Gravidutele noastre dragi - 57

Options Gravidutele noastre dragi - 57
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Droxana
Postat: Friday, July 31, 2020 11:53 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/22/2019
Postari: 339
Locatia: Brasov
Felicitari Adina!!!! sa fiti sanatosicomputerlove
esti o mamica norocoasa , sa te faci repede bine sa ai grija de puii tai computerlove
carlita
Postat: Friday, July 31, 2020 12:00 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/9/2016
Postari: 3490
Felicitari, adina! coeur Sa-ti creasca mari si voinici puisorii iar tie recuperre rapida! computerlove
Iulia13
Postat: Friday, July 31, 2020 12:35 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 11/8/2017
Postari: 947
adina1109 wrote:

Neata fetelor !!!! Ieri la ora 11:20 am devenit mamica de gemeni. Am 2 copii superbi baiatul s a nascut cu 2780 g si fata cu 2540 .
Cezariana nu e chiar asa de usoara cum mi am imaginat o, daca stau in pat e bine dar trebuie sa ma misc si e cam dureros . Sunt pe calmante si perfuzii , sper sa mi revin cat mai repede ca sa ma ocup cat mai bine de bebei.
Sunt o mama fericita si împlinita si abia astept sa treceti si voi prin emotiile astea . Va pupacesc

Felicitaari Adina hearts recuperare u?oara si multa sanatate chitara
Dxc
Postat: Friday, July 31, 2020 12:53 PM

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1178
adina1109 wrote:

Neata fetelor !!!! Ieri la ora 11:20 am devenit mamica de gemeni. Am 2 copii superbi baiatul s a nascut cu 2780 g si fata cu 2540 .
Cezariana nu e chiar asa de usoara cum mi am imaginat o, daca stau in pat e bine dar trebuie sa ma misc si e cam dureros . Sunt pe calmante si perfuzii , sper sa mi revin cat mai repede ca sa ma ocup cat mai bine de bebei.
Sunt o mama fericita si împlinita si abia astept sa treceti si voi prin emotiile astea . Va pupacesc
recuperare usoara si rapida draga mea! Esti o mamica împlinita! Va pupacesc pe toti 3pupici pupici pupici
Dxc
Postat: Friday, July 31, 2020 12:55 PM

Intrat: 6/17/2018
Postari: 1178
Mihaela14 wrote:

Da Florentina, mâine am 32 de sapt, am mai atins un prag. Urmatorul control îl am sapt viitoare mar?i. E din ce în ce mai greu pentru ca noaptea am dureri de burtica, dorm rau ?i nici macar nu mai ?tiu daca sunt contractii, apasa bebe pe vreun fibrom, sunt ligamentele? Am mare noroc cu perna asta de gravida ca ma pozi?ioneze cumva nici pe-o parte, nici pe spate, undeva intre ?i asa mai reu?esc sa adorm.
Eu înca nu ?tiu unde nasc uff, spitalul privat unde merg la control are înca maternitatea închisa, dar oricum nu aveau aparatura pt prematuri f mici... deci deocamdata ramâne singura varianta Spitul Clinic de Jude?...doar ca aici nu am un medic care sa-mi cunoasca cazul. Asa ca cu Dumnezeu inainte! Hands
draga de tine!!! Încet încet ajungi la termen computerlove o sa fie bine , creste bebelul cu fiecare sapt ce trece alcool
freya1
Postat: Friday, July 31, 2020 1:17 PM

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1355
fetele cu burtici micute de o seama cu mine ras ce mai faceti, cum sunteti ? Cheek Kiss
pe voi va dor sanii rau ? pe mine ma dispera uneori, nu au fost putine noptile cand m-am trezit si nu mai puteam adormi ca aveam niste intepaturi puternice la intervale regulate intr-unul din sani
parca nu mai sunt atat de umflati, dar tare neplacute sunt durerile astea uneori (si eu am avut de cand ma stiu probleme cu sanii: chisturi, fibroadenoame, mereu ma dureau inainte de menstra etc)
fluturash26
Postat: Friday, July 31, 2020 1:36 PM

Intrat: 9/9/2017
Postari: 3930
Locatia: iasi
Felicitari Adina! Recuperare cat mai rapida si sa va bucurati de viata frumoasa cu doi bebelusi fetita si baietel!hearts computerlove
Miha1989
Postat: Friday, July 31, 2020 1:48 PM

Intrat: 7/17/2019
Postari: 745
Mihaela14 wrote:

Da Florentina, mâine am 32 de sapt, am mai atins un prag. Urmatorul control îl am sapt viitoare mar?i. E din ce în ce mai greu pentru ca noaptea am dureri de burtica, dorm rau ?i nici macar nu mai ?tiu daca sunt contractii, apasa bebe pe vreun fibrom, sunt ligamentele? Am mare noroc cu perna asta de gravida ca ma pozi?ioneze cumva nici pe-o parte, nici pe spate, undeva intre ?i asa mai reu?esc sa adorm.
Eu înca nu ?tiu unde nasc uff, spitalul privat unde merg la control are înca maternitatea închisa, dar oricum nu aveau aparatura pt prematuri f mici... deci deocamdata ramâne singura varianta Spitul Clinic de Jude?...doar ca aici nu am un medic care sa-mi cunoasca cazul. Asa ca cu Dumnezeu inainte! Hands

Eu zic sa incerci sa vb cu medicul de la privat daca cunoaste vreun medic la spitalul Judetean si sa te puna in legatura cu el, medicii se cunosc intre ei si macar ii explica istoricul tau si va stii despre ce este vorba.
Droxana
Postat: Friday, July 31, 2020 1:48 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 10/22/2019
Postari: 339
freya1 wrote:
fetele cu burtici micute de o seama cu mine ras ce mai faceti, cum sunteti ? Cheek Kiss
pe voi va dor sanii rau ? pe mine ma dispera uneori, nu au fost putine noptile cand m-am trezit si nu mai puteam adormi ca aveam niste intepaturi puternice la intervale regulate intr-unul din sani
parca nu mai sunt atat de umflati, dar tare neplacute sunt durerile astea uneori (si eu am avut de cand ma stiu probleme cu sanii: chisturi, fibroadenoame, mereu ma dureau inainte de menstra etc)

Freya computerlove
pe mine nu ma mai dor de vreo saptamana..ieri am fost si eu la dublu test, dr a spus ca este f bine ecografic, mi a luat si sange pt analize..sper sa fie totul bine in continuare,poate pt cele cu sarcini avansate pare putin dar mie nu imi vine sa cred ca am ajuns la 12 sapt majoreta
mai am programare peste 3 sapt, poate atunci o sa se vada si ce e ras in rest..mai am greturi in unele zile pana in ora 11,12..si cam atat ras

Tu cat ai acum? ti se vede burtica? a mea da..bine eu am fost tot timpul mai plinuta :))
freya1
Postat: Friday, July 31, 2020 1:59 PM

Rox Cheek Kiss ma bucur ca e totul bine ! la mine mai cu emotii, dar sper sa fie ok pana la urma
eu maine fac 13 saptamani, si pentru mine e mare lucru :) in unele zile am impresia ca se vede ceva burtica, in altele nu, si eu am si ceva slaninuta, deci nu sunt sigura care cum e ras nu ma grabesc, ca am tot timpul sa fac si burtica, si eu sunt plinuta si mai sunt si scunda, o sa fiu ca o bila Lol
m-au si cantarit la dr si sa lesin cand am vazut, cantarul lor arata cu 2 kg in plus fata de al meu plans
Ellena20
Postat: Friday, July 31, 2020 2:14 PM

Intrat: 10/22/2018
Postari: 531
Freya, nici eu nu prea mai am dureri de sani si uneori ma ingrijoreaza treaba asta. Doar in anumite zile ma deranjeaza sutienul, dar atat.

Eu nu m-am mai cantarit de la 7s si sper sa nu am vreo surpriza. In rest, burtica incepe usor usor sa se observe. Asa imi zice si sotul deci nu e doar inchipuirea mea ras
freya1
Postat: Friday, July 31, 2020 2:52 PM

eu o sa mai merg luni sa mai cer o parere la o dr specializata in morfologie fetala, sa vad daca imi poate spune ceva in plus si apoi cred ca astept rezultatul testului si in functie de el vad ce fac
maine iar la intepat pentru analizele de coagulare, o sa le fac lunar de acum
maria2013
Postat: Friday, July 31, 2020 3:25 PM

Intrat: 7/29/2013
Postari: 2428
Locatia: Constanta
Miha1989 wrote:

Eu zic sa incerci sa vb cu medicul de la privat daca cunoaste vreun medic la spitalul Judetean si sa te puna in legatura cu el, medicii se cunosc intre ei si macar ii explica istoricul tau si va stii despre ce este vorba.

Nu stiu ce proceduri aplica în Brasov, dar în Constanta, la Spitalul Judetean, nasti cu medicul de garda, celui care a urmarit sarcina fiindu-i interzis sa intre în spital daca nu e garda lui. Poate doar daca e nastere prin cezariana sa programeze când e el de garda... Asta de când cu pandemia...
maria2013
Postat: Friday, July 31, 2020 3:26 PM

Intrat: 7/29/2013
Postari: 2428
Locatia: Constanta
In schimb, la privat, nasti cu medicul tau
Ellena20
Postat: Friday, July 31, 2020 3:28 PM

Intrat: 10/22/2018
Postari: 531
Freya, asteptam vesti luni.
Mie nu mi-a mai dat nicio analiza de facut, dar cu analizele de coagulare e alta treaba mai ales ca stii ca ai vreo mutatie. Eu nu am facut analizele astea, mai ales ca e prima sarcina si nu mi-a recomandat nimeni. Desi mi-e frica sa nu fie vreo problema si eu sa nu fac nimic, dar sunt increzatoare ca este totul bine.

Fetelor care ati facut dublul test, o sa faceti si triplu test?
M-am uitat acum pe fisa de investigatii in sarcina si vad ca la 16 saptamani este mentionat acest triplu test.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed