Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
freya1
Postat: Tuesday, August 11, 2020 9:12 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1462
Ellena computerlove
si eu am intepaturile alea in laterale chiar de la testul pozitiv, cand stranut, tusesc sau ma intorc brusc... sunt ligamentele din ce am inteles
e normal sa avem tot felul de mici dureri pe ici, pe colo

maria Cheek Kiss asa e... eu sincer renuntasem de mult la astfel de ganduri cand am ramas insarcinata, fiecare cu viata si cu incercarile ei, pentru mine perioada asta lunga si chinuitoare in care am incercat sa am un copil a fost si una in care am invatat si am evoluat mult, pana cand am ajuns azi ceea ce sper ca va fi o mama buna pentru un copilas care m-a ales, nu as fi eu fara toate astea

si eu abia astept sa intre Miha sa ne povesteasca si cum a fost cu medicul, cu spitalul, cu testele si cum se mai procedeaza acum, si bineinteles sa ne spuna cum e cu bebe coeur
MariaS
Postat: Tuesday, August 11, 2020 9:46 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/28/2020
Postari: 294
Locatia: Timisoara
Va multumesc fetelor DistanceKiss
Abia astept sa anunte si fetele mele ce minuni poarta în pantec Love
Buzbuchi
Postat: Tuesday, August 11, 2020 11:21 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/28/2019
Postari: 738
MariaS wrote:
Buna fetelor,

Astazi am fost la control sa îmi vad minunea, a fost tot cu mâine pe sus parca era la party yes, totul e bine, se dezvolta sanatos. I-am zis dr ca de când am ramas insarcinata ?i pana acum am slabit 5 kg, a zis ca atâta timp cat manac tot ce îmi trebuie nu are nici o problema cu asta.

Pentru încheiere va dau ?i voua vestea cea mare, sunt mamica pt o "boaba de cafea" a?a ne-a explicat dr ca asa puta de fetita coeur

Felicitari pentru buburuza, Maria! Si eu voi fi tot mamica de fetita, si imi e tare, tare drag! Sa fiti sanatoase!computerlove
Buzbuchi
Postat: Tuesday, August 11, 2020 11:22 AM

Intrat: 12/28/2019
Postari: 738
freya1 wrote:
Maria coeur felicitari ! uite ca apar si fetitele ras

Freya; f frumos tickerul tau!ras coeur
Dxc
Postat: Tuesday, August 11, 2020 11:53 AM

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1181
Buna fetelor! Felicitari noilor sosite si celor care acum au aflat sexul bebelusilor! Am intrat mai rar dar am citit tot, sunt la curent! Fetelor eu astazi am morfo 3....am ajuns la clinica si mi astept cumintica randul...chiar imi era dor de bebelusa meacoeur abia astept s o vadcomputerlove va pupi pupici miha asteptam vesti cum e viata de mamica, la fel si de la adinaClap
Mihaela14
Postat: Tuesday, August 11, 2020 1:57 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2982
Salutare tuturor garavidutelor!
Nu apuc nicicum sa scriu, o sa fiu scurta.
Suntem înca in spital, dar sa încep cu sentimentul greu de descris de a fi mama: primul lui planset - cel mai frumos pe care l-am auzit vreodata, e minunat sa-l tin la piept, plang de multe ori numai cand il privesc, a luat nota 10 apgar desi e prematur.
Acum a facut icter tot stam la lampa, incercam de fapt, deocamdata doar a scazut in greutate de la 2400 la 2190, ne chinuim inca cu ata?atul la san - are o guri?a mica ca o zmeurica coeur, obose?te si nu trage suficient cat sa se sature. Eu lapte am din a doua zi, da pe afara, ma mulg si ii mai dau cu biberonul. Deci vom mai sta o vreme in spital, desi abea asteptam sa mergem acasa la tati hearts
Va imbratisez si va doresc tuturor sarcini usoare in continuare. N-am prea citit mult in urma... Adina felicitari si viata frumoasa alaturi de minunile tale!
Pupici iloveyou grup
Droxana
Postat: Tuesday, August 11, 2020 2:06 PM

Intrat: 10/22/2019
Postari: 365
Locatia: Brasov
Mihaela14 wrote:
Suntem înca in spital, dar sa încep cu sentimentul greu de descris de a fi mama: primul lui planset - cel mai frumos pe care l-am auzit vreodata, e minunat sa-l tin la piept, plang de multe ori numai cand il privesc, a luat nota 10 apgar desi e prematur.
Acum a facut icter tot stam la lampa, incercam de fapt, deocamdata doar a scazut in greutate de la 2400 la 2190, ne chinuim inca cu ata?atul la san - are o guri?a mica ca o zmeurica coeur, obose?te si nu trage suficient cat sa se sature. Eu lapte am din a doua zi, da pe afara, ma mulg si ii mai dau cu biberonul. Deci vom mai sta o vreme in spital, desi abea asteptam sa mergem acasa la tati hearts
Va imbratisez si va doresc tuturor sarcini usoare in continuare. N-am prea citit mult in urma... Adina felicitari si viata frumoasa alaturi de minunile tale!
Pupici iloveyou grup

Doamne Mihaela, la fiecare mesaj de al tau mi se face pielea gainii pe mine de emotii...
ma bucur tare pt tine, bine ca sunteti impreuna , cu siguranta o sa fiti bine si o sa mergeti curand si la proaspatul tatic care sigur va asteapta cu nerabdare computerlove computerlove
Florentinna
Postat: Tuesday, August 11, 2020 4:18 PM

Intrat: 7/6/2018
Postari: 353
Locatia: Arad
Fetelor, numa ce am ajuns acasa de la consult. Bebe e bine, are cam 2700 gr, dar din nou s-a scurtat colul si e putin deschis. Continuam cu tratamentul si cu odihna si speram sa ajungem cat mai aproape de termen.
O dupa masa placuta gravidutecomputerlove
Ellena20
Postat: Tuesday, August 11, 2020 4:44 PM

Intrat: 10/22/2018
Postari: 589
Mihaela14 wrote:
Pupici iloveyou grup

Va pupam, Mihaela! Cheek Kiss
Bebe va lua el in greutate de acum. Nu se permit deloc vizite in perioada asta?
Aveti grija de voi si da-ne de veste cand mai poti.
coeur coeur
Ellena20
Postat: Tuesday, August 11, 2020 4:46 PM

Florentinna wrote:
Fetelor, numa ce am ajuns acasa de la consult. Bebe e bine, are cam 2700 gr, dar din nou s-a scurtat colul si e putin deschis. Continuam cu tratamentul si cu odihna si speram sa ajungem cat mai aproape de termen.

Ai un bebe mare, Florentina!
Ai grija de tine si cat mai putin efort. E tare bine ca ai ajutor cu fata.
Cheek Kiss
Iulia13
Postat: Tuesday, August 11, 2020 5:01 PM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 989
Florentinna wrote:

Stai cuminte si cu tratament sunt sigura ca mai sta macar 2 saptamâni, fii optimista coeur

Si noi am fost la morfologie, bebe e ok, in parametri, de data asta a fost exact cât sarcina de 20w4d, are 350 g si e un scump. Imi pare ca seamana atât de bine cu surioara lui din profil coeur

https://ibb.co/ryCrWTB
adina1109
Postat: Tuesday, August 11, 2020 6:17 PM

Intrat: 6/29/2018
Postari: 599
Mihaela14 wrote:
Pupici iloveyou grup

Draga mea, felicitariiiiiiiiiiiiiii !!!!!! coeur coeur coeur
adina1109
Postat: Tuesday, August 11, 2020 6:20 PM

Intrat: 6/29/2018
Postari: 599
Dxc wrote:
Buna fetelor! Felicitari noilor sosite si celor care acum au aflat sexul bebelusilor! Am intrat mai rar dar am citit tot, sunt la curent! Fetelor eu astazi am morfo 3....am ajuns la clinica si mi astept cumintica randul...chiar imi era dor de bebelusa meacoeur abia astept s o vadcomputerlove va pupi pupici miha asteptam vesti cum e viata de mamica, la fel si de la adinaClap

Este minunat dar si greu cu 2 bebei. Abia dupa 10 zile mi am mai revenit si am reusit sa respir . Acum ma confrunt cu furia laptelui si imi e putin mai greu dar merita totul .
Mai ai putin si tu Love
Am pus o poza cu inimile mele coeur

adina1109 attached the following image(s):
eb45bafe-214e-4e6d-ad58-4f2f4862ffcb.jpeg

7Andreea
Postat: Tuesday, August 11, 2020 6:21 PM

Nivel: Membru

Intrat: 8/4/2020
Postari: 25
Asa ma bucur pentru toate vestile bune,parca imi dau speranta ca o sa fie bine si la noi Buddy1 .
Eu am avut azi morfo 1 ,bebe e bine, e super "fasnet",totul dezvoltat cum trebuie. Ce ma sperie e ca are putin lichid,desi a zis ca asta se poate remedia in timp fara sa afecteze fatul :( . Mi-a dat sa fac toate analize complete de trombofilie,din experienta voastra ar putea fi asta motivul ?
Ellena20
Postat: Tuesday, August 11, 2020 7:13 PM

adina1109 wrote:

Este minunat dar si greu cu 2 bebei. Abia dupa 10 zile mi am mai revenit si am reusit sa respir . Acum ma confrunt cu furia laptelui si imi e putin mai greu dar merita totul .
Mai ai putin si tu Love
Am pus o poza cu inimile mele coeur

Doamne, Adina, ce minunatii!
Pe cat este de greu cu 2, pe atat de frumos este, te topesti la propriu!
Sa-ti traiasca minunile si sa creasca mari! coeur coeur coeur
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed