Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Florentinna
Postat: Tuesday, August 11, 2020 7:38 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 7/6/2018
Postari: 353
Locatia: Arad
Multumesc fetelor pentru gandurile bunecomputerlove. Maine merg la consultul preanestezic si imi fac si testul covid.

Adina sunt superbi prichindeii. Sper sa treci repede peste episodul cu furia laptelui.

Miha, ma bucur ca ai laptic, e foarte bun pt bebe ca prinda forta. E aiurea ca sotul nu va poate vizita dar ce sa facem daca astea sunt vremurile...

Felicitari fetelor si pt eco si vestile bunecomputerlove
Dxc
Postat: Tuesday, August 11, 2020 7:39 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1181
adina1109 wrote:

Este minunat dar si greu cu 2 bebei. Abia dupa 10 zile mi am mai revenit si am reusit sa respir . Acum ma confrunt cu furia laptelui si imi e putin mai greu dar merita totul .
Mai ai putin si tu Love
Am pus o poza cu inimile mele coeur
uuu doamne ce minunatii aicoeur sunt superbi coeur tocmai ce am ajuns si eu acasa, am fost la morfo 3, bebelusa mea are 1800 gr si e tare frumusicaaa computerlove in rest toate in parametrii
Dxc
Postat: Tuesday, August 11, 2020 7:42 PM

Mihaela14 wrote:
Salutare tuturor garavidutelor!
Nu apuc nicicum sa scriu, o sa fiu scurta.
Suntem înca in spital, dar sa încep cu sentimentul greu de descris de a fi mama: primul lui planset - cel mai frumos pe care l-am auzit vreodata, e minunat sa-l tin la piept, plang de multe ori numai cand il privesc, a luat nota 10 apgar desi e prematur.
Acum a facut icter tot stam la lampa, incercam de fapt, deocamdata doar a scazut in greutate de la 2400 la 2190, ne chinuim inca cu ata?atul la san - are o guri?a mica ca o zmeurica coeur, obose?te si nu trage suficient cat sa se sature. Eu lapte am din a doua zi, da pe afara, ma mulg si ii mai dau cu biberonul. Deci vom mai sta o vreme in spital, desi abea asteptam sa mergem acasa la tati hearts
Va imbratisez si va doresc tuturor sarcini usoare in continuare. N-am prea citit mult in urma... Adina felicitari si viata frumoasa alaturi de minunile tale!
Pupici iloveyou grup
e normal sa scada im greutate, dar o sa recupereze repejor! Sanatate multa si sa ajunge?i repede acasa SimplyLove
fluturash26
Postat: Tuesday, August 11, 2020 9:37 PM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3948
Locatia: iasi
Florentinna wrote:
Fetelor, numa ce am ajuns acasa de la consult. Bebe e bine, are cam 2700 gr, dar din nou s-a scurtat colul si e putin deschis. Continuam cu tratamentul si cu odihna si speram sa ajungem cat mai aproape de termen.
O dupa masa placuta gravidutecomputerlove

Sta bine la greutate...ras odihna cat mai poti si poate mai sta putin la caldurica, oricum stiu ca tu ziceai ca te odihnesti si nu faci efort atat de mare cu fata...doamne ajuta!
fluturash26
Postat: Tuesday, August 11, 2020 9:37 PM

Iulia13 wrote:

Stai cuminte si cu tratament sunt sigura ca mai sta macar 2 saptamâni, fii optimista coeur

Si noi am fost la morfologie, bebe e ok, in parametri, de data asta a fost exact cât sarcina de 20w4d, are 350 g si e un scump. Imi pare ca seamana atât de bine cu surioara lui din profil coeur

https://ibb.co/ryCrWTB

Superhearts vesti bune...simpaticcomputerlove
fluturash26
Postat: Tuesday, August 11, 2020 9:39 PM

adina1109 wrote:

Este minunat dar si greu cu 2 bebei. Abia dupa 10 zile mi am mai revenit si am reusit sa respir . Acum ma confrunt cu furia laptelui si imi e putin mai greu dar merita totul .
Mai ai putin si tu Love

Mi-a saltat inima din piept...sunt asa simpatici si te trec asa emotii cand vezi doi.ras hearts
fluturash26
Postat: Tuesday, August 11, 2020 9:40 PM

Dxc wrote:
uuu doamne ce minunatii aicoeur sunt superbi coeur tocmai ce am ajuns si eu acasa, am fost la morfo 3, bebelusa mea are 1800 gr si e tare frumusicaaa computerlove in rest toate in parametrii

Super pt vestile bune!hearts
Mihaela14
Postat: Wednesday, August 12, 2020 8:35 AM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2982
Ellena20 wrote:

Va pupam, Mihaela! Cheek Kiss
Bebe va lua el in greutate de acum. Nu se permit deloc vizite in perioada asta?
Aveti grija de voi si da-ne de veste cand mai poti.
coeur coeur

Cheek Kiss Din pacate nu.
freya1
Postat: Wednesday, August 12, 2020 9:36 AM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1462
adina coeur m-am topit, sunt adorabili piticii, sa creasca mari !
Iulia13
Postat: Wednesday, August 12, 2020 10:33 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/8/2017
Postari: 989
adina1109 wrote:

Mai ai putin si tu Love

Doamnee, sa iti traiasca minunilecoeur
adina1109
Postat: Wednesday, August 12, 2020 10:55 AM

Intrat: 6/29/2018
Postari: 599
Multumesc din inima fetelor , Cheek Kiss
AlexandraG
Postat: Wednesday, August 12, 2020 10:58 AM

Intrat: 3/25/2020
Postari: 426
Locatia: Constanta
Buna fetelor! computerlove
Felicitari Mihaela pt puiu? coeur sa fi?i sanato?i!
Felicitari Maria pt fetita ta mica.
?i eu am fost aseara la morfo I. Bebelu?ul meu are 8 cm din cap pana în picioare ?i este dezvoltat complet. Am stat vreo 15-20min la eco pt masuratori fiindca prima data dormea dupa care s.a trezit ?i nu mai avea stare, se întorcea pe toate par?ile. A fost minunat! Abea a?tept urmatoarea morfologie coeur
La un momentdat a spus ca încearca sa îmi spuna ?i ce este dar nu a reu?it.. Trb sa îl lasam sa mai creasca pu?in.
Va pup ?i va îmbra?i?ez computerlove
Florentinna
Postat: Wednesday, August 12, 2020 11:52 AM

Intrat: 7/6/2018
Postari: 353
Locatia: Arad
Ma bucur pt vestile bune de la morfo, Alexandra. Sa ai o sarcina usoara in continuare.
Fetelor am fost de dimineata la controlul preanestezic, examenul clinic a iesit bine, la analize sa vedem rezultatele. Mi-au luat proba si pentru covid, din gat nu a fost incomod dar la prelevarea din nas a fost groaznic...mi-au dat lacrimile, parca vroia sa imi scoata creierul Lol

Sa aveti o zi racoroasa dragele melecomputerlove
Iulia13
Postat: Wednesday, August 12, 2020 11:59 AM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 989
AlexandraG wrote:
Buna fetelor! computerlove
Felicitari Mihaela pt puiu? coeur sa fi?i sanato?i!
Felicitari Maria pt fetita ta mica.
?i eu am fost aseara la morfo I. Bebelu?ul meu are 8 cm din cap pana în picioare ?i este dezvoltat complet. Am stat vreo 15-20min la eco pt masuratori fiindca prima data dormea dupa care s.a trezit ?i nu mai avea stare, se întorcea pe toate par?ile. A fost minunat! Abea a?tept urmatoarea morfologie coeur
La un momentdat a spus ca încearca sa îmi spuna ?i ce este dar nu a reu?it.. Trb sa îl lasam sa mai creasca pu?in.
Va pup ?i va îmbra?i?ez computerlove

Felicitari pentru vestile bunepupici
Dxc
Postat: Wednesday, August 12, 2020 1:24 PM

Florentinna wrote:
Ma bucur pt vestile bune de la morfo, Alexandra. Sa ai o sarcina usoara in continuare.
Fetelor am fost de dimineata la controlul preanestezic, examenul clinic a iesit bine, la analize sa vedem rezultatele. Mi-au luat proba si pentru covid, din gat nu a fost incomod dar la prelevarea din nas a fost groaznic...mi-au dat lacrimile, parca vroia sa imi scoata creierul Lol

Sa aveti o zi racoroasa dragele melecomputerlove
Cat mai ai pana la marea întâlnire?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed