Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Florentinna
Postat: Friday, July 31, 2020 3:28 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 7/6/2018
Postari: 343
Locatia: Arad
Felicitari Adina pentru prichindei, recuperare rapida!!!computerlove
Miha, nu poti sa intrebi medicul ce te monitorizeaza acuma sa iti recomande pe cineva la judetean? Doctorul la care merg acuma, dar si cel din prima sarcina asista nasteri doar in clinica unde ma duc, nu au contract cu maternul din oras dar daca e cazul, ca nu poti sa nasti la privat sau alte motive iti recomanda medic la matern. Am mai avut colege care au fost la privat doar la controale si in ultima luna s-au transferat la un doctor recomandat de medicul lor de la privat la matern.
Miha1989
Postat: Friday, July 31, 2020 4:18 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 7/17/2019
Postari: 736
Locatia: Brasov
maria2013 wrote:

Nu stiu ce proceduri aplica în Brasov, dar în Constanta, la Spitalul Judetean, nasti cu medicul de garda, celui care a urmarit sarcina fiindu-i interzis sa intre în spital daca nu e garda lui. Poate doar daca e nastere prin cezariana sa programeze când e el de garda... Asta de când cu pandemia...

Cam asa este si aici dar daca te are un medic in evidenta de la stat atunci cand ajungi la spital de obicei il suna sa se informeze despre pacienta, mai ales daca este un caz special sau daca se stie ca se apropie perioada nasterii medicul anunta venirea pacientei, insa depinde mult de doctor, cunosc un caz deaia i am recomandat asa, medicul a anuntat ca ajunge o mama cu probleme.
alexioana
Postat: Friday, July 31, 2020 4:52 PM

Intrat: 4/19/2019
Postari: 341
freya1 wrote:
fetele cu burtici micute de o seama cu mine ras ce mai faceti, cum sunteti ? Cheek Kiss
pe voi va dor sanii rau ? pe mine ma dispera uneori, nu au fost putine noptile cand m-am trezit si nu mai puteam adormi ca aveam niste intepaturi puternice la intervale regulate intr-unul din sani
parca nu mai sunt atat de umflati, dar tare neplacute sunt durerile astea uneori (si eu am avut de cand ma stiu probleme cu sanii: chisturi, fibroadenoame, mereu ma dureau inainte de menstra etc)

Salutaree!
Felicitari Adina! Multa sanatate tie si celor mici si recuperare usoaracoeur

Pe mine ma mai dor sanii doar cateodata cand ma ridic din pat si ii simt super plini, dar nu mereu. Rau mai imi e doar daca nu mananc si la fel, nu mereu. Am inceput sa ma trezesc noaptea sa merg la baie si e enervant ca adorm foarte greu la loc uneori Lol aaa, si mi se pare ca obosesc destul de repede, ma gandesc mai incolo ce o sa fac cand va fi burtica mare Lol
Miercuri am fost si eu la control, la 10saptamani si i-a facut o poza asa frumoasa , i se vede fetisoara coeur coeur coeur M-am topit ...
a zis ca arata foarte bine bebe, ca s-a dezvoltat cum trebuie , e cu 2 zile in urma la masuratori, dar a zis ca recupereaza , sa nu-mi fac griji , ca mai depinde si cum sta la masuratoare coeur
Mai merg pe 17.08 la dublu test, sper sa recupereze pana atunci coeur
freya1
Postat: Friday, July 31, 2020 6:11 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1346
alexioana, ma bucur ca e totul ok Cheek Kiss si ca ai o bobita frumusica coeur
si eu am fost fascinata ultima oara de cum se misca, se mai intorcea cu fundul la noi, dadea din manute coeur
alexioana
Postat: Friday, July 31, 2020 6:22 PM

Intrat: 4/19/2019
Postari: 341
freya1 wrote:
alexioana, ma bucur ca e totul ok Cheek Kiss si ca ai o bobita frumusica coeur
si eu am fost fascinata ultima oara de cum se misca, se mai intorcea cu fundul la noi, dadea din manute coeur

Daa, sunt magice momentele astea ... Asa mi s a parut si mie ca mi a facut cu manuta Lol imi pare rau ca nu poate asista si sotul, dar asta e situatia.
Iti doresc sarcina frumoasa in continuare freya si nu te crampona de rezultatele statistice...stiu o gramada de femei carora le a iesit dublu testul rau si au bebei sanatosi si mari si altele carora le a iesit ok si au probleme. .. coeur sunt convinsa ca ti a dat Dumnezeu o minune acum o sa fie o minune frumoasa pana la capat pupici
Fluturas
Postat: Friday, July 31, 2020 8:39 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9768
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
Felicitari Adina.recuperare rapida si multa sanatate la toti 3
Dxc
Postat: Friday, July 31, 2020 10:39 PM

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1170
Merry89 wrote:
Buna, gravidutelor! Adresez si aici întrebarea, ca poate ave?i mai multa experienta. Este vreo ?ansa sa fie o sarcina viabila în condi?iile în care HCG nu s-a dublat? Am facut embriotransfer în data de 20. Pe 27, am recoltat pt HCG ?i val a fost 66,1.Azi, la 48h, val a fost 92.4. Sa mai am vreo speran?a sau sa ma resemnez?! uff
merry cum a iesit azi beta?Hands
Mihaela14
Postat: Friday, July 31, 2020 10:49 PM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2970
Dxc wrote:
merry cum a iesit azi beta?Hands

194 i-a ie?it, am felicitat-o la aspirante coeur
Mihaela14
Postat: Saturday, August 1, 2020 8:04 AM

Intrat: 3/1/2018
Postari: 2970
Fluturash26 e?ti urmatoarea pe lista care trebuie sa nasca, daca nu cumva ?i-o iau inainte pupici
adina1109
Postat: Saturday, August 1, 2020 8:32 AM

Intrat: 6/29/2018
Postari: 590
Multumesc din inima fete dragi . Gossip
Adina Mariana
Postat: Saturday, August 1, 2020 8:49 AM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5594
Locatia: Satu Mare
Felicitari Adina pt.pinguini.Sa iti traiasca,sa va bucurati de ei iar tie recuperare usoara si rapida.Va asteapta o viata minunata impreuna.Ma bucur pt.tine ca esti implinitaCheek Kiss
Te asteptam la mamici daca o sa mai ai timp pt.ca o sa ai o viata ft.activa de acum inainteLol Cheek Kiss
Adina Mariana
Postat: Saturday, August 1, 2020 8:51 AM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5594
Locatia: Satu Mare
Fluturash esti in capul listeiwhat nu stiu cum a trecut timpul asta.Cred ca esti surprinsa si tuboy
Anitta76
Postat: Saturday, August 1, 2020 9:42 AM

Intrat: 11/11/2018
Postari: 956
Felicitari Adina!
Recuperare usoara si bebei sanatosi si mancaciosi iti doresc!
Te asteptam la mamici sa ne poveste?ti cum este cu 2topai Atat de mult mi-am dorit si eu 2 deodata dar cred ca nu stiam ce imi dorescras
Te puuupcomputerlove
Ellena20
Postat: Saturday, August 1, 2020 10:56 AM

Intrat: 10/22/2018
Postari: 524
Mihaela, nu ai cum sa o iei inainte.
Uite ca usor usor numaram saptamanile impreuna.
Astazi ai ajuns la 32 si usor usor ajungi cat mai departe.
Cum te mai simti fizic, psihic? Cheek Kiss
Florentinna
Postat: Saturday, August 1, 2020 11:13 AM

Intrat: 7/6/2018
Postari: 343
Locatia: Arad
Mihaela14 wrote:
Fluturash26 e?ti urmatoarea pe lista care trebuie sa nasca, daca nu cumva ?i-o iau inainte pupici

Tu trebuie sa stai cuminte la randras mai ai de asteptat macar 5 saptamani.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed