Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ellena20
Postat: Sunday, August 9, 2020 12:17 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/22/2018
Postari: 666
fluturash26 wrote:

Eu insomniaca de fel plus arsuri de numa...in rest ies cu fata afara, fac miscare ziua cat 10...Lol
Maine merg sa iau ce imi mai trebuie sa termin bagajelul, sa pregatesc frumos un rucsac pt ati si un troller pt salon si astept...clipa cea mare..
Am emotii, cu toate ca am trecut prin cezariana imi este frica...uff
Tu ce faci? Cum sunteti?ras

Mai ai putin, putin. E normal sa ai emotii. Mi se pare tare emotionants partea cu pregatirea bagajului.
Eu sunt bine, suntem la soacra la tara. Am fugit de caldura din oras. Am stat mult in picioare ieri si aseara mi-au trebuit 2 No-Spa-uri. :))
Cred ca voi avea probleme cu spatele pt ca si inainte la efort ma durea imediat. Vad ca deja incepe..

Mi-e dor de bebe sa il/o vad la eco. In rest, ma irita foarte tare parerile unor oameni cum ca trebuia deja sa simt copilul ca misca, ori cum de nu s-a vazut pana acum sexul.
Dar na, incerc sa evit oameni d-astia rau intentionati.
Ellena20
Postat: Sunday, August 9, 2020 12:20 PM

Vickyb wrote:
Test sticker
Mi-a iesit ai explicat super Elena, merci :*

Super, Vicky! Frumos ticker! coeur
O mai avem de convins pe Freya ras
Florentinna
Postat: Sunday, August 9, 2020 12:43 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 7/6/2018
Postari: 358
Locatia: Arad
Elena, e repede sa simti bebelu, parerea mea plus ca depinde de multe lucruri si simtitul asta devreme...lasa lumea sa isi vada de parerea ei si gata. Si eu am avut ohoooo pareri si sfaturi cu caruta pana frumos am zis ca nu ma intereseaza, vom vedea ce si cum la momentul potrivit si daca nu e ceva de bine sa isi tina parerile acasaLol, eu uneori sunt mai acidaLol dar e si deranjant cand vin vorbele astea de la apropiati.
Vicky, frumos ticker, Freya nu mai ai nici o scuza sa nu iti faci si tu, imediat se face casuta noua si trebuie sa apari pe listahearts
Fluturas, mai putin si la tine, eu mai am de pregatit scoica si in rest cam toate sunt gata. Sotul e terminat cu pitica, el se implica mult si pana acum dar de cand am interdictie la ridicat si efort in week end e saracul suprasolicitatLol abia asteapta sa nasc, nu mai ii groaza cum o fi cu 2 copii mici.
Va pup pe toate si sa avem o duminica linistita.
Florentinna
Postat: Sunday, August 9, 2020 12:46 PM

Iulia13 wrote:

Te cred, cunosc sentimentul.. Am ajuns si noi acum acasa caci am ie?it cu cea mica la aer si ma simt de parca am facut un maraton Lol
Noi tot mar?i avem morfologia, sunt tare nerabdatoare sa il vad pe bebe hearts Te a?tept cu vesti bune pe mar?i, tare pu?in mai ai si tu

Iulia, eu morfo 2 am asteptat la ambele sarcini cel mai mult. Chiar daca vedeam inimioara cum bata, atunci am auzit o prima oaracoeur plus ca dureaza mai mult si vezi bebelul din toate partile si pozitiilehearts
Asteptam vesti bune si de la tine. computerlove
Iulia13
Postat: Sunday, August 9, 2020 12:57 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/8/2017
Postari: 1022
Florentinna wrote:

Iulia, eu morfo 2 am asteptat la ambele sarcini cel mai mult. Chiar daca vedeam inimioara cum bata, atunci am auzit o prima oaracoeur plus ca dureaza mai mult si vezi bebelul din toate partile si pozitiilehearts
Asteptam vesti bune si de la tine. computerlove

Daa asta asa e, mi se pare cea mai minunata ecografie unde vezi tot la bebe si stai si cateva zeci de minute fata de ecografiile normalehearts speram sa între si sotul cu cea mica sau daca nu macar sa filmez sa vada si elcoeur
Alle.p
Postat: Sunday, August 9, 2020 1:46 PM

Intrat: 5/13/2018
Postari: 1638
Locatia: Petrila
Elena, e devreme sa simti bebelul,mai ales daca e prima sarcina. Eu la prima l-am simtit pe la 16-17s parca, iar la a doua intradevar de la 13 s, asta pt ca deja stiam unde si ce trebuie sa simt, uterul era mai elastic, muschii abdominali mai flescaitiLol plus ca asa devreme il simteam doar daca stateam linistita,intinsa si cu mana pe burtica(undeva la linia bichinilor, fiind sarcina mica)
Florentinna
Postat: Sunday, August 9, 2020 2:58 PM

Iulia13 wrote:

Daa asta asa e, mi se pare cea mai minunata ecografie unde vezi tot la bebe si stai si cateva zeci de minute fata de ecografiile normalehearts speram sa între si sotul cu cea mica sau daca nu macar sa filmez sa vada si elcoeur

Ce fain ar fi daca ar putea intra. La noi nu il lasa nici macar pana la receptie da in cabinet...te lasa cu insotitor numa daca nu poti sa te deplasezi pana la receptie, care e la 2 pasi de intrare si pe urma vine o asistenta dupa tine.
gia1234
Postat: Sunday, August 9, 2020 3:32 PM

Nivel: Membru

Intrat: 12/22/2019
Postari: 47
Locatia: Constanta, Romania
Ellena20 wrote:
Gravidute, ce mai faceti? Cum va mai simtiti? coeur

De doua zile rau! Am gre?uri ce ?in toata ziua ?i nu prea pot manca ca îmi vine sa vomit Hilar ?i am foamete mare!! tu cum e?ti? SimplyLove
freya1
Postat: Sunday, August 9, 2020 3:43 PM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1578
Imi fac, fetelor, cand ajung si la calculator
Doamne, Ellena, cum sa simti de acum bebele ?? Unii vorbesc ca sa se afle in treaba
Plus ca mai conteaza si cum e placenta, eu am placenta posterioara si tot nu ma astept sa il simt inainte de 16-17 sapt
Ellena20
Postat: Sunday, August 9, 2020 6:43 PM

Asa am zis si eu.. ca e devreme sa-l simt. Tot placenta posterioara am si eu si nu ma astept sa il simt mai devreme de 18s.
Asta e rau, ca astfel de pareri neavizate vin din partea persoanelor apropiate.
freya1
Postat: Sunday, August 9, 2020 7:06 PM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1578
Eh, cred doar ca vor sa faca conversatie si nu stiu ce sa spuna :)
Vickyb
Postat: Sunday, August 9, 2020 8:02 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 4/29/2020
Postari: 121
Locatia: Cluj
Alle.p wrote:
Elena, e devreme sa simti bebelul,mai ales daca e prima sarcina. Eu la prima l-am simtit pe la 16-17s parca, iar la a doua intradevar de la 13 s, asta pt ca deja stiam unde si ce trebuie sa simt, uterul era mai elastic, muschii abdominali mai flescaitiLol plus ca asa devreme il simteam doar daca stateam linistita,intinsa si cu mana pe burtica(undeva la linia bichinilor, fiind sarcina mica)

Alle atunci daca tot ai inceput vorba vreau detalii ce trebuie sa simtim, majoritatea suntem la prima sarcina :)
Alle.p
Postat: Sunday, August 9, 2020 9:07 PM

Intrat: 5/13/2018
Postari: 1638
Locatia: Petrila
Vickyb wrote:

Alle atunci daca tot ai inceput vorba vreau detalii ce trebuie sa simtim, majoritatea suntem la prima sarcina :)

La a doua sarcina, inca de pe la 10s am inceput sa tin mana pe burtica sa il simt...l-am simtit prima data la 13s si de atunci zilnic. Pana pe la 16-17s cel putin, bebe este pozitionat destul de jos, undeva pe linia lenjeriei intime. La inceput, daca stai linistita, intinsa pe pat, poti simtii ca niste gadilituri in palma. Bebe fiind destul de mic, miscarea e foarte subtila. De aceea nici nu suntem capabile sa o percepem cand facem alte activita?i.
Pe masura ce creste si prinde putere, miscarile vor fi tot mai puternice, trecand de la usoare fluturari, la mici valuri.
fluturash26
Postat: Monday, August 10, 2020 12:40 AM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3958
Locatia: iasi
Ellena20 wrote:

Mai ai putin, putin. E normal sa ai emotii. Mi se pare tare emotionants partea cu pregatirea bagajului.
Eu sunt bine, suntem la soacra la tara. Am fugit de caldura din oras. Am stat mult in picioare ieri si aseara mi-au trebuit 2 No-Spa-uri. :))
Cred ca voi avea probleme cu spatele pt ca si inainte la efort ma durea imediat. Vad ca deja incepe..

Mi-e dor de bebe sa il/o vad la eco. In rest, ma irita foarte tare parerile unor oameni cum ca trebuia deja sa simt copilul ca misca, ori cum de nu s-a vazut pana acum sexul.
Dar na, incerc sa evit oameni d-astia rau intentionati.

Da, e emotionant pentru ca nu stiu ce va urma, si mai ales dupa ce vom veni acasa cu bine. Azi am cumparat tot si de acum sa le asez in genti.
E super daca ai unde sa te retragi la tara, iti va prinde bine sigur aerul plus ca vei simti ca va trece timpul mai rapid. Si eu am probleme cu spatele de pe la 30 sapt,mai ales cand stau jos, cand stau in picioare si ma misc mai e cum e ...problema asta e urata tare..
Eu zic sa nu bagi in seama parerile altora, ele sunt multe si tot vor fi inca si dupa ce nasti, eu am simtit tarzior ca misca si la prima si acum la a doua sarcina. Prima la 21 sapt si a doua la 18...asta cu miscatul dupa ce simtim e ca ne linisteste pe noi dar nu are asa mare importanta cand simti...
fluturash26
Postat: Monday, August 10, 2020 12:43 AM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3958
Locatia: iasi
Florentinna wrote:
Elena, e repede sa simti bebelu, parerea mea plus ca depinde de multe lucruri si simtitul asta devreme...lasa lumea sa isi vada de parerea ei si gata. Si eu am avut ohoooo pareri si sfaturi cu caruta pana frumos am zis ca nu ma intereseaza, vom vedea ce si cum la momentul potrivit si daca nu e ceva de bine sa isi tina parerile acasaLol, eu uneori sunt mai acidaLol dar e si deranjant cand vin vorbele astea de la apropiati.
Vicky, frumos ticker, Freya nu mai ai nici o scuza sa nu iti faci si tu, imediat se face casuta noua si trebuie sa apari pe listahearts
Fluturas, mai putin si la tine, eu mai am de pregatit scoica si in rest cam toate sunt gata. Sotul e terminat cu pitica, el se implica mult si pana acum dar de cand am interdictie la ridicat si efort in week end e saracul suprasolicitatLol abia asteapta sa nasc, nu mai ii groaza cum o fi cu 2 copii mici.
Va pup pe toate si sa avem o duminica linistita.

Da, incep grijile de acum, si teama de operatie,mai ales de recuperarea de dupa..
Si a meu asteapta sa nasc..ras cu totii suntem curiosi cum va fi viata in 4.computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed