum m-am linistit ,era ceva sange "prins " intre sac si uter si acum se elimina,bebe e bine ,nu il afecteaza cu nimic ,colul lung si f putin deschis cat sa treaca sangele.
Ma simt usurata ca e asta ,am atins doar panica mamicilor de ingerasi si va admir si mai mult puterea ,am simtit ca o iau razna.
Sorry de roman ,am zis ca poate candva ajuta pe cineva o poveste pozitivaNuStiu

Andreea, nu imi imaginez prin ce spaima ai trecut, am citit cu sufletul la gura ce ai scris. Ma bucur ca nu e nimic grav si ca bebe e bine.

Eu de azi noapte am niste intepaturi in partea dreapta, ca si cum ar fi ovarul drept, si coboara in jos spre vagin. Le am de mai multe ori pe zi. M-am panicat putin si mi-am facut programare pe maine la o ecografie.
freya1
Postat: Wednesday, August 12, 2020 7:55 PM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1462
Andreea, bine ca e totul in regula, ce sperietura Cheek Kiss
Roser, sunt sigura ca e totul ok, de-acum o sa tot simti intepaturi si dureri pe ici, pe colo, se mareste uterul, sunt tot felul de ligamente care se intind Cheek Kiss partea buna e ca il vezi pe bebe, eu mai am 2 saptamani si nu stiu cum o sa rezist
Roser
Postat: Wednesday, August 12, 2020 8:01 PM

Intrat: 10/21/2018
Postari: 1063
freya1 wrote:
Andreea, bine ca e totul in regula, ce sperietura Cheek Kiss
Roser, sunt sigura ca e totul ok, de-acum o sa tot simti intepaturi si dureri pe ici, pe colo, se mareste uterul, sunt tot felul de ligamente care se intind Cheek Kiss partea buna e ca il vezi pe bebe, eu mai am 2 saptamani si nu stiu cum o sa rezist

Freya, eu recunosc ca sunt putin dusa cu pluta, daca ar fi dupa mine m-as duce la eco in fiecare saptamana :). Am si eu o obsesie cu avortul retinut (cred ca asa ii zice pe romaneste), am tot vazut in ultimul timp o gramada de cazuri in care datorita medicatiei, si nu numai, chiar daca sarcina e oprita, nu exista niciun fel de simptom si s-a vazut doar la eco dupa cateva zile/ saptamani ca inima nu mai bate. Mi se pare ceva groaznic pale
freya1
Postat: Wednesday, August 12, 2020 8:07 PM

Inteleg perfect, mai ales ca am trecut prin asa ceva, dar sa stii ca din pacate nu se poate preveni... eu asa ma mai calmez, fie ca afli mai devreme sau mai tarziu, tot aia e
Deci mai bine nu ne mai gandim
Ellena20
Postat: Wednesday, August 12, 2020 8:24 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/22/2018
Postari: 589
Andreea, ce sperietura.. uff! Ma bucur ca sunteti bine! Cheek Kiss

Roser,asa am si eu intepaturi. Ieri m-au speriat si pe mine ca prea dese erau, dar joia viitoare am eco si incerc sa stau linistita pana atunci ras

7Andreea
Postat: Wednesday, August 12, 2020 8:36 PM

Cred ca asa incepe cosmarul fiecarei femei insarcinate . Adevarul e ca in afara de sot,nu am simtit sa spun nimanui ,m-am descarcat la voi ,asa ca multumesc fetelor!DistanceKiss
Sper sa fim bine toate,nu mai vreau povesti triste!
Roser ,sa stii ca sunt normale micile dureri si senzatii diferite pe acolo,si eu am doar ca mai mult spre stanga si mijloc.
Alle.p
Postat: Thursday, August 13, 2020 7:54 AM

Intrat: 5/13/2018
Postari: 1616
Locatia: Petrila
maria2013 wrote:

Citisem pe Facebook ca se intra cu programare la dumneaei, de când cu pandemia. Daca nu ai nr. Asistentei sale, te pot ajuta.

Merci, citind mesajul tau mi-am dat seama ca am nr asistenteitopai m-a programat pe 20, la fix pt ca ieri am vazut 2 liniute pe testHilar eram convinsa ca nu am ovulat luna astaCrazy
fluturash26
Postat: Thursday, August 13, 2020 9:09 AM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3948
Locatia: iasi
Alle.p wrote:

Merci, citind mesajul tau mi-am dat seama ca am nr asistenteitopai m-a programat pe 20, la fix pt ca ieri am vazut 2 liniute pe testHilar eram convinsa ca nu am ovulat luna astaCrazy

Ooo, felicitaaari! ras hearts
Iulia13
Postat: Thursday, August 13, 2020 9:16 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/8/2017
Postari: 989
Alle.p wrote:

Wow, felicitari Allecoeur te a?teptam cu vesti bune, cred ca mai tii minte comentariul meu ca asa a pa?it si nasa mea si s-a trezit gravida (bine ca ei nu încercau, a ramas cu un soc când a vazut testul Lol)
Florentinna
Postat: Thursday, August 13, 2020 9:48 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 7/6/2018
Postari: 353
Locatia: Arad
Alle, felicitari pentru testdance ma bucur enorm pt voi.
freya1
Postat: Thursday, August 13, 2020 9:58 AM

wow, Alle, felicitari Cheek Kiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed